• Aktualności

      • Święta Majowe

      • Tuż przed majówką klasy czwarte wraz z wychowawcami zaprosiły szkolną społeczność na uroczysty apel z okazji obchodów Świąt Majowych. Organizatorzy przypomnieli o historii i znaczeniu tychże świąt, o tym jak ważne jest by je uroczyście obchodzić, celebrować, a tym samym podtrzymywać patriotyczne tradycje. Uczniowie zainscenizowali pochód pierwszomajowy, zatańczyli poloneza, a także przygotowali piękny taniec ku czci polskiej flagi. W przygotowaniu wzruszającej i uroczystej oprawy muzycznej pomógł szkolny chór oraz soliści: Janek Stelmach, Zosia Zagrabska i Kasia Żeglińska. Dziękujemy wszystkich za miłe patriotyczne chwile i życzymy wspaniałego świętowania. Nie zapomnijcie wywiesić flagi. 

      • Zapisy do świetlicy szkolnej  na rok szkolny 2024/2025

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2024/2025 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2024 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe (obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-mail szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  WORD  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej Z2 ( dla klas I - III) lub Regulamin Świetlicy Szkolnej Z4 (dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

          Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 10 czerwca 2024 r.

          Dodatkowe zapisy będą możliwe na  początku miesiąca września, pod warunkiem dysponowania wolnymi  miejscami w świetlicy szkolnej.

        

      • Gminny Turniej Piłki Nożnej

      • 16.04.2024 na "kołbielskim" stadionie sportowym odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Zawodnicy z 4 szkół z naszej gminy rywalizowali w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców.

       Reprezentanci z naszej szkoły zajęli drugie miejsca w obu kategoriach.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

      • W cieniu dębowego lasu

      •        W piątek 12 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wzruszającej uroczystości Pamięć wśród drzew przy pomniku „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939- 1945”  w Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Celestynów. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, po której nastąpiło honorowe wprowadzenie sztandarów, odczytanie i przekazanie patronatu nad Dębowym Lasem Pamięci oraz złożenie wieńców przy pomniku upamiętniającym pomordowanych leśników. Poczet Sztandarowy w składzie Aleksandra Pierunek, Dawid Osica, Iga Serżysko godnie reprezentował Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Kołbieli podczas uroczystości.

                                                                                                                 Alicja Pacek

      • Pasowanie na Czytelnika.

      • Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie młodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Wtedy to właśnie dla pierwszaków zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda.  Z tej okazji klasy III przygotowały dla klas I przedstawienie. W pierwszej części uroczystości młodsi uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką i rożnymi postaciami z bajek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

                                                                                                                         Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

      • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołbieli Odkrywają Historię Armii Krajowej

      • 13 marca w Szkole Podstawowej w Kołbieli odbył się niezwykły konkurs, który zabrał uczestników w podróż do przeszłości, do czasów Armii Krajowej. Celem tego wydarzenia było przybliżenie młodzieży historii i problematyki jednej z najważniejszych formacji oporu w czasie II wojny światowej. Organizatorzy konkursu postawili sobie za zadanie nie tylko przekazanie wiedzy historycznej, ale również zaszczepienie szacunku i zrozumienia dla bohaterstwa i poświęcenia pokoleń, które walczyły o wolność Polski.

       Konkurencja była zacięta, a uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą oraz zaangażowaniem. Po intensywnych przygotowaniach i emocjonującej rywalizacji, jury ogłosiło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Danaj z klasy 8a, który wykazał się wyjątkową erudycją i pasją do tematu. Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowała się Natalia Krzemińska, również z klasy 8a, która swoją wiedzą i zaangażowaniem udowodniła, że historia Armii Krajowej jest wciąż żywa w sercach młodych ludzi.

       Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział i pokazanie, że młodzież szkolna ma ogromny potencjał i zainteresowanie historią naszego kraju. Konkurs nie tylko umożliwił uczniom sprawdzenie swojej wiedzy, ale również był okazją do refleksji nad wartościami, które kształtowały naszą narodową tożsamość.

      • Test wiedzy o sporcie

      • W dniu 03.04.2024 r. w naszej szkole odbył się test wiedzy o sporcie.

       Uczniowie klas 4-8 odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę ogólną o sporcie oraz dotyczące historii, przepisów i zasad różnych dyscyplin sportowych.  

       Najlepsze rezultaty osiągnęli :

       1. Jan Wilczek
       2. Kacper Mazek
       3. Aleksander Górka
       4. Antoni Perka
       5. Zuzanna Ryfka

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom testu!

      • Warszawska Syrenka - etap powiatowy

      • W powiatowym etapie 46 Konkursu Warszawska Syrenka gminę Kołbiel reprezentowały dwie uczennice z naszej szkoły: Nadia Piętka i Małgorzata Matosek. Uczennice zaprezentowały się wspaniale i choć nie przeszły do następnych eliminacji, to składamy im serdeczne gratulacje za ich odwagę i piękne występy.