• Aktualności

      • XX Dzień Papieski w naszej Szkole

      • Z okazji 100. Rocznicy urodzin naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II uczniowie z naszej szkoły przygotowali piękne laurki. Różnorodne pomysły i staranne ich wykonanie świadczyły o dużym zaangażowaniu. Są one dowodem pamięci i czci, jaką otaczamy jednego z najwybitniejszych Polaków. Nad całością zadania czuwali nasi niestrudzeni Katecheci.

      • Ślubujemy Tobie Szkoło!

      • 6 października odświętnie ubrane Pierwszaki zgromadziły się wraz z wychowawczyniami na sali gimnastycznej, na uroczystości specjalnie im dedykowanej.  W obecności Pocztu Sztandarowego Szkoły odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów. Całość poprzedziły występy przejętych uczniów klas pierwszych.

       Gościem honorowym uroczystości była pani dyrektor Agata Michalczyk, która przyjęła ślubowanie od Pierwszoklasistów i dokonała pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, a wychowawczynie wręczały pamiątkowe upominki.

       Pani Dyrektor złożyła Uczniom klas pierwszych życzenia, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy,
       by nauka była dla nich przyjemnością i by znaleźli w naszej Szkole prawdziwą przyjaźń i koleżeństwo.

       Serdecznie gratulujemy Rodzicom tak wspaniałych dzieci i zapraszamy do galerii szkoły,
       aby przynajmniej dzięki fotografiom mogli przybliżyć sobie tę doniosłą uroczystość.

      • Dzień Chłopaka

      • 30 września to tradycyjnie wielkie święto w naszej szkole. Ze względu na obostrzenia odbyły się tylko uroczystości klasowe. Był to jednak dzień wyjątkowy i bardzo miły. Chłopcy i Panowie zostali obdarowani miłymi, czasami zaskakującymi upominkami. 

       Wszystkim wspaniałym Chłopakom z naszej Szkoły czy to się tu uczą, czy też pracują składamy serdeczne życzenia - dużo zdrówka i radości :-)

      • Wystartowaliśmy!

      • Nowy Rok szkolny 2020/2021 uważamy za otwarty. Stęsknieni za szkołą i kolegami uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli z wielką radością rozpoczęli naukę. Nie będzie to łatwy rok, wszyscy musimy być ostrożni, dostosować się do zasad związanych ze stanem epidemicznym,  dbać o higienę i siebie nawzajem. Jednak bardzo ważne jest to, że jesteśmy, że możemy się spotkać i razem uczyć.

       Szczególnie gorąco witamy w naszym gronie Pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę. Trzymamy kciuki za Ósmoklasistów, dla których ten rok będzie czasem intensywnego przygotowania do egzaminów. Wszystkim Uczniom życzymy wspaniałych, dobrych dni na ich kolejnych ścieżkach edukacji. Nauczycielom i Pracownikom szkoły dużo zdrowia i cierpliwości,
       a Rodzicom radości i dumy z ich Pociech.
       Dzięki wzajemnej życzliwości i wyrozumiałości przetrwamy trudne chwile reżimu sanitarnego
       i wyjdziemy zwycięsko z tego pandemicznego czasu próby. Będzie dobrze 😊

      • Dożywianie

      • Osoby chętne do korzystania z dożywiania w stołówce prowadzonej przy Szkole Podstawowej w Kołbieli, proszone są o składanie „Kart zapisu na dożywianie” w terminie: 02.09 – 10.09.2020r.

       Karty zapisu dostarczamy do szkoły do osoby pełniącej dyżur przy wejściu do szkoły „wejście główne”. 

       Kart zapisu na dożywianie nie składają rodzice dzieci, które będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych i oddziałów „0”.

        Karty zgłoszeniowe można pobrać  ze strony internetowej szkoły i dziennika elektronicznego „ Librus” - zakładka - organizacja szkoły – pliki szkoły – karta zapisu na dożywianie.

       Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną liczba dzieci korzystających z dożywiania zostanie dostosowana do wytycznych GIS.

       karta zapisu na dożywnie - karta dużej rodziny.doc

       karta zapisu na dożywnie.doc

      • STYPENDIUM SZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

      • W związku z możliwością uzyskania przez uczniów pomocy materialnej o charakterze socjalnym informuję, że zainteresowane osoby mogą pobrać wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 z sekretariatu szkoły, do której uczeń uczęszcza lub ze strony Gminy Kołbiel. Kompletny wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie do 15 września 2020 r.

       Stypendium nie przysługuje:

       - uczniom klas zerowych,

       - uczniom, którzy nie mieszkają na terenie Gminy Kołbiel

      • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA ROK SZKOLNY 2020/2021

       1. Kapcie w worku podpisane
       2. Strój gimnastyczny w worku nie w reklamówce (koszulka z krótkim rękawem i krótkie spodenki) (podpisane)
       3. Ręcznik papierowy- 2 rolki
       4. Chusteczki higieniczne w pudełku - 3 opakowania
       5. Chusteczki nawilżane- 2 szt.
       6. Ryza białego papieru xero.
       7. Blok kolorowy rysunkowy dwustronny: A4- 2 szt.
       8. Blok kolorowy techniczny: A4- 2 szt.
       9. Blok techniczny biały A3 -1 szt.
       10. Blok techniczny kolorowy A3- 1 szt.
       11. Kredki świecowe BAMBINO- 3 opakowania
       12. Plastelina 12 kolorów- 1 opakowanie
       13. Klej w sztyfcie- 6 szt.
       14. Klej wikol- 1 szt.
       15. Tekturowa teczka na gumkę
       16. Farba tempera 0,5l- 1 szt.(kolor dowolny) + 2 pędzelki (cienki i gruby)
       17. Piórnik typu ,,Jamnik” a w nim: flamastry, kredki drewniane grube BAMBINO, temperówka, gumka, gruby trójkątny ołówek- 2szt, nożyczki (piórnik podpisany)
       18. Bibuła- 2 szt. (kolory dowolne)
       19. Brystol (kolor dowolny)- 1 szt.
       20. Taśma dwustronna- 1 szt.
       21. Zeszyt A5 do korespondencji
       22. Ozdoby według uznania( oczka samoprzylepne, brokat sypki, balony, tasiemka cienka, druciki kreatywne, piórka kolorowe, cekiny, talerzyki, kubeczki papierowe).

       Bardzo prosimy, aby materiały z wyprawki były podpisane imieniem i pierwszą literą nazwiska dziecka oraz dostarczone do szkoły w terminie 24.08-28.08.2020r.

      • Kody rabatowe na książki dla 5,6-latków

      • Wydawnictwo Nowa Era przygotowało kody rabatowe na zakup książek dla 5-6-latków. Ze zniżki można skorzystać w sklepie internetowym www.sklep.nowaera.plKod rabatowy to mz49 i obowiązuje tylko przy zakupie całego zestawu.Kod należy wpisać przy podsumowaniu koszyka.

      • Żegnaj Szkoło, witajcie Wakacje!

      • Ten rok szkolny był pełen niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

       Dzień 26 czerwca 2020 roku zapadnie jednak w pamięci jako nietypowe zakończenie roku. W związku z sytuacją reżimu sanitarnego nie było uścisków i buziaków na pożegnanie. Było jednak jak zwykle miło i serdecznie. Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach wychowawców klas ósmych, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Naszym drogim Ósmoklasistom życzymy jak najlepszych wyników z egzaminów, dostania się do wymarzonej szkoły średniej i realizacji życiowych planów i marzeń.

       Serdeczne życzenia dla Wszystkich, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

        

      • NA ONLAJNIE TEŻ JEST FAJNIE

      •                          ….my się nie dajemy
       na kwarantannie aktywnie pracujemy...

        

       Na początku był chaos. Początkowo wszyscy poruszaliśmy się jak we mgle, błądząc, szukając najlepszych rozwiązań, aż w końcu okiełznaliśmy bestię:

       Komputer i Internet nie miały przed nami tajemnic – zaczęliśmy od grup na Messenger i innych komunikatorach. Zostaliśmy mistrzami w obsłudze Librusa, odbieraniu i wysyłaniu załączników. Korzystaliśmy z różnych aplikacji. Następnie wkroczyliśmy na wyższy poziom – rozpoczęliśmy lekcje na zoomie, a potem już tylko Teamsy, Teamsy, Teamsy...

       Uczestniczyliśmy w lekcjach online - Po pierwszych próbach zaczęliśmy systematyczne lekcje online. Pierwsze zajęcia to mnóstwo emocji – stęsknieni mogliśmy wreszcie zobaczyć się na ekranach komputerów i telefonów. Czasem trzeba było wymienić piżamę na jakiś t-shirt i uczesać włosy. Warto było zobaczyć te uśmiechnięte buzie młodszych i starszych Uczniów. Starsza młodzież naszej szkoły została mistrzem w wyłączaniu kamerki lub mikrofonu w kluczowym momencie.

       Gościliśmy u siebie w domach – dzięki lekcjom online drodzy Uczniowie byliśmy stałymi gośćmi  w Waszych domach, a Wy w naszych. Zaufaliśmy sobie wzajemnie. Wiemy, jak wyglądają Wasze  pokoje, jakie kolory i meble lubicie. Wy mogliście poznać nasze mieszkania, nasze dzieci i zwierzęta. W naszych lekcjach niejednokrotnie uczestniczyły mamy, siostry, bracia, babcie lub dziadkowie.  Ich obecność podkreślała jak bardzo troszczą się o Was i chcą zrozumieć o co nam tak w ogóle chodzi. Doceniamy również tych rodziców, którzy zaufali Wam i pozwolili na całkowitą samodzielność w uczestniczeniu w lekcjach zdalnych. Widzieliśmy też i słyszeliśmy  Wasze zwierzęta domowe, ptaki w lesie za oknem, które głośno śpiewały wiosną i sprawiały, że te lekcje bywały wyjątkowe. Czasem słyszeliśmy też Waszą złość, niemoc, hałasy za oknem czy w domu, i wiemy, że w takich chwilach trudno było o koncentrację.
       Zdarzały się również spóźnienia z usprawiedliwieniem, że właśnie był obiad. I było nam naprawdę przyjemnie, gdy pozwalaliście sobie na szczerość mówiąc, że ja taki nieuczesany, a lekcja właśnie trwa… Miło też było usłyszeć tak jak na tradycyjnej lekcji- przepraszam, czy mogę na chwilę wyjść lub przeczytać: przepraszam, nie będzie mnie dziś na lekcji… Zdarzały się również niecodzienne sytuacje- uczeń na lekcji w samochodzie, bo był pilny rodzinny wyjazd, ale rodzice zadbali o to , byście mogli uczestniczyć w zajęciach.

       Rozwijaliśmy swoje pasje – było na to trochę czasu, więc śpiewaliśmy, rysowaliśmy, łowiliśmy ryby, ćwiczyliśmy układy gimnastyczne, uprawialiśmy warzywa w ogródku, szukaliśmy skarbów, wyszywaliśmy, piekliśmy babeczki i inne pyszności..., tworzyliśmy filmy i projekty, w które niejednokrotnie była zaangażowana cała rodzina.

       Nauczyciele organizowali konkursy - Ograniczenia z powodu pandemii nie wykluczyły  Was z możliwości uczestniczenia w konkursach, które były organizowane przez nauczycieli – chętnie braliście w nich udział- konkurs słownikowy z języka angielskiego, konkurs na palmę wielkanocną, konkurs poezja w obrazach, na najciekawsze zdjęcie w czasach kwarantanny, laurka dla papieża Polaka, konkurs wiedzy o Marii Curie - Skłodowskiej  czy konkurs na rozpoznanie zdjęć nauczycieli z dzieciństwa- wiemy, że jesteście bardzo ambitni i chcecie sprawdzić swoje umiejętności.

       Uczniowie naszej szkoły wysłali miliardy zadań domowych, przykładów z matematyki, wypracowań, prac plastycznych i plakatów... a nauczyciele, tracąc wzrok sprawdzali je do późnych godzin nocnych, rozszyfrowując hieroglify z wysłanych zdjęć.

       Rodzicom naszych uczniów przybyło trochę siwych włosów na głowie, ale oni również zasługują na medal! Dzielnie wspierali swoje dzieci, niejedno zadanie domowe zajęło im cały wieczór 😊

       Kiedy nadszedł dzień 25 maja – pojawiliśmy się na szkolnej świetlicy – jak się okazało w bardzo okrojonym składzie. Poza nauką, zabawą i spacerami naszym głównym zajęciem było mycie rąk, dezynfekcja, dezynfekcja i jeszcze raz dezynfekcja...

       W szkole zrobiło się głośno w dniach egzaminów ósmoklasistów. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w szkole sprzed 15 marca - nasi uczniowie na żywo, z którymi można porozmawiać, pośmiać się, jednak z zachowaniem dystansu społecznego.  I odpowiedzialnie zachowując środki ostrożności mogliście napisać pierwszy ważny egzamin w Waszym życiu - w szkolnych ławkach, a nie przed ekranem komputera. Wcześniej nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych stale konsultowali się z Wami w problematycznych zagadnieniach związanych z egzaminem.
       A w budynku szkoły była  przejmująca cisza… brakowało Waszego gwaru na przerwach. Jednakże Dyrekcja Szkoły i pracownicy administracyjni byli cały czas w pracy, w gotowości, czekając na Was.

       Czas zajęć online nie może być nazwany czasem straconym, gdyż rozwijaliśmy swoje pasje – było na to trochę czasu, więc śpiewaliśmy, rysowaliśmy, To naprawdę czas wyjątkowy, gdzie niejednokrotnie mieliście okazję spędzić więcej czasu ze swoją rodziną, porozmawiać z rodzicami czy seniorami rodu.

       My, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wiemy, że ten czas wykorzystaliście mądrze - ucząc się , bawiąc i odpoczywając. Wiemy, że to, czego nauczyliście się podczas pracy zdalnej zaprocentuje w przyszłości. Kompetencje cyfrowe, które wykorzystaliście w czasie zajęć online pozwolą Wam lepiej funkcjonować w XXI wieku, a Wasi rodzice mają mądre odpowiedzialne dzieci. Efekty Waszej pracy zamieszczamy w galerii na stronie  szkoły, aby każdy mógł zobaczyć, jak wiele wysiłku włożyliście w swoją pracę zdalną.

       Życzymy Wam dużo odpoczynku podczas wakacji, z dala od komputerów. Jesteście bardzo dzielni, i to co osiągnęliście dotychczas pozostanie w Was. Widzieliśmy, jak wielu z naszych uczniów, dotychczas cichych, odnalazło się w nowej rzeczywistości, jak aktywnie pracowaliście, mogliście skupić się pracując w domu.  A my, dumni z Waszych osiągnięć czekamy podobnie jak Wy na tradycyjne lekcje. Dziękujemy za świetną współpracę.
       Do zobaczenia we wrześniu!

      • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

      • Zbliża się koniec roku szkolnego 2019/2020, niestety dzień jego zakończenia będzie inny niż zwykle, tak jak nauka w ostatnich miesiącach była inna. Wszystkich nas ta nowa rzeczywistość dużo kosztowała, było bardzo trudno, ale zbliża się czas upragnionych wakacji i zasłużonego odpoczynku.
       Drodzy Uczniowie gratuluję Wam wyników, mam nadzieję, że jesteście z nich zadowoleni. Niestety ze względu na obecne okoliczności, nie będziemy mogli wręczyć Wam nagród książkowych w dzień zakończenia roku. Nie martwcie się Wasza praca zostanie nagrodzona, jak tylko uda nam się zorganizować dostarczenie nagród książkowych do szkoły i przygotować je do wręczenia, to na pewno do Was trafią, oczywiście z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa epidemiologicznego. Może to będzie we wrześniu, teraz jeszcze tego nie wiemy.

       Drodzy Absolwenci Wy za swoje wyniki zostaniecie nagrodzeni w dniu rozdania świadectw, z Wami we wrześniu już się nie spotkamy, ale zobaczymy się jeszcze w połowie wakacji, kiedy będziecie odbierać zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty. Rozpoczniecie niebawem naukę w szkołach średnich, mam nadzieję, że w tych wymarzonych. Życzę Wam abyście w nowej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, nowych kolegów i świetnych  nauczycieli.

       Szanowni Rodzice serdecznie Państwu dziękuję za zaangażowanie w zdalne nauczanie. Każdego dnia poświęcaliście wiele czasu na pomoc w lekcjach swoim dzieciom. Zdaję sobie sprawę z tego, że był to szczególnie trudny czas dla Państwa, dlatego dziękuję za wytrwałość.

       Wszyscy mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w szkole, ale teraz o tym nie myślmy, teraz nadchodzi czas zasłużonego odpoczynku. Życzę wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.


       Serdecznie pozdrawiam
       Agata Michalczyk
       Dyrektor
       Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli

      • PODZIĘKOWANIA

      •     My, uczniowie klas ósmych pragniemy z całego serca podziękować Nauczycielom, Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazaną sympatię.

            Ciepło będziemy myśleć o naszych pierwszych nauczycielach, którzy pomagali nam stawiać niezdarne litery i byli przewodnikami w początkach naszej nauki. Dziękujemy także i tym nauczycielom, którzy poszerzali naszą wiedzę w starszych klasach, czynili ją dostępną i zrozumiałą. Dziękujemy za dar języków obcych, logicznego myślenia, wykute regułki, doświadczenia chemiczne, znajomość fauny i flory, umiejętność określania szerokości geograficznych, rozumienia poezji, poznanie dziejów naszej ojczyzny, za śpiewane piosenki, paletę barw, za gimnastyczne ewolucje na koźle, za książki, o które nie zawsze dbaliśmy, za naukę pisania na klawiaturze komputera, a najbardziej dziękujemy za Wasze wielkie serca, uśmiech na twarzy i słowa pocieszenia. Serdecznie dziękujemy też wychowawcom świetlicy, Paniom sekretarkom i wszystkim pracownikom obsługi.

           Chcemy też bardzo podziękować Pani Dyrektor za to, że potrafiła w tych trudnych czasach ciągle nas mobilizować i wspierać. Dziękujemy Paniom Wicedyrektor za cierpliwość i wyrozumiałość, a zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze byliśmy wzorowymi uczniami.

            Ogarniając wdzięcznym sercem wszystkich, którzy poświęcali nam swój cenny czas, życzymy, aby odtąd ich chwile odmierzał zegar szczęścia, a piękne dni sączyły się leniwie, bez pośpiechu, złe natomiast ginęły w mroku zapomnienia.

       Absolwenci

       Kołbiel, 26.06.2020r.

      •  ŚWIĘTY JANIE PAWLE II, PAMIĘTAMY!

      •    Z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża uczniowie naszej szkoły wykonali okolicznościowe laurki. Różnorodne  pomysły i staranne wykonanie świadczą o ich dużym  zaangażowaniu w wykonywane prace plastyczne . Są też dowodem  pamięci, szacunku  i miłości wobec największego Polaka w naszej historii.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.