• Aktualności

      • 31 FINAŁ WOŚP

      • 31 FINAŁ WOŚP już za nami

       w  tym roku udało nam się wspólnie zebrać kwotę:

       6575,96 zł 

       Dziękujemy wszystkim, którzy z nami grali.

       Nasza szkoła po raz pierwszy zagrała z WOŚP 10 stycznia 1999 roku był to 7 FINAŁ podczas, którego zbierano środki dla ratowania życia noworodków.
       Koordynatorem 7 Finału w naszej szkole była Pani Małgorzata Dróżdż.

       Tak zaczynaliśmy…

      • Spotkanie historyczne

      • Na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Kołbieli uczniowie klas ósmych wzięli udział w niezwykle ciekawym spotkaniu historycznym, dotyczącym powstania styczniowego. Ze spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć, że w tym wyjątkowym wydarzeniu brali udział odważni mieszkańcy z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli nie tylko wysłuchać ciekawej prelekcji, ale obejrzeć zrekonstruowane stroje i broń z epoki. 

      • Jasełka

      • Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku kryje w sobie niepowtarzalną magię i radość.  Pielęgnowane od najmłodszych lat tradycje sprawiają, że podniosłe chwile związane z tym czasem na długo zapadają w pamięci. Jednym z takich zwyczajów są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu.

       W dniu 4 stycznia tradycyjne Jasełka zaprezentowali uczniowie z klas drugich. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz zimowa sceneria. Uczniowie na moment przestali być zwykłymi dziećmi i zmienili się w najświętszą rodzinę, anioły, gwiazdeczki, śnieżynki, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Uczniowie wspólnie kolędowali i grali na fletach, jednak to tańce podbiły serca widowni.  Pod okiem swoich pań młodzi artyści z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, prezentując historię narodzenia Pana Jezusa.

                                                                                                                               Agnieszka Prasuła