• Aktualności

      • Konkurs na Palmę Wielkanocną

      • Drodzy Uczniowie!

       Już po raz XII zapraszamy Was, Wasze Rodziny, Znajomych, Kolegów i Koleżanki do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach:

       DZIECI PRZEDSZKOLNE, KLASY 1-3, KLASY 4-6, KLASY 7-8, MŁODZIEŻ I DOROŚLI

       Gotowe palmy wraz przytwierdzoną metryczką należy składać do 21 marca 2024r. (czwartek) w sekretariacie szkoły do godz. 15.00. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajdziecie na stronie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       Konkurs został zgłoszony na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty, co kwalifikuje laureatów do wpisu na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.    

       UWAGA!

       Tradycyjnie Konkurs będzie połączony z akcją dobroczynną, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

       Serdecznie zapraszamy!

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


       Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

       W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

      • Karnawał, karnawał!

      • To już ostatnie chwile tegorocznego karnawału!

       Spędziliśmy je na wesołej karnawałowej zabawie. Młodsi bawili się na swojej zabawie wraz z animatorami, starsi zaś na wieczornej dyskotece karnawałowej, organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy w znakomitych humorach, poprzebierani w ciekawe stroje ochoczo brali udział w tańcach i zabawach. Najbardziej wyróżniający się zostali nagrodzeni w kategoriach: za najciekawszą fryzurę, najciekawsze przebranie i najlepiej przebraną klasę. Rada Rodziców uświetniła zabawę, fundując młodzieży FOTObudkę - więc po świetnej zabawie zostaną też piękne pamiątki.

      • Teatr w naszej szkole

      • 7 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl ekologiczny pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. Była to niezwykle ciekawa, barwna i bogata w efekty specjalne opowieść, która przybliżyła dzieciom tematykę ekologii i ochrony środowiska oraz pokazała, do czego może prowadzić nieodpowiednie gospodarowanie odpadami. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu w sposób aktywny – tańczyli, śpiewali, a nawet segregowali znajdujące się na scenie opady. Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie uczyły, jak dbać o świat wokół nas. To wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci.

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • Zagraliśmy w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz dwudziesty pierwszy nasza szkoła dołączyła do „drużyny” Jurka Owsiaka. Wolontariusze z klas VIII wraz z opiekunami w dniu dzisiejszym zebrali łącznie 6736,19 zł. Dziękujemy wszystkim za dołączenie do akcji.

      • Tenis stołowy

      • 12.01.2024 r. odbyły się Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 64 uczniów. Oto wyniki:

       Kategoria dziewcząt 4 klasa:

       I miejsce Oliwia Krupka – 4a

       II miejsce Weronika Szostak – 4b

       III miejsce Katarzyna Żeglińska – 4b

        

       Kategoria chłopców 4 klasa:

       I miejsce Adam Woźniak – 4a

       II miejsce Krzysztof Przesmycki – 4b

       III miejsce Marcel Krupka – 4a

        

       Kategoria dziewcząt klas 5-6:

       I miejsce Zofia Soszyńska – 6a

       II miejsce Zuzanna Ryfka – 6c

       III miejsce Izabela Parol – 6a

        

       Kategoria chłopców klas 5-6:

       I miejsce Kacper Sikorski – 6b

       II miejsce Jakub Urbaniak – 6b

       III miejsce Kacper Mazek – 6a

        

       Kategoria dziewcząt klas 7-8:

       I miejsce Liliana Młynarczyk – 7a

       II miejsce Hanna Szostak – 7a

       III miejsce Maja Krupka – 7a

        

       Kategoria chłopców klas 7-8:

       I miejsce Sebastian Staros – 7c

       II miejsce Oliwier Kutwiński – 7c

       III miejsce Filip Zawadzki – 7c

       Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów sportowych :-)

      • Jasełka

      • 6 stycznia uczniowie klas drugich zaprezentowali po mszy świętej o godzinie 12:30 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli krótkie Jasełka. Na scenie pojawili się Trzej Królowie, którzy pokłonili się i złożyli dary Dzieciąteczku, zatańczyli aniołowie, a wszyscy uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Przedstawienie zgromadziło wielu parafian, którzy gromkimi brawami nagrodzili młodych wykonawców. Na każdego czekał też upominek przygotowany przez ks. Proboszcza oraz Gminną Bibliotekę w Kołbieli z wójtem Adamem Budytą.

       Gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

      • Podsumowanie kiermaszu świątecznego

      • Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz świąteczny. Cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem. Do jego sukcesu przyczyniło się wiele osób, które przyniosły pyszne ciasteczka, pierniczki i inne wyroby. Udało się zebrać 1079 zł. Cześć dodchodu z kiermaszu Samorząd przeznaczy na cele charytatywne. Dziękujemy za Waszą aktywność!

      • Podsumowanie świątecznej zbiórki

      • W dniach 4 - 8.12.2023r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na paczki żywnościowe dla Podopiecznych Hospicjum Domowego Empatia w Otwocku. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się zebrać kwotę 831,72 zł. Za zgromadzone pieniądze zostały zakupione artykuły spożywcze (kawa, herbata, słodycze).

       Dziękujemy za okazane serce i włączenie się do akcji.

       Wolontariat szkolny

      • Świąteczne kolędowanie

      • spólne kolędowanie jest przemiłą tradycja naszej Szkoły. Wszystkie klasy wystąpiły z przepięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami, a wspierał je dzielnie nasz wspaniały szkolny chór. Całość zaplanowały panie: Małgorzata Żelazowska i Zofia Macios.

       Na koniec występów pani dyrektor Agata Michalczyk złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

      • Klasowe wigilie

      • Dorocznym zwyczajem klasy spotykają się we własnym gronie, wraz ze swoimi wychowawcami. Jest to wspaniała okazja do integracji, budowania wspólnoty, śpiewania kolęd i przypominania polskich tradycji. Dzielenie się opłatkiem, piękne serdeczne życzenia i przemiła atmosfera to coś, co zostaje na długo w pamięci.

      • Jasełka

      • Na niebie już gwiazda świeci, kolędy śpiewają dzieci. Uczniowie klas II wraz z wychowawcami zaprosili w tym roku społeczność szkolną na wspaniałe, piękne Jasełka. W środę 20 grudnia o godzinie 9:00.Była Maryja, Józef i Jezusek w żłobie i tak jak trzeba trzej królowie. Drugoklasiści zachęcali: "Niech przy nim łączą się Nasze rodziny w imię Bożej Dzieciny" Było nastorojowo, wzruszająco i świątecznie.

      • XX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

      • Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 20. edycji. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury: Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  - przewodnicząca, pani Dominika Młot, pani Alicja Pacek, pani Aneta Bartnicka.

       W kategorii klas 4-6 jury wyłoniło zwyciężczynię - Maję Matusiak. 

       W kategorii klas 7-8 zaś jury wydało następujący werdykt:

       I miejsce Eliza Osowiecka, II miejsce Tamara Masny, III miejsce Jeremi  Tymiński. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Gołąb, Natalia Pieńkowska, Krzysztof Wiącek.

       Dziękujemy bardzo Powiatowemu Młodzieżowemu Domowi Kultury w Otwocku, Powiatowi Otwockiemu oraz Gminnej Biliotece za współpracę i ufundowanie nagród.

       Gorące podziękowania kierujemy także do Nauczycieli, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów do udziału w tym trudnym konkursie.

       Wszystkich chętnych do sprawdzenia się w krasomówstwie zapraszamy już za rok, na - 21. edycję konkursu.

      • Mikołajki

      • W naszej szkole doroczną tradycją jest to, że radośnie obchodzimy mikołajki. Święto to podkreślamy wręczając sobie drobne upominki. Samorząd Szkolny ogłosił ten dzień Dniem Świątecznego Sweterka - do zabawy włączyli się wszyscy i oto w naszej szkole zrobiło się świątecznie i wesoło. Przedstawiciele SU składali wszystkim serdeczne życzenia częstując przy tym słodyczami.

      • Rada Rodziców zorganizowała wycieczkę!

      • W naszej szkole niezwykle prężnie działa Rada Rodziców, pełni pomysłów i werwy do pracy jej członkowie zaskakują co i raz dyrekcję, nauczycieli i swoje dzieci wspaniałymi wydarzeniami. Tym razem zabrali oni klasy młodsze do Przystani Świętego Mikołaja. 
       Dni podczas tej wycieczki były wypełnione wyjątkowymi atrakcjami i niesamowitymi aktywnościami. Dzieci miały okazję bawić się w kominowych labiryntach, potrenować z elfami, a nawet samodzielnie przygotować pierogi i pierniczki świąteczne. Pełne wrażeń wróciły z nadzieją, że to nie ostatni taki wyjazd zorganizowany przez Radę Rodziców.
        

      • Podsumowanie zbiórki z okazji Dnia Pluszowego Misia

      • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana zbiórka dla podopiecznych OTOP.  W tym roku zbiórka prowadzona była dla dwóch chłopców osieroconych przez pacjentów Hospicjum Domowego „Empatia” . Wspólnie udało nam się zebrać 1354,80 zł. Za zebrane pieniądze zostały zakupione  słuchawki dla 16 letniego Kuby i 15 letniego Kacpra. Bardzo dziękujemy za okazane serce.