• Aktualności

      • Mikołajki

      • Choć wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, to Mikołaj nie mógł nas odwiedzić w szkole, bo nas tam
       w większości nie ma… Takie czasy, musieliśmy czekać na niego w naszych domach. Podczas lekcji zdalnych nie zabrakło śmiesznych mikołajkowych akcentów – nagle pojawiły się stworki w mikołajowych czapkach, renifery i inne świąteczne duszki. Niektóre klasy skorzystały z najnowocześniejszej mikołajowej opcji i wysłały sobie prezenty za pośrednictwem kuriera. Najmłodsi zaś, którzy pracują w szkole, mogli liczyć na wizytę Świętego.
       Mikołaj oprócz wspaniałych upominków życzył wszystkim dużo, dużo zdrówka i pogody ducha :)

      • Grudzień

      • I już jest! Wyczekiwany, utęskniony i delikatnie bielący świat - GRUDZIEŃ. W tym tygodniu nasze sale zamieniały się w iście zimowe krainy: tworzyliśmy ozdoby, dekoracje oraz szykowaliśmy się na spotkanie ze św. Mikołajem. Choinki ubrane i wszystko gotowe, ale po kolei...Najpierw 4 grudnia - Barbórka- Dzień Górnika. Nasze przedszkolaki oglądały, dotykały i badały węgiel. Poznały jego właściwości, wiedzą też w jaki sposób i do czego jest wykorzystywany. Znają patronkę górników św. Barbarę oraz poszerzyły wiedzę na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Zapoznały się też z elementami galowego stroju górników wraz z ich charakterystyczną czapką - czako.W tym dniu wszystkim małym i dużym Basiom i Barbarom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe

                                                                                 Przedszkolaki wraz z gronem pedagogicznym.

      • „Barwy ojczyste”

      • Powiewa flaga 
       Gdy wiatr się zerwie 
       A na tej fladze 
       Biel jest i czerwień, 
       Czerwień - to miłość, 
       Biel – serce czyste…
       Piękne są nasze
       Barwy ojczyste.

       Czesław Janczarski

       Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując tradycje polskie 9 i 10 listopada 2020 r. w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

       W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Utrwalały nazwy symboli narodowych, odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” z zachowaniem właściwej postawy.

      • Święto Misia

      • W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchodzenie tego święta to już tradycja.

       Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach.Dla dzieci w tym dniu w szkole przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, ,,misiowe puzzle”, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce oraz ,,misiowa fotobudka”. Mamy nadzieję, że to święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas

      • Gimnastyka to zabawa, ruch dla dzieci ważna sprawa

      • Wiek przedszkolny to okres intensywnego wzrostu organizmu, a od rozwijania sprawności ruchowej zależy dalszy przebieg rozwoju fizycznego dziecka. Dla zdrowia i prawidłowego rozwoju psychoruchowego przedszkolaka niezmiernie istotne jest zaspokojenie jego naturalnej potrzeby ruchu. Ruch jest czynnikiem niezbędnym dla rozwoju,

       ponieważ ma wpływ zarówno na poziom rozwoju fizycznego, psychicznego jak i społecznego małego człowieka. Nasze przedszkolaki uwielbiają wszelkiego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Mogą rozwijać swoje sprawności ruchowe oraz prezentować nabyte umiejętności.

      • Niespodzianka

      • W naszej szkole zapanowała ogromna radość. Jaki był jej powód? Otóż radość dzieci wywołują najczęściej  prezenty. I  właśnie w minionych dniach czekała na dzieci niespodzianka - nowe zabawki oraz sprzęty potrzebne do nauki i terapii  naszych pociech. Zakupiono pomoce oraz zabawki rozwijające sprawność  manualną i wyobraźnię dzieci, ścieżkę sensoryczną, pomoce edukacyjne do terapii pedagogicznej: czytania, pisania, szereg przydatnych pomocy do terapii dysleksji, dysgrafii, dysortografii, terapii ręki, a także szeroko pojętych funkcji poznawczych, jak mowy, myślenia logicznego i ciągów przyczynowo - skutkowych.  Teraz nauka będzie o wiele przyjemniejsza.

       Edyta Bocian

      • Święto Niepodległości

      • 11 listopada to wspaniała i bardzo ważna rocznica, którą w naszej Szkole zwyczajowo obchodzimy bardzo uroczyście. Niestety w tym trudnym roku pandemii nie mogliśmy się spotkać i wspólnie poświętować. Staraliśmy się jednak pamiętać o naszej Ojczyźnie i podkreślić jak jest dla nas ważna, poprzez specjalne patriotyczne akcenty. Każda klasa przygotowała na tę okazję piękne stroje, grafiki, flagi. Wyróżnione prace prezentujemy poniżej.

       Kochamy naszą Ojczyznę, a w dzisiejszych czasach patriotyzmem możemy się wykazać pilnie wykonując swoje obowiązki i dbając o siebie nawzajem.

       Aneta Bartnicka

      • Jesteśmy on-line

      • Od 9 listopada w związku z decyzją rządu wszyscy uczniowie pracują online.
       Klasy 1-8 realizują swoje zadania z wykorzystaniem metod zdalnej pracy zgodnie z obowiązującymi procedurami pracy zdalnej. Wszystkie informacje są przesyłane zarówno do Rodziców, jak i Uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

       Klasy 0 uczęszczają na zajęcia stacjonarne.

       Tymczasem wszystkim życzymy dużo zdrowia i cierpliwości.

      • Kołbielski cmentarz

      • „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie…” Kardynał Stefan Wyszyński

       W przedostatnim tygodniu października, z okazji zbliżającej się uroczystości  Wszystkich Świętych klasy szóste Szkoły Podstawowej w Kołbieli odwiedziły kołbielski cmentarz.

       Za cel postawiliśmy sobie posprzątanie grobów zarówno żołnierskich, jak i nauczycieli, którzy kiedyś dawno temu pracowali w naszej placówce. Patron szkoły - Armia Krajowa – to także nasze patriotyczne zobowiązanie, żeby pamiętać o Nieznanych Żołnierzach, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Dzięki tej akcji oddajemy cześć zmarłym i uczymy się szacunku dla tradycji.
       Zaopatrzeni w niezbędne sprzęty ogrodnicze przystąpiliśmy do pracy, której efekty można podziwiać na zdjęciach. Cieszy nas bardzo to, że tak drobnym gestem możemy oddać hołd bohaterom naszej Ojczyzny.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych Świąt w naszej szkole. Obchodzimy je zawsze bardzo uroczyście - wdzięczni Nauczycielom i Pracownikom szkoły za ich codzienny trud. Specjalną niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski, który w imieniu wszystkich uczniów wręczył upominki i złożył życzenia:

       W Dniu Edukacji Narodowej do wszystkich Pracowników naszej Szkoły kierujemy te słowa:

       Życzymy, aby praca, którą Państwo wykonują, była otaczana szacunkiem, uznaniem i życzliwością. Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom naszej szkoły życzymy zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym. 

        

      • XX Dzień Papieski w naszej Szkole

      • Z okazji 100. Rocznicy urodzin naszego wielkiego Rodaka Jana Pawła II uczniowie z naszej szkoły przygotowali piękne laurki. Różnorodne pomysły i staranne ich wykonanie świadczyły o dużym zaangażowaniu. Są one dowodem pamięci i czci, jaką otaczamy jednego z najwybitniejszych Polaków. Nad całością zadania czuwali nasi niestrudzeni Katecheci.

      • Ślubujemy Tobie Szkoło!

      • 6 października odświętnie ubrane Pierwszaki zgromadziły się wraz z wychowawczyniami na sali gimnastycznej, na uroczystości specjalnie im dedykowanej.  W obecności Pocztu Sztandarowego Szkoły odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów. Całość poprzedziły występy przejętych uczniów klas pierwszych.

       Gościem honorowym uroczystości była pani dyrektor Agata Michalczyk, która przyjęła ślubowanie od Pierwszoklasistów i dokonała pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, a wychowawczynie wręczały pamiątkowe upominki.

       Pani Dyrektor złożyła Uczniom klas pierwszych życzenia, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy,
       by nauka była dla nich przyjemnością i by znaleźli w naszej Szkole prawdziwą przyjaźń i koleżeństwo.

       Serdecznie gratulujemy Rodzicom tak wspaniałych dzieci i zapraszamy do galerii szkoły,
       aby przynajmniej dzięki fotografiom mogli przybliżyć sobie tę doniosłą uroczystość.

      • Dzień Chłopaka

      • 30 września to tradycyjnie wielkie święto w naszej szkole. Ze względu na obostrzenia odbyły się tylko uroczystości klasowe. Był to jednak dzień wyjątkowy i bardzo miły. Chłopcy i Panowie zostali obdarowani miłymi, czasami zaskakującymi upominkami. 

       Wszystkim wspaniałym Chłopakom z naszej Szkoły czy to się tu uczą, czy też pracują składamy serdeczne życzenia - dużo zdrówka i radości :-)

      • Wystartowaliśmy!

      • Nowy Rok szkolny 2020/2021 uważamy za otwarty. Stęsknieni za szkołą i kolegami uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli z wielką radością rozpoczęli naukę. Nie będzie to łatwy rok, wszyscy musimy być ostrożni, dostosować się do zasad związanych ze stanem epidemicznym,  dbać o higienę i siebie nawzajem. Jednak bardzo ważne jest to, że jesteśmy, że możemy się spotkać i razem uczyć.

       Szczególnie gorąco witamy w naszym gronie Pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę. Trzymamy kciuki za Ósmoklasistów, dla których ten rok będzie czasem intensywnego przygotowania do egzaminów. Wszystkim Uczniom życzymy wspaniałych, dobrych dni na ich kolejnych ścieżkach edukacji. Nauczycielom i Pracownikom szkoły dużo zdrowia i cierpliwości,
       a Rodzicom radości i dumy z ich Pociech.
       Dzięki wzajemnej życzliwości i wyrozumiałości przetrwamy trudne chwile reżimu sanitarnego
       i wyjdziemy zwycięsko z tego pandemicznego czasu próby. Będzie dobrze 😊

      • Dożywianie

      • Osoby chętne do korzystania z dożywiania w stołówce prowadzonej przy Szkole Podstawowej w Kołbieli, proszone są o składanie „Kart zapisu na dożywianie” w terminie: 02.09 – 10.09.2020r.

       Karty zapisu dostarczamy do szkoły do osoby pełniącej dyżur przy wejściu do szkoły „wejście główne”. 

       Kart zapisu na dożywianie nie składają rodzice dzieci, które będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych i oddziałów „0”.

        Karty zgłoszeniowe można pobrać  ze strony internetowej szkoły i dziennika elektronicznego „ Librus” - zakładka - organizacja szkoły – pliki szkoły – karta zapisu na dożywianie.

       Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną liczba dzieci korzystających z dożywiania zostanie dostosowana do wytycznych GIS.

       karta zapisu na dożywnie - karta dużej rodziny.doc

       karta zapisu na dożywnie.doc