• Aktualności

      • Święty Mikołaj

      • Dnia 6 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany Gość.Dzieci z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Święty Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno przedszkolaków odwiedzi 😊Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      • Wieczór filmowy

      • W piątek wieczorem do szkoły? Tak to wspaniały pomysł, z którego skorzystało wielu uczniów naszej szkoły. Tę wyjątkową atrakcję zorganizowała Rada Rodziców przy współpracy z Samorządem Szkolnym. To świetna okazja na integrację i miłe spędzenie wspólnego czasu. 

      • Kołbielski Jarmark Bożonarodzeniowy

      • W niedzielę 04 grudnia przed kościołem parafialnym w Kołbieli odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego na scenie wystąpili przedstawiciele naszej szkoły.

       Część artystyczną rozpoczął pokaz tańca zespołu Kajducki, następnie najmłodsi artyści z oddziałów przedszkolnych: Biedronki i Motylki zaprezentowały pastorałkę "Bosy pastuszek". Żabki i Jeżyki wspólnie wyrecytowały wiersz Z.Kunstman "Wieczór wigilijny". Nie mogło też zabraknąć solistki z klasy 8A - Leny Piętki.

       Liczne grono widzów nagrodziło estradowców gromkimi brawami.

       Monika Antosiewicz

      • Bajki i wiersze dzieciom

      • W listopadzie w ramach akcji wolontariatu uczniowie klas VIII czytali bajki i wiersze dzieciom w oddziale przedszkolnym. Dzieci usłyszały takie utwory jak: „Kubuś Puchatek”, „ZOO”, “Pinokio” i wiele innych.  Nasi milusińscy słuchali z ogromnym zaciekawieniem, chętnie odpowiadając na pytania wolontariuszy.

      • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • Miś jest mały i puchaty.

       Miś jest fajny i kudłaty.

       Miś jest gruby jak ta kula.

       Misia zawsze się przytula.”

       W piątek- 25 listopada dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia, który towarzyszył nam przez cały dzień. Dzieci zaprosiły swoich misiowych przyjaciół do wspólnych zabaw przy muzyce, z chustą animacyjną oraz do wielu ciekawych zadań plastycznych i technicznych. To był bardzo wesoły, zmisiowany dzień.

      • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział  w konkursie plastycznym pt. „Mój przyjaciel Miś”. Dzieci wykazały się starannością, kreatywnością i pracowitością. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a laureaci nagrody :)

       Wyniki konkursu:
       I miejsce - Lena Pusek (Jeżyki)
       II miejsca: Filip Rybka (Motylki), Miłosz Białobrzewski (Motylki), Julia Żołądek "Biedronki";
       III miejsca: Szymon Kłos (Żabki), Oliwia Zawadzka (Jeżyki), Filip Michalik (Żabki).

       Wyróżnienia: Antonina Kurek (Motylki), Jakub Wiącek (Żabki), Michalina Kowalczyk (Motylki), Zofia Dąbrowska (Jeżyki), Jan Sarek (Żabki), Antoni Sarek (Żabki), Zuzanna Hajdacka (Jeżyki), Michalina Trzeciak (Motylki), Antoni Obudziński (Motylki), Antonik Makowski (Motylki), Oliwia Witos (Jeżyki).

      • Przyrodniczy konkurs edukacyjny

      • Przyrodniczy konkurs edukacyjny dla szkół z terenu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka i jego otuliny p.n. „35 lat ochrony przyrody w Mazowieckim Parku Krajobrazowym im. Czesława Łaszka” został rozstrzygnięty!
                   3 listopada 2022 roku jury konkursowe wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych szkoły podstawowej: klasy I-III , klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Tym samym miło nam poinformować, że nasza uczennica Natalia Zawadka z klasy II B otrzymała wyróżnienie.
                   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za zaangażowanie w konkurs.

       Poniżej link z wynikami konkursu:
       https://parkiotwock.pl/aktualnosci-mzpk/konkurs-rozstrzygniety/

      • Dyskoteka andrzejkowa

      • Samorząd Szkolny zrganizował pierwszą w tym roku dyskotekę. Było dużo wspaniałej zabawy, śmiesznie i radośnie. Mamy nadzieję na karnawałową powtórkę :-)

      • Polska gola!!!

      • Rozpoczęło się święto piłkarskie - Mundial w Katarze - to wspaniała okazja do wspólnego kibicowania, rozmów o patriotyzmie i wspólnym trzymaniu kciuków.
       Mecz polskiej reprezentacji jest już po lekcjach, ale dzisiaj Uczniowie naszej szkoły od rana wyrażali poparcie dla naszej drużyny.

      • Usłysz Panie, moje słowa

      • Uczennice naszej szkoły: Lidia Młot kl. III c, Zofia Zagrabska kl. III b, Małgorzata Matosek V b, Lena Piętka kl. VIII a, Julia Piórkowska kl. VIII a oraz Gabriela Sikorska VIII d wzięły udział XX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” dla uczczenia Pontyfikatu św. Jana Pawła II. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. Ks. Piotra Skargi natomiast honorowy patronat nad konkursem objął Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Celem Konkursu było uczczenie wyboru pierwszego Polaka na Stolicę Piotrową – św. Jana Pawła II, przypomnienie wątków religijnych w poezji polskiej i zagranicznej oraz ukazanie jedności doświadczenia religijnego w rozmaitych kulturach i kręgach cywilizacyjnych.

       Pierwszy etap Konkursu miał miejsce 12 października w naszej szkole. Natomiast 22 października zakwalifikowane uczennice brały udział w drugim etapie Konkursu, który miał miejsce w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W eliminacjach wzięło udział ponad 30 szkół z województwa mazowieckiego. Do finału zakwalifikowała się Lidia Młot kl. III c, Zofia Zagrabska III b oraz Julia Piórkowska VIIIa..

       Przesłuchania finalistów miały miejsce 27 października ponownie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W kategorii klas I – III Lidia oraz Zofia rywalizowały z 35 uczestnikami. Natomiast Julia Piórkowska mierzyła swoje umiejętności recytatorskie z 21 uczestnikami. Każdy z uczestników Konkursu otrzymał zaproszenie na Jubileuszową Galę Konkursową dnia 8 listopada w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie. Podczas Gali zwycięzcom, finalistom oraz wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

       Gratulujemy naszym uczennicom!

      • XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wokół Słowackiego”

      •           „Bo mię mat­ka moja miła  Na sło­wi­ka uro­dzi­ła…”

                   Tak pisał o sobie Juliusz Słowacki jeden z najwybitniejszych poetów epoki romantyzmu.
       O niezwykłej mocy poezji romantyka przekonały się uczestniczki  XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wokół Słowackiego”, który odbył się 17 listopada 2022r. w Liceum im. Juliusza Słowackiego w Otwocku.        Uczennice z klasy VI a Anna Szeląg i Barbara Rosłaniec pod opieką Pani Karoliny Tomaszewskiej godnie reprezentowały Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej wśród 36 uczestników z 15 szkół podstawowych i 8 uczestników z 3 szkół ponadpodstawowych. Czcigodne jury w składzie prof. dr hab. Stanisław Górka  - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Daniel Antoniewicz – aktor oraz Ewa Bednarska-Piętka – polonistka    z LO Nr III im. J. Słowackiego w Otwocku doceniło również naszą reprezentantkę Barbarę Rosłaniec za żywiołową interpretację utworu „Sowiński w okopach Woli”, za którą otrzymała wyróżnienie specjalne- nagrodę indywidualną od prof. Stanisława Górki.                                                                                                                                                        Dziewczynki dziękujemy bardzo za Waszą wrażliwość poetycką.

      • Ogólnopolski Dzień Seniora

      • 14 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ma na celu m.in. docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć integrację międzypokoleniową i popularyzować ich udział w życiu kulturalnym i ekonomicznym.  Z okazji Dnia Seniora uczniowie klas 8-ych w ramach działalności szkolnego Wolontariatu, przygotowali piękne kartki z życzeniami, które to w miniony poniedziałek zostały wręczone członkom Klubu Seniora Zawsze Młodzi w Kołbieli przez nasze przedszkolaki z grupy Motylków. Widok gromady dzieci z laurkami w rękach wywołał u Seniorów duże wzruszenie i ogromną radość. Kartki wraz z drobnym upominkiem powędrowały do rąk zebranych wraz z życzeniami i ciepłymi uśmiechami. Wizyta dzieci i pań została przyjęta w miłej i ciepłej atmosferze. Podobno im więcej dobra dajemy, tym więcej go otrzymujemy. Dzieląc się nim zyskujemy i pomagamy także samym sobie. 

      • Jesienny pejzaż

      • Dnia 14.11 listopada minął termin składania prac na konkurs zorganizowany w świetlicy szkolnej pt. „Jesienny pejzaż”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III.

       Poniżej przedstawiamy laureatów oraz prace nagrodzone wyróżnieniem:

       I miejsce: Amelia Janiec klasa 1b

       II miejsce: Tomasz Klamczyński klasa 3a

       III miejsce: Joanna Bąk klasa 2b

       Wyróżnienia:

       Adrianna Laskus klasa 1b

       Kinga Święch klasa 1b

       Mikołaj Przyborowski klasa 1c

       Natalia Zawadka klasa 2b

       Zofia Niewczas klasa 3b

       Lidia Młot klasa 3c

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

      • Kwesta Listopadowa

      • Reprezentanci Szkolnego Koła Wolontariatu dnia 1 listopada wzięli udział w kweście na Cmentarzu Parafialnym w Kołbieli. Młodzież z zaangażowaniem zbierała datki do puszek na rzecz podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej - Domowego Hospicjum Empatia. Udało nam się przekazać 2366,30zł.

       Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i darczyńcom.

        

      • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

      • 11 listopada świętowaliśmy  bardzo ważną uroczystość- Dzień Niepodległości. W tym roku obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ogromnie ważne jest mieć swoją Ojczyznę. Aby uczcić to święto na zajęciach  lekcyjnych uczniowie z klas młodszych i oddziały przedszkolne realizowali program związany z symbolami narodowymi. Wykonywali prace plastyczne, śpiewali hymn Polski i pieśni patriotyczne. Dzieci korzystały z kolorowanek, gier i zabaw interaktywnych np.: ubieranki, puzzle itp. Ich piękne prace dekorują korytarze szkolne. Uczniowie klas szóstych wykonali gazetki okolicznościowe na tablicach szkolnych. 10 listopada w szkole uczniowie odświętnie ubrani z kotylionami i chorągiewkami eksponowali polskie barwy narodowe - biel i czerwień. Podczas przerw w szkole z radiowęzła rozbrzmiewały utwory z akcentem patriotycznym.  Na zajęciach z wychowawcą uczniowie oglądali prezentację multimedialną poświęconą historii Polski podczas zaborów. Dowiedzieli się kilka ciekawostek o ważnych postaciach historycznych min. Józefie Piłsudskim. Mieli możliwość zagrać w koło fortuny z wiedzy o Święcie Niepodległości. W dniach 14-18.11. 22 r. trwa konkurs, interaktywny - Quiz wiedzy o Polsce - Polska Niepodległa, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas 4-8. Przekonają się czy znają odpowiedź na pytanie: Czy znasz swoją Ojczyznę?.