• Aktualności

      • Matematyka w kolorach

      • Cyfra 4

       W poniedziałek 3 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu KOLOROWE DNI. Swoje święto obchodziła cyfra 4, której odpowiada kolor czerwony. I chociaż dookoła panowała istna szaruga w grupach przedszkolnych nie brakowało chęci i zapału do pracy. Wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - ozdabiały cyfrę 4 dowolną techniką plastyczną. Dzieci zapoznały się z czwórką  oraz jej znakiem graficznym,  przeliczały obiekty, kształtowały orientację w schemacie ciała i przestrzeni z wykorzystaniem między innymi: metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i wykonywały zadania matematyczne używając klocków.

                                                       Agnieszka Prasuła

      • Szkolny Przegląd Talentów

      • Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zaprezentowania  swoich zainteresowań, pasji, hobby, osiągnięć i talentów w Szkolnym Przeglądzie  Talentów, który odbędzie się 28 lutego 2019r.

       Prezentacja może obejmować formę :

       • estradową : piosenka, kabaret, taniec, występy muzyczne, spektakl teatru szkolnego, recytacja, iluzja
       • sportową: pokazy zręcznościowe, gimnastyka artystyczna
       • literacką: wiersze, prace literackie, formy dziennikarskie
       • plastyczną: różne techniki plastyczne, wycinanka (dopuszczalne jest wykonanie prac w czasie trwania konkursu), fotografia, film
       • inne (dowolne – ustalone z organizatorami)

       Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2019 r. przez Panią Elżbietę Spanier i Panią Małgorzatę Żelazowską.

       W załączniku : regulamin, karta zgłoszenia i druki na zgodę od rodziców

       PLIKI DO POBRANIA

      • Matematyka w kolorach

      • Cyfra 5

       We wtorek 7 stycznia obchodziliśmy kolejny dzień z cyklu MATEMATYKA W KOLORACH. Tego dnia święto obchodziła cyfra 5. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor biały. Tego dnia każde dziecko zapoznało się z cyfrą 5 oraz jej znakiem graficznym. Dzieci uczyły się poprzez zabawę, tworzyły zbiory zgodnie z podaną liczbą elementów, porównywały liczebność zbiorów, przeliczały na konkretach. Kreśliły cyfrę 5 na dywanie oraz plecach kolegi.

      • Konkurs fotograficzny "Pada śnieg 2019"

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs fotograficzny Pada śnieg 2019.

       Wyniki konkursu fotograficznegoZnamy wyniki szkolnego konkursu fotograficznego Pada śnieg organizowanego Annę Piotrowską -pyrę oraz Mariusza Wróblewskiego. W ramach tegorocznej edycji do organizatora wpłynęło łącznie 55 zdjęć 16 autorów. Kto został laureatem? 

       Wyniki konkursu fotograficznego PADA ŚNIEG   

       MIEJSCE I

       Weronika Rogulska, kl. 3d

       Zimowe roztopy

       MIEJSCE II

       Marta Piętka, kl. 7b

       Antoninek

       MIEJSCE III

       Kacper Skolimowski, kl. 8a

       Zimowy Świder

       Gratulujemy serdecznie wszystkim amatorom sztuki światła.
       OrganizatorzyAnna Piotrowska-Pyra
       Mariusz Wróblewski

      • GMINNY DZIEŃ SENIORA

      • 13 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się tradycyjny Gminny Dzień Seniora czyli Dzień Babci i Dziadka, na który bardzo licznie przybyli Seniorzy z Kołbieli i okolic, oraz Ksiądz Proboszcz- Krzysztof Abramowski, Wójt Gminy Kołbiel- P. Adam Budyta, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – P. Jolanta Zduńczyk, ku radości dzieci oraz organizujących spotkanie czyli Gminy, Dyrekcji i pracowników szkoły.

       Szanownych Seniorów przywitała Dyrektor  szkoły P. Agata Michalczyk, podkreślając Ich rolę w wychowaniu wnucząt i składając życzenia z okazji święta. Następnie podziwiano wspaniałe „Jasełka” zaprezentowane przez dzieci z klas II- przygotowane pod okiem wychowawczyń. Dzieci pięknie recytowały, śpiewały, tańczyły- były twórcze, radosne, zadowolone z pobytu Babć i Dziadków w szkole. Druga część spotkania  to występ zespołu Kajducki.  Uczniowie pod opieką p. Moniki Antosiewicz zaprezentowali dwa tańce oraz na melodię znanego utworu ludowego zaśpiewali „Jestem sobie kołbielanka”.

       Pani Dyrektor i Wójt podziękowali dzieciom i nauczycielom za przygotowanie części artystycznej. Po części oficjalnej Drodzy Seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Wiemy, że na tym spotkaniu świętowanie nie zakończyło się, gdyż Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni przez swoje dzieci na wspólne obiady i spotkania rodzinne.  To była udana uroczystość.

       Wychowawcy klas II

      • Jasełka szkolne

      • Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

       11 stycznia 2019 roku uczniowie klas: 2a, 2b i 2c zaprezentowali swoje zdolności artystyczno – aktorskie ,oraz wokalno-  muzyczne. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. 

       Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawił się wołek i osiołek. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami. 

        Jasełka zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. 

       Wychowawcy klas II

      • WIELKIE GRANIE W KOŁBIELI – WOŚP 2019 r.

      • 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył 13 stycznia 2019r. Jego celem jest wyposażenie szpitali dziecięcych w nowoczesny sprzęt medyczny. Ze zbiórki mają zostać zakupione rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty diagnostyki RTG, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy, sprzęt endoskopowy. 

       Przygotowania do 27 Finału WOŚP trwały od 16 października 2018 r. Tak jak w latach poprzednich, Samorząd Uczniowski zaangażował się w zbiórkę WOŚP. W szkole zostali powołani liderzy grup wolontariackich, chętni uczniowie – wolontariusze oraz nauczyciele - opiekunowie. Wolontariusze zostali zarejestrowani w Sztabie Wielkiej Orkiestry mieszczącym się w SP im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie. 

       W niedzielę, 13 stycznia o godzinie 8.00, na Rynku w Kołbieli rozpoczęliśmy kwestę. Mieszkańcy Gminy chętnie wspierali naszych młodych wolontariuszy. Każdy darczyńca otrzymał czerwone serduszko jako symbol podziękowania za ofiarność. Nie straszny był nam deszcz i niska temperatura. Kwestowaliśmy również w szkole, w czasie obchodów Dnia Seniora. Akcję WOŚP zakończyliśmy około godziny 14.30. Puszki zostały zabezpieczone i przekazane do Sztabu w Celestynowie, gdzie zostały przeliczone datki z puszek. Nasi wolontariusze w czasie kwesty zebrali sumę 10704,90 zł .

        Wolontariusze WOŚP ze SP Kołbiel: 

       Klasa 7a: Patrycja Wiącek, Oliwia Antosiewicz, Amelia Grajda, Wiktoria Lipska, Michał Rogowski, Konrad Rżysko;

       Klasa 7b: Emilia Młot, Martyna Dróżdż, Martyna Majewska, Mateusz Mlącki, Magdalena Trybała;

       Klasa 8a: Wiktoria Wasińska, Milena Lutoborska, Ewa Nowak, Zofia Szczepanik, Igor Rogowski;

       Klasa 8b: Zuzanna Zawada, Nadia Banaszek, Julia Główka, Oliwia Krupińska, Zofia Matosek;

       Klasa 8c: Natalia Główka, Oliwia Mikita, Szymon Rokicki, Oliwia Soczewka, Zuzanna Więsik.

       Nauczyciele zaangażowani w przeprowadzenie 27 Finału WOŚP:

       Beata Bogdańska, Marcin Bąbel, Dorota Cieplińska, Beata Kurek, Joanna Jesion, Justyna Łykus, Alicja Pacek, Sylwia Piętka – Wicik, Anna Piotrowska – Pyra, Karolina Tomaszewska, Monika Zawadka.

       Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za wsparcie zbiórki WOŚP oraz okazaną sympatię naszym młodym wolontariuszom. 

       Dorota Cieplińska

      • Góra Grosza

      • Od grudnia 2018 r. do 3 stycznia 2019 r. Samorząd Uczniowski prowadził akcję zbierania monet pod nazwą „Góra Grosza”. Odbywała się ona z inicjatywy Towarzystwa Nasz Dom i zaangażowania społeczności naszej szkoły. Samorząd  Uczniowski od początku brał udział w zbiórce, która miała miejsce po raz 19.

       Celem akcji „Góra Grosza” jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, np.: przebywających w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Zebrane środki przeznaczane są na zakup rzeczy codziennego użytku, pomoc w rozwijaniu talentów i pasji podopiecznych, wsparcie w remontach, a także bezpośrednią pomoc specjalistyczną dla dzieci i ich rodzin. 

       Uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem przystąpili do zbiórki monet. Nasi młodzi wolontariusze pokazali, że warto pomagać innym, bo dobro wraca do tych, którzy je dają. Zebraną kwotę – 1892,80 zł przekazaliśmy organizatorowi.

       Dziękujemy klasom, które kwestowały, a były to: 

       - 3a,b,d – gim. ; 8a,b,c; 7a,b; 6a,b; 5a,c,d; 4a,c,d; 1b; oddziały przedszkolne: Motylki, Żabki, Jeżyki, Biedronki.

       Serdeczne podziękowania należą się również wychowawcom za szerzenie działań wolontariackich wśród wychowanków.

       Dorota Cieplińska

       Beata Kurek

      • Święta  Bożego Narodzenia

      • W dniu 21 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez uczniów klas IIIa i IIIc gimnazjum pod opieką nauczycieli religii. Piękna dekoracja, bardzo ładnie recytowane  wiersze i teksty wyrażały radość z narodzin Jezusa, ale także skłaniały do refleksji nad tajemnicą Bożej miłości. Chór szkolny wykonał kilka znanych kolęd i pastorałkę pt. "Gore  Gwiazda Jezusowi". Do wspólnego śpiewania  włączali się wszyscy uczestnicy apelu. Dwie uczennice klasy VIIIb: Agata Rżysko i Zuzanna Zawada wzruszyły publiczność piosenką pt. "Maleńka miłość".

       Miłą niespodziankę przygotowali nauczyciele i wychowawcy wykonując kolędę pt. " Przybieżeli do Betlejem…." na dwa głosy i utwór pt. " Jest taki dzień". Całość przedstawienia sprawiła, że wszyscy odczuli wyjątkowy klimat polskiej Wigilii i niepowtarzalny nastrój Bożego Narodzenia. Podczas apelu wręczono także dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom Szkolnego Konkursu " Najpiękniejsza ozdoba świąteczna". Przedstawiciel uczniów złożył życzenia świąteczne Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i pracownikom szkoły. W imieniu własnym i nauczycieli życzenia przekazała pani Dyrektor, Agata Michalczyk.

      • Mikołajki 

      • Dnia 6 grudnia do naszych przedszkolaków zawitał Święty Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki, oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.                                                                          Agnieszka Prasuła

      • Matematyka w kolorach

      •  Cyfra 3

       We wtorek 13 listopada  obchodziliśmy kolejny dzień z cyklu MATEMATYKA W KOLORACH. Swoje święto obchodziła cyfra 3. Kolorem przewodnim  tego dnia był kolor szary. 

       Tego dnia każde dziecko zapoznało się z cyfrą 3 oraz jej znakiem graficznym. Dzieci uczyły się poprzez zabawę, tworzyły zbiory zgodnie z podaną liczbą elementów, porównywały liczebność zbiorów, przeliczały na konkretach,  zabawy ruchowe również dotyczyły poznanej cyfry. Bawiąc się przedszkolaki utrwalały kolory, bardzo pomocne okazały się zwykłe korki od butelek, dzięki którym nauka była jeszcze ciekawsza. Na koniec wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - ozdabiały cyfrę 3. 

      • Wizyta pielęgniarki

      • Nasze przedszkole odwiedził specjalni goście Panie pielęgniarki. Panie w bardzo ciekawy sposób opowiedziały nam, na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Pani Pielęgniarka skupiła się na zdrowiu ząbków.  Pokazała szkielet ząbków, szczoteczkę i pastę do zębów oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja prawidłowego dbania o uzębienie wzbudziła ogromne zainteresowanie. Pielęgniarki przygotowały dla dzieci również specjalne zadania sprawdzające stopień opanowania wiadomości, z którymi dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Dzieci oglądały swoje ząbki w lusterkach oraz otrzymały drobny upominek.

      • Matematyka w kolorach

      • Cyfra 2

       22 października obchodziliśmy w przedszkolu KOLOROWE DNI. Swoje święto obchodziła cyfra 2, której odpowiada kolor pomarańczowy. Wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - ozdabiały cyfrę 3 dowolną techniką plastyczną. Dzieci zapoznały się z dwójką oraz jej znakiem graficznym,  przeliczały obiekty, kształtowały orientację w schemacie ciała i przestrzeni z wykorzystaniem między innymi: metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i wykonywały zadania matematyczne używając klocków.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.