• Aktualności

      • Zapisy i rekrutacja do „0”

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wzorem ubiegłych lat uprzejmie informuje, iż od dnia 15 lutego 2023 roku rozpoczynamy rekrutację dzieci 6-letnich (urodzonych w 2017r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

       Rekrutacja i zapisy odbywać się będą w następujący sposób:

       - rodzice dzieci 6-letnich zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszej szkoły składają wypełniony druk: „ZGŁOSZENIE dziecka do realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.”

       - zgłoszenia przyjmowane będą w terminie od 15.02.2023r do 06.03.2023r.

       Przedmiotowe druki są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, godz. 8:00 – 16:00 lub poniżej bezpośrednio z naszej strony www.

       Do pobrania:

       Zgłoszenie dziecka do realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.docx,

       Zarządzenie nr 8/2023 Wójta Gminy Kołbiel z dnia 27 stycznia 2023 r.pdf

                  

      • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

      • 10.02.2023 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców klas 5 - 6 i 7 - 8.  Głównym celem turnieju była zabawa oraz rywalizacja zgodnie z zasadą fair play.

       Wyniki turnieju:

       W kategorii dziewcząt klas 5 - 6:

       1 miejsce - Hanna Szostak - 6a

       2 miejsce - Maja Krupka - 6a

       3 miejsce - Adrianna Parol 5a

       W kategorii chłopców klas 5 - 6:

       1 miejsce - Jakub Urbaniak - 5b

       2 miejsce - Kacper Sikorski - 5b

       3 miejsce - Patryk Kępka - 5b

       W kategorii dziewcząt klas 7 - 8:

       1 miejsce - Aleksandra Soszyńska 8b

       2 miejsce - Kaja Bilska 8a

       3 miejsce - Lena Dąbrowska 8a

       W kategorii chłopców klas 7 - 8:

       1 miejsce - Marcin Szpunar 7b

       2 miejsce - Mikołaj Wasążnik - 8c

       3 miejsce - Krystian Koblak - 8d

       GRATULUJEMY!!!

      • „Widzę cudowne rzeczy”

      • 8 lutego 2023 r. klasy 4b i 4c pojechały na wycieczkę do Muzeum Nowa Praga w Warszawie na interaktywną wystawę „ Tutanchamon. Grobowiec i skarby”. Była to podróż w przeszłość, do czasów panowania jednego z ostatnich egipskich faraonów XVIII dynastii, Tutanchamona, syna słynnego Echnatona. Na wystawie poznaliśmy pełną przygód i zwrotów akcji historię odkrycia grobowca tego młodziutkiego władcy. Podziwialiśmy komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je 100 lat temu Howard Carter. Rozbicie grobowca na sale i rozłożenie kaplic i sarkofagów na części pozwoliło nam dokładnie obejrzeć bardzo szczegółowo odtworzone eksponaty. Po tej kulturalnej uczcie trzeba było posilić i ciało , więc udaliśmy się do McDonalds. Z głowami pełnymi wiedzy o starożytnym Egipcie i pełnymi żołądkami wróciliśmy do szkoły.                                                                                                            Organizatorki

      • 26. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Siennicy

      • 3 lutego w Zespole Szkół w Siennicy odbył się 26. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie wystąpiło 18 uczestników, prezentując przygotowane przez siebie piosenki w dwóch językach: angielskim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowała Lena Piętka z klasy 8a. Lena zaśpiewała piosenkę z repertuaru Johnny’ego Cash’a pt. „Hurt” i sama akompaniowała do utworu na gitarze. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało trudne zadanie oceniając występy uczestników. Brano pod uwagę poprawność językową, stopień trudności, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz interpretację wykonywanych utworów. Lena zachwyciła wszystkich wykonaniem swojej piosenki i wywalczyła wyróżnienie w konkursie. Lenko, gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów!

       Ewa Górka

      • Bal na sto par...

      • Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy. 01.02.2023 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z oddziału przedszkolnego.

       Tego dnia  już od rana wszyscy przebrani byli za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, ślimaki, piratów, pajacyków, policjantów, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

       Na tą wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką. Przebierańcy świetnie się bawili . Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.

       Podczas zabawy zwycięzcą najciekawszego stroju została Zosia Dąbrowska z grupy Jeżyki. Przewodniczący Rady Rodziców  - Kamil Wielgoławski przekazał nagrodę w postaci bonu podarunkowego do sklepu Smyk, którą wręczyła Pani wicedyrektor Katarzyna Bogdańska.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

       Beata Bogdańska

      • 31 FINAŁ WOŚP

      • 31 FINAŁ WOŚP już za nami

       w  tym roku udało nam się wspólnie zebrać kwotę:

       6575,96 zł 

       Dziękujemy wszystkim, którzy z nami grali.

       Nasza szkoła po raz pierwszy zagrała z WOŚP 10 stycznia 1999 roku był to 7 FINAŁ podczas, którego zbierano środki dla ratowania życia noworodków.
       Koordynatorem 7 Finału w naszej szkole była Pani Małgorzata Dróżdż.

       Tak zaczynaliśmy…

      • Spotkanie historyczne

      • Na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Kołbieli uczniowie klas ósmych wzięli udział w niezwykle ciekawym spotkaniu historycznym, dotyczącym powstania styczniowego. Ze spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć, że w tym wyjątkowym wydarzeniu brali udział odważni mieszkańcy z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli nie tylko wysłuchać ciekawej prelekcji, ale obejrzeć zrekonstruowane stroje i broń z epoki. 

      • Jasełka

      • Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku kryje w sobie niepowtarzalną magię i radość.  Pielęgnowane od najmłodszych lat tradycje sprawiają, że podniosłe chwile związane z tym czasem na długo zapadają w pamięci. Jednym z takich zwyczajów są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu.

       W dniu 4 stycznia tradycyjne Jasełka zaprezentowali uczniowie z klas drugich. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz zimowa sceneria. Uczniowie na moment przestali być zwykłymi dziećmi i zmienili się w najświętszą rodzinę, anioły, gwiazdeczki, śnieżynki, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Uczniowie wspólnie kolędowali i grali na fletach, jednak to tańce podbiły serca widowni.  Pod okiem swoich pań młodzi artyści z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, prezentując historię narodzenia Pana Jezusa.

                                                                                                                               Agnieszka Prasuła

      • Wesołych Świąt

      • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności. Na Nowy Rok nowych, ciekawych wyzwań i wspaniałych doświadczeń.

      • W świątecznym nastroju...

      • Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął w naszej szkole zdecydowanie w świątecznym nastroju. W środę przepiękne przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowały klasy drugie, natomiast we czwartek cała społeczność szkolna wzięła udział we wspólnym kolędowaniu.

      • Szkolne kolędowanie

      • Co roku w grudniu w naszej szkole, uczniowie klas drugich przedstawiają Jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem choroba wielu drugoklasistów uniemożliwiła występ.  Jednak dnia 21.12.2022r. odbył się koncert, na którym mali artyści pod kierunkiem Pani Agnieszki Prasuły, Doroty Rosłaniec i Ewy Możdżonek zaprezentowali wybrane świąteczne utwory muzyczne oraz zatańczyli jeden z przygotowanych układów tanecznych.

       O wyznaczonej godzinie wszyscy zebrali się na dużej sali gimnastycznej, gdzie nie sposób było nie zauważyć przepięknej dekoracji autorstwa Pani Joanny Jesion. Sam widok żłóbka spowitego w biały welon, gwiazd i ogromnego księżyca zachwycał delikatnością i wprowadzał każdego w nastrój świątecznego oczekiwania na narodziny małego Jezusa.

       Występ rozpoczął się od wykonania przez dzieci na fletach  utworu Lulajże  Jezuniu. Ale to nie była jedyna kolęda zaprezentowana w czasie tego koncertu. Drugoklasiści pięknie zaśpiewali Wśród nocnej ciszy oraz kilka innych pastorałek. Można było podziwiać umiejętności wokalne trzech reprezentantek klas drugich: Nikoli, Hani i  Poli, które wykonały  pastorałkę pt. Dziś w stajence. Jednak to właśnie układ taneczny, przygotowany do popularnej piosenki pt. Last Christmas skradł serce publiczności.  Został nagrodzony gromkimi brawami widzów i owacją na stojąco.

       Na zakończenie Pani Dyrektor Agata Michalczyk złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaproponowała, aby cała społeczność szkolna  wykonała razem z drugoklasistami taniec, który tak bardzo się podobał. Po występie mali artyści zapozowali do pamiątkowego zdjęcia na tle dekoracji.

       Kolejnego dnia 22.12.2022r. odbył się szkolny koncert kolęd, nad którego przebiegiem czuwała Pani Małgorzata Żelazowska, Zofia Macios oraz Anna Ratajczyk. Pozostali uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wówczas swoją aranżację  świątecznej piosenki. Wszyscy pięknie śpiewali, a niektórzy urozmaicili swój występ układem tanecznym lub bożonarodzeniowymi dodatkami do stroju. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

      • XIX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

      • Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 19. edycji, a wzięło w nim udział 18 oratorów z terenu naszego powiatu. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury:
       Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  - przewodnicząca, pani Renata Zychora, pani Katarzyna Gromadzka, pani Jolanta Widłak, pani Anna Wójtowicz.

       W kategorii klas 4-6 jury wyłoniło następujących zwycięzców:
       I miejsce Tamara Masny
       II miejsce Eliza Osowiecka
       III miejsce Krystian Maliszewski

       Jury wyróżniło także występ dwóch osób - Joachima Serafina i Tadeusza Sosnowskiego. 

       W kategorii klas 7-8 zaś jury wydało następujący werdykt:

       I miejsce Maja Urbańska
       II miejsce Zofia Żelazo
       III miejsce Gabriela Sikorska
       Wyróżnienia otrzymały: Emilia Pełka i Karolina Szumidło.

       Po ogłoszeniu wyników przewodnicząca jury wraz z panią dyrektor Agatą Michalczyk wręczyła dyplomy oraz nagrody.

       Dziękujemy bardzo Powiatowemu Młodzieżowemu Domowi Kultury w Otwocku i Powiatowi Otwockiemu za współpracę i ufundowanie nagród.

       Gorące podziękowania kierujemy także do Nauczycieli, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów do udziału w tym trudnym konkursie.

       Wszystkich chętnych do sprawdzenia się w krasomówstwie zapraszamy już za rok, na jubileuszową - 20. edycję konkursu.

        

      • Święty Mikołaj

      • Dnia 6 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany Gość.Dzieci z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Święty Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno przedszkolaków odwiedzi 😊Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      • Wieczór filmowy

      • W piątek wieczorem do szkoły? Tak to wspaniały pomysł, z którego skorzystało wielu uczniów naszej szkoły. Tę wyjątkową atrakcję zorganizowała Rada Rodziców przy współpracy z Samorządem Szkolnym. To świetna okazja na integrację i miłe spędzenie wspólnego czasu. 

      • Kołbielski Jarmark Bożonarodzeniowy

      • W niedzielę 04 grudnia przed kościołem parafialnym w Kołbieli odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego na scenie wystąpili przedstawiciele naszej szkoły.

       Część artystyczną rozpoczął pokaz tańca zespołu Kajducki, następnie najmłodsi artyści z oddziałów przedszkolnych: Biedronki i Motylki zaprezentowały pastorałkę "Bosy pastuszek". Żabki i Jeżyki wspólnie wyrecytowały wiersz Z.Kunstman "Wieczór wigilijny". Nie mogło też zabraknąć solistki z klasy 8A - Leny Piętki.

       Liczne grono widzów nagrodziło estradowców gromkimi brawami.

       Monika Antosiewicz