• Aktualności

      • Gminny Turniej Piłki Siatkowej

      • 12.05.2022 w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej. W turnieju wzięły udział trzy reprezentacje szkół. W naszej drużynie zagrali uczniowie klas 7 i 8: Bytniewska Julia, Czajka Julia, Moczulska Julia, Soszyńska Aleksandra, Więsik Anna, Kąkolewski Oskar, Krzemiński Igor, Piętka Łukasz, Siwik Jan oraz Siwik Mateusz. 

       Klasyfikacja :

       1. SP Człekówka

       2. SP Kołbiel

       3. SP Rudzienko

       Gratulacje dla wszystkich uczestników.

      • Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską- Rydel

      • Dnia 11 maja 2022r. do naszej szkoły zawitał szczególny gość. Uczniowie klas III mieli okazję spotkać się z Panią Anną Czerwińską – Rydel, autorką książek dla dzieci o tematyce historycznej, biograficznej tj: „Ziuk – opowieść o Józefie Piłsudskim”, „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”, „Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu” i innych.

       Atmosfera spotkania była pełna optymizmu. Nasz gość opowiadał o pomysłach na swoje książki, życiu codziennym oraz chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów. Zebrani mogli otrzymać od autorki autograf oraz zakupić jej książki.

       Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

      • Magiczne Ogrody

      • 13 maja 2022 roku uczniowie klas II byli na wycieczce w Magicznych Ogrodach. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryli bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe baśniowe istoty. Każda z krain była sensorycznym polem doświadczeń, stymulującym rozwój i wyobraźnię dzieci. Wycieczka do Magicznych Ogrodów to dla naszych uczniów przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas. Wszystkie atrakcje, z którymi się zmierzyli były wyzwaniami budującymi pewność siebie i poczucie wartości. To był wspaniały dzień!

      • Konkurs Recytatorski

      • XIX Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

        „Witaj Majowa Jutrzenko” dla uczczenia Konstytucji 3 Maja

       Uczennice naszej szkoły: Lidia Młot kl. II c, Adrianna Parol IV a, Martyna Lizun V b, Martyna Gontarczyk kl. V b, Lena Piętka kl. VII a,  Anna Ocypa kl. VIII b wzięły  udział XIX Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko” dla uczczenia Konstytucji 3 Maja. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. Ks. Piotra Skargi natomiast honorowy patronat nad konkursem objął Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Celem Konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów oraz zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego.

       Pierwszy etap Konkursu miał miejsce 8 kwietnia w naszej szkole. Natomiast 23 kwietnia zakwalifikowane uczennice brały udział w drugim etapie Konkursu, który miał miejsce w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W eliminacjach wzięło udział ponad 30 szkół z województwa mazowieckiego. Do finału zakwalifikowała się Lidia Młot kl. II c.

       Przesłuchania finalistów miały miejsce 29 kwietnia ponownie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W kategorii klas I – III Lidia rywalizowała z 30 uczestnikami. Każdy z finalistów otrzymał zaproszenie na Galę Konkursową dnia 10 maja w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie. Podczas Gali zwycięzcom zostały wręczone nagrody a dla wszystkich biorących udział w finale pamiątkowe dyplomy oraz gry edukacyjne.

       Gratulujemy naszym uczennicom!

      • Odbiór nagród

      • Zapraszamy laureatów Powiatowego Konkursu Palm Wielkanocnych po odbiór nagród.

       Szkoła Podstawowa im Armii Krajowej w Kołbieli, ul. Szkolna 5, 05-340 Kołbiel

                     Organizatorzy 

      • Och - Teatr!

      • 9 maja klasy siódme i ósme wybrały się do Warszawy, na spektakl pt. "Zemsta". Wspaniała obsada aktorska, ciekawe nowatorskie ukazanie wad Polaków, aktualne przesłanie tej ponadczasowej komedii stanowiło świetną powtórkę treści lektury. 

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII.

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2022 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe ( obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-meil szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  word  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej Z2( dla klas I - III) lub Regulamin Świetlicy Szkolnej Z4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

          Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 15 czerwca 2022 r.

          Dodatkowe zapisy będą możliwe na  początku miesiąca września, pod warunkiem dysponowania

       wolnymi  miejscami w świetlicy szkolnej.

      • Patriotyczna Majówka

      • Pani dyrektor Agata Michalczyk, opiekunowie pocztu sztandarowego i Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uświetnili swoją obecnością gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym spotkaniu przy pomniku upamiętniającym setną rocznicę odzyskania Niepodległości w uroczystym przemarszu wszyscy udali się do parafialnego kościoła, by wziąć udział we Mszy św. w intencji Ojczyzny i koncercie pieśni patriotycznych.

      • Witaj Majowa Jutrzenko!

      • Elegancko ubrani uczniowie, przyozdobieni biało-czerwonymi kotylionami, zgromadzili się na uroczystym apelu z okazji Świąt Majowych. 

       Piękny i podniosły nastrój panował wśród uczniów, zarówno tych występujących, jak i tych oglądających.
       Apel przygotowały klasy czwarte wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Następnie czwartoklasiści przybliżyli wszystkim od kiedy i dlaczego obchodzi się w naszym kraju Święta Majowe. Występ uświetniły piękne recytacje i śpiew. Niezwykłą niespodzianką był tradycyjny taniec polski do melodii "Płynie Wisła, płynie...". "Wisienką na torcie" okazał się brawurowy występ ucznia klasy 4b, Jana Stelmacha, który pięknie wykonał piosenkę "Kocham Cię, Polsko" . Na koniec pani dyrektor Agata Michalczyk, zachwycona występem czwartoklasistów pochwaliła Uczniów i podziękowała Nauczycielom, którzy przygotowali to wspaniałe widowisko. 

      • Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

      • 28.04.2022 w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce w turnieju, natomiast w kategorii chłopców wygrywamy turniej zajmując 1 miejsce.

       Gratulujemy

      • Dzień Ziemi

      • Dzień Ziemi to święto na cześć planety Ziemi i jej środowiska naturalnego oraz okazja, by rozmawiać o ochronie natury i promować widzę na ten temat. W czasie Dnia Ziemi odbywają się liczne wydarzenia, mające na celu promowanie świadomości na temat takich niebezpieczeństw dla naszej planety jak zmiana klimatu, zanieczyszczenie wody i powietrza, wymieranie gatunków i inne.

       W naszej szkole 22 kwietnia uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III przebrali się w stroje przedstawiające elementy Ziemi. Wszystkie stroje były bardzo pomysłowe.
       Zwycięzcami okazali się:
       - Kornelia Wójcik- grupa Biedronki
       - Kacper Grzegrzółka- Jeżyki
       -Amelia Janiec- Motylki
       -Piotr Kowal- kl.1a
       - Jan Wiącek- kl.2a
       -Lena Grzegrzółka – kl. 3c

       Gratulujemy!

      • „Budząca się wiosna” – konkurs fotograficzny

      • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w konkursie fotograficznym, którego celem było poszukiwanie oznak wiosny. Jury wyłoniło z ponad 48 prac te najciekawsze i przyznało nagrody. Piękno przyrody uchwycone w obiektywie można obejrzeć w galerii.

       Nagrodzeni uczniowie:

       Hanna Szostak kl. 5a - I miejsce

       Dominik Witos kl. 4b - II miejsce

       Maja Prasuła kl. 7d - III miejsce

       Krzysztof Wiącek kl. 5a - III miejsce

                                                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

        

      • Szanowni Laureaci

      • Szanowni Laureaci X Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną,

       informujemy, że z przyczyn organizacyjnych nagrody będą do odebrania w sekretariacie szkoły po 09.05.2022 r. Prosimy o sprawdzanie informacji na stronie szkoły lub kontakt z sekretariatem szkoły.

                                                                                                         Organizatorzy

      • Spotkanie historyczne

      • „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
                                                                                                                                 (Irena Sendlerowa)

       20 kwietnia 2022 roku miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Szkoła Podstawowa w Kołbieli gościła pracownicę Gminnej Bilioteki Publicznej, panią Iwonę Kowalską, która przeprowadziła z poszczególnymi klasami warsztaty historyczne. Spotkanie dotyczyło 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Odbyło się ono we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,
       w ramach akcji Żonkile. Dzięki temu spotkaniu, prowadzonemu w konwencji warsztatów, uczniowie mieli okazję do przypomnienia sobie historycznych faktów, a także uświadomienia tragedii, jaką niosła ze sobą wojna i antysemityzm. W subtelny, ale bardzo sugestywny sposób prowadząca warsztaty ukazała koszmar wojennej pożogi i sytuację żydowskich dzieci w getcie, na tle której takie wartości jak miłość, przyjaźń, lojaność mimo wszystko zwyciężają. Po obejrzeniu filmu, dyskusji i wypełnianiu zadań, uczniowie otrzymali do samodzielnego wykonania symboliczne żonkile.
       Bardzo dziękujemy za to niezwykle wartościowe spotkanie, naukę historii, która jak się okazuje, niestety
       w kontekście ostatnich europejskich wydarzeń lubi się powtarzać.