• Aktualności

      • DZIEŃ SENIORA

      • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, na który czekają nie tylko dorośli, ale także dzieci. Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka, przygotowywane przez uczniów klas II pod opieką nauczycieli. Są one przedstawiane  społeczności szkolnej, a następnie szerszej publiczności: Seniorom gminy Kołbiel z okazji Dnia Babci i Dziadka.  To ważne wydarzenie jest organizowane od wielu już lat we współpracy z Wójtem Gminy Kołbiel oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.                                                                                   

       12 stycznia 2020r. w  sali gimnastycznej, w której znajdowała się piękna dekoracja przygotowana przez p. Mirosławę Adamską, p. Ewę Możdżonek, p. Renatę Mazek, p. Karolinę Falbę, p.Zofię Macios, zebrali się zaproszeni goście.  Zjawili się : Ksiądz  Proboszcz tutejszej parafii, Krzysztof Abramowski, Wójt Gminy Kołbiel p. Adam Budyta, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p.Jolanta Zduńczyk, Seniorzy oraz Pani Dyrektor Agata Michalczyk, która rozpoczęła całą uroczystość swoim wystąpieniem i powitała wszystkich zebranych.

       Przedstawienie uczniów naszej szkoły rozpoczął występ taneczny podopiecznych Akademii Tańca Relis. Młodzi tancerze zaskoczyli widzów swoimi umiejętnościami tanecznymi i akrobatycznymi.  Następnie piosenki dedykowane wszystkim Babciom i Dziadkom wykonały  uczennice klasy Va: Maja Staros, Lena Piętka i Zuzia Macios.

       Później uczniowie klas II, w przepięknych strojach, o których przygotowanie zadbali Rodzice,  pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Doroty Rosłaniec, p. Grażyny Główki i p. Ewy Możdżonek rozpoczęli teatralną opowieść o narodzinach Jezusa. Cała publiczność ze wzruszeniem śledziła losy Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie na noc, w stajence pośród zwierząt. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali scenki z pasterzami, dostojnymi królami i aniołami. Można też było podziwiać  wdzięczny  taniec w strojach ludowych  do melodii góralskiej  pastorałki  pt. Gore  Gwiazda Jezusowi, a także posłuchać jak dzieci śpiewają i grają kolędy na fletach i dzwonkach.  Bardzo podobał się również występ solowy Jana Stelmacha. Całe Jasełka były przedstawieniem barwnym, ciekawym, urozmaiconym różnego rodzaju występami muzycznymi, a gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.

       Zgromadzona publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie brakowało uśmiechu, uścisków, a nawet wzruszeń. 

       Po przedstawieniu Wójt Gminy p. Adam Budyta obdarował występujących słodkim upominkiem i wraz z p. Dyrektor Agatą Michalczyk wszystkich zgromadzonych Seniorów zaprosił do szkolnej kawiarenki na poczęstunek.                                                                                                    
                                            Ewa Możdżonek

      • JASEŁKA

      • Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej oczekiwane święta w roku. Przepełnione są rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy je bardzo uroczyście.                                       Z tej okazji 20 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole apel, który składał się z dwóch części. Na początku uczennice klasy VIIIb: Emilia Młot, Zuzanna Mrowiec i Anna Wielgołaska  zapoznały zebranych z historią  Jasełek i zaprosiły wszystkich do ich obejrzenia. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas drugich pod opieką wychowawczyń: p. Doroty Rosłaniec,   p. Ewy Możdżonek i p. Grażyny Główki.

       Młodzi aktorzy, w pięknych strojach, przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus w "betlejemskiej grocie". Jasełka przeplatane  były kolędami,  pastorałkami i tańcem w strojach ludowych. Uczniowie wykonali też dwie kolędy w wersji instrumentalnej wykorzystując do tego flety i dzwonki. Jako solista przed szkolną publicznością wystąpił Jan Stelmach i  zaśpiewał  współczesną pastorałkę pod tytułem "Dziś w stajence".  Na koniec uczniowie złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, bo tak różnorodne  występy sprawiły , że każdy mógł znaleźć coś dla siebie -  było i lirycznie, i wesoło, i dynamicznie.  Dzięki temu wszyscy   odczuli  wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt.

       Po przedstawieniu , w drugiej części apelu, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Każdą z nich poprzedziła krótka historia jej powstania. Chór szkolny pod opieką p. Małgorzaty Żelazowskiej pomógł wszystkim pięknie zaśpiewać kolędy znane nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.

       Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, Agata Michalczyk. Podziękowała aktorom i wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu apelu. Złożyła również okolicznościowe życzenia świąteczne i noworoczne.

       Warto dodać, że dekoracja przygotowana na tę uroczystość kryła w sobie pewną niespodziankę. Zmieniała się w zależności od pory dnia i dopiero późnym popołudniem najlepiej prezentowała niezwykły urok betlejemskiej nocy.

                                                                                                                             Mirosława Adamska

      • Wolontariusze dla WOŚP

      • W dniu 12.01.2020r. (niedziela) jak co roku, nasza Szkoła brała udział już w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze byli obecni na ulicach Kołbieli.Wolontariusze w składzie: Kinga Lipińska, Maksymilian Wilczek, Tomasz Kłos, Paweł Święch, Bartosz Obłoza, Ania Wielgołaska, Julia Czarnota, Marta Piętka, Martyna Dróżdż, Zuzanna Mrowiec, Mateusz Mlącki, Aleksandra Sitkiewicz, Klaudia Osica, Krystian Król, Martynie Majewskiej, Alicji Baran, Emilii Młot, Magdalenie Trybale.Opiekę nad wolontariuszami sprawowali: p. Wicedyrektor Dorota Cieplińska, Anna Rogowska - Piętka, Alicja Pacek, Anna Rola, Monika Zawadka, Edyta Bocian, Joanna Jesion,Karolina Tomaszewska, Katarzyna Sęk.Wolontariusze w sumie zebrali: 9611,2 zł.Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, którzy wsparli zbiórkę oraz naszym uczniom, nauczycielom za pomoc i chęć wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w naszej szkole.                                                   Samorząd Uczniowski

      • Nie bądź sknera kup pampera

      • Święta Bożego Narodzenia to dobry czas na budowanie życzliwości, przebaczanie, pomaganie. Teraz jest idealny czas, aby zrobić coś dobrego, szczególnie dla chorych dzieci. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli wzięła udział w akcji charytatywnej „Nie bądź sknera kup pampera”. Akcja została zorganizowana po raz szósty.  W tym roku przedświąteczna akcja objęła pomocą porzucone maluszki przebywające w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, a także dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach oraz organizacji społecznej „Misja Pomoc”. Pamiętajmy, że mała pomoc rodzi wielką radość. Dzięki ogromnej hojności uczniów i rodziców naszej szkoły, zebranych zostało wiele artykułów: pampersy, kaszki, zupki, deserki, podkłady higieniczne, chusteczki nawilżone, proszki do prania, środki do kąpieli, mleka modyfikowane.

       Pięknie dziękujemy rodzicom i uczniom za wielkie wsparcie podczas tej akcji! Dobro powraca!

       Katarzyna Sęk, Edyta Bocian , Anna Rola

      • Uczymy pomagać!

      • W dniu 13.12.2019 r. przedstawiciele uczniów z Samorządu uczniowskiego odwiedzili Urząd Gminy, aby wręczyć przygotowaną przez nich paczkę świąteczną dla wybranej rodziny.Udało nam się pomóc, dzięki zorganizowaniu przez uczniów z Samorządu uczniowskiego kiermaszu książek. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom którzy zakupili książkę, co pomogło nam wesprzeć rodzinę potrzebującą na najbliższe Święta Bożego Narodzenia.

       Samorząd uczniowski

        

      • Konkurs chemiczny

      • Kończący się rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO i Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych „Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych” (International Year of the Periodic Table of Chemical Elements 2019 - IYPT2019). Jest to związane z przypadającą w tym roku 150 rocznicą powstania Tablicy Mendelejewa i stworzenia przez niego prawa okresowości pierwiastków.

                   Nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody rocznicy tak ważnego światowego święta i w związku z tym ogłasza

       KONKURS NA NAJCIEKAWSZY I NAJBARDZIEJ KREATYWNY

        UKŁAD OKRESOWY.

                   Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

       REGULAMIN KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY I NAJBARDZIEJ KREATYWNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW

                   Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa imienia Armii Krajowej w Kołbieli, a jego autorem i koordynatorem nauczyciel chemii mgr Marta Ratter-Jarząbek.

       Cele konkursu

       • popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat układu okresowego i zastosowań pierwiastków chemicznych
       • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży
       • integracja społeczności szkolnej na terenie Gminy Kołbiel
       • rozwijanie wśród uczniów zdrowego ducha rywalizacji

       Zadanie konkursowe:

                   Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać model (płaski lub przestrzenny) układu okresowego pierwiastków chemicznych bazując na Tablicy Mendelejewa.

       Technika wykonania:

                   Format pracy płaskiej nie powinien być mniejszy niż A2, zaś przestrzennej  nie większy niż 1m x 1m x 1m .dopuszczalne są wszelkie materiały i formy. Uczestników ma ograniczać jedynie ich wyobraźnia.

       Praca konkursowa nie może być wydrukiem. Musi posiadać znamiona pracy manualnej.

       Kategorie konkursu:

       • praca indywidualna
       • praca grupowa (max. 2 osoby)

       Miejsce i termin składania prac i kart zgłoszeniowych:

                   Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli,

                   Termin: od 12.12.2019r. (CZWARTEK) DO 13.12.2019r. (PIĄTEK)

       Prace powinny być oznaczone mocno przytwierdzoną metryczką zawierającą:

       • imiona i nazwiska twórców
       • nazwę placówki i klasę:
       • imię i nazwisko opiekuna
       • do każdej pracy musi zostać dołączona wypełniona w sposób czytelny karta zgłoszeniowa

       Rozstrzygnięcie konkursu:

                   Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kołbieli, a zdobyte nagrody i dyplomy zostaną przekazane do szkół.

                   Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac lub ich kopii z podaniem danych osobowych twórców oraz nazw placówek uczestniczących w konkursie na stronie internetowej szkoły jak również na wystawie tymczasowej w placówce organizującej konkurs.

       Ocena prac konkursowych:

                   Komisja konkursowa w ocenie prac będzie brała pod uwagę:

       • poprawność merytoryczną symboli pierwiastków jak i całościowej budowy układu okresowego
       • pomysłowości i inwencję twórczą uczestników konkursu
       • dobór materiałów i kreatywność w ich wyborze
       • estetykę wykonania prac

       Kontakt:

       Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       ul. Szkolna 5

       05-340 Kołbiel

       tel./fax. (25) 757-30-25

       email: spkolbiel@op.pl

       Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu:

       p. Marta Ratter-Jarząbek –tel. 693-765-400 rattmar@o2.pl

       karta_zgloszeniowa.docx

      • Cud nad Wisłą

      • 23 listopada siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie diecezjalnym pt. Cud nad Wisłą - dzieło Bożej Opatrzności. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII z okazji  100-nej rocznicy  Bitwy Warszawskiej. Do drugiego etapu konkursy zakwalifikowała się Wioletta Długaszek z klasy VI a oraz Kacper Przybysz z klasy VII b. Zwycięzcy wezmą udział w drugim etapie konkursu, który odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie.

      • 100 urodziny żołnierza Armii Krajowej

      • Pan Władysław Mazek z Kołbieli obchodził 100 urodziny. Ten wyjątkowy jubileusz celebrowała rodzina, urzędnicy i przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji szanownego Jubilata odwiedziła również  delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli z panią dyrektor Agatą Michalczyk. Wspólnie z delegacją szkoły przybyli przedstawiciele Światowego Związku Armii Krajowej: porucznik Stanisław Śledański,  pseudonim ”Długi”- wiceprezes okręgu Warszawa- Wschód, Wiesław Studziński - wiceprezes okręgu Warszawa- Wschód, major Zbigniew Ratyński- członek zarządu Warszawa-Wschód, podpułkownik Ireneusz Jastrzębski - dowódca strzelców.

       Uczennice Oliwia Antosiewicz i Zuzanna Mrowiec złożyły Panu Mazkowi najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Podziękowały za przykład pięknego i dobrego życia. Wspólnie z panią dyrektor wręczyły kwiaty oraz życzenia od wszystkich nauczycieli, uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Kołbieli.

       Następnie przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wręczyli Jubilatowi Medal Pamiątkowy za zasługi dla ŚZŻAK. Przeczytali list gratulacyjny z okazji 100 urodzin, podarowali album „100 Polskich Patriotów” i złożyli życzenia Panu Mazkowi i jego żonie jak również obdarowali małżonków kwiatami.

       Na zakończenie opiekunka Samorządu Uczniowskiego wykonała pamiątkowe zdjęcia, a pan Mazek wraz z żoną zaprosili na poczęstunek. Dla wszystkich uczestników były to niezapomniane chwile.

       Krótka historia Władysława Mazka…

                   Pan Władysław Mazek urodził się 3 IX 1919 roku w Podgórznie k. Kołbieli. Po skończeniu 20 lat  wstąpił do ruchu oporu, który w 1942 roku przybrał nazwę Armii Krajowej. Zadaniem pana Władysława było utrzymanie łączności między Kołbielą, a Otwockiem, w którym pracował jako krawiec. To on przywiózł prośbę o udzielenie wsparcia celestynowskim partyzantom w tak doniosłej akcji odbicia więźniów politycznych(mimo, że w bezpośredniej akcji Kołbiel nie uczestniczyła).

        Głównym zadaniem żołnierzy AK tego terenu był sabotaż na liniach kolejowych, przeciwdziałanie rabowaniu przez Niemców mienia i inwentarza  żywego, odzyskiwanie dokumentów osób przeznaczonych do wywozu. Obecnie pan Władysław Mazek jest na emeryturze, ale nie zapomniał o tym co przeżył. Nadal jest związany z tradycjami AK i działa w  Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

                                                                                                                 S. Piętka-Wicik  

      • Pokochaj pluszowego misia

      • ,,Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest...”

       W poniedziałek 25 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

       Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Po śniadaniu w naszych grupach rozpoczęła się wesoła zabawa. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach i słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach. Były także tańce z pluszakami, konkursy, zabawy do znanych piosenek. Dzieci próbowały także największego przysmaku wszystkich misiów-miodku. Na koniec każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu.

       Monika Zawadka

      • Zbiórka na rzecz schroniska w Celestynowie

      • Uczniowie z Samorządu uczniowskiego zorganizowali zbiórkę dla schroniska dla psów i kotów w Celestynowie. Nasze główne wolontariuszki Oliwia Antosiewicz i Patrycja Wiącek z klasy 8a zbierały karmę, smycze, miski, i art. higieniczne. W imieniu Samorządu Uczniowskiego chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do pomocy.

      • "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska"J. Piłsudski

      • 11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Corocznie ten dzień obchodzony jest bardzo uroczyście w całym kraju. Świętowano też w Szkole Podstawowej w Kołbieli.  

       W dniu 8 listopada zgromadziliśmy się wszyscy, aby wspólnie poprzez uroczysty apel, uczcić to najważniejsze dla każdego Polaka święto - Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Apel został połączony z Przeglądem Pieśni Patriotycznych  w którym wzięły udział wszystkie klasy szkoły podstawowej. Uczniowie za pomocą pieśni patriotycznych, przedstawili tragiczne losy naszej Ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności

       Pierwsi zaprezentowali się najmłodsi. Usłyszeliśmy m.in. „Szara piechota”, „Przybyli ułani” „Serce w plecaku” i wiele innych pięknych pieśni.

       Po zakończeniu występów klas młodszych głos zabrała pani dyrektor Agata Michalczyk dziękując młodym artystom oraz nauczycielom za pracę włożoną w przygotowanie uroczystości. O godzinie 10:50 dołączyły klasy starsze. Został wprowadzony sztandar szkoły. O godzinie 11.11  wspólnie odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego.

       Następnie swoje utwory zaprezentowały klasy starsze. Usłyszeliśmy „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Rozkwitały pąki białych róż” „My pierwsza brygada” i wiele innych.

       Wszyscy  artyści  zebrali zasłużone brawa. Apel był wspaniałą lekcją patriotyzmu i i szeroko rozumianej odpowiedzialności za losy każdego z nas. Zarówno teksty utworów lirycznych, jak i piosenek doskonale oddały klimat tamtych dni, kiedy Polacy tak bardzo cieszyli się z wolnej i niepodległej Polski.

       Edyta Bocian

      • Święto Niepodległości

      • 11 listopada tradycyjnie już w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli zaznaczyli swoją obecność na lokalnych obchodach tego Święta. Uroczystość rozpoczęła się spotkaniem pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie poczet sztandarowy Szkoły wraz innymi pocztami szkół, kombatanckimi i Ochotniczych Straży Pożarnych, oddał hołd Polakom walczącym o wolność Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. W uroczystości wzięła udział dyrektor szkoły Pani Agata Michalczyk wraz z pracownikami i uczniami. Do pięknej, dorocznej tradycji należy także rozdawanie Mieszkańcom przygotowanych wcześniej przez uczniów biało-czerwonych chorągiewek.Po złożeniu wieńca pod pomnikiem, wszyscy w uroczystym pochodzie udali się do kościoła, by uczestniczyć we Mszy świętej w intencji Ojczyzny.

      • Ewakuacja

      • 30 października o godzinie 11.35 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja treningowa. Ewakuacja miała na celu przygotowanie uczniów, nauczycieli a także innych pracowników szkoły do sprawnego działania oraz szybkiego i bezpiecznego opuszczenia budynku w razie zagrożenia. W tym dniu po ogłoszeniu alarmu wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły opuścili budynek szkoły. Następnie udali się na boisko szkolne czyli, w miejsce gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń. W tym zdarzeniu towarzyszyła nam Ochotnicza Straż Pożarna, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem ewakuacji.

      • Turniej wiedzy o patronie i historii Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli

      • W dniu 26 października obchodziliśmy, niezwykle piękną, 23 rocznicę nadania naszej szkole imienia Armii Krajowej. Od wielu lat uroczystość tę świętujemy na różne sposoby. W tym roku klasy ósme wspólnie z wychowawcami zorganizowały dla uczniów klas V- VII konkurs wiedzy o patronie i historii szkoły. Natomiast młodsi wychowankowie wykonali prace plastyczne związane z symboliką sztandaru. Na korytarzach szkolnych ósmoklasiści przygotowali gazetki upamiętniające historyczne momenty z życia szkoły. Podczas godzin wychowawczych w dniu 29 października uczniowie klas V- VII obejrzeli prezentację dotyczącą historii szkoły i odpowiedzieli na pytania konkursowe. Uczestnicy konkursu wiedzy o historii i patronie naszej placówki wykazali się niezwykłą czujnością i na wszystkie podchwytliwe pytania odpowiedzieli prawidłowo. Jury oceniające prace miało wiele pracy, aby docenić wiedzę uczestników. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu. Ich ogłoszenie oraz wręczenie nagród przez panią dyrektor Agatę Michalczyk nastąpiło 8 listopada podczas przeglądu pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Oczywiście nie zapomnieliśmy również o najmłodszych. W podziękowaniu za pięknie wykonane prace plastyczne każda klasa otrzymała słodki upominek.

       W kategorii klas VII:

       I miejsce Tomasz Kłos- kl. VII b

       II miejsce Klaudia Ryk- kl. VII b

       III miejsce Julia Rybka- kl. VII b

       Kamil Kobus- kl. VII b

       Kacper Przybysz- kl. VII b

       W kategorii klas V- VI:

       I miejsce Aleksander Kruszewski- kl. V d

       Michalina Kołak- kl. VI c

       Kacper Rydz- kl. V c

       II miejsce Amelia Osica- kl. VI c

       Oskar Dróżdż- kl. V a

       Oliwia Zduńczyk- kl. VI a

       III miejsce Julia Masna- kl. VI c

       Julia Gass- kl. VI b

       Maria Szostak- kl. VI a

       Wyróżnienia: Maria Zagórska- kl. VI b

       Bartosz Majewski- kl. V d

       Zuzanna Szostak- kl. VI a

       Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

      • Brawo Marcelina…

      •  

                   W dniu 22 października 2019 roku W PMDK w Otwocku odbył się XVI Powiatowy Konkurs Krasomówczy „Poznajemy swoją małą ojczyznę”. Celem konkursu krasomówczego jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Właśnie podczas tego konkursu uczniowie ze szkół powiatu otwockiego mogą zaprezentować swoje zdolności oratorskie. Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Kołbieli na konkursie powiatowym reprezentowała uczennica klasy VI b Marcelina Sibilska. Nasza koleżanka przygotowała tekst pt. Czy żyją wśród nas niezwykli ludzie?. Była to historia prezentująca postać mieszkańca naszego regionu, żołnierza AK- pana Franciszka Matoska. Marcelina w bardzo sugestywny sposób przedstawiła sylwetkę bohatera swojej opowieści, czym zdobyła uznanie jury i zajęła II miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Krasomówczym. Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów.

      • "Jak oni ślubują"

      • 31 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Prowadzący uroczystość, uczniowie klasy VID zaprosili wszystkich gości na przedstawienie pod tytułem ,,Jak oni ślubują ..”. Głównymi bohaterami byli oczywiście pierwszoklasiści i oceniające ich jury w składzie: przewodnicząca – Dorota Zawadzka – Super Niania, restauratorka – Magda Gessler, piłkarz – Robert Lewandowski oraz przedstawiciel Pana Prezydenta – Generał Wojska Polskiego. Jury przygotowało dla pierwszoklasistów szereg zadań, z których uczniowie wywiązali się wspaniale. Po jednogłośnej aprobacie komisja stwierdziła, że uczniowie są już gotowi do złożenia ślubowania. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, a pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone. Po uroczystości uczniowie udali się do kina.

      • Puchar Świata Karate KWF w Tokio

      • Reprezentant Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli w IX Pucharze Świata karate KWF w Tokio

            Listopad obfituje w niezwykle wzruszające wydarzenia w naszej szkole. Jednym z nich jest uczestnictwo Macieja Szostaka ucznia klasy VIII a w  Pucharze Świata karate KWF w Tokio. Maciek, bo tak na niego mówią koledzy, został zakwalifikowany do kadry Polski w karate KWF. Decyzją KWF Poland, powołano go do ścisłego składu reprezentacji Polski i znalazł się w zaszczytnym składzie  9 osób z Akademii Karate Otwock, które spędzą w Japonii dwa tygodnie od 4 do 18 listopada. Zawodnicy są wspierani m. in. przez: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatu Otwockiego, Urząd Miasta Otwocka, Urząd Gminy Celestynów. Jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie uczeń naszej szkoły ma honor reprezentować nasz kraj, region i swoją szkołę, podczas imprezy karate najwyższej światowej rangi. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej na temat tego, jak przebiega wizyta karateków w Japonii, zapraszamy na stronę Akademii Karate Otwock.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.