• Aktualności

      • Zapisy i rekrutacja do „0”

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wzorem ubiegłych lat uprzejmie informuje, iż od dnia 15 lutego 2023 roku rozpoczynamy rekrutację dzieci 6-letnich (urodzonych w 2017r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

       Rekrutacja i zapisy odbywać się będą w następujący sposób:

       - rodzice dzieci 6-letnich zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszej szkoły składają wypełniony druk: „ZGŁOSZENIE dziecka do realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.”

       - zgłoszenia przyjmowane będą w terminie od 15.02.2023r do 06.03.2023r.

       Przedmiotowe druki są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, godz. 8:00 – 16:00 lub poniżej bezpośrednio z naszej strony www.

       Do pobrania:

       Zgłoszenie dziecka do realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.docx,

       Zarządzenie nr 8/2023 Wójta Gminy Kołbiel z dnia 27 stycznia 2023 r.pdf

                  

      • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

      • 10.02.2023 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców klas 5 - 6 i 7 - 8.  Głównym celem turnieju była zabawa oraz rywalizacja zgodnie z zasadą fair play.

       Wyniki turnieju:

       W kategorii dziewcząt klas 5 - 6:

       1 miejsce - Hanna Szostak - 6a

       2 miejsce - Maja Krupka - 6a

       3 miejsce - Adrianna Parol 5a

       W kategorii chłopców klas 5 - 6:

       1 miejsce - Jakub Urbaniak - 5b

       2 miejsce - Kacper Sikorski - 5b

       3 miejsce - Patryk Kępka - 5b

       W kategorii dziewcząt klas 7 - 8:

       1 miejsce - Aleksandra Soszyńska 8b

       2 miejsce - Kaja Bilska 8a

       3 miejsce - Lena Dąbrowska 8a

       W kategorii chłopców klas 7 - 8:

       1 miejsce - Marcin Szpunar 7b

       2 miejsce - Mikołaj Wasążnik - 8c

       3 miejsce - Krystian Koblak - 8d

       GRATULUJEMY!!!

      • „Widzę cudowne rzeczy”

      • 8 lutego 2023 r. klasy 4b i 4c pojechały na wycieczkę do Muzeum Nowa Praga w Warszawie na interaktywną wystawę „ Tutanchamon. Grobowiec i skarby”. Była to podróż w przeszłość, do czasów panowania jednego z ostatnich egipskich faraonów XVIII dynastii, Tutanchamona, syna słynnego Echnatona. Na wystawie poznaliśmy pełną przygód i zwrotów akcji historię odkrycia grobowca tego młodziutkiego władcy. Podziwialiśmy komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je 100 lat temu Howard Carter. Rozbicie grobowca na sale i rozłożenie kaplic i sarkofagów na części pozwoliło nam dokładnie obejrzeć bardzo szczegółowo odtworzone eksponaty. Po tej kulturalnej uczcie trzeba było posilić i ciało , więc udaliśmy się do McDonalds. Z głowami pełnymi wiedzy o starożytnym Egipcie i pełnymi żołądkami wróciliśmy do szkoły.                                                                                                            Organizatorki

      • 26. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Siennicy

      • 3 lutego w Zespole Szkół w Siennicy odbył się 26. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie wystąpiło 18 uczestników, prezentując przygotowane przez siebie piosenki w dwóch językach: angielskim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowała Lena Piętka z klasy 8a. Lena zaśpiewała piosenkę z repertuaru Johnny’ego Cash’a pt. „Hurt” i sama akompaniowała do utworu na gitarze. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało trudne zadanie oceniając występy uczestników. Brano pod uwagę poprawność językową, stopień trudności, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz interpretację wykonywanych utworów. Lena zachwyciła wszystkich wykonaniem swojej piosenki i wywalczyła wyróżnienie w konkursie. Lenko, gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów!

       Ewa Górka

      • Bal na sto par...

      • Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy. 01.02.2023 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z oddziału przedszkolnego.

       Tego dnia  już od rana wszyscy przebrani byli za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, ślimaki, piratów, pajacyków, policjantów, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

       Na tą wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką. Przebierańcy świetnie się bawili . Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.

       Podczas zabawy zwycięzcą najciekawszego stroju została Zosia Dąbrowska z grupy Jeżyki. Przewodniczący Rady Rodziców  - Kamil Wielgoławski przekazał nagrodę w postaci bonu podarunkowego do sklepu Smyk, którą wręczyła Pani wicedyrektor Katarzyna Bogdańska.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

       Beata Bogdańska