• Aktualności

      • Konkurs religijny

      • Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w „Konkursie wiedzy o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim”. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 29 uczniów.

       1. miejsce ex aequo Julia Moczulska VIII a, Wioletta Długaszek VIII a oraz Gabriela Sikorska VII d
       2. miejsce Anna Ocypa VIII d
       3. miejsce Amelia Osica VIII c

       Wyróżnienie otrzymuje  Julia Gass VIII b

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

      • Wyniki konkursu plastycznego „Coś z niczego...”

      • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno - ekologicznego „Coś z niczego- czyli pomysł na wykorzystanie odpadów”. Konkurs organizowany był w naszej szkole, w ramach akcji Sprzątanie świata - Polska 2021. Jego organizatorami były panie: Małgorzata Żelazowska, Małgorzata Michałowicz i Katarzyna Bogdańska.  

           Zadaniem uczestników było stworzenie prac plastycznych z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami - śmieciami np.: puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia lub materiałów naturalnych: drewno, sznurek, słoma.  

          Komisja konkursowa miała wielki problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były bardzo piękne, a ich autorzy wykazali się dużą kreatywnością, starannością i pracowitością. 

         Wybrano 7 laureatów oraz wyróżniono następujące prace: 

       I kategoria - klasy 0-1 

       I miejsce - Amelia Janiec grupa Motylki 

                          Jan Bąk klasa Ib 

       II miejsce Kinga Święch  grupa Motylki 

       III miejsce Tomasz Klamczyński   klasa  2a 

       Wyróżnienie otrzymali: Jan Wiącek klasa 2a 

                                                  Maria Rosłaniec grupa Motylki 

       II kategoria - klasy 4-6 

       I miejsce: Michał Białobrzewski klasa 4 a 

       II miejsce: Kinga Jałocha klasa 4c 

       III miejsce: Amelia Strzeżysz klasa 4a 

       Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Młot klasa 2a 

                                                 Jakub Zawadzki klasa 4c 

                                                  Aleksandra Całka klasa 4a 

         Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!! 

      • Pasowanie na Ucznia

      • Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. 12 października nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej.

       Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu.
        12 października nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która powitała panią dyrektor Agatę Michalczyk, Rodziców oraz  najmłodszych kolegów i koleżanki.  Niezwykle podniosłym momentem było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły  oraz  dokonanie przez panią dyrektor  pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klas pierwszych pod okiem swoich wychowawczyń: pani Doroty Rosłaniec, pani Ewy Możdżonek i pani Agnieszki Prasuły  przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Na zakończenie pani dyrektor złożyła Uczniom klas pierwszych życzenia, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy, by nauka była dla nich przyjemnością i by znaleźli w naszej Szkole prawdziwą przyjaźń i koleżeństwo. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył uczniom niezapomnianych przeżyć, Rodzicom wielu wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.

                                                                                                                                          Agnieszka Prasuła

       fot. p. Anna Piętka

      • Dzień Chłopaka w oddziałach przedszkolnych

      • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

       Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

       W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia szczęścia, zdrowia i radości.

       Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

      • Malowany październik 2021

      • Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID – 19 nareszcie  doczekaliśmy się możliwości uczestniczenia w plenerze plastycznym „Malowany Październik”. W sobotę,   2 października b.r. na zaproszenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego udaliśmy się do ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” w Karczewie. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani przez Dyrektora MZPK  p. S. Chałasta i pracowników Parku.

       W trakcie pobytu staraliśmy się przedstawić piękno przyrody oraz własne wizje otaczającego nas świata. Mogliśmy zobaczyć muzealne zbiory etnograficzne kołbielszczyzny, jak również dowiedzieć się nie co więcej o zwierzętach żyjących w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

       W naszej wyprawie wzięły udział: Emilka Kobus, Nadia Skolimowska, Maja Czajka, Maja Sitkiewicz, Ola Pierunek, Zuzanna Skolimowska, Ola Korulczyk, Weronika Kurdej, Wiola Długaszek i Julia Moczulska. Towarzyszyła nam p. M. Żelazowska i p. D. Cieplińska.

       Po miło spędzonym czasie powróciliśmy do Kołbieli. Na zdjęciach możecie zobaczyć co robiliśmy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę!

      • Przedszkole wystartowało

      • Rozpoczął się nowy rok szkolny, który powitaliśmy z wielką radością i obawą. To co nowe i nieznane, zawsze wywołuje wiele emocji. Większość naszych przedszkolaków to dzieci, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z odziałem przedszkolnym w szkole, dlatego pierwsza część września minęła nam przede wszystkim pod znakiem poznawania kolegów i koleżanek, nauczycieli, budynku szkoły, placu zabaw, zasad bycia razem. Różnorodne zabawy umilały nam wspólnie spędzany czas. Kadra pedagogiczna
       i p
       ersonel zadbali o to, aby dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie.

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

      •             O tym, że warto czytać, nie  trzeba nikogo przekonywać. Ale czy zastawialiście się nad zaletami czytania? Czy wiecie, że czytając, redukujemy stres, uczymy się koncentracji, snujemy refleksje, budujemy pewność siebie, rozwijamy umysł i wyobraźnię, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwymi ludźmi.

       Dzień Głośnego Czytania obchodzimy co roku 29 września. Patronką tego dnia jest wybitna pisarka książek dla dzieci Joanna Porazińska, która wtedy obchodzi swoje urodziny. Uczniowie klasy VIb, chcąc uczcić święto książki, wybrali do głośnego czytania lekturę „Asiunia”, której autorką jest nikt inny tylko Janina Porazińska. Utwór pokazuje czasy II wojny światowej widziane oczyma małej, pięcioletniej dziewczynki. Okazję do głośnego czytania mieli także uczniowie klasy Va, którzy zachęcali się wspólnie do lektury „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara. Natomiast klasa VII c poznawała tajniki przyjaźni, głośno czytając „Małego Księcia” Antoine de Saint- Exupey’ego. Z wielkim zainteresowaniem losy bohaterów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza śledzili uczniowie klasy VIII b.                                                                                                                 Wrzesień jest miesiącem bibliotek,  ale my zachęcamy Was do odwiedzenia biblioteki szkolnej w każdym miesiącu. Może znajdziecie tam książkę, która stanie się Waszą ulubioną lekturą.

                                                                                                       Wielbiciele książek

      • Dzień Języków Obcych

      • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

       Dlaczego  Europejski Dzień Języków?

       Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

       Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

       1. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania  języków, jak również  konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;

       2. promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;

       3. propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno  w szkole, jak i poza nią,  w  celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery  zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.
         

       Nigdy jeszcze nie było tylu możliwości podjęcia  pracy lub studiów za granicą. Jeszcze nigdy nie stworzono tak sprzyjających warunków wszystkim,  którzy pragną podjąć pracę bądź studia za granicą. Jednak  brak odpowiednich umiejętności  językowych sprawia, że wielu ludzi nie jest w stanie z tych możliwości skorzystać.

       Globalizacja oraz różnorodność form działalności gospodarczej powodują, że coraz bardziej potrzebna jest znajomość języków obcych – także po to, byśmy mogli pracować efektywnie na terenie własnego kraju. Dzisiaj  znajomość jedynie  języka angielskiego nie jest już wystarczająca.

       Europa to kontynent charakteryzujący się  niezwykłym bogactwem językowym – oprócz ponad 200 języków europejskich występuje tu także duża liczba języków, którymi posługują się  obywatele  pochodzący z innych kontynentów. Bogactwo to stanowi istotną wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować.

       Uczenie się  języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie  ta nauka stwarza.  Jeśli w języku  kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć  kilka słów, pozwoli to  nam zawrzeć nowe  znajomości i zyskać nowych przyjaciół.

       Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie  i pokonywanie różnic kulturowych.

       W dniach 27.09- 29.09 zachęcamy dzieci i dorosłych do nauki języków obcych. W szkole organizujemy lekcje inne niż wszystkie- promujemy znajomość języków, nie tylko tych nauczanych, mówimy o zwyczajach i kulturze, o wymiernych korzyściach, jakie daje znajomość języków.

       Zapraszamy Was do zabaw językowych oraz wyzwania językowego. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych linków.

       Apka Językowych Wyzwań Tajnego Agenta:

        https://edl.ecml.at/Activities/Languagechallengeapp/tabid/3225/Default.aspx

       Książeczka Językowa Podróż ( wystarczy zeskanować smartfonem kod QR i posłuchać podstawowych zwrotów w różnych językach):

       https://edl.ecml.at/Portals/33/documents/language-journey/pdf/language-journey-EN.pdf

       Samoocena umiejętności językowych w różnych językach oraz mnóstwo ciekawostek, gier i zabaw językowych ( na dole strony):

       https://edl.ecml.at/Fun/Self-evaluateyourlanguageskills/tabid/2194/language/pl-PL/Default.aspx

        

       Na zakończenie- wyzwanie językowe dla przyszłych poliglotów! Do końca października nauczyciele języków czekają na Wasze książeczki z wyzwaniami językowymi- nie trzeba wykonać wszystkich zadań, a przede wszystkim dobrze bawić się!

       https://edl.ecml.at/Activities/Languagechallenge/tabid/3207/language/pl-PL/Default.aspx

       https://edl.ecml.at/Portals/33/documents/language-challenge/EDL-language-challenge-handbook-PL.pdf?ver=2019-05-14-111112-403

        

       GOOD LUCK!

        

        

        

      • Delegacja Pocztu Sztandarowego

      • W poniedziałek - 6 września uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w uroczystości przy pomniku leśników Nowakowskich w Bocianie. Doroczne spotkanie miało na celu upamiętnienie leśników, bestialsko zamordowanych w 1943 roku. Po mszy świętej odprawionej w leśnej scenerii, uroczystość kontynuowana była w Centrum Edukacji Leśnej, gdzie odbyła się projekcja filmu historycznego nt. losów leśników polskich w czasie II wojny światowej.

      • Witamy w nowym roku szkolnym 2021/2022

      • Serdecznie witamy całą Społeczność Szkolną w nowym roku!
       Pełni nadziei i zapału rozpoczynamy pracę i naukę.
       Niech ten czas będzie dla wszystkich pełen energii, radości, dobrej, wytężonej pracy, przepełniony pomysłami i kreatywną współpracą.

      • STYPENDIUM SZKOLNE

      • POMOC MATERIALNA O CHARAKTERZE SOCJALNYM 
       W GMINIE KOŁBIEL NA ROK SZKOLNY 2021/2022

       Wniosek o przyznanie stypendium.docx

       Czynność przetwarzania stypendium.docx

        Pełnoletni uczniowie oraz rodzice uczniów małoletnich zamieszkałych
       na terenie gminy Kołbiel jak co roku mogą ubiegać się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie Stypendium Szkolnego na podstawie:
        
       - Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j Dz.U. 2020 r. poz.1327) Rozdział 8a Pomoc materialna dla uczniów.

       Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - Stypendium szkolne dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Kołbiel, zakładka – stypendium oraz w Urzędzie Gminy Kołbiel pokój nr 9 lub 11 lub w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

       Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie: 

       - od 1 września do 15 września 2021 r.,

       -  w przypadku słuchaczy kolegiów – do 15 października 2021 r.
       w Urzędzie Gminy Kołbiel pokój nr 9 lub 11 lub w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

       Miesięczna wysokość dochodu uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 528 zł miesięcznie na osobę w rodzinie - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2018 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń z pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1358 z późn. zm.).

        Kwota z 1 ha przeliczeniowego dla rolników wynosi 308 zł. Wnioskodawcy przedstawiają dochody rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj. sierpnia 2021 r.

       Stypendiom przysługuje:

       1. Uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Kołbiel.
       2. Uczniom szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 
        24 roku życia.
       3. Wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

       Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie,                 w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

       Stypendium nie przysługuje:

       1. uczniowi, który otrzymuje inne stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych,
       2. uczniom klas zerowych,
       3. uczniom, którzy nie mieszkają na terenie gminy Kołbiel.

       Stypendium szkolne jest przyznawane na wniosek:

       1. rodziców niepełnoletniego ucznia,
       2. pełnoletniego ucznia,
       3. dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń.

       Wymagane dokumenty

       - wniosek o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym,

       - zaświadczenie o wysokości:

       1. dochody netto z zakładu pracy,

       2. renty/emerytury (odcinek renty/emerytury),

       3. alimentów (wyrok sądowy mówiący o zasądzonych alimentach lub zaświadczenie komornika lub decyzja GOPS – funduszu alimentacyjnego,

       4. zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy
       (z prawem lub bez prawa do zasiłku),

       5. zaświadczenie lub decyzja GOPS o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny),

       6. zaświadczenie o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych
       z urzędu gminy albo oświadczenie o nieposiadaniu hektarów przeliczeniowych,

       7. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub oświadczenie zawierające informację o formie opodatkowania, oświadczenie o wysokości dochodu oraz dowód opłacania składek ZUS (działalność gospodarcza opodatkowana na zasadach ogólnych oraz określonych w przepisach
       o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne).

       Wszystkich ubiegających się o stypendium szkolne prosi się
       o składanie kompletnej dokumentacji.

                                                        ZASIŁEK SZKOLNY

       Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego.
       Przez zdarzenie losowe rozumie się nagłe okoliczności losowe, które mogą mieć wpływ na pogorszenie sytuacji materialnej rodziny w szczególności: pożar, zalanie mieszkania, zdiagnozowana choroba, nieszczęśliwy wypadek, śmierci najbliższego członka rodziny, kradzież. O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku. Zasiłek szkolny przyznawany jest na wniosek lub z urzędu.


       Wniosek o przyznanie zasiłku mogą złożyć:

       - rodzice,

       - inni przedstawiciele ustawowi uczniów,

       - pełnoletni uczeń,

       - dyrektorzy szkół.

       Okoliczności uzasadniające ubieganie się o zasiłek szkolny
       Zasiłek szkolny stanowi pomoc incydentalną, nadzwyczajną inną niż stypendium szkolne. Podstawową okolicznością uzasadniającą ubieganie się o świadczenie w postaci zasiłku szkolnego jest wystąpienie zdarzenia losowego. "Zdarzeniem losowym", kwalifikowanym do przyznania zasiłku szkolnego jest zdarzenie "zależne od losu - kolei, wydarzeń życia", tj. wszystko co dzieje się wokół nas, m.in. każde zdarzenie niezależne
       od woli człowieka: nagła, zagrażająca normalnemu funkcjonowaniu osób
       i rodzin sytuacja.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w dniu 1 września 2021 r. odbędzie się według harmonogramu:

       Klasy II – VIII

       Przyjazd do szkoły o godzinę później według rozkładu dojazdu autobusów szkolnych z czerwca ubiegłego roku (zbiórka uczniów z miejscowości rozpocznie się ok. godz. 8.00). Około godziny 10.00 planowane są odjazdy do domu.

       - godz. 9.00 - uczniowie klas II – VIII wchodzą do szkoły bez osób towarzyszących i udają się na  spotkania z wychowawcami. W tym dniu nie będzie ogólnego spotkania z p. Dyrektor w sali gimnastycznej.

       Uczniowie klas II – III wchodzą wejściem głównym do budynku szkoły, a klasy IV – VIII wejściem od podwórka do części C.

       Przydział sal:

       2a – s. 43

       2b – s. 44

       2c – s. 49

       3a – s. 52

       3b – s. 50

       3c – s. 51

       4a – s. 4

       4b – s. 5

       4c – s. 36 (świetlica)

       5a – s. 2

       5b – s. 8

       5c – s. 13

       6a – s. 14

       6b – s. 17 ( świetlica)

       7a – s. 10

       7b – s. 9

       7c – s. 7

       7d – s. 3

       8a – s. 11

       8b – s. 18

       8c – s. 1

       8d – s. 19

        

       Klasy I

       Na uroczystość uczniowie z okolicznych miejscowości przyjeżdżają i odjeżdżają własnym transportem.

       - godz. 10.00 – spotkanie p. Dyrektor z uczniami klas pierwszych i ich rodzicami w sali gimnastycznej.

       Na rozpoczęcie roku szkolnego z pierwszakiem może wejść do szkoły wyłącznie jeden opiekun ( bez osób towarzyszących). W budynku należy zdezynfekować ręce i mieć nałożoną maseczkę. Po uroczystości dzieci z rodzicami i wychowawcami udadzą się do klas:

       1a – s. 41

       1b – s. 31

       1c – s. 42

        

       Oddziały przedszkolne

       Na uroczystość dzieci z okolicznych miejscowości przyjeżdżają i odjeżdżają własnym transportem.

       - godz. 11.00 – spotkanie p. Dyrektor z dziećmi oddziałów przedszkolnych i ich rodzicami w sali gimnastycznej.

       Na rozpoczęcie roku szkolnego z przedszkolakiem może wejść do szkoły wyłącznie jeden opiekun (bez osób towarzyszących). W budynku należy zdezynfekować ręce i mieć nałożoną maseczkę. Po uroczystości dzieci z rodzicami i wychowawcami udadzą się do sal. Przed wejściem do pracowni rodzice zobowiązani są nałożyć ochraniacze na obuwie.

       Spotkania w pracowniach:

       „Żabki” – s. 39

       „Motylki” – s. 25

       „Biedronki” – s. 24

       „Jeżyki” – s. 38

      • Dożywianie

      • Osoby chętne do korzystania z dożywiania w stołówce prowadzonej przy Szkole Podstawowej w Kołbieli, proszone są o składanie „Kart zapisu na dożywianie” w terminie: 01.09 – 10.09. 2021r.

       Karty zapisu dostarczamy do szkoły do osoby pełniącej dyżur przy wejściu do szkoły „ wejście główne”. 

       Kart zapisu na dożywianie nie składają rodzice dzieci, które będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych i oddziałów „ 0”.

       Karty zgłoszeniowe można pobrać  ze strony internetowej szkoły i dziennika elektronicznego „ Librus” - zakładka - organizacja szkoły – pliki szkoły – karta zapisu na dożywianie.

       karta zapisu na dożywnie.doc

       karta zapisu na dożywnie karta dużej rodziny.doc

       Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną liczba dzieci korzystających z dożywiania zostanie dostosowana do wytycznych GIS.

      • Pożegnanie Pani Grażyny Marek

      • Na emeryturę odeszła Pani Grażyna Marek – nauczycielka matematyki, wspaniały pedagog
        wychowawca pokoleń kołbielskiej młodzieży.

       Pani Dyrektor w imieniu własnym, Nauczycieli i całej społeczności szkolnej podziękowała za wieloletnią pracę, serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi.
       Naszej „świeżo upieczonej Emerytce” życzymy delektowania się czasem wolnym na emeryturze i realizowania swoich marzeń i pasji.