• Aktualności

      • Gminny Turniej Piłki Siatkowej

      • 27.11.2023 r. odbyły się gminne rozgrywki w piłce siatkowej. Uczniowie czterech szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na sali gimnastycznej w Kołbieli. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce.  

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów :-)

      • Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

      • 23 listopada w Urzędzie Gminy w Kołbieli odbył się Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap gminny. Turniej rozgrywany był w 4 etapach - drużyny musiały zmierzyć się z testem wiedzy, z rundami pytań, a także z zadaniem specjalnym. Doskonale przygotowana drużyna z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce i tym samym reprezentowała Gminę Kołbiel podczas Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - nasza drużyna zajęła 4 miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie: Zuzi Skolimowskiej, Zuzi Wiącek i Wiktorowi Danajowi oraz nauczycielce, która przygotowała ich do turnieju - pani Agnieszce Maciąg.

      •   Wycieczka do Kłodawy

      •  20 listopada 2023r. w jesienny ponury poranek klasy siódme pod opieką wychowawczyń: p. Marleny Kosno, p. Anny Rogowskiej –Piętki, p. Jolanty Kaczorek oraz p. Bartłomieja Piętki wyruszyły na wycieczkę .

        Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy byli w świetnych nastrojach, bo zamiast zwykłej nauki w szkole ,w perspektywie było coś nowego i nieznanego.

        W czasie jazdy autokarem wycieczkowiczom czas umilał pan przewodnik z biura turystycznego Perkoz, który ciekawie opowiadał o historii pałacu w Nieborowie.

         Po dwugodzinnej podróży uczestnicy wycieczki przybyli  na miejsce. Już z daleka pałac w Nieborowie zrobił duże wrażenie. Po wejściu do środka rezydencja magnacka okazała się niezwykle interesująca. Na zwiedzających czekały bogato wyposażone wnętrza, pełne zarówno pięknych mebli, jak i dzieł sztuki. Tę niesamowitą kolekcję zgromadził w pałacu książę Michał Hieronim Radziwiłł.

         Pałac  na zewnątrz też prezentuje się okazale. Otacza go ogród w stylu francuskim, który o tej porze roku wygląda tajemniczo.

         Po pięknej lekcji historii o rodzie Radziwiłłów wycieczkowicze udali się do restauracji McDonald's, by wzmocnić siły przed następnym punktem wyprawy.

         Kopalnia soli w Kłodawie, bo o niej mowa, na pewno pozostanie na długo w pamięci zwiedzających. To największa czynna kopalnia soli kamiennej w Polsce oraz najgłębsza trasa turystyczna na poziomie  600 metrów. Głównie z tej kopalni pochodzi sól jadalna i drogowa, a roczne wydobycie sięga miliona ton. Naturalna sól kamienna o barwie białej oraz unikalnej różowej powstała z odparowania mórz i oceanów. Warto wiedzieć, skąd pochodzi główna przyprawa kuchenna.

         Niezapomniane wrażenie na wycieczkowiczach zrobił zjazd windą na poziom 600 metrów z prędkością 6m/s. Niektórzy nawet trochę się przestraszyli. Na dole przewodnicy przeprowadzili turystów wyrobiskami korytarzowymi do kaplicy św. Kingi- opiekunki górników solnych . Uczestnicy wycieczki  mogli również zobaczyć maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Niezwykła okazała się jedna z tysiąca komór po wydobyciu soli. Ma imponujące wymiary, bo około 15 m wysokości i szerokości , i ponad 200 m długości.      

        Wędrówce solnymi korytarzami towarzyszyła ciekawa, pełna pasji opowieść pana przewodnika na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Kolejna piękna lekcja historii.

         Wycieczkowicze pełni wrażeń wrócili na górę, gdzie w sklepiku zaopatrzyli się w zapasy soli oraz rożnych solnych pamiątek. Następnie wyruszyli w podróż powrotną, która minęław miłym nastroju.

         To był ekscytujący dzień, pełen niespodzianek i bardzo pozytywnych emocji. Listopad nie taki straszny!

                                                                                                                   Jolanta Kaczorek

      • Dzień Seniora

      • Dzisiaj Wasze święto Seniorzy kochani
       my z przedszkolakami życzenia składamy
       niech wam sprzyja szczęście
       niech wam zdrowie służy
       i cieszcie się życiem sto lat albo dłużej!!!!!!

       14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dla podopiecznych Domu Opieki w Kośminach oraz dla Seniorów z Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” w Kołbieli piękne laurki z życzeniami. Była to idealna okazja, aby podkreślić wyjątkową rolę osób starszych w naszym społeczeństwie.

        „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” Beniamin Franklin  życzymy  wszystkim, takiego braku czasu….

      • Szkoły Pełne Talentów

      • „Szkoły pełne talentów” to kampania  społeczna, w której brała udział nasza szkoła. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym. Razem zebraliśmy 833 talenciaki, które wymieniliśmy na zestaw artykułów plastycznych. Nagroda posłuży wychowankom świetlicy szkolnej do rozwijania wyobraźni, kreatywności i postawy twórczej.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły na lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Niepodległości, a następnie w uroczytym pochodzie przemaszerował do kościoła parafialnego, by uczestniczyć w Mszy świętej w intencji Ojczyzny.

      • Była, jest i będzie...

      • Była, jest i będzie - dumna, niepodległa, nasza...
       W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości społeczność szkolna zgormadziła się na apelu z okazji tak ważnego święta. Piękny montaż słowno-muzyczny przygotowały klasy szóste wraz z wychowawcami. Wzruszający występ ubarwił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu poszczególnych klas.

      • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 

      • Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada.

       Nasi najmłodsi uczniowie z radością uczcili ten dzień, w końcu każdy z nas ma swojego ulubionego bohatera z bajki.

      • Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      • 30.10.2023 r. odbyły się Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Uczniowie 4 szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na sali gimnastycznej w Kołbieli. Obie drużyny z naszej szkoły (dziewcząt i chłopców) zajęły drugie miejsce.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów ;)