• Aktualności

      • Żonkilowa zbiórka

      • Wolontariusze naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że mają niezwykłą empatię. 26 marca nie zważając na pochmurną pogodę kwestowali pod kołbielskim kościołem na rzecz Hospicjum Empatia w Otwocku. Wszystkim ofiarodawcom rozdawali kwiat żonkila, który jest symbolem nadziei i nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. W wyniku zbiórki w naszych puszkach znalazło się 3556,50 zł. Dziękujemy wolontariuszom, opiekunom i darczyńcom, którzy włączyli się do akcji.

      • GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • 24 marca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego zorganizowany przez naszą szkołę. Pomysłodawcą oraz koordynatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego p. Ewa Górka. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zmotywowanie uczniów zdolnych do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego, rozwijanie ich zainteresowań oraz integracja środowiska uczniowskiego. Pięcioro najlepszych uczniów ze szkół podstawowych z gminy Kołbiel zostało wyłonionych w etapie szkolnym, który miał miejsce 10 marca. Konkurs składał się z czterech części: gramatyka i słownictwo, rozumienie tekstu pisanego, reagowanie językowe oraz kultura krajów anglojęzycznych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, składająca się z nauczycieli języka angielskiego ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Po 50 minutach wyłoniono zwycięzców konkursu:

       I miejsce – Aleksandra Wirtek (Szkoła Podstawowa w Człekówce)

       II miejsce – Zuzanna Krupa (Szkoła Podstawowa w Kołbieli)

       III miejsce – Michał Kubik (Szkoła Podstawowa w Kołbieli)

       Udział w konkursie – Kacper Pasieczny (Szkoła Podstawowa w Rudzienku i Henryk Wielgosz (Szkoła Podstawowa w Kątach).

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołbieli – Pani Agata Michalczyk.

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz opiekunom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów. 

      • Powitanie WIOSNY

      • Wreszcie jest: długo wyczekiwana, utęskniona i radosna WIOSNA.

       Przedszkolaki z grupy Jeżyków i Żabek przywitały ją wesołym śpiewem,  kolorowym strojem, ale nie tylko. Zawinęły rękawy i zabrały się do pracy. Nasi mali ogrodnicy oglądali, wąchali, dotykali

       i rozróżniali nasiona: rzeżuchy, kopru, bazylii. Poznawali cebulki różnych gatunków roślin, w tym kwiatów. Przypomniały sobie czego rośliny potrzebują do życia, potem siały, sadziły, podlewały.

       W ten sposób stworzyły w naszych salach własne ogródki. Teraz to co najbardziej ekscytujące  - codzienna obserwacja, sprawdzanie suchości gleby i pierwsze radości z maleńkich kiełków otwierających się nasion. Cudownie jest patrzeć jak przyroda fascynuje naszych małych badaczy.

        

       Tego dnia pamiętaliśmy  również o Światowym Dniu  Osób z Zespołem Downa, dlatego na znak solidarności z osobami borykającymi się z dodatkowym chromosomem założyliśmy dwie różne skarpetki. Każdy jest inny i wszyscy jesteśmy ważni. Inność jest ciekawa.

      • Doradztwo zawodowe - którą szkołę wybrać?

      • 23 marca nasza szkoła gościła przedstawicieli Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie klas ósmych, którym starsi koledzy, pod kierunkiem pani Elżbiety Fabczak – lekarza weterynarii i jednocześnie nauczyciela w/w szkoły, przedstawili  ofertę edukacyjną swojej placówki, opowiedzieli o tym, jak wygląda nauka w Zespole Szkół oraz zaprezentowali swoje klasy wraz z elementami umundurowania. Wśród uczniów byli przedstawiciele klas o profilach: pożarniczo-ratowniczym, weterynaryjnym oraz leśnym. Nasi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji przygotowanej przez przedstawicieli Zespołu Szkół oraz mieli okazję zadać pytania zaproszonym uczniom.

       Na zakończenie spotkania pani Ewa Górka podziękowała gościom za przybycie i zaprezentowanie oferty edukacyjnej tejże szkoły.

      • Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień Kolorowej Skarpetki

      • We wtorek 21 marca przedszkolaki z grupy Motylki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły z wiosennym nakryciem głowy. Powitaliśmy Wiosnę piosenką a także zaprezentowaliśmy wierszyk, który wygania zimę, a wita wiosnę. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był pokaz mody. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

       21.03 to również Dzień Kolorowej Skarpetki - poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach nie do pary wyraziliśmy tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa.

       Beata Bogdańska

      • O Bazyliszku

      • "O Bazyliszku" Uczniowie klas 4a i 4b na lekcjach języka polskiego omawiali legendę "O warszawskim Bazyliszku". Jednym z zadań było stworzenie figurek smoka tak, jak sobie go wyobrażają. Uczniowie pracowali z pełnym zaangażowaniem i pokazali, jak dużą mają wyobraźnię. Ostatnim etapem pracy było zredagowanie opisów stworzonych przez dzieci Bazyliszków.    

                                                                                                                          Aneta Rosochacka-Wykieł

      • Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną

      • Drodzy Uczniowie!
       Jak ten czas szybko płynie… Niebawem Święta Wielkanocne. Nie zapominając o corocznej tradycji wicia palm wielkanocnych, zapraszamy Was, Wasze Rodziny, Znajomych, Kolegów i Koleżanki do wzięcia udziału w XI Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną.Prace będą oceniane w pięciu kategoriach:

       DZIECI PRZEDSZKOLNE                         
       KLASY 1-3
       KLASY 4-6
       KLASY 7-8 
       MŁODZIEŻ I DOROŚLI
       Gotowe palmy wraz przytwierdzoną metryczką należy składać do 30 marca 2023r. (czwartek) w sekretariacie szkoły do godz. 15.00. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajdziecie na stronie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.    
       UWAGA!
       Tradycyjnie Konkurs będzie połączony z akcją dobroczynną, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

       Palmy_2023 -_regulamin_i_zgloszenie.docx

       Serdecznie zapraszamy!

      • Dzień Motyla

      • Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Dzień Motyla wypada na przedwiośniu – 14 marca. W grupie Biedronek rozpoczęliśmy ten dzień od wspólnych zabaw, dzieci poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznały też budowę motyla, wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Następnie wykonały pracę plastyczną specjalnie przygotowaną na ten dzień. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań, konkurencji i ,,motylkowych zabaw” dla dzieci.

      • Gminne Zawody w Tenisie Stołowym

      • 14.03.2023 r. odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym. Uczniowie 4 szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na hali sportowej w Człekówce. Zawodnicy z naszej szkoły pomimo ogromnego zaangażowania zajęli 4 miejsce.

       Naszą szkołę reprezentowali :

       • Aleksandra Żurawska
       • Pola Spanier
       • Patrycja Kurdej
       • Hanna Szostak
       • Aleksandra Soszyńska
       • Julia Piórkowska
       • Grzegorz Piekut
       • Ignacy Zatoński
       • Jakub Urbaniak
       • Kacper Sikorski
       • Mikołaj Wasążnik
       • Marcin Szpunar
      • Wycieczka do Centrum Mądrej Zabawy

      • W poniedziałek 13 marca dzieci z klasy 2a uczestniczyły w wycieczce do Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy. Miejsce to jest podzielone jest na 6 tematycznych stref, a w każdej z nich stworzona jest możliwość na kreatywną zabawę, naukę przez eksperymentowanie, ćwiczenia percepcji, motoryki i wyobraźni.  Proponowane aktywności rozwijały u uczniów współpracę i wspomagały integrację klasy. Głównym punktem programu były warsztaty kulinarne. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie w przygotowaniu własnej pizzy.   Dzieci wróciły zachwycone i bogate w nowe doświadczenia. Dla nas dorosłych zaś jest to doskonałe potwierdzenie, że dzieci najlepiej i najwięcej uczą się poprzez zabawę.

                                                                                                                                             Agnieszka Prasuła

      • Konkurs Warszawska Syrenka

      • 10 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Zadaniem uczniów było przygotowanie wiersza lub fragmentu prozy o dowolnej tematyce.
       16 marca odbyły się gminne eliminacje 46. Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka w SP w Kątach.Uczestnicy zaprezentowali wiersze K.K. Baczyńskiego, W. Szymborskiej, D. Gellner, A. Fredry. Pola Krzywicka z kl. 4c zakwalifikowała się do konkursu powiatowego, zajmując I miejsce w kategorii klas 4-6, Gabriela Sikorska kl. 8d zajęła II miejsce w kat. klas 7-8, Klara Gawryś z kl. 4b zajęła III miejsce w kat. klas 4-6, Maria Ocypa z kl. 2b zajęła II miejsce w kat. klas 1-3.

                                                                                                                                             Jolanta Kaczorek

      • Dzień Kobiet

      • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

       8 marca w grupie Motylki odbyła się uroczystość z tej okazji. W tym szczególnym dniu wszystkie "kobietki" otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Radosna atmosfera panowała już od samego rana.

       Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, wręczyli piękne róże oraz certyfikat “super dziewczynki”. Męska część grupy stworzyła dla dziewczynek salon fryzjerski. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazaję wpiąć spinkę we włosy czy zrobić kucyka. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Na koniec na dzieci czekała wyjątkowa niespodzianka – tort, który zorganizowała mama Antka. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

       Beata Bogdańska

      • Wszystkim Kobietom z naszej szkoły...

      • Dzień Kobiet

       "Kto się czubi, ten się lubi – takie jest przysłowie, więc wypada je przypomnieć

       w tym dniu Święta Kobiet. Choć czubimy się czasami – lubicie nas przecież, bo bez dziewczyn strasznie nudno byłoby na świecie… "

               8 marca to święto, które na stałe wpisało się w naszą szkolną tradycję. Jak co roku w klasach pojawili się gentelmeni, który pamiętali o swoich Koleżankach. W klasach i na szkolnych korytarzach czuć było świąteczną atmosferę, a uśmiechnięte i docenione dziewczęta z dumą prezentowały kwiaty i upominki od kolegów. Warto celebrować każde miłe święto, które przypomina nam o wzajemnej życzliwości i sympatii.

      • Konkurs fizyczno-chemiczny

      • Kto zdobył podwójną Nagrodę Nobla? Która Polka przyjaźniła się z Albertem Einsteinem i prezydentem Stanów Zjednoczonych? Kto był jedną z pierwszych kobiet, które miały prawo jazdy? Którą kobietę można nazwać jedną z najwybitniejszych Polek? Na te i jeszcze dużo trudniejsze pytania musieli odpowiedzieć uczniowie klas siódmych i ósmych, podczas konkursu zorganizowanego przez nauczycieli chemii i fizyki.

       1 marca w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący wiedzy o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie dla uczniów klas  siódmych i ósmych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat życia słynnej noblistki. Pytania konkursowe dotyczyły rodziny, pochodzenia, edukacji, pracy badawczej, naukowej i społecznej, a także osiągnięć Skłodowskiej-Curie. 

       Siedemnastu uczestników konkursu wykazało się dogłębną znajomością życiorysu tej wspaniałej i inspirującej kobiety. Najlepsi zaś byli:
       I miejsce: Dominika Kamieniecka i Gabriela Sikorska (8d)
       II miejsce: Konrad Piętka (8b)
       III miejsce Ewelina Chudek (8b) i Julia Piórkowska (8a)
       Wszystkim gratulujemy wiedzy i zaangażowania.
                                                                                                                                                   Organizatorzy

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej informuje, iż w terminie 7-10 marca 2023 roku rodzice dzieci/kandytatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce składają pisemne potwierdzenie woli.

       Potwierdzenie woli zostało przygotowane w formie karty informacyjnej, którą rodzice zainteresowani uczęszczaniem dziecka do naszych oddziałów przedszkolnych składają w terminie wskazanym powyżej.

       Niezłożenie karty we wskazanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w oddziale przedszkolnym.

       Karta_informacyjna_-_potwierdzenie_woli.docx

      • Gminne Zawody w Szachach

      • Dnia 01.03.2023 roku odbyły się Gminne Zawody w szachach. Uczniowie 4 szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia w dwóch kategoriach - młodzież i dzieci. Zawodnicy z naszej szkoły zajęli kolejno 2 i 3 miejsca w swoich kategoriach, co pozwoliło nam uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej szkół.

       Naszą szkołę reprezentowali:

       Szymon Skrzypiec Nowak

       Franciszek Żurawiński

       Bartłomiej Laskus

       Michał Kubiak

       Barbara Rosłaniec

       Wiktoria Rybczyńska

       Szymon Wilczek

       Błażej Bontruk

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!