• Żabki

    • Żabki 2021/2022

    • Wychowawca: Monika Reda
     J. angielski: Ewa Sajdak
     Religia: Mirosława Adamska

     „Żabki” to najmłodsze dzieci w oddziale przedszkolnym. Są grupą mieszaną 3-4-latków liczącą 18 dzieci.

          Większość „Żabek” dopiero rozpoczyna przygodę z przedszkolem dlatego początek roku zaczęliśmy od poznania dzieci z nauczycielami, opiekunami oraz integracji dzieci. Następnym krokiem było zaprzyjaźnienie z nową salą, placem zabaw oraz zwiedzenie szkoły i poznanie pracowników, których przedszkolaki codziennie spotykają na swojej drodze.

          Choć adaptacja to proces długotrwały nasze dzielne i odważne „Żabki” już po pierwszych dniach poczuły się na tyle bezpiecznie, by zostawać z nami dłużej niż planowały jeszcze rano 

          Po poznaniu rytmu dnia, ustaleniu zasad panujących w grupie śmiało idziemy dalej. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zabawach ruchowych, muzycznych, wznoszą konstrukcje z klocków, układają puzzle. Uwielbiają zabawy z chustą animacyjną, bańkami mydlanymi oraz szaleństwa na placu zabaw.

          Nasz dzień wypełniają wesołe zabawy w kącikach tematycznych, różnorodne zajęcia rozwijające samodzielność oraz kształtujące poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Stałym elementem jest też odpoczynek poobiedni przy bajkach, muzyce relaksacyjnej, czy kołysankach. Po regeneracji „Żabki” są gotowe na kolejne wyzwania.

          Z pewnością i uśmiechem na twarzy sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem radości i wszechstronnego rozwoju.