• Aktualności

      • Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Ekologicznym Osobliwości Rezerwatu Świder

      • W ramach XXII Spotkań nad Świdrem, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie zorganizowała Powiatowy Konkurs Ekologiczny Osobliwości Rezerwatu Świder. Organizowane od wielu lat wydarzenie miało na celu poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej związanej z rzeką Świder i Rezerwatem Świder. Laureatkami tegorocznego konkursu zostały dwie uczennice z naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii zdjęcie zajęła Lena Piętka z klasy 6a, trzecie miejsce w kategorii album uzyskała Zuzanna Skolimowska z klasy 5a.

                                  Obu dziewczynkom gratulujemy!

                                                                                                                       Małgorzata Żelazowska

      • Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie

      • Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie i promieniotwórczości. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wiedzy o polskich noblistach i ich osiągnięciach. Konkurs kierowany był do uczniów klas 7 i 8.  Wzięło w nim udział   20 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia prywatnego, zawodowego i odkryć naszej polskiej noblistki. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pozytywne uwagi, a 11 najlepszych osób oceny celujące z fizyki lub chemii do wyboru. Jury po sprawdzeniu testów postanowiło nagrodzić następujące osoby.

       Miejsce I - Anna Ocypa

       Miejsce II - Maja Woźnica, Izabela Staros

       Miejsce III - Wioletta Długaszek, Kacper Przybysz

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.   Zwycięzcom gratulujemy.

      • Międzynarodowy Dzień Dziecka

      • To dobry czas, by przypomnieć, że choć jeszcze niedorośli, jesteście chronieni - macie swoje prawa i obowiązki.  https://youtu.be/j0eCXbMdbyY  
       W dniu święta wszystkich Dzieci - małych, dużych i tych całkiem dorosłych, którzy czują się dziećmi, składamy serdeczne życzenia:
       Niech Wam się spełniają marzenia, niech radość zawsze gości na Waszych buźkach, niech świat będzie dla Was zawsze przyjazny i otwarty na Wasze nawet najbardziej szalone pomysły :-)

      • Cudownych Rodziców Mam!

      • Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i chciałyby bardzo, aby były to najpiękniejsze dni w całym przedszkolnym roku. To Święto Mamy i Taty!

       Mama i Tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas.Dlatego też 26 maja br. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Z racji na obowiązującą pandemię wydarzenie to zostało nagrane i udostępnione rodzicom w formie on-line.Dzieci w tym dniu z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i muzyczno – ruchowych.

       W podziękowaniu rodzicom za miłość, za troskę, za poświęcenie oraz za każdy dzień, dzieci przygotowały przepiękne prezenty, które wręczyły w domu mamie i tacie.

      • DYŻUR WAKACYJNY

      • Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 27/2021 Wójta Gminy Kołbiel, z dnia 20 maja 2021 roku w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli zorganizowany będzie dyżur wakacyjny dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2020/2021.

       Dyżur zaplanowany został w terminie od 1 lipca 2021r do 31 lipca 2021r. Rodzice zainteresowani dyżurem proszeni są o składanie kart zgłoszenia w terminie od 26 maja 2021r do 10 czerwca 2021 roku. Karty można pobrać ze strony internetowej przedszkola: www.przedszkolekolbiel.edupage.org lub z sekretariatu szkoły - karta powinna być ostemplowana przez placówkę, do której uczęszcza dziecko.

       O przyjęciu dziecka do dyżurującego przedszkola decyduje kolejność złożenia karty oraz niezaleganie z opłatami za świadczenia przedszkolne z poprzednich miesięcy. Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny zostanie wywieszona w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli w dniu 15 czerwca 2021r, o godz. 14:00.

       Rodzice dzieci zakwalifikowanych na dyżur są zobowiązani uiścić opłatę za wyżywienie w wysokości zgodnej z deklaracją w terminie do dnia 25 czerwca 2021 roku. Niewniesienie opłaty we wskazanym terminie traktowane będzie jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu dyżurującym.

      • Moja mała ojczyzna

      • Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Moja mała ojczyzna”- został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę konkursową. Rodzice i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 15 przedszkolaków. Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

       I miejsce – Kinga Święch

       II miejsce - Zuzanna Gawryś

       III miejsce- Jan Bąk

       Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie oraz drobny upominek.Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2021roku.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.

       Organizator Katarzyna Sęk

      • Wracamy do Szkoły :-)

      • Z radością witamy się ponownie w murach naszej Szkoły!
       Od 17 maja klasy starsze wracają do nauczania stacjonarnego. W pierwszych dwóch tygodniach pracujemy hybrydowo, zgodnie z grafikiem przesłanym w Librusie. Po 29 maja wszyscy pracujemy stacjonarnie.

      • Obchody świąt majowych

      • Mimo zdalnej nauki nasza szkoła nie zapomniała o obchodach świąt majowych: 1 maja-Święta Pracy, 2 maja-Święta Flagi i 3 maja - 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W czasie godzin wychowawczych uczniowie klas I - VIII wraz z wychowawcami obejrzeli prezentacje multimedialne poświęcone tym wydarzeniom. Przypominali symbole narodowe, śpiewali hymn państwowy, piosenki patriotyczne, a także  utrwalali wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja. Wspólnie z nauczycielami robili pamiątkowe zdjęcia na tle symboli narodowych. Wielu uczniów na ten okres umieściło na swoich awatarach symbole narodowe. W klasach I - III uczniowie pracowali także z wykorzystaniem przygotowanych materiałów.

       Oto krótka relacja z obchodów świąt majowych w klasie 2c.

       W tym dniu wszyscy uczniowie klasy 2c oglądali prezentację na temat Święta pracy, Dnia flagi i uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wymienili w ramach przypomnienia symbole narodowe. Uczniowie obejrzeli jak dawniej w miastach obchodzono Święto pracy. Dowiedzieli się: dlaczego nasza flaga jest biało- czerwona i wysłuchali legendy związanej z kolorami, które widnieją na naszej fladze. Rozmawialiśmy na temat konstytucji i tego co się w niej znajduje oraz jak powstała. Co to jest liberum veto i dlaczego zostało zniesione. Na koniec uczniowie brali udział w quizie o Polsce pt: Czy dobrze znasz swój kraj. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, a na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały godło Polski techniką origami.
       Uczniowie klasy 2c to mali patrioci. Posiadają obszerną wiedzę na temat naszego państwa.
        

      • Konkurs na najlepsze wiosenne zdjęcie rozstrzygnięty!

      • 30 kwietnia 2021 r. minął termin zgłaszania zdjęć do Szkolnego Konkursu Fotograficznego Pierwsze oznaki wiosny. Otrzymaliśmy od Was prawie 200 zdjęć!
       W rozstrzygnięciu konkursu pomogły Wasze głosy - bardzo dziękujemy.
       A oto wyniki konkursu:
       1. miejsce Kinga Kryńska,
       2. miejsce Diana Kloch,
       3. miejsce Anna Ocypa, Aleksandra Pierunek.

       Wyróżnienia: Kasia Dróżdż, Amelia Dymek i Krzysztof Wiącek, Kacper Rydz.
       Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zaangażowanie i piękne zdjęcia.
       Laureatom serdecznie gratulujemy!
        

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2021 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe (obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-meil szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  word można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       format pdf: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →   Regulamin świetlicy szkolnej – Załącznik numer 2( dla klas I - III) lub Załącznik numer 4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       format dokument word: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej załącznik numer 2 KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA – UCZNIA KLASY I – III DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ lub Regulamin Świetlicy Szkolnej  załącznik numer 4 KARTA OBJĘCIA OPIEKĄ ŚWIETLICOWĄ UCZNIA KLASY IV – VIII łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

      • Nagrody czekają...

      • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Palm Wielkanocnych. Laureatom gratulujemy i ZAPRASZAMY PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW, które czekają na Was w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, ul. Szkolna 5. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Otwockiego.

       W tym roku organizatorzy połączyli konkurs z lokalną akcją charytatywną. Uczennice SP w Kołbieli sprzedawały palmy konkursowe przy parafialnym kościele. Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi za umożliwienie przeprowadzenia tego kiermaszu oraz wszystkim, którzy wsparli tę akcję i zakupili palmy. Udało nam się zebrać kwotę 2880 zł, która została przekazana dwóm potrzebującym rodzinom z terenu gminy Kołbiel. Tym bardziej cieszymy się z każdej pracy złożonej w tegorocznym konkursie. Dziękujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

                                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                                 Alicja Pacek, Anna Piętka

        

      • Światowy Dzień Ziemi

      • 22 kwietnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

       W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych, dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Aktywność dzieci była różnorodna. Niektórzy wykonywali prace plastyczne, inni podziwiali otaczającą przyrodę szukając skarbów Ziemi, a jeszcze inni rozwiązywali zagadki.

       Dzień Ziemi to szczególne święto, podczas jego obchodów możemy uwrażliwić naszych podopiecznych na sprawy naszej planety. Przecież to w ich rękach będzie niedługo jej los.

       Monika Zawadka

      • Wiosna, ach to TY?!

      • Uwaga fotograficzny konkurs wiosenny :-)
       Stęsknieni słońca i zabaw na świeżym powietrzu zaczynamy wypatrywać jej pierwszych oznak. Przez resztki śniegu zaczynają przebijać się przebiśniegi, zakwitają zawilce i przylaszczki. Wkrótce zakwitną pierwsze krzewy, a na drzewach pojawią się pąki i kwiaty. Poszukaj śladów budzącej się wiosny, zrób zdjęcie i prześli do pani Małgorzaty Żelazowskiej (ostateczny termin to 30 kwietnia). Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły, a najciekawsze nagrodzone. Uczniowie, biorący udział w konkursie, otrzymają ocenę celującą z plastyki. Regulamin konkursu wysłany został w załączniku za pośrednictwem Librusa.

      • Wij się, wij palemko… 

      • Zbliżające się Święta Wielkanocne oraz coroczny Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną organizowany przez naszą szkołę, nie pozwalają nam zapomnieć o pięknej tradycji wicia palm wielkanocnych. 
       W sobotę 13 i 20 marca 2021r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach kultywujących tę wcale niełatwą umiejętność. Na spotkanie zaprosiła nas twórczyni ludowa pani Lucyna Andrzejewska z Woli Sufczyńskiej. Uczennice klasy VII a Wioletta Długaszek, Katarzyna Dróżdż, klasy VII b Zuzanna Skolimowska, Lena Rykowska, klasy VI a Lena Piętka, klasy V b Aleksandra Korulczyk, Weronika Kurdej oraz klasy „0” Nadia Piętka miały okazję na żywo obserwować, jak powstaje palma wielkanocna. Dziewczynki same także wykonywały elementy zdobnicze: kwiaty, trawę, bazie, sprężynki oraz wiły własne palemki. 
       Choć zrobienie palmy jest sztuką trudną, wymagającą cierpliwości i precyzji, uczennice poradziły sobie świetnie. W efekcie końcowym powstały przepiękne palmy, z których dochód zasili cel charytatywny.  

      • Serdeczne życzenia Świąteczne

      • Serdeczne życzenia świateczne z okazji Świąt Wielkanocnych, zdrowia, pokoju w sercu, pogody ducha, wiosennej radości i świeżości, a przede wszystkim nadziei na lepsze jutro składa:

                                Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli i cała Społeczność Szkolna.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.