• Aktualności

      • Świąteczne kolędowanie

      • spólne kolędowanie jest przemiłą tradycja naszej Szkoły. Wszystkie klasy wystąpiły z przepięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami, a wspierał je dzielnie nasz wspaniały szkolny chór. Całość zaplanowały panie: Małgorzata Żelazowska i Zofia Macios.

       Na koniec występów pani dyrektor Agata Michalczyk złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

      • Klasowe wigilie

      • Dorocznym zwyczajem klasy spotykają się we własnym gronie, wraz ze swoimi wychowawcami. Jest to wspaniała okazja do integracji, budowania wspólnoty, śpiewania kolęd i przypominania polskich tradycji. Dzielenie się opłatkiem, piękne serdeczne życzenia i przemiła atmosfera to coś, co zostaje na długo w pamięci.

      • Jasełka

      • Na niebie już gwiazda świeci, kolędy śpiewają dzieci. Uczniowie klas II wraz z wychowawcami zaprosili w tym roku społeczność szkolną na wspaniałe, piękne Jasełka. W środę 20 grudnia o godzinie 9:00.Była Maryja, Józef i Jezusek w żłobie i tak jak trzeba trzej królowie. Drugoklasiści zachęcali: "Niech przy nim łączą się Nasze rodziny w imię Bożej Dzieciny" Było nastorojowo, wzruszająco i świątecznie.

      • XX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

      • Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 20. edycji. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury: Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  - przewodnicząca, pani Dominika Młot, pani Alicja Pacek, pani Aneta Bartnicka.

       W kategorii klas 4-6 jury wyłoniło zwyciężczynię - Maję Matusiak. 

       W kategorii klas 7-8 zaś jury wydało następujący werdykt:

       I miejsce Eliza Osowiecka, II miejsce Tamara Masny, III miejsce Jeremi  Tymiński. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Gołąb, Natalia Pieńkowska, Krzysztof Wiącek.

       Dziękujemy bardzo Powiatowemu Młodzieżowemu Domowi Kultury w Otwocku, Powiatowi Otwockiemu oraz Gminnej Biliotece za współpracę i ufundowanie nagród.

       Gorące podziękowania kierujemy także do Nauczycieli, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów do udziału w tym trudnym konkursie.

       Wszystkich chętnych do sprawdzenia się w krasomówstwie zapraszamy już za rok, na - 21. edycję konkursu.

      • Mikołajki

      • W naszej szkole doroczną tradycją jest to, że radośnie obchodzimy mikołajki. Święto to podkreślamy wręczając sobie drobne upominki. Samorząd Szkolny ogłosił ten dzień Dniem Świątecznego Sweterka - do zabawy włączyli się wszyscy i oto w naszej szkole zrobiło się świątecznie i wesoło. Przedstawiciele SU składali wszystkim serdeczne życzenia częstując przy tym słodyczami.

      • Rada Rodziców zorganizowała wycieczkę!

      • W naszej szkole niezwykle prężnie działa Rada Rodziców, pełni pomysłów i werwy do pracy jej członkowie zaskakują co i raz dyrekcję, nauczycieli i swoje dzieci wspaniałymi wydarzeniami. Tym razem zabrali oni klasy młodsze do Przystani Świętego Mikołaja. 
       Dni podczas tej wycieczki były wypełnione wyjątkowymi atrakcjami i niesamowitymi aktywnościami. Dzieci miały okazję bawić się w kominowych labiryntach, potrenować z elfami, a nawet samodzielnie przygotować pierogi i pierniczki świąteczne. Pełne wrażeń wróciły z nadzieją, że to nie ostatni taki wyjazd zorganizowany przez Radę Rodziców.
        

      • Podsumowanie zbiórki z okazji Dnia Pluszowego Misia

      • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana zbiórka dla podopiecznych OTOP.  W tym roku zbiórka prowadzona była dla dwóch chłopców osieroconych przez pacjentów Hospicjum Domowego „Empatia” . Wspólnie udało nam się zebrać 1354,80 zł. Za zebrane pieniądze zostały zakupione  słuchawki dla 16 letniego Kuby i 15 letniego Kacpra. Bardzo dziękujemy za okazane serce.