• Aktualności

      • Szanowni Laureaci

      • Szanowni Laureaci X Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną,

       informujemy, że z przyczyn organizacyjnych nagrody będą do odebrania w sekretariacie szkoły po 09.05.2022 r. Prosimy o sprawdzanie informacji na stronie szkoły lub kontakt z sekretariatem szkoły.

                                                                                                         Organizatorzy

      • Spotkanie historyczne

      • „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
                                                                                                                                 (Irena Sendlerowa)

       20 kwietnia 2022 roku miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Szkoła Podstawowa w Kołbieli gościła pracownicę Gminnej Bilioteki Publicznej, panią Iwonę Kowalską, która przeprowadziła z poszczególnymi klasami warsztaty historyczne. Spotkanie dotyczyło 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Odbyło się ono we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,
       w ramach akcji Żonkile. Dzięki temu spotkaniu, prowadzonemu w konwencji warsztatów, uczniowie mieli okazję do przypomnienia sobie historycznych faktów, a także uświadomienia tragedii, jaką niosła ze sobą wojna i antysemityzm. W subtelny, ale bardzo sugestywny sposób prowadząca warsztaty ukazała koszmar wojennej pożogi i sytuację żydowskich dzieci w getcie, na tle której takie wartości jak miłość, przyjaźń, lojaność mimo wszystko zwyciężają. Po obejrzeniu filmu, dyskusji i wypełnianiu zadań, uczniowie otrzymali do samodzielnego wykonania symboliczne żonkile.
       Bardzo dziękujemy za to niezwykle wartościowe spotkanie, naukę historii, która jak się okazuje, niestety
       w kontekście ostatnich europejskich wydarzeń lubi się powtarzać.

      • Klasa piąta zaprasza do Narnii.

      • W Narnii jest zimowo, wiosennie  i bajecznie…                                                                                              

       Dowodem na takie stwierdzenie są przepiękne makiety wykonane przez kreatywnych uczniów klas Va na podstawie lektury C. S.Levisa „Opiowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.
         Jeśli jesteście ciekawi lub chcecie sobie przypomnieć, jak wygląda Narnia,  kto ją zamieszkuje  i jakie przygody przeżyli w niej Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr?                                                                                                     Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                       Z wiosennymi pozdrowieniami                                                                                                              Klasa Va  

      • Test wiedzy o sporcie

      • 4 kwietnia w naszej szkole odbył się test z wiedzy o sporcie. Z zadaniami o tematyce sportowej zmierzyli się uczniowie z klas 7-8.

       Oto wyniki konkursu: 

       I miejsce - Igor Krzemiński 8C

       II miejsce - Maciej Kurkowski 8B

       III miejsce - Franciszek Strzeżysz 7B i Krystian Książek 8B

       Uczniowie wyróżnieni: Jan Siwik 8C, Bartosz Gutaszewski 8B

       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.        

       Marcin Bąbel - nauczyciel wychowania fizycznego                                                                                              Paweł Budyta - nauczyciel wychowania fizycznego

      • Wyniki konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną.

      • Z radością przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną.

       Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

       Laureatami Konkursu zostali:

        Klasy 0-3

       1 miejsce: Dawid Mazek (klasa 3b)

                         Zuzanna Wyglądała (klasa 3b)

       2 miejsce: Kinga Święch (grupa motylki)

                         Amelia Janiec (grupa motylki)

       3 miejsce: Maja Kowalczyk (klasa 2c)

                          Szymon Ryglewicz (klasa 3c)

       Wyróżnienie: Zofia Sikorska (klasa 2a)

       Klasy 4-8

       1 miejsce: Jakub Zawadzki (klasa 4c)

                        Klaudia Krupka (klasa 8a)

       2 miejsce: Kacper Mazek (klasa 4a)

                        Amelia Strzeżysz (klasa 4a)

       3 miejsce: Weronika Kłos (klasa 5c)

                        Iga Serzysko (klasa 6a)

       Wyróżnienie: Aleksandra Całka (klasa 4c), Aleksander Górka (klasa 4c), Krzysztof Wiącek (klasa 5a), Kacper Rydz (klasa 7c), Jakub Witkowski (klasa 7c), Julia Ryglewicz (klasa 8d) 

      • Dzień bez plecaka :-)

      • Pełni poczucia humoru, radośni i bardzo kreatywni okazali się uczniowie naszej szkoły, gdy Samorząd Uczniowski postawił przed nimi zadanie: trzeba przynieść wszystkie niezbędne podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, ale... nie w plecaku. Oto 29 marca okazało się, kto ma głowę pełną pomysłów i bujną wyobraźnię. Zamiast plecaków były chlebaki, koszyki, wózki sklepowe i te dla lalek. Pojawiły się szuflady (tak, takie wyciągnięte z domowego mebla) siatki na ryby i inne ciekawe rozwiązania.

      • Konkurs fizyczno–chemiczny

      • 21 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs fizyczno – chemiczny „ Maria Skłodowska – Curie i promieniotwórczość”.  

       Udział w konkursie brali chętni uczniowie z klas 7 i 8. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. 

       Pytania konkursowe dotyczyły życia rodzinnego, edukacji, pracy zawodowej i osiągnięć naukowych noblistki, a także promieniotwórczości. 

       Miejsca na podium zajęła trójka uczniów z klasy 8d: 

       I m-ce Karol Smoliński 

       II m-ce Maja Woźnica 

       III m-ce Anna Ocypa 

       Natomiast osoby wyróżnione to: 

       Dominika Kamieniecka z klasy 7d 

       Kinga Morochow z klasy 8d 

       Wioletta Długaszek z klasy 8a 

       Tomasz Wójcik z klasy 8

       Izabela Staros z klasy 8d 

       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. 

       Anna Rogowska – Piętka - nauczyciel fizyki 

       Justyna Łykus - nauczyciel chemii i fizyki 

      • Konkurs historyczyny

      • 16 marca odbył się konkurs historyczny o patronie naszej szkoły. Wzięło w nim udział 35 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o powstaniu Armii Krajowej, działalności AK w Kołbieli i okolicach oraz znać podstawowe informacje o żołnierzach Wyklętych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pozytywne uwagi, a laureaci i osoby wyróżnione, oceny.

       Wyniki konkursu:

       I miejsce: Anna Ocypa kl.8d

       II miejsce: Julia Masna kl.8c

       III miejsce Klaudia Krupka kl.8a  

       Wyróżnienia:
       1.Stanisław Waślicki kl.8a
       2.Gabrysia Zawadka kl.8d
       3.Antonina żołądek kl.8d
       4.Katarzyna Dróżdż kl 8a
       5.Aleksander Mazek kl.8a

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy. 

      • BohaterON

      • W naszej szkole został przeprowadzony w listopadzie ogólnopolski projekt o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania miała na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach pięciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion kartek i listów z życzeniami. 

       Projekt został skierowany do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży.

      • Uczniowie klas II w teatrze

      • 16 marca uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami pojechali do Warszawy do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście”.

       Podczas przedstawienia dzieci poznały wesołą dziewczynkę zwaną Czerwonym Kapturkiem i zobaczyły, jak radzi sobie z przeszkodami w drodze do babci. Dowiedziały się kto okazał się prawdziwym, a kto fałszywym przyjacielem? Wielkie miasto z gąszczem ulic, świateł, autobusów i tramwajów, czy świat wirtualny, w którym każdy może być każdym?

       „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście” to fascynująca, współczesna wersja „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle.

       Na zakończenie przedstawienia bohaterowie bajki zaprosili młodych widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymali zadania specjalne na scenie, a wszyscy widzowie tuż po spektaklu wzięli udział w warsztatach powiązanych tematycznie z bajką -zasady bezpieczeństwa dzieci w mieście i sieci.

       To był udany wyjazd!

       Wychowawcy klas II

      • "Wiosna, ach to TY!"

      • Radosne powitanie wiosny w naszej szkole, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, dało wszystkim upragniony powiew świeżości i świetnej zabawy.                                      (fot. Anna Piętka)

      • Solidarni z Ukrainą

      • „Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś” (R. Reagan)

       Nasza Szkoła jak wiele innych podmiotów, organizacji, instytucji w tym trudnym czasie włączyła się w pomoc Obywatelom Ukrainy. Zorganizowaliśmy Dzień Solidarności z Ukrainą, przeprowadziliśmy także zbiórkę darów dla uchodźców i zaangażowaliśmy w szereg aktywności pomocowych.

       Największym i najtrudniejszym przedsięwzięciem, wymagającym ogromu wysiłku, zaangażowania środków i pracy, było zorganizowanie noclegów dla osób uciekających przed piekłem wojny. Pani dyrektor wraz z pracownikami szkoły, we współpracy z pracownikami urzędu gminy i jednostkami straży pożarnej, zabezpieczyła noclegi w małej salce gimnastycznej, przygotowała niezbędne elementy codziennego użytku, tak by nocujący u nas Ukraińcy mogli choć na chwilę odetchnąć.
         Uchodźcy spędzili w naszej szkole kilka dni i tu znaleźli spokój, odpoczynek i bezpieczny azyl przed kolejnym etapem swojej podróży. Część z nich udała się w dalsza drogę, kilka osób przed którymi decyzja, co dalej, jeszcze gości w szkole.

       Następnym zadaniem organizacyjnym, przed jakim stanęła nasza Szkoła, było przyjęcie uchodźców w poczet uczniów. Od 9 marca naukę rozpoczęło w różnych klasach 31 ukraińskich dzieci, które znalazły tu alternatywę na czas oczekiwania i odskocznię od traumy. Dzieciom tym zapewniono także obiady. Oprócz zaangażowania w tę trudną pracę dyrekcji szkoły i nauczycieli na ogromną pochwałę zasługują także uczniowie. Ich pełna empatii postawa jest niezwykle budująca. Stali się oni swoistymi „Aniołami Stróżami” dla  ukraińskich kolegów i koleżanek. Otoczyli ich troską, cierpliwie i uprzejmie wprowadzają w nasze szkolne zasady, pomagają w lekcjach i na przerwach odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. 

        

      • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

      • W dniu 15.03.2022 odbył się Gminny Turniej w tenisie stołowym w sali gimnastycznej w Człekówce w kategorii dziewcząt i chłopców.  Nasza reprezentacja w składzie: Zofia Soszyńska, Patrycja Kurdej, Hanna Szostak, Liliana Młynarczyk, Julia Bytniewska , Agnieszka Krupa, Jakub Urbaniak, Kacper Sikorski, Bartłomiej Metera, Miłosz Michalski, Jakub Krupa, Kacper Studziński w klasyfikacji końcowej zajęli 1 miejsce. Turniej obfitował w wiele emocji i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju :)

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych działających przy tutejszej Szkole, o składanie potwierdzeń woli uczęszczania Państwa dziecka do naszej placówki w roku szkolnym 2022/2023.

       Potwierdzeniem woli jest złożenie wypełnionego formularza „Potwierdzenie woli – karta informacyjna” – w terminie:

       od 15 marca 2022r do 18 marca 2022r

       Potwierdzenie_woli_-_karta_informacyjna.docx​​​​​​​