• Aktualności

      • Jasełka

      • Na niebie już gwiazda świeci, kolędy śpiewają dzieci. Uczniowie klas II wraz z wychowawcami zaprosili w tym roku społeczność szkolną na wspaniałe, piękne Jasełka. W środę 20 grudnia o godzinie 9:00.Była Maryja, Józef i Jezusek w żłobie i tak jak trzeba trzej królowie. Drugoklasiści zachęcali: "Niech przy nim łączą się Nasze rodziny w imię Bożej Dzieciny" Było nastorojowo, wzruszająco i świątecznie.

      • XX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

      • Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 20. edycji. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury: Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  - przewodnicząca, pani Dominika Młot, pani Alicja Pacek, pani Aneta Bartnicka.

       W kategorii klas 4-6 jury wyłoniło zwyciężczynię - Maję Matusiak. 

       W kategorii klas 7-8 zaś jury wydało następujący werdykt:

       I miejsce Eliza Osowiecka, II miejsce Tamara Masny, III miejsce Jeremi  Tymiński. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Gołąb, Natalia Pieńkowska, Krzysztof Wiącek.

       Dziękujemy bardzo Powiatowemu Młodzieżowemu Domowi Kultury w Otwocku, Powiatowi Otwockiemu oraz Gminnej Biliotece za współpracę i ufundowanie nagród.

       Gorące podziękowania kierujemy także do Nauczycieli, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów do udziału w tym trudnym konkursie.

       Wszystkich chętnych do sprawdzenia się w krasomówstwie zapraszamy już za rok, na - 21. edycję konkursu.

      • Mikołajki

      • W naszej szkole doroczną tradycją jest to, że radośnie obchodzimy mikołajki. Święto to podkreślamy wręczając sobie drobne upominki. Samorząd Szkolny ogłosił ten dzień Dniem Świątecznego Sweterka - do zabawy włączyli się wszyscy i oto w naszej szkole zrobiło się świątecznie i wesoło. Przedstawiciele SU składali wszystkim serdeczne życzenia częstując przy tym słodyczami.

      • Rada Rodziców zorganizowała wycieczkę!

      • W naszej szkole niezwykle prężnie działa Rada Rodziców, pełni pomysłów i werwy do pracy jej członkowie zaskakują co i raz dyrekcję, nauczycieli i swoje dzieci wspaniałymi wydarzeniami. Tym razem zabrali oni klasy młodsze do Przystani Świętego Mikołaja. 
       Dni podczas tej wycieczki były wypełnione wyjątkowymi atrakcjami i niesamowitymi aktywnościami. Dzieci miały okazję bawić się w kominowych labiryntach, potrenować z elfami, a nawet samodzielnie przygotować pierogi i pierniczki świąteczne. Pełne wrażeń wróciły z nadzieją, że to nie ostatni taki wyjazd zorganizowany przez Radę Rodziców.
        

      • Podsumowanie zbiórki z okazji Dnia Pluszowego Misia

      • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana zbiórka dla podopiecznych OTOP.  W tym roku zbiórka prowadzona była dla dwóch chłopców osieroconych przez pacjentów Hospicjum Domowego „Empatia” . Wspólnie udało nam się zebrać 1354,80 zł. Za zebrane pieniądze zostały zakupione  słuchawki dla 16 letniego Kuby i 15 letniego Kacpra. Bardzo dziękujemy za okazane serce.

      • Gminny Turniej Piłki Siatkowej

      • 27.11.2023 r. odbyły się gminne rozgrywki w piłce siatkowej. Uczniowie czterech szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na sali gimnastycznej w Kołbieli. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce.  

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów :-)

      • Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

      • 23 listopada w Urzędzie Gminy w Kołbieli odbył się Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap gminny. Turniej rozgrywany był w 4 etapach - drużyny musiały zmierzyć się z testem wiedzy, z rundami pytań, a także z zadaniem specjalnym. Doskonale przygotowana drużyna z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce i tym samym reprezentowała Gminę Kołbiel podczas Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - nasza drużyna zajęła 4 miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie: Zuzi Skolimowskiej, Zuzi Wiącek i Wiktorowi Danajowi oraz nauczycielce, która przygotowała ich do turnieju - pani Agnieszce Maciąg.

      •   Wycieczka do Kłodawy

      •  20 listopada 2023r. w jesienny ponury poranek klasy siódme pod opieką wychowawczyń: p. Marleny Kosno, p. Anny Rogowskiej –Piętki, p. Jolanty Kaczorek oraz p. Bartłomieja Piętki wyruszyły na wycieczkę .

        Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy byli w świetnych nastrojach, bo zamiast zwykłej nauki w szkole ,w perspektywie było coś nowego i nieznanego.

        W czasie jazdy autokarem wycieczkowiczom czas umilał pan przewodnik z biura turystycznego Perkoz, który ciekawie opowiadał o historii pałacu w Nieborowie.

         Po dwugodzinnej podróży uczestnicy wycieczki przybyli  na miejsce. Już z daleka pałac w Nieborowie zrobił duże wrażenie. Po wejściu do środka rezydencja magnacka okazała się niezwykle interesująca. Na zwiedzających czekały bogato wyposażone wnętrza, pełne zarówno pięknych mebli, jak i dzieł sztuki. Tę niesamowitą kolekcję zgromadził w pałacu książę Michał Hieronim Radziwiłł.

         Pałac  na zewnątrz też prezentuje się okazale. Otacza go ogród w stylu francuskim, który o tej porze roku wygląda tajemniczo.

         Po pięknej lekcji historii o rodzie Radziwiłłów wycieczkowicze udali się do restauracji McDonald's, by wzmocnić siły przed następnym punktem wyprawy.

         Kopalnia soli w Kłodawie, bo o niej mowa, na pewno pozostanie na długo w pamięci zwiedzających. To największa czynna kopalnia soli kamiennej w Polsce oraz najgłębsza trasa turystyczna na poziomie  600 metrów. Głównie z tej kopalni pochodzi sól jadalna i drogowa, a roczne wydobycie sięga miliona ton. Naturalna sól kamienna o barwie białej oraz unikalnej różowej powstała z odparowania mórz i oceanów. Warto wiedzieć, skąd pochodzi główna przyprawa kuchenna.

         Niezapomniane wrażenie na wycieczkowiczach zrobił zjazd windą na poziom 600 metrów z prędkością 6m/s. Niektórzy nawet trochę się przestraszyli. Na dole przewodnicy przeprowadzili turystów wyrobiskami korytarzowymi do kaplicy św. Kingi- opiekunki górników solnych . Uczestnicy wycieczki  mogli również zobaczyć maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Niezwykła okazała się jedna z tysiąca komór po wydobyciu soli. Ma imponujące wymiary, bo około 15 m wysokości i szerokości , i ponad 200 m długości.      

        Wędrówce solnymi korytarzami towarzyszyła ciekawa, pełna pasji opowieść pana przewodnika na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Kolejna piękna lekcja historii.

         Wycieczkowicze pełni wrażeń wrócili na górę, gdzie w sklepiku zaopatrzyli się w zapasy soli oraz rożnych solnych pamiątek. Następnie wyruszyli w podróż powrotną, która minęław miłym nastroju.

         To był ekscytujący dzień, pełen niespodzianek i bardzo pozytywnych emocji. Listopad nie taki straszny!

                                                                                                                   Jolanta Kaczorek

      • Dzień Seniora

      • Dzisiaj Wasze święto Seniorzy kochani
       my z przedszkolakami życzenia składamy
       niech wam sprzyja szczęście
       niech wam zdrowie służy
       i cieszcie się życiem sto lat albo dłużej!!!!!!

       14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dla podopiecznych Domu Opieki w Kośminach oraz dla Seniorów z Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” w Kołbieli piękne laurki z życzeniami. Była to idealna okazja, aby podkreślić wyjątkową rolę osób starszych w naszym społeczeństwie.

        „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” Beniamin Franklin  życzymy  wszystkim, takiego braku czasu….

      • Szkoły Pełne Talentów

      • „Szkoły pełne talentów” to kampania  społeczna, w której brała udział nasza szkoła. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym. Razem zebraliśmy 833 talenciaki, które wymieniliśmy na zestaw artykułów plastycznych. Nagroda posłuży wychowankom świetlicy szkolnej do rozwijania wyobraźni, kreatywności i postawy twórczej.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły na lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Niepodległości, a następnie w uroczytym pochodzie przemaszerował do kościoła parafialnego, by uczestniczyć w Mszy świętej w intencji Ojczyzny.

      • Była, jest i będzie...

      • Była, jest i będzie - dumna, niepodległa, nasza...
       W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości społeczność szkolna zgormadziła się na apelu z okazji tak ważnego święta. Piękny montaż słowno-muzyczny przygotowały klasy szóste wraz z wychowawcami. Wzruszający występ ubarwił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu poszczególnych klas.

      • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 

      • Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada.

       Nasi najmłodsi uczniowie z radością uczcili ten dzień, w końcu każdy z nas ma swojego ulubionego bohatera z bajki.

      • Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

      • 30.10.2023 r. odbyły się Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Uczniowie 4 szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na sali gimnastycznej w Kołbieli. Obie drużyny z naszej szkoły (dziewcząt i chłopców) zajęły drugie miejsce.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów ;)

      • 26 października - Święto Szkoły

      • 26 października obchodziliśmy 27 rocznicę nadania naszej szkole im. Armii Krajowej. Z tej okazji uczniowie napisali życzenia dla szkoły.

       Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione miejsce w Szkole”. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

      • Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas...

      • 26 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów. Uroczystą przysięgę złożyli uczniowie klas 1a, 1b,1c,1d w obecności rodziców, wychowawców i dyrekcji szkoły. Uczniowie klas pierwszych pięknie zaprezentowali się w występie artystycznym, a następnie ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Kochani Uczniowie klas pierwszych! Życzymy Wam, abyście nigdy nie przestawali marzyć, a kiedyś w przyszłości sięgnęli gwiazd.                                                                    Katarzyna Barcikowska-Żaczek

      • Spotkanie i wernisaż

      • 22 października Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbieli zorganizowała wernisaż “Droga do biblioteki jest BLISKO”. W niesamowitym miejscu- Młynie hrabiego Zamoyskiego, znalazły się również prace naszych uczniów, wykonane podczas październikowych warsztatów. Zaprezentowano tam piękne ceramiczne budynki, które nasi młodzi twórcy uznali za ważne: naszą szkołę, stadion, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołbieli, OSP w Kołbieli, Urząd Gminy w Kołbieli i wiele innych.

      • Jesienne czytanie w Jeżykach

      • W ostatnich dniach naszą grupę odwiedzili wspaniali goście, którzy zabrali dzieci w książkowy, jesienny świat.Często nie doceniamy korzyści, jakie daje dziecku czytanie a jest ich naprawdę niemało. Czytanie tonie tylko wspaniały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem ale też okazja do nauki. Baśniowa rzeczywistość wspaniale rozwija dziecięcą wyobraźnię. Poszerza także wiedzę o świecie, bo śledząc losy książkowych bohaterów, dziecko dostrzega różne ludzkie zachowania i ich konsekwencje. Uczy się także wrażliwości, współodczuwania oraz tego, jakodróżnić dobro od zła.Jeżyki już z niecierpliwością czekają na świąteczne, grudniowe czytanie