• Aktualności

      • Pani Małgorzata Dróżdż odchodzi do nowej pracy

      • Po 36 latach latach pracy w naszej szkole, odchodzi pani Małgorzata Dróżdż. Zaczynała swoją przygodę z naszą placówką w 1987 roku jako nauczyciel nauczania początkowego, pełniła funkcję wicedyrektora szkoły, a później pracowała w klasach starszych jako anglistka.

       Wspaniały nauczyciel, pełna pomysłów, życzliwości i troski wychowawczyni. Przemiła, zawsze gotowa nieść pomoc koleżanka. 
       Życzymy Pani Małgosi równie wspaniałych osiągnięć w nowej pracy, jak najlepszych ludzi wokół siebie
       i sentymentalnych powrotów do Kołbieli. 
       Dziękujemy za wiele lat wspaniałej pracy!

      • Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje!

      • Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje!

       Ten zawsze aktualny o tej porze roku slogan wybrzmiał po raz kolejny i w naszej Szkole.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała Nauczycielom i Pracownikom szkoły za pracę, Uczniom za naukę, a Rodzicom za wspieranie szkoły i swoich dzieci w procesie rozwoju i edukacji.

       Składamy serdeczne życzenia Wszystkim, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

      • Pożegnanie Absolwentów

      • ​22 czerwca w naszej szkole odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość pożegnania klas ósmych.

       Uroczystość pożegnania Absowlentów miała wyjątkowy, uroczysty i wzruszający charakter. ​​Ósmoklasiści po raz ostatni pojawili się w murach szkoły, jako jej uczniowie.

       Koledzy z klas szóstych i siódmych, pod przewodnictwem swoich wychowawców, zadbali o miły i serdeczny nastrój uroczystości, ofiarowali także pamiątkowe upominki.
       Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach Ósmoklasistów i ich Wychowawców, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Miłą i zaskakującą niespodzianką okazała się częśc artystyczna, przygotowana przez młodszych kolegów.

       Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Jesteśmy z nich dumni i pewni, że zapas wiedzy, doświadczenia i nauki, jakie wynoszą z naszej Szkoły, pomogą im dobrze poradzić sobie w dalszym życiu.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim za pracę.
       Absolwentom życzyła powodzenia na dalszych etapach edukacji, wielu wrażeń, dobrych życiowych wyborów. 
       "Nauka to podróż przez całe życie, a więc szczęśliwej podróży do dorosłości".

        

        

      • „Podróżować to żyć”- wycieczka klas 4 i klasy 5a 

      • W dniach 12-13 czerwca 2023r. klasy 4 i klasa 5a pojechały na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie poznawali walory przyrodnicze i historyczne Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia weszliśmy na Łysą Górę, podziwialiśmy rumowisko skalne- gołoborze, a na Świętym Krzyżu  zwiedziliśmy opactwo benedyktyńskie z relikwiami z drzewa Krzyża Świętego oraz Muzeum Misyjne Ojców Oblatów. Następnie spacerkiem udaliśmy się do Huty Szklanej . Tam w średniowiecznej osadzie udaliśmy się w ciekawą podróż do XI w. – poznaliśmy sposoby wypieku podpłomyków, wyrobu butów,  pasów,  koszyków,  naczyń  oraz gatunki  ziół leczniczych. Mieliśmy również okazję podziwiać jedną z najpiękniejszych w Polsce kolekcji minerałów i skamieniałości  zakończoną  pokazem pracy szlifierza. Drugiego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku w Chęcinach z XIV w. i spacerowaliśmy po Podzamczu Chęcińskim . Udaliśmy się  również do Centrum Nauki Leonarda da Vinci na wystawę „Człowiek- niezwykła maszyna”. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń kresowych-Jaskini Raj. 

       Wyjazd był niezwykle ciekawy, z którego uczniowie przywieźli pamiątki, zdjęcia i oczywiście wspomnienia. 

       Organizatorki 

      • Ach, co to był za bal!

      • 2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej odbył się Bal Ósmoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, którego w pierwszej parze poprowadziła dyrektor szkoły – Pani Agata Michalczyk. Taniec zachwycił wszystkich zgromadzonych nie tylko ze względu na wspaniały układ, ale także z powodu przepięknych strojów ósmoklasistów.

       Po odtańczonym polonezie głos zabrała Pani Agata Michalczyk, która wyraziła swoje uznanie za wspaniały taniec, podziękowała rodzicom, za przygotowanie balu oraz wychowawcom klas ósmych za zaangażowanie w przygotowanie układu tanecznego.

       Następnie głos zabrała przedstawicielka rodziców oraz uczniowie, którzy podziękowali dyrekcji, wychowawcom klas ósmych: Pani Ewie Górce, pani Anecie Bartnickiej, Panu Marcinowi Bąblowi i Panu Markowi Gontarzowi, nauczycielom i rodzicom nie tylko za wkład w przygotowanie balu, ale przede wszystkim za naukę i wychowanie.

       Po słowach podziękowań i życzeń, w przepięknie udekorowanej sali rozpoczął się bal. Uczniowie, rodzice i nauczyciele świetnie bawili się przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Bal uatrakcyjniła fotobudka, w której można było sobie zrobić zdjęcia z zabawnymi rekwizytami. Rodzice zadbali także o pyszny poczęstunek, z którego uczniowie mogli korzystać, odpoczywając między kolejnymi tańcami.

       Bal był bardzo udany i z pewnością dostarczył wszystkim zgromadzonym niezapomnianych wrażeń.
       Autorem tych pięknych zdjęć jest pan Jarosław Piętka - tata uczennicy z klasy 8a.

      • Wycieczka klas 8 w Karkonosze

      • W dniach 5-7 czerwca, uczniowie klas ósmych pod opieką p. Ewy Górki, p. Joanny Jesion i p. Marcina Bąbla, uczestniczyli w długo oczekiwanej wycieczce trzydniowej w Karkonosze.

       Pierwszym punktem programu był Wrocław, gdzie uczniowie zwiedzili Afrykarium, które stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

       Następnego dnia uczniowie udali się do kopalni Uranu z czasów PRL. Jest to podziemna trasa turystyczna, gdzie miejscowy przewodnik opowiadał pasjonującą historię kowarskiego górnictwa i wydobywania kruszców, żelaza i rudy uranowej na zlecenie władz ZSRR. W czasie podziemnego spaceru uczniowie dowiedzieli się więcej o ciężkiej pracy gwarków – dawnych górników, zobaczyli również wystawę sudeckich minerałów. Po południu uczestnicy wycieczki udali się do Skalnego Miasta w Adrspach w Czechach, rezerwatu przyrody bogatego w różne piaskowcowe formacje skalne powstałe na skutek działań zjawisk atmosferycznych. Niektóre z nich otrzymały nieprzeciętne nazwy: Kochankowie, Fotel Babci, Gotycka Brama, Wieża Elżbiety, Głowa Cukru, Żółw czy Starosta i Starościna. W czasie spaceru po Skalnym Mieście czekał na naszych uczniów również rejs łodzią turystyczną po urokliwym jeziorku, okraszony zabawnymi opowieściami “sternika” łodzi.

       Ostatniego dnia wycieczki ósmoklasiści uczestniczyli w spływie pontonami raftingowymi po rzece Bóbr – to atrakcja, która łączyła ze sobą trzy elementy – współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Pontony były

       7-9 osobowe. Każdy uczestnik dostał na wyposażenie pagaj (wiosło), i kamizelkę asekuracyjną. Uczniowie bawili się doskonale i świetnie współpracowali ze sobą.

       To były wspaniałe trzy dni w Karkonoszach i z pewnością wszyscy będą je długo wspominać.

        

       Ewa Górka

        

      • Wycieczka klas 1

      • 5 czerwca 2023 r. uczniowie klas 1 wybrali się na wycieczkę. Celem naszego podróżowania był Park Edukacji i Rozrywki, w którym uczniowie mogli się bawić, ale też uczyć i dociekać. Na Farmie Iluzji można było dostrzec wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Najwięcej wrażeń wywołały: Labirynt luster i Tunel zapomnienia. To wyjątkowe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz wypoczynku na świeżym powietrzu.

       To była wspaniała wyprawa, z której przywieźliśmy pamiątki, zdjęcia i bardzo miłe wspomnienia.

      • Spotkanie organizacyjne - zmiana

      • Ze względu na prośbę Rodziców, zmieniamy godzinę spotkania organizacyjnego Rodziców uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych ("0") w roku szkolnym 2023/2024 w dniu 19 czerwca 2023 z godziny na 16.00 na godzinę 18.00. Zapraszamy!

      • 3 czerwca - dzień savoire vivre'u

      • Savoir-vivre to zbiór zasad, które pomagają człowiekowi w codziennym życiu. Dzięki nim wiemy jak nakrywać do stołu, podawać jedzenie i picie, dobrze wyglądać, właściwie się ubierać (dress code) oraz jakie normy towarzyskie obowiązują w miejscu pracy, w rodzinie, na przyjęciach czy spotkaniach towarzyskich. Dotyczy również zachowania się w szczególnych sytuacjach komunikacji (także telefonicznej i internetowej). 

       Zbiór zasad dobrego zachowania nasi uczniowie mają dobrze opanowany, ale czasem warto je przypominać. Dlatego zawsze zachęcamy, by najważniejsze zasady, które obowiązują nas w życiu, były widoczne na co dzień, nie tylko w szkole, ale także w domu i na ulicy.

       Z tej okazji klasa 5a przygotowała specjalny filmik pt. "Szkolny savoire vivre"
       https://spkolbiel-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/abartnicka_spkolbiel_onmicrosoft_com/Ebua6UOFPUhEowcUwIy_pgwB71U6UU7PrrzyuyH67SqU2w?e=OaG27y

      • Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

      • W dniu 31.05.2023 odbyły się powiatowe zawody sportowe z lekkoatletyki w Kołbieli. Nasi uczniowie wzięli udział w następującym składzie:

       7b - Aleksandra Korulczyk, Zofia Matosek, Michał Lesicki
       8a - Maria Antosiewicz, Maria Żurawińska, Amelia Dymek, Julia Piórkowska, Aleksandra Mieczkowska, Szymon Skrzypiec - Nowak, Szymon Zduńczyk 
       8b - Agata Bąk, Aleksandra Soszyńska, Amelia Urbanek, Wiktor Sikorski, Dawid Jałocha, Kamil Szostak, Bartłomiej Laskus, 
       8c - Gabriela Gawryś, Zuzanna Szostak, Kacper Rydz, Filip Masny, Mikołaj Wasążnik, Mateusz Możdżonek,
       8d - Natalia Piłka, Krystian Koblak, Jakub Papis

       ​​​​​​​Nasza drużyna oprócz dostarczenia emocji, to również dostarczyła medale:

       1 miejsce - Aleksandra Korulczyk skok w dal

       3 miejsce - Julia Piórkowska pchnięcie kulą - 3kg

       1 miejsce - Kamil Szostak bieg na 1000m

       2 miejsce - Szymon Skrzypiec - Nowak bieg na 1000m

       3 miejsce - Filip Masny skok w dal

       Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy osiągniętych wyników sportowych :-)