• Aktualności

      • DZIEŃ DZIECKA

      • W tym wyjątkowym dniu mamy dla Was konkurs niespodziankę.

       OTWÓRZ NIESPODZIANKĘ

       a po obejrzeniu niespodzianki ...

       Zaproście do zabawy Waszych rodziców, rodzeństwo, wytężcie wzrok i odpowiedzcie na kilka pytań dotyczących filmu. Konkurs będzie aktywny od 1 czerwca od godz. 9.00 do 2 czerwca do 21.00. Jeśli na któreś z pytań nie będziecie znać odpowiedzi, to po prostu postawcie kropkę w miejscu na odpowiedź i przejdźcie dalej. Nie zapomnijcie kliknąć: prześlij. Życzymy dobrej zabawy i pozytywnych wzruszeń!
       Oto link do konkursu: KONKURS

      • Rekrutacja PMDK w Otwocku

      • Szanowni Państwo,

       w dniach 4 - 15 maja 2020 r. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku prowadzi rekrutację online na rok szkolny 2020/2021. W swojej bogatej ofercie posiada interesujące, wszechstronnie rozwijające i inspirujące zajęcia: plastyczne, muzyczne, sportowe, naukowe, językowe. Zajęcia są bezpłatne, a rekrutacja na nie odbywa się w tym roku drogą elektroniczną.

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów klas I – III oraz uczniów klas IV – VIII do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021.

          Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2020 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe ( obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 15.00 lub wrzucamy do skrzynki na listy, która znajduje się przy wejściu do budynku szkoły lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-meil szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf lub formacie dokument  word można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       format pdf: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →   Regulamin świetlicy szkolnej – Załącznik numer 2( dla klas I - III) lub Załącznik numer 4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       format dokument word: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej załącznik numer 2 KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA – UCZNIA KLASY I – III DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ lub Regulamin Świetlicy Szkolnej  załącznik numer 4 KARTA OBJĘCIA OPIEKĄ ŚWIETLICOWĄ UCZNIA KLASY IV – VIII łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli. .

          Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 1września 2020 r.

          Dodatkowy termin zapisów to początek miesiąca września.

      • Konkurs Języka Angielskiego

      • 23 marca, w naszej szkole, został ogłoszony Konkurs Języka Angielskiego. Konkurs został podzielony na trzy kategorie:

       1. kl. I – III – konkurs na pracę plastyczną pt. Picture Dictionary,
       2. kl. IV – VI – konkurs na plakat prezentujący wybrany kraj anglojęzyczny,
       3. kl. VII – VIII – opowiadania po angielsku na dowolny temat.

       Tematy konkursu bardzo przypadły do gustu naszym uczniom, ponieważ spłynęło naprawdę dużo prac, zwłaszcza z klas najmłodszych – 14, z klas IV-VI – 4, a z najstarszych – 2.

       Ze względu na szczególny czas, jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników ocenami z języka angielskiego oraz dyplomami.

       Wyniki w kategorii klas I-III:

       I miejsce - Michał Białobrzewski IIa

                         Pola Krzywicka Ic

                         Patrycja Młot IIc

       II miejsce - Krzysztof Wiącek IIIa

                          Julia Ochal IIIb

                          Iza Parol IIa

                          Ada Parol IIa

                          Dawid Mazek Ib

                         Aleksander Górka IIc

       III miejsce - Aleksander Zieliński Ic

                           Ewa Moczulska Ia

                           Jakub Zawadzki IIc

                          Amelia Strzeżysz IIa

                          Lena Grzegrzółka Ic

       Wyniki w kategorii klas IV-VI:

       I miejsce - Zuzanna Szostak Vc

                        Lena Piętka Va

       II miejsce - Weronika Grajda Vc

       III miejsce - Julia Moczulska VIa

       Wyniki w kategorii klas VII-VIII

       I miejsce - Emilia Młot VIIIb

                        Tomasz Kłos VIIb

       Jak widać, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni! Prace przesłane przez uczniów były naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

                                                                                                                                         Ewa Górka

      • Egzamin ósmoklasisty

      • Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca br.  Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca 2020 roku.

       Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca 2020 r. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

      • OFERTA POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

      • W związku z panującą epidemią i wynikającymi z niej kłopotami w edukacji, absolwenci i studenci Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wspierani przez pracowników PW postanowili pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych.

       Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

       Mamy trzy główne cele:

       1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
       2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
       3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

       W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.

       11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

       Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z życzliwym przyjęciem przez 
       Dyrekcję Szkoły, Wychowawców klas 7 i 8 oraz Nauczycieli przedmiotów ścisłych, 
       a także młodzież i ich rodziców.


       Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.

       Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.

      • KOMUNIKAT  MEN

      • Wobec wzrastającej liczby zachorowań na COVID-19 oraz jednoczesnym ogłoszeniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Minister Edukacj  i Narodowej  Rozporządzeniem z dnia 9 kwietnia 2020 roku zmieniającym rozporządzenie z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 podjął decyzję o przedłużeniu terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 26 kwietnia br.

       Z uwagi na obecną sytuację termin egzaminu ósmoklasistów zostaje zawieszony.

       Z dniem 15 kwietnia 2020 r. (ś   aroda) będzie wznowione i prowadzone kształcenie na odległość.

      • Wiosenna przerwa świąteczna

      • Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty. #zostańwdomu

      • Drodzy Rodzice

      • lista_dzieci_zakwalifikowanych.pdf

       Z uwagi na ograniczone funkcjonowanie naszej szkoły, na podstawie § 11b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 493 z późn. zm.) – poniżej przedstawiamy Państwu listę dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

       Jednocześnie informujemy, że rodzice, którzy nie dokonali zgłoszenia dziecka 6-letniego do rocznego przygotowania przedszkolnego mogą to zrobić drogą e-mail. Należy pobrać formularz zgłoszenia, wypełnić go, a następnie przesłać skan na adres: spkolbiel@kolbiel.pl

      • Najciekawsze zdjęcie

      • Wyniki konkursu na NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE Z CZASÓW KWARANTANNY!

       Dziękuję wszystkim uczestnikom za nadesłane prace. Bardzo mnie cieszy duże zainteresowanie konkursem fotograficznym oraz fakt, że podchodzicie do sytuacji kwarantanny odpowiedzialnie i pozostajecie w domu, zajmując się nauką, czytaniem i rozwijaniem pasji. To dobrze, że aktywnie uczestniczycie w lekcjach, jak również bierzecie udział w konkursach. Cieszę się, że chcieliście uwiecznić ten niezwykły czas w formie fotograficznej i wziąć udział w konkursie bez wychodzenia z domu #zostańwdomu.

       Wyniki konkursu:

       1 MIEJSCE Kacper Rydz, Łowienie ryb, klasa 5c

       2 MIEJSCE Kinga  Kryńska, lekcja, klasa 6c 

       3 MIEJSCE Zuzia Szostak #zostańwdomu - naucz się jeździć na rolkach, klasa 5c

       Gratuluje Wam i pozdrawiam Was Anna Piotrowska-Pyra

       #zostańwdomu

      • Problemy z dziennikiem

      • Szanowni Państwo, drodzy uczniowie informujemy, że problemy z korzystaniem z dziennika librus wynikają z przeciążenia serwerów i nie leżą po stronie szkoły. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

      • Komunikat

      • Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 492)

       szkoła będzie zamknięta do dnia 10 kwietnia 2020 roku.

       W okresie od 25 marca 2020 roku do dnia 10 kwietnia 2020 roku zadania szkoły będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       O sposobie, zasadach i funkcjonowaniu szkoły i nauczaniu na odległość Uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS. Proszę o śledzenie informacji  i współpracę z Nauczycielami, Wychowawcami i sekretariatem szkoły w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

       Jednocześnie z uwagi na trwający proces rekrutacji i panującą sytuację prosimy o potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w naszej placówce drogą e-mail lub w formie krótkiego oświadczenia pozostawionego w skrzynce podawczej umieszczonej przy wejściu do szkoły. 

      • Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych

      • Mimo trudnej sytuacji i nieobecności w szkole chcielibyśmy przeprowadzić coroczny  Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że przebywanie w domu sprzyja wspólnemu wiciu palm i znajdą się uczestnicy konkursu.
       Przedłużamy termin oddawania prac. Palmy wraz ze zgłoszeniem i metryczką opiekun może przynieść do Szkoły Podstawowej w Kołbieli. W wejściu pracownik szkoły odbierze prace i przekaże organizatorom. Czekamy na Wasze palmy do wtorku, 31 marca.

       Organizatorzy:

       Alicja Pacek, Anna Piętka

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.