• Aktualności

      • Szanowni Państwo

      • W związku z zaleceniem Premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie placówki oświatowe zawieszają działalność. W dniach 12 i 13 marca br. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli zapewnia dzieciom opiekę – bez prowadzenia zajęć dydaktycznych, natomiast od poniedziałku 16 marca br. będzie całkowicie zamknięta dla uczniów.

       Mimo wszystko, jeżeli mogą Państwo zapewnić opiekę w dniach 12 i 13 marca prosimy nie posyłać dzieci do szkoły. Przewidywany termin zamknięcia placówki będzie trwał  do dnia 25 marca 2020 roku.

       Jednocześnie apelujemy, aby czasu tego nie traktować jak czasu wolnego od nauki, czasu ferii, tylko jako rodzaj profilaktycznej kwarantanny i aby powstrzymać dzieci przed wychodzeniem z domu i spotykaniem się w miejscach publicznych.

       W tym czasie nauczyciele pozostają w stanie gotowości do pracy i będą pracowali z uczniami e-learningowo przy wykorzystaniu LIBRUS-a.

      • Szkolny Przegląd Talentów

      • W dniu 28  lutego b.r. w Szkole Podstawowej w Kołbieli  odbył się Przegląd Talentów.  Organizatorami tej imprezy były: p. Małgorzata Żelazowska, p. Karolina  Tomaszewska oraz p. Elżbieta Spanier.

       Przegląd prowadziły uczennice klasy VIII b, a uczniowie z klasy VIIA odpowiadali za nagłośnienie i obsługę techniczną.

       Wszyscy uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień w dwóch grupach wiekowych- klas I – III i IV - VIII. Okazało się , że nasza młodzież jest bardzo utalentowana. Uczestnicy zaprezentowali  bardzo różnorodny repertuar. Przeważały występy wokalne, ale były również pokazy akrobatyki, rysunek, gra na instrumentach muzycznych. Poza konkursem uczennice klasy IIIA zaprezentowały pokaz jazdy na wrotkach, a Maja Żołądek z klasy VD upięcie damskiej  fryzury .

       Rywalizacja była bardzo duża  i jury trudno było wybrać najbardziej utalentowanych uczestników.

       Po długich naradach wybrano laureatów w każdej grupie wiekowej.  Jury przyznało po dwie nagrody dla każdego miejsca we wszystkich  kategoriach wiekowych.

       Wśród uczniów klas młodszych przyznano nagrody następującym wykonawcom:

       Miejsce I

       Klara Gawryś z klasy IB, wykonawczyni piosenki  - „Być kobietą”

        Weronika Szostak z grupy Żabki w pokazie gimnastyczno-baletowym

       Miejsce II

       Ewa Moczulska wykonawczyni piosenki  „A ja wolę moją mamę”

       Kaja Gąska z klasy IA z występem tanecznym połączonym z akrobatyką

       Miejsce III

       Franciszek Rokicki z grupy Żabki wykonawca wiersza  pt. „Jak to dobrze być chłopakiem” autorki Katarzyny Kowalskiej

       Wiktoria Rybczyńska z klasy IIIB z piosenką Vajana

        

       W klasach starszych:

       Miejsce I

       Aleksandra Korulczyk  z klasy IVB – w pokazie akrobatyki sportowej i Lena Piętka z klasy VA zachwyciła jury wykonaniem piosenki Zespołu Myslovitz – I nawet kiedy będę sam

       Miejsce II

       Duet Zuzanna Mrowiec z klasy VIIIB i Julka Masny z klasy VIC wykonały piosenkę z akompaniamentem gitary i klawiszy

       Miejsce III

       Weronika Grajda z klasy Vc i Julia Długosz z klasy VIIA

       Nie można pominąć występu  Julii Gass z klasy VIB , której głos zachwycił publiczność. Można stwierdzić, że  rośnie nam godna  następczyni Kayah.

       II  Przegląd Szkolnych Talentów wzbudził wiele emocji  i zachwytów . Nasi młodzi artyści mogli zaprezentować się przed wspaniałą publicznością, która dopingowała i wyrażała pełną aprobatę dla naszych uczestników.   Przegląd Talentów  należy zaliczyć do jednej z wielu  udanych imprez . Miejmy nadzieję, że wrośnie on w tradycję naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Przegląd w przyszłym roku szkolnym.

      • Gminny Turniej z piłki nożnej halowej

      • W dniu 5.03.2020 odbył się Gminny Turniej z piłki nożnej halowej w hali w Kołbieli w kategorii dziewcząt i chłopców. Gościliśmy Szkoły z Człekówki, Kątów i Rudzienka. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Katarzyna Dróżdż, Zuzanna Dróżdż, Klaudia Krupka, Klaudia Król, Anna Więsik, Oliwia Zduńczyk, Maria Szostak, Martyna Dróżdż i Julia Moculska zdobyła 3 miejsce.  Reprezentacja chłopców w składzie: Kacper Kępka, Kacper Młynarczyk, Kacper Więsik, Brajan Dąbrowski, Adrian Stelmach, Oskar Kąkolewski, Piotr Wasiński, Mateusz Rżysko zakończyli rozgrywki na 2 miejscu. Turniej obfitował w wiele emocji i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju :)

      • „Warszawska Syrenka” – eliminacje szkolne

      • Drodzy Uczniowie!

       Zapraszamy do wzięcia udziału w  43. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

       Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0 – VIII szkoły podstawowej. Uczniowie oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych:

       I kategoria: klasy 0-III

       II kategoria: klasy IV-VI

       III kategoria: klasy VII-VIII

                 Zgłoszenia przyjmują:

       wychowawcy: kl. 0-III,

       nauczyciele języka polskiego: kl. IV-VIII

        

      • Rekrutacja 2020 r.

      • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i I klasy

       Termin rekrutacji oraz przyjmowania zgłoszeń do oddziałów przedszkolnych dzieci 6-letnich i 5-letnich oraz dzieci siedmioletnich do klas I:

       18.02.2020 – 13.03.2020r.

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli wzorem ubiegłych lat, uprzejmie informuje, iż od dnia 18 lutego 2020 roku, rozpoczyna się rekrutacja dzieci 6-letnich (urodzonych w 2014r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli oraz dzieci 7-letnich do klas pierwszych.

       Jednocześnie informujemy, iż dla dzieci 5-letnich (urodzonych w 2015r) również przewidziane zostały miejsca w oddziałach przedszkolnych SP Kołbiel – wnioski o przyjęcie do oddziałów przyjmowane będą począwszy od dnia 2 marca 2020 roku do dnia 13 marca 2020 roku.

       Szczegółowe zasady przyjmowania dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych określają zarządzenia i uchwały zamieszczone na stronie Gminy Kołbiel: www.kolbiel.pl

       Druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub poniżej:

       wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola-dla_dzieci_5-letnich.pdf

       zgloszenie_do-0-dla_dzieci_6-letnich.pdf

       zgloszenie_do_I_klasy-dla_dzieci_7-letnich.pdf

      • DRUŻYNA HARCERSKA „ŻYWIOŁY”

      • Jesteśmy 63 Kołbielską Drużyną Harcerską "Żywioły" im. Feliksa Fijałkowskiego. Od 2010 roku działamy na terenie gminy Kołbiel. Nasze zbiórki odbywają się co tydzień. Drużynę prowadzi pwd. Weronika Morochow.

       W czasie zbiórek poruszamy tematykę problemów współczesnego Świata np., zanieczyszczenie środowiska, dyskryminacje oraz nietolerancję grup społecznych. Nasza praca opiera się również na projektach starszoharcerskich i zadaniach zespołowych, w których harcerze i harcerki uczą się odpowiedzialności, pracy w grupie, samodyscypliny oraz organizacji czasu. Dzięki takim działaniom dzieci integrują się, poznają siebie nawzajem. Na zbiórkach staramy się spędzać czas aktywnie, często na świeżym powietrzu.

       Jesteśmy prężnie działającą drużyną. W tym roku wzięliśmy udział w Akcji Mikołaj Dzieciom, w której zebraliśmy rzeczy dla dzieci z domów dziecka oraz przekazaliśmy im Betlejemskie Światełko Pokoju. Wspólnie z pracownikami i uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli zrobiliśmy paczki świąteczne dla kombatantów AK i im również przekazaliśmy Betlejemskie Światełko Pokoju, tak jak Dyrekcji SP im. Armii Krajowej w Kołbieli, Wójtowi Gminy Kołbiel oraz Proboszczowi Kościoła Świętej Trójcy w Kołbieli. Do naszych obowiązków należy dbanie o groby poległych żołnierzy, uczestników wojny bolszewickiej i II wojny światowej, które znajdują się na pobliskim cmentarzu.

       Na co dzień uczymy się poprzez zabawę, tematyczne gry terenowe, wyjazdy, wycieczki, imprezy hufcowe, ciekawie prowadzone zbiórki. W ten sposób zdobywamy różne stopnie sprawności, co kształtuje charakter harcerza.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

      • W naszej szkole już od 3 lat obchodzimy Dzień Bezpiecznego internetu DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Z tej okazji młodsze klasy wykonują plakaty w formie plastycznej na brystolu, starsi uczniowie projektują plakaty elektroniczne.

      • Przegląd Talentów

      • Regulamin  Szkolnego Przeglądu Talentów

       karta_zgloszenia.pdf

       Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do udziału w Szkolnym Przeglądzie  Talentów, który odbędzie się 28 lutego 2020 r.

       Celem konkursu jest:

       • Wyłowienie i prezentacja dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej
       • Rozwijanie zainteresowań uczniów
       • Podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości
       • Dobra zabawa 

       Organizator:

       Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       Postanowienia ogólne:

       1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty.

       2. Prezentacja może obejmować formę :

       • estradową : piosenka, kabaret, taniec, występy muzyczne, spektakl teatru szkolnego, recytacja, iluzja
       • sportową: pokazy zręcznościowe, gimnastyka artystyczna
       • literacką: wiersze, prace literackie, formy dziennikarskie
       • plastyczną: różne techniki plastyczne, wycinanka (dopuszczalne jest wykonanie prac w czasie trwania konkursu), fotografia, film
       • inne (dowolne – ustalone z organizatorami)

       3. Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent. Dopuszcza się udział w prezentacji całej klasy, drużyny.

       4. Wypełnioną i podpisaną przez rodzica/opiekuna kartę konkursową należy dostarczyć do  organizatorów konkursu: Pani Elżbiety Spanier lub Pani Małgorzaty Żelazowskiej  do dnia 7.02.2020r.

       5. Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut.  Dopuszcza się prezentacje dłuższe, 10 minutowe w przypadku wystąpień grup prezentujących treści kabaretowe lub małe formy teatralne.

       6. Uczestnicy są także zobowiązani dostarczyć przed występem podkład muzyczny nagrany na

       wolnym od wad fizycznych nośniku.

       7. Talenty uczestników oceniać będzie powołane jury.

        8. W dniu występów uczniowie prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów. Kolejność występów zostanie podana przed konkursem.

       9. Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający , mikrofony, odtwarzacz CD, rzutnik multimedialny, ekran, sztalugi, tablice wystawowe, materace do ćwiczeń, krzesła (potrzeby w tym zakresie należy wpisać w karcie zgłoszeń). Wszystkie pozostałe rekwizyty potrzebne uczestnikom do występu zabezpiecza sobie sam wykonawca.

       10. Przed występem będzie możliwość   przeprowadzenia  próby mikrofonowej w sali.

       11. W konkursie zostaną wyłonieni zdobywcy I – III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas VII,VIII). 

       Postanowienia końcowe

       • Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy.
       • Mile widziana publiczność dopingująca swojego faworyta.
      • DZIEŃ SENIORA

      • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, na który czekają nie tylko dorośli, ale także dzieci. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka, przygotowywane przez uczniów klas II pod opieką nauczycieli. Są one przedstawiane  społeczności szkolnej, a następnie szerszej publiczności: Seniorom gminy Kołbiel z okazji Dnia Babci i Dziadka.  To ważne wydarzenie jest organizowane od wielu już lat we współpracy z Wójtem Gminy Kołbiel oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.                                                                                   

       12 stycznia 2020r. w  sali gimnastycznej, w której znajdowała się piękna dekoracja przygotowana przez p. Mirosławę Adamską, p. Ewę Możdżonek, p. Renatę Mazek, p. Karolinę Falbę, p.Zofię Macios, zebrali się zaproszeni goście.  Zjawili się : Ksiądz  Proboszcz tutejszej parafii, Krzysztof Abramowski, Wójt Gminy Kołbiel p. Adam Budyta, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p.Jolanta Zduńczyk, Seniorzy oraz Pani Dyrektor Agata Michalczyk, która rozpoczęła całą uroczystość swoim wystąpieniem i powitała wszystkich zebranych.

       Przedstawienie uczniów naszej szkoły rozpoczął występ taneczny podopiecznych Akademii Tańca Relis. Młodzi tancerze zaskoczyli widzów swoimi umiejętnościami tanecznymi i akrobatycznymi.  Następnie piosenki dedykowane wszystkim Babciom i Dziadkom wykonały  uczennice klasy Va: Maja Staros, Lena Piętka i Zuzia Macios.

       Później uczniowie klas II, w przepięknych strojach, o których przygotowanie zadbali Rodzice,  pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Doroty Rosłaniec, p. Grażyny Główki i p. Ewy Możdżonek rozpoczęli teatralną opowieść o narodzinach Jezusa. Cała publiczność ze wzruszeniem śledziła losy Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie na noc, w stajence pośród zwierząt. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali scenki z pasterzami, dostojnymi królami i aniołami. Można też było podziwiać  wdzięczny  taniec w strojach ludowych  do melodii góralskiej  pastorałki  pt. Gore  Gwiazda Jezusowi, a także posłuchać jak dzieci śpiewają i grają kolędy na fletach i dzwonkach.  Bardzo podobał się również występ solowy Jana Stelmacha. Całe Jasełka były przedstawieniem barwnym, ciekawym, urozmaiconym różnego rodzaju występami muzycznymi, a gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

       Zgromadzona publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie brakowało uśmiechu, uścisków, a nawet wzruszeń. 

       Po przedstawieniu Wójt Gminy p. Adam Budyta obdarował występujących słodkim upominkiem i wraz z p. Dyrektor Agatą Michalczyk wszystkich zgromadzonych Seniorów zaprosił do szkolnej kawiarenki na poczęstunek.                                                                                                    
                                            Ewa Możdżonek

      • JASEŁKA

      • Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej oczekiwane święta w roku. Przepełnione są rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy je bardzo uroczyście.                                       Z tej okazji 20 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole apel, który składał się z dwóch części. Na początku uczennice klasy VIIIb: Emilia Młot, Zuzanna Mrowiec i Anna Wielgołaska  zapoznały zebranych z historią  Jasełek i zaprosiły wszystkich do ich obejrzenia. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas drugich pod opieką wychowawczyń: p. Doroty Rosłaniec,   p. Ewy Możdżonek i p. Grażyny Główki.

       Młodzi aktorzy, w pięknych strojach, przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus w "betlejemskiej grocie". Jasełka przeplatane  były kolędami,  pastorałkami i tańcem w strojach ludowych. Uczniowie wykonali też dwie kolędy w wersji instrumentalnej wykorzystując do tego flety i dzwonki. Jako solista przed szkolną publicznością wystąpił Jan Stelmach i  zaśpiewał  współczesną pastorałkę pod tytułem "Dziś w stajence".  Na koniec uczniowie złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, bo tak różnorodne  występy sprawiły , że każdy mógł znaleźć coś dla siebie -  było i lirycznie, i wesoło, i dynamicznie.  Dzięki temu wszyscy   odczuli  wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt.

       Po przedstawieniu , w drugiej części apelu, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Każdą z nich poprzedziła krótka historia jej powstania. Chór szkolny pod opieką p. Małgorzaty Żelazowskiej pomógł wszystkim pięknie zaśpiewać kolędy znane nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

       Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, Agata Michalczyk. Podziękowała aktorom i wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu apelu. Złożyła również okolicznościowe życzenia świąteczne i noworoczne.

       Warto dodać, że dekoracja przygotowana na tę uroczystość kryła w sobie pewną niespodziankę. Zmieniała się w zależności od pory dnia i dopiero późnym popołudniem najlepiej prezentowała niezwykły urok betlejemskiej nocy.

                                                                                                                             Mirosława Adamska

      • Wolontariusze dla WOŚP

      • W dniu 12.01.2020r. (niedziela) jak co roku, nasza Szkoła brała udział już w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze byli obecni na ulicach Kołbieli.Wolontariusze w składzie: Kinga Lipińska, Maksymilian Wilczek, Tomasz Kłos, Paweł Święch, Bartosz Obłoza, Ania Wielgołaska, Julia Czarnota, Marta Piętka, Martyna Dróżdż, Zuzanna Mrowiec, Mateusz Mlącki, Aleksandra Sitkiewicz, Klaudia Osica, Krystian Król, Martynie Majewskiej, Alicji Baran, Emilii Młot, Magdalenie Trybale.Opiekę nad wolontariuszami sprawowali: p. Wicedyrektor Dorota Cieplińska, Anna Rogowska - Piętka, Alicja Pacek, Anna Rola, Monika Zawadka, Edyta Bocian, Joanna Jesion,Karolina Tomaszewska, Katarzyna Sęk.Wolontariusze w sumie zebrali: 9611,2 zł.Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, którzy wsparli zbiórkę oraz naszym uczniom, nauczycielom za pomoc i chęć wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w naszej szkole.                                                   Samorząd Uczniowski

      • Nie bądź sknera kup pampera

      • Święta Bożego Narodzenia to dobry czas na budowanie życzliwości, przebaczanie, pomaganie. Teraz jest idealny czas, aby zrobić coś dobrego, szczególnie dla chorych dzieci. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli wzięła udział w akcji charytatywnej „Nie bądź sknera kup pampera”. Akcja została zorganizowana po raz szósty.  W tym roku przedświąteczna akcja objęła pomocą porzucone maluszki przebywające w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, a także dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach oraz organizacji społecznej „Misja Pomoc”. Pamiętajmy, że mała pomoc rodzi wielką radość. Dzięki ogromnej hojności uczniów i rodziców naszej szkoły, zebranych zostało wiele artykułów: pampersy, kaszki, zupki, deserki, podkłady higieniczne, chusteczki nawilżone, proszki do prania, środki do kąpieli, mleka modyfikowane.

       Pięknie dziękujemy rodzicom i uczniom za wielkie wsparcie podczas tej akcji! Dobro powraca!

       Katarzyna Sęk, Edyta Bocian , Anna Rola

      • Uczymy pomagać!

      • W dniu 13.12.2019 r. przedstawiciele uczniów z Samorządu uczniowskiego odwiedzili Urząd Gminy, aby wręczyć przygotowaną przez nich paczkę świąteczną dla wybranej rodziny.Udało nam się pomóc, dzięki zorganizowaniu przez uczniów z Samorządu uczniowskiego kiermaszu książek. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom którzy zakupili książkę, co pomogło nam wesprzeć rodzinę potrzebującą na najbliższe Święta Bożego Narodzenia.

       Samorząd uczniowski

        

      • Konkurs chemiczny

      • Kończący się rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO i Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych „Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych” (International Year of the Periodic Table of Chemical Elements 2019 - IYPT2019). Jest to związane z przypadającą w tym roku 150 rocznicą powstania Tablicy Mendelejewa i stworzenia przez niego prawa okresowości pierwiastków.

                   Nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody rocznicy tak ważnego światowego święta i w związku z tym ogłasza

       KONKURS NA NAJCIEKAWSZY I NAJBARDZIEJ KREATYWNY

        UKŁAD OKRESOWY.

                   Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

       REGULAMIN KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY I NAJBARDZIEJ KREATYWNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW

                   Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa imienia Armii Krajowej w Kołbieli, a jego autorem i koordynatorem nauczyciel chemii mgr Marta Ratter-Jarząbek.

       Cele konkursu

       • popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat układu okresowego i zastosowań pierwiastków chemicznych
       • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży
       • integracja społeczności szkolnej na terenie Gminy Kołbiel
       • rozwijanie wśród uczniów zdrowego ducha rywalizacji

       Zadanie konkursowe:

                   Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać model (płaski lub przestrzenny) układu okresowego pierwiastków chemicznych bazując na Tablicy Mendelejewa.

       Technika wykonania:

                   Format pracy płaskiej nie powinien być mniejszy niż A2, zaś przestrzennej  nie większy niż 1m x 1m x 1m .dopuszczalne są wszelkie materiały i formy. Uczestników ma ograniczać jedynie ich wyobraźnia.

       Praca konkursowa nie może być wydrukiem. Musi posiadać znamiona pracy manualnej.

       Kategorie konkursu:

       • praca indywidualna
       • praca grupowa (max. 2 osoby)

       Miejsce i termin składania prac i kart zgłoszeniowych:

                   Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli,

                   Termin: od 12.12.2019r. (CZWARTEK) DO 13.12.2019r. (PIĄTEK)

       Prace powinny być oznaczone mocno przytwierdzoną metryczką zawierającą:

       • imiona i nazwiska twórców
       • nazwę placówki i klasę:
       • imię i nazwisko opiekuna
       • do każdej pracy musi zostać dołączona wypełniona w sposób czytelny karta zgłoszeniowa

       Rozstrzygnięcie konkursu:

                   Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kołbieli, a zdobyte nagrody i dyplomy zostaną przekazane do szkół.

                   Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac lub ich kopii z podaniem danych osobowych twórców oraz nazw placówek uczestniczących w konkursie na stronie internetowej szkoły jak również na wystawie tymczasowej w placówce organizującej konkurs.

       Ocena prac konkursowych:

                   Komisja konkursowa w ocenie prac będzie brała pod uwagę:

       • poprawność merytoryczną symboli pierwiastków jak i całościowej budowy układu okresowego
       • pomysłowości i inwencję twórczą uczestników konkursu
       • dobór materiałów i kreatywność w ich wyborze
       • estetykę wykonania prac

       Kontakt:

       Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       ul. Szkolna 5

       05-340 Kołbiel

       tel./fax. (25) 757-30-25

       email: spkolbiel@op.pl

       Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu:

       p. Marta Ratter-Jarząbek –tel. 693-765-400 rattmar@o2.pl

       karta_zgloszeniowa.docx

      • Cud nad Wisłą

      • 23 listopada siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie diecezjalnym pt. Cud nad Wisłą - dzieło Bożej Opatrzności. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII z okazji  100-nej rocznicy  Bitwy Warszawskiej. Do drugiego etapu konkursy zakwalifikowała się Wioletta Długaszek z klasy VI a oraz Kacper Przybysz z klasy VII b. Zwycięzcy wezmą udział w drugim etapie konkursu, który odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.