• Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

        

       Taka optymistyczna myśl towarzyszyła uczniom Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Spotkanie rozpoczęło się                         o godz. 9.00 mszą świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy, podczas której pani dyrektor Agata Michalczyk wraz z dyrektorami innych placówek oświatowych i uczniami podziękowała księdzu proboszczowi za przyjazną atmosferę i współpracę w bieżącym roku szkolnym.                                                          Następnie uczestnicy uroczystości udali się do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej nastąpiła dalsza część zakończenia roku.      Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkolnego rodziców, nauczycieli i uczniów powitała pani dyrektor, jednocześnie dziękując za pracę, życzliwość i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy przez uczniów w mijającym roku. Życzyła wszystkim bezpiecznych, spokojnych i słonecznych wakacji. W następnej kolejności nastąpiło rozdanie nagród dla tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Rekordowa liczba nagrodzonych przypadła klasie Va, gdzie aż 15 uczniów odymało nagrody za trud włożony w wytężoną naukę. Gratulujemy!                                                                                                                                    

       Zanim wychowawcy z klasami udali się do wyznaczonych sal, rozległ się ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Do zobaczenia za dwa miesiące!     

      • Konkurs pt. ,,Maria Skłodowska-Curie’’

      • Dnia 10.06.2019r. w naszej szkole odbył się konkurs pt. ,,Maria Skłodowska-Curie’’.

       Konkurs był adresowany do klas 7,8 naszej szkoły, oraz do klas gimnazjalnych.

       W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

       Zwyciężczynią została  uczennica klasy 8a Ewa Nowak, drugie miejsce zajął  uczeń klasy 3c Aleksander Perka, natomiast trzecie miejsce Oliwia Wiącek z klasy 3c i Natalia Maliszewska, uczennica klasy 8c.

        

       Organizatorzy:

       Anna Rogowska-Piętka

       Marta Ratter - Jarząbek

       Justyna Łykus

      • Wycieczka klas ósmych

      • W dniach 6-10 maja 2019r. do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Intensywnie, różnorodnie i wesoło. Można by tak podsumować pięć dni wspólnego zwiedzania niezwykle malowniczego zakątka Polski - Kotliny Kłodzkiej, która słynie przede wszystkim z niezwykłych form skalnych - Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Zachwyciła nas też Jaskinia Niedźwiedzia i wspaniała zabytkowa Praga, miasto u naszych południowych sąsiadów. To był cudowny czas wypoczynku i relaksu.

      • O G Ł O S Z E N I E

      • Informujemy, że w terminie od 1 lipca 2019 roku do dnia 31 lipca 2019 roku będzie zorganizowany dyżur wakacyjny dla dzieci, które uczęszczały w bieżącym roku szkolnym do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w naszej szkole.

       Szczegółowe informacje oraz „kartę zgłoszenia” znajdziecie Państwo w dzienniku LIBRUS.

       Karty przyjmowane będą w terminie do dnia 24 maja 2019 roku.

      • Z wizytą w Lublinie i Motyczu Leśnym

      • W dniach 25 – 26 kwietnia 2019r. nasza klasa 5a udała się na wycieczkę do Lublina i Motycza Leśnego. Wyjechaliśmy w godzinach porannych, aby o godzinie 10.00 spotkać się w Lublinie z naszą przewodniczką p. Dominiką. Celem naszego pobytu w tym mieście było zwiedzanie Starego Miasta. Podziwialiśmy Zamek Lubelski, w którym został podpisany akt unii lubelskiej oraz romańską wieżę obronną, nazywaną „donżonem”. Jest ona najstarszą budowlą na wzgórzu zamkowym. Przechodziliśmy przez Bramę Krakowską, przez którą dawniej prowadził szlak z Krakowa przez Lublin do Wilna.  Podziwialiśmy Bramę Grodzką, która w przeszłości była łącznikiem między miastem chrześcijańskim i żydowskim. Następnie udaliśmy się na Plac po Farze, gdzie oglądaliśmy mury kościoła św. Michała Archanioła. Został on wzniesiony w XIII wieku przez Leszka Czarnego. Odwiedziliśmy Archikatedrę Lubelską, w której znajdują się przepiękne polichromie, freski oraz zdobienia w stylu barokowym. Trybunał Koronny to kolejny zabytek który zobaczyliśmy. Za czasów Stefana Batorego szlachta małopolska rozstrzygała tam wszelkie sporne sprawy. Na zakończenie naszego spaceru uczestniczyliśmy w grze miejskiej. Na podstawie planu Starego Miasta mieliśmy odnaleźć określone zabytki i wypełnić brakujące informacje w kartach pracy. Wszyscy wykonali zadania, a w nagrodę otrzymaliśmy słodki poczęstunek od p. Dominiki.

       Z Lublina udaliśmy się w podróż do Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym, gdzie po zakwaterowaniu i obiedzie spotkaliśmy się z edukatorami. W czasie zajęć warsztatowych mieliśmy nauczyć się współpracy w zespole klasowym, odkryć swoje talenty, zainteresowania, ale również dobrze się bawić. W czasie wolnym przebywaliśmy na świeżym powietrzu, w otoczeniu pobliskich łąk i lasów. Graliśmy w piłkę, pokonywaliśmy przeszkody w forcie wojskowym, podziwialiśmy alpaki.

       Wieczorem, na zakończenie dnia odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz mecz piłki nożnej, w którym wzięli udział p. Marcin nasz nauczyciel wychowania fizycznego i p. Paweł – kierowca busa. Kolejnego dnia,  w godzinach popołudniowych nastąpiło podsumowanie warsztatów. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom „Zgranej Klasy” oraz pamiątkowe zdjęcia. Po pożegnaniu się z edukatorami wyruszyliśmy do Kołbieli.  

       Dorota Cieplińska

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów klas I – III oraz uczniów klas IV – VIII do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020.

       Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2019 roku.

       Wypełnione karty zgłoszeniowe (  obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) składamy w sekretariacie Szkoły Podstawowej.

       Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 7 czerwca 2019 r.

       Karty zgłoszeniowe można otrzymać w sekretariacie szkoły, u wychowawców świetlicy lub pobrać  z dziennika elektronicznego Librus: zakładka „ organizacja szkoły → pliki szkoły →   Regulamin świetlicy szkolnej – Załącznik numer 2 lub Załącznik numer 4”.

       Dodatkowy termin zapisów to początek miesiąca września.

      • Wyniki Konkurs Wielkanocnego

      • Wyniki Konkurs Wielkanocnego
       w
        Oddziałach Przedszkolnych

       I miejsce
       Dawid Paprocki
       Pola Spanier

       II miejsce
       Łucja Żołądek
       Dawid Mazek

       III miejsce
       Abbygail Barry
       Maksymilian Wicik

       Wyróżnienie
       Malwina Chudzik

       Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymają dyplom. Prace konkursowe zostały przekazane na kiermasz charytatywny.  Dyplomy oraz nagrody uczestnicy otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego. Dziękujemy za przyniesione prace.

       Katarzyna Sęk, Edyta Bocian

      • Światowy Dzień Zespołu Downa

      • Wszyscy jesteśmy różni, ale Tacy Sami!
       21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.
       Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego).

       Są one wyrazem tolerancji – mają pokazywać, że dzieci i osoby dorosłe z zespołem Downa zmagają się z odmiennością w stosunku do reszty społeczeństwa, symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe, a jednocześnie pokazują, że mimo różnic ludzie z zespołem Downa są radosnymi i pełnymi życia. 
       Postanowiliśmy i my symbolicznie wesprzeć znane nam i nieznane osoby z zespołem Downa. Tego dnia dzieci miały na nogach dwie różne skarpetki, każdą innego koloru. Rozmawialiśmy na temat odmienności, niepełnosprawności, tolerancji i akceptacji.

       Cieszymy się, iż nasze dzieci i ich rodziców cechuje tyle zrozumienia i chęć niesienia pomocy osobom słabszym.
       Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet nie od pary.

       Beata Bogdańska

      • Pierwszy Dzień Wiosny

      • 21 marca dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych tj. Biedronki, Motylki, Jeżyki i Żabki - uroczyście powitały nową porę roku Wiosnę, zaś pożegnały Zimę. Barwnym korowodem wspólnie z Marzanną, gaikami i  kwiatami  przemaszerowały ulicami Kołbieli. Następnie wszyscy udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie Marzannę wodą oblaliśmy i w ten oto sposób na dobre Zimę pożegnaliśmy. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Przedszkolaki śpiewały dla niej piosenki. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

       Edyta Bocian

      • Młodzi, zdolni i odważni...

      • 5 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołbieli  zaprezentowali swoje talenty przed kolegami i koleżankami podczas Szkolnego Przeglądu Talentów.  Organizatorami tej imprezy były p. Małgorzata Żelazowska, p. Karolina Tomaszewska oraz p. Elżbieta Spanier.

       Zmagania konkursowe prowadzili uczniowie klasy III c gimnazjum: Sandra Staniek i Wojtek Zawadka, zaś profesjonalną obsługę sprzętu zapewnił nasz szkolny DJ  Kacper Ziubiński i Jan Długosz.Wszyscy uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień w trzech grupach wiekowych.

       Uczestnicy zaprezentowali  bardzo różnorodne umiejętności, przeważały występy wokalne, ale były wśród nich także pokazy akrobatyki, tańca nowoczesnego, czytanie prozy, recytacja wierszy, gra na instrumentach muzycznych (gitara, perkusja), przedstawienie teatralne,  a nawet  pokaz karate.Rywalizacja była bardzo duża  i jury miało problem, aby wybrać najbardziej utalentowanego uczestnika. Po długich naradach jury wyłoniło 3 laureatów spośród każdej grupy wiekowej.

       W kategorii 0-III bezkonkurencyjną okazała się Marcelina Trzeciak z grupy Motylki. Porwała publiczność swoim żywiołowym wykonaniem piosenki  Cleo pt.  Łowcy gwiazd. Rośnie nam nowa Roksana Węgiel.

       W kategorii IV-VI najlepsza okazała się Katarzyna Dróżdż , która zaprezentowała taniec nowoczesny i zachwyciła publiczność  swoją sprawnością i zwinnością.

       W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum jury miało niemały problem ponieważ wykonawcy w swoich wokalnych występach postawili bardzo wysoko poprzeczkę. W tej kategorii wygrała Zuzanna Adamczyk ze swoim wykonaniem  piosenki  Celine Dion My heart  will go on.  Zuzia zauroczyła swoim głosem wszystkich obecnych.Przegląd talentów kołbielskiej szkole  wzbudził wiele emocji  i zachwytów.

       Młodzi artyści mogli zaprezentować się przed wspaniałą publicznością, która dopingowała i wyrażała aprobatę dla wszystkich uczestników.

       Organizatorzy gratulują odwagi uczestnikom oraz zwycięstwa laureatom!!!  

       Elżbieta Spanier

      • Cała Polska czyta dzieciom

      • “Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

       jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

                                                               Wisława Szymborska

       W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek i zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.         

       Akcja wpisała na dobre w kalendarz działań grupy przedszkolnej Motylki. W lutym grupa Motylki zorganizowała „Tydzień z książką”. Każdego dnia  dzieci mogły przynosić do szkoły swoje ulubione książeczki, które później wspólnie oglądaliśmy i czytaliśmy.  Dzieci mogły zobaczyć książeczki swojej wychowawczyni z dziecięcych lat  oraz starsze wydania magazynu „Świerszczyk” i zapoznać się z przygodami Gąski Balbinki. 

       Głośne i codziennie czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa. Pomaga również odnosić sukcesy w szkole, ułatwia naukę i uczy wartości moralnych.

                                                                                                               Agnieszka Prasuła

      • I N F O R M A C J A

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wzorem ubiegłych lat uprzejmie informuje, iż od dnia 1 marca 2019 roku rozpocznie rekrutację dzieci 5-letnich (urodzonych w 2014r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce oraz zapisy do klasy I w roku szkolnym 2019/2020r.

       Rekrutacja i zapisy odbywać się będą w następujący sposób:

       - dzieci pięcioletnie składają „WNIOSEK o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych ”

       - dla dzieci siedmioletnich przygotowane zostało „ZGŁOSZENIE dziecka do realizacji obowiązku szkolnego w klasie pierwszej szkoły podstawowej”

                   Przedmiotowe druki są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, godz. 8:00 – 16:00 lub poniżej bezpośrednio z naszej strony www.

                   Szczegółowe zasady przyjmowania dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej wraz z drukami znajdują się na stronie Gminy Kołbiel: www.kolbiel.pl w zakładce: Aktualności, dodane: 2019-02-08 RUSZA REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020.

       Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_-_dla_dziecka_5-letniego.docx

       Zgloszenie_do_I_klasy.docx

      • Powiatowy Konkurs Matematyczny „Przygoda z matematyką”

      • 15 lutego odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych "Przygoda z matematyką". Organizatorem konkursu było LO nr III im.  J. Słowackiego w Otwocku. Uczniowie w naszej szkole pisali I etap tego konkursu, rozwiązując zadania otwarte. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 8a: Maja Kołak, Aleksander Kąkolewski, Igor Rogowski; z klasy 8b Kacper Krupa, z klasy 5a Ania Więsik i  Zuzia Dróżdż.

       II etap - finał (20 marca 2019 r. godz. 8.30 w Otwocku).

      • Zgłoszenia do oddziałów przedszkolnych

      • Termin przyjmowania zgłoszeń do oddziałów przedszkolnych

       dzieci 6-letnich: 18.02.2019 – 15.03.2019r

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli uprzejmie informuje, iż od dnia 18 lutego 2019 roku, rozpoczął się okres przyjmowania zgłoszeń dzieci 6-letnich (urodzonych w 2013r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

       Formularz zgłoszenia zarezerwowany jest dla dzieci z obwodu naszej szkoły oraz dla dzieci z pozostały miejscowości Gminy Kołbiel, których czas pobytu będzie przekraczał czas realizacji podstawy programowej tj. 5 godzin dziennie. Na zgłoszenia czekamy do 15 marca 2018 roku.

       Szczegółowy tryb dokonywania zgłoszeń dziecka do realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego oraz stosowny formularz poniżej:

       Zgloszenie_do_realizacji_obowiazku_rocznego_przygotowania_przedszkolnego-dla_dziecka_6-letniego.doc

       Tryb_przyjmowania_zgloszen_do_zerowki.pdf

      • Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!

      • W lutym nasza szkoła bierze udział w inicjatywie „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Zachęcam wszystkich nauczycieli do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Akcja w szkole będzie trwać miesiąc.

       W lutym nasza szkoła bierze udział w inicjatywie „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Zachęcam wszystkich nauczycieli do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Akcja w szkole będzie trwać miesiąc.

       Harmonogram działań w szkole:

       1. Umieszczenie banera DBI na szkolnej stronie internetowej https://www.spkolbiel.pl/

       2. Rozwieszenie w szkole plakatów i informacji, promujących bezpieczeństwo w sieci, promowanie hasła „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

       3. Konkurs graficzny „Bezpieczni w Internecie” na plakat w dowolnej technice plastycznej, ulotkę o tematyce netykiety, bezpieczeństwa w sieci. Publikacja nagrodzonych prac na stronie internetowej szkoły.

       4. Ocena prac konkursowych oraz wręczenie nagród dla najlepszych, przyznanie tytułu „Ambasador Bezpiecznego Internetu”

       5. Zajęcia komputerowe dla uczniów wszystkich klas na temat bezpieczeństwa w Internecie z wykorzystaniem scenariuszy zajęć dotyczących bezpiecznego Internetu na www.saferinternet.pl oraz cyfrowobezpieczni.pl

       6. Zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat bezpieczeństwa w sieci wg scenariuszy umieszczonych na stronie DBI lub materiałów własnych wychowawców klas oraz filmów profilaktycznych.

       7. Przygotowanie wystawy w szkole pt. „Bezpieczni w sieci”.

       8. Zapoznanie rodziców z problematyką zagrożeń dzieci w Internecie.

       9. Przygotowanie i wysłanie sprawozdania z realizacji działań do NASK.

       10. Podsumowanie obchodów DBI na stronie internetowej szkoły.

       Większość zajęć z tej tematyki zostanie zrealizowana podczas lekcji informatyki w klasach IV-VIII oraz III klasie gimnazjum.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.