• Aktualności

      • Święto Szkoły

      • 26 października to doroczne święto w naszej szkole. Kolejna - 27 rocznica nadania imienia Armii Krajowej.

       Organizatorami tegorocznego święta były klasy ósme wraz z wychowawcami. Na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna i zaproszeni goście. Uczniowie na tle pięknie przygotowanej dekoracji przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny, który upamiętniał w szczególny sposób żołnierza Armii Krajowej z Kobieli - pana Władysława Mazka. Inscenizację uświetnił występ szkolnego chóru. Po uroczystości goście zostali zaproszeni do obejrzenia okolicznościowej wystawy, a uczniowie wraz z nauczycielami chętnie wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Ten dzień stał się także okazją do upamiętnienia i złożenia hołdu bohaterom na lokalnym cmentarzu. 

      • Wojewódzkie Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych

      • W dniu 21.10.2022 r. odbyły się Wojewódzkie Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza reprezentacja w składzie: Szymon Skrzypiec-Nowak, Szymon Zduńczyk 8a, Kamil Szostak, Wiktor Sikorski, Dawid Jałocha 8b, Kacper Rydz, Mikołaj Wasążnik, Filip Masny, Mateusz Możdżonek 8c, Krystian Koblak 8d zajęła 9 miejsce. 

       Gratulujemy naszej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

      • Żywa lekcja historii

      • 19 października klasy 8a, 8c i 8d wraz z opiekunami: p. Ewą Górką, p. Beatą Badurek oraz p. Marcinem Bąblem, wybrały się na wycieczkę edukacyjną „Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec”.

       Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie książki. Zostaliśmy oprowadzeni po szkole przez dwie sympatyczne uczennice, które bardzo ciekawie opowiedziały nam o liceum oraz pokazały najciekawsze miejsca. Następnie udaliśmy się na al. Szucha do Mauzoleum Walki i Męczeństwa, czyli dawnej siedziby Gestapo, gdzie przesłuchiwany był Rudy. Odwiedziliśmy miejsca związane z książką „Kamienie na szaniec” oraz akcjami Małego Sabotażu, np. Plac Unii Lubelskiej, Krakowskie Przedmieście, Gmach „Zachęty”, a także pl. Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Udaliśmy się również na spacer śladami akcji pod kryptonimem Meksyk II, podczas której odbito Rudego z rąk Niemców, czyli Akcji pod Arsenałem. Następnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywany był Rudy. Tam dowiedzieliśmy się o realiach życia w najstraszniejszym warszawskim więzieniu, a także zobaczyliśmy pierwsze wydanie książki „Kamienie na szaniec” z lipca 1943r. ostatnim punktem naszego wyjazdu był Cmentarz Powązki Wojskowe, gdzie oddaliśmy hołd młodym ludziom, którzy z narażeniem życia walczyli z okupantem. To tutaj w słynnej kwaterze Białych Brzozowych Krzyży pochowani zostali bohaterowie książki Zośka, Alek, Rudy, „Orsza” Stanisław Broniewski oraz autor książki „Kamyk” Aleksander Kamiński.

                                                                                                                             Ewa Górka

      • Jestem Uczniem pierwszej klasy!

      • 20 października na sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się uczniowie klas pierwszych na uroczystości Pasowania na Ucznia.  

       Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu.
        Nasi
       pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która powitała panią dyrektor Agatę Michalczyk, Rodziców oraz  najmłodszych kolegów i koleżanki.  Niezwykle podniosłym momentem było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły  oraz  dokonanie przez panią dyrektor  pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klas pierwszych, pod okiem swoich wychowawczyń: pani Beaty Prokurat, pani Moniki Antosiewicz i pani Katarzyny Sęk przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Na zakończenie pani dyrektor złożyła Uczniom klas pierwszych życzenia, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy, by nauka była dla nich przyjemnością i by znaleźli w naszej Szkole prawdziwą przyjaźń i koleżeństwo. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył uczniom niezapomnianych przeżyć, Rodzicom wielu wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.

      • Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej

      • W dniu 13.10.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach piłki nożnej. Rozgrywki dostarczyły mnóstwo emocji! Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców zwyciężyła i do szkoły powróciliśmy ze złotymi medalami.

       Gratulacje dla zawodników!

      • Próbna ewakuacja

      • 7 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Została ona przeprowadzona przez Ochotniczą Straż Pożarną z Kołbieli pod nadzorem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Otwocka. Próba przebiegła pomyślnie, wszyscy w bardzo zdyscyplinowany sposób opuścili sprawnie budynek szkoły do miejsca zbiórki.

      • SUKCES NASZYCH BIEGACZY

      • Uczniowie z naszej szkoły reprezentowali powiat otwocki.Kołbielscy uczniowie to wspaniali i wytrwali sportowcy i nie są to czcze przechwałki. W powiatowych zawodach w biegach przełajowych wywalczyli sobie pierwsze miejsce, co dało im szansę i zaszczyt reprezentowania Powiatu Otwockiego na zawodach międzypowiatowych w Komornicy.

       W sztafetowych biegach przełajowych nasi uczniowie dali popis swoich zdolności biegowych. I miejsce zajęła drużyna składająca się z następujących uczniów: Szymon Skrzypiec - Nowak, Szymon Zduńczyk, Mikołaj Uziębło, Kamil Szostak, Dawid Jałocha, Mateusz Możdżonek, Mikołaj Wasążnik, Kacper Rydz, Filip Masny, Krystian Koblak. Zwycięstwo to dało awans na zawody wojewódzkie. Bardzo dobry występ zaliczyli także młodsi uczniowie. Drużyna składająca się z: Stanisław Długaszek, Adrian Krupka, Kacper Sikorski, Antoni Sokół, Aleksander Górka, Bartłomiej Metera, Filip Zawadzki, Krystian Osica, Nikodem Majewski, Dominik Wasążnik, zajęła 5 miejsce.W indywidualnych biegach przełajowych reprezentanci szkoły : Szymon Skrzypiec - Nowak i Stanisław Długaszek osiągnęli kolejno 15 miejsce i 23 miejsce.Naszym wspaniałym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Dzień Chłopaka

      • Ostatni dzień września był w oddziałach przedszkolnych dniem szczególnym, bowiem chłopcy obchodzili swoje święto – Dzień Chłopaka. W każdej grupie dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki. Przedstawiciele płci męskiej zostali obdarowani małymi upominkami oraz otrzymali certyfikaty Super Chłopaka. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

      • Malowany Październik

      • Tradycyjnie, w pierwszą sobotę października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerze malarskim zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku. Celem imprezy było zapoznanie uczestników z walorami krajobrazowymi, historycznymi i kulturowymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Spotkanie odbyło się  w Ośrodku edukacyjnym „Baza Torfy” w Karczewie, gdzie czekały przygotowane przez pracowników parku stanowiska z materiałami plastycznymi oraz słodki poczęstunek. W wolnej chwili można było zwiedzić ekspozycję etnograficzną i przyrodniczą, zapoznać się z formami ochrony przyrody. Czas upłynął nam w miłej, wesołej atmosferze. A jak było, zobaczcie sami…

      • Podaj dalej… Czyli Mistrzostwa Powiatu w Biegu Sztafetowym

      • To wspaniałe sportowe wydarzenie miało miejsce na kołbielskim stadionie 29 września. Przedstawiciele szkół z całego powiatu zgromadzili się aby rywalizować – tym razem w biegach sztafetowych. Uczniowie z naszej szkoły mogą się pochwalić nie tylko kondycją, ale wspaniałą organizacją i współpracą w biegu – w sztafecie te wszystkie czynniki są niezwykle ważne. Drużyny chłopców – w dwóch kategoriach (klasy 4-6 i 7-8) zajęły pierwsze miejsce, tym samym zakwalifikowały się do Mistrzostw Wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i nauczycielom, którzy ich tak świetnie przygotowali.

      • Dzień Przedszkolaka w Biedronkach

      • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka co roku przypada 20 września. To niezwykłe święto stwarza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Biedronki także świętowały hucznie ten dzień. Tego dnia w sali Biedronek rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Były tańce, śpiewy a także konkursy w których przedszkolaki musiały wykazać się sprawnością, szybkością i umiejętnościami. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal super przedszkolaka. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci Biedronek.