• Aktualności

      • Wracamy do Szkoły :-)

      • Z radością witamy się ponownie w murach naszej Szkoły!
       Od 17 maja klasy starsze wracają do nauczania stacjonarnego. W pierwszych dwóch tygodniach pracujemy hybrydowo, zgodnie z grafikiem przesłanym w Librusie. Po 29 maja wszyscy pracujemy stacjonarnie.

      • Obchody świąt majowych

      • Mimo zdalnej nauki nasza szkoła nie zapomniała o obchodach świąt majowych: 1 maja-Święta Pracy, 2 maja-Święta Flagi i 3 maja - 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W czasie godzin wychowawczych uczniowie klas I - VIII wraz z wychowawcami obejrzeli prezentacje multimedialne poświęcone tym wydarzeniom. Przypominali symbole narodowe, śpiewali hymn państwowy, piosenki patriotyczne, a także  utrwalali wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja. Wspólnie z nauczycielami robili pamiątkowe zdjęcia na tle symboli narodowych. Wielu uczniów na ten okres umieściło na swoich awatarach symbole narodowe. W klasach I - III uczniowie pracowali także z wykorzystaniem przygotowanych materiałów.

       Oto krótka relacja z obchodów świąt majowych w klasie 2c.

       W tym dniu wszyscy uczniowie klasy 2c oglądali prezentację na temat Święta pracy, Dnia flagi i uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wymienili w ramach przypomnienia symbole narodowe. Uczniowie obejrzeli jak dawniej w miastach obchodzono Święto pracy. Dowiedzieli się: dlaczego nasza flaga jest biało- czerwona i wysłuchali legendy związanej z kolorami, które widnieją na naszej fladze. Rozmawialiśmy na temat konstytucji i tego co się w niej znajduje oraz jak powstała. Co to jest liberum veto i dlaczego zostało zniesione. Na koniec uczniowie brali udział w quizie o Polsce pt: Czy dobrze znasz swój kraj. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, a na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały godło Polski techniką origami.
       Uczniowie klasy 2c to mali patrioci. Posiadają obszerną wiedzę na temat naszego państwa.
        

      • Konkurs na najlepsze wiosenne zdjęcie rozstrzygnięty!

      • 30 kwietnia 2021 r. minął termin zgłaszania zdjęć do Szkolnego Konkursu Fotograficznego Pierwsze oznaki wiosny. Otrzymaliśmy od Was prawie 200 zdjęć!
       W rozstrzygnięciu konkursu pomogły Wasze głosy - bardzo dziękujemy.
       A oto wyniki konkursu:
       1. miejsce Kinga Kryńska,
       2. miejsce Diana Kloch,
       3. miejsce Anna Ocypa, Aleksandra Pierunek.

       Wyróżnienia: Kasia Dróżdż, Amelia Dymek i Krzysztof Wiącek, Kacper Rydz.
       Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zaangażowanie i piękne zdjęcia.
       Laureatom serdecznie gratulujemy!
        

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2021 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe (obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-meil szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  word można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       format pdf: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →   Regulamin świetlicy szkolnej – Załącznik numer 2( dla klas I - III) lub Załącznik numer 4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       format dokument word: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej załącznik numer 2 KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA – UCZNIA KLASY I – III DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ lub Regulamin Świetlicy Szkolnej  załącznik numer 4 KARTA OBJĘCIA OPIEKĄ ŚWIETLICOWĄ UCZNIA KLASY IV – VIII łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

      • Nagrody czekają...

      • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Palm Wielkanocnych. Laureatom gratulujemy i ZAPRASZAMY PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW, które czekają na Was w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, ul. Szkolna 5. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Otwockiego.

       W tym roku organizatorzy połączyli konkurs z lokalną akcją charytatywną. Uczennice SP w Kołbieli sprzedawały palmy konkursowe przy parafialnym kościele. Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi za umożliwienie przeprowadzenia tego kiermaszu oraz wszystkim, którzy wsparli tę akcję i zakupili palmy. Udało nam się zebrać kwotę 2880 zł, która została przekazana dwóm potrzebującym rodzinom z terenu gminy Kołbiel. Tym bardziej cieszymy się z każdej pracy złożonej w tegorocznym konkursie. Dziękujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

                                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                                 Alicja Pacek, Anna Piętka

        

      • Światowy Dzień Ziemi

      • 22 kwietnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

       W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych, dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Aktywność dzieci była różnorodna. Niektórzy wykonywali prace plastyczne, inni podziwiali otaczającą przyrodę szukając skarbów Ziemi, a jeszcze inni rozwiązywali zagadki.

       Dzień Ziemi to szczególne święto, podczas jego obchodów możemy uwrażliwić naszych podopiecznych na sprawy naszej planety. Przecież to w ich rękach będzie niedługo jej los.

       Monika Zawadka

      • Wiosna, ach to TY?!

      • Uwaga fotograficzny konkurs wiosenny :-)
       Stęsknieni słońca i zabaw na świeżym powietrzu zaczynamy wypatrywać jej pierwszych oznak. Przez resztki śniegu zaczynają przebijać się przebiśniegi, zakwitają zawilce i przylaszczki. Wkrótce zakwitną pierwsze krzewy, a na drzewach pojawią się pąki i kwiaty. Poszukaj śladów budzącej się wiosny, zrób zdjęcie i prześli do pani Małgorzaty Żelazowskiej (ostateczny termin to 30 kwietnia). Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły, a najciekawsze nagrodzone. Uczniowie, biorący udział w konkursie, otrzymają ocenę celującą z plastyki. Regulamin konkursu wysłany został w załączniku za pośrednictwem Librusa.

      • Wij się, wij palemko… 

      • Zbliżające się Święta Wielkanocne oraz coroczny Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną organizowany przez naszą szkołę, nie pozwalają nam zapomnieć o pięknej tradycji wicia palm wielkanocnych. 
       W sobotę 13 i 20 marca 2021r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach kultywujących tę wcale niełatwą umiejętność. Na spotkanie zaprosiła nas twórczyni ludowa pani Lucyna Andrzejewska z Woli Sufczyńskiej. Uczennice klasy VII a Wioletta Długaszek, Katarzyna Dróżdż, klasy VII b Zuzanna Skolimowska, Lena Rykowska, klasy VI a Lena Piętka, klasy V b Aleksandra Korulczyk, Weronika Kurdej oraz klasy „0” Nadia Piętka miały okazję na żywo obserwować, jak powstaje palma wielkanocna. Dziewczynki same także wykonywały elementy zdobnicze: kwiaty, trawę, bazie, sprężynki oraz wiły własne palemki. 
       Choć zrobienie palmy jest sztuką trudną, wymagającą cierpliwości i precyzji, uczennice poradziły sobie świetnie. W efekcie końcowym powstały przepiękne palmy, z których dochód zasili cel charytatywny.  

      • Serdeczne życzenia Świąteczne

      • Serdeczne życzenia świateczne z okazji Świąt Wielkanocnych, zdrowia, pokoju w sercu, pogody ducha, wiosennej radości i świeżości, a przede wszystkim nadziei na lepsze jutro składa:

                                Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli i cała Społeczność Szkolna.

      • Pierwszy Dzień Wiosny

      • Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

       Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

            W dniu 19 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od wyjaśnienia tradycji związanych właśnie z tym dniem.  Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, były filmy, konkursy i zabawy. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było własnoręczne zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie głośno śpiewając piosenki o tematyce wiosennej. Nasi najmłodsi uczniowie pamiętali także, że w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.  Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.  Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.         
                                                                                                                                         Agnieszka Prasuła                       

      • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      • W pierwszych dniach marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki. W tym roku uroczystość Pasowania na czytelnika miała inny charakter niż zawsze. Aby nie łączyć się w duże grupy Pasowanie odbywało się w małych grupach w dniach od 5 do 9 marca.

       Pierwszoklasiści przyrzekli chętnie czytać i szanować książki. Zostali też pasowani na czytelników największą książką w naszych zbiorach. Przed przyrzeczeniem z zainteresowaniem i przyjemnością obejrzeli przedstawienia przygotowane przez starszych kolegów i wykazali się znajomością bajek i bohaterów książek. Klasy trzecie pod opieką pań Grażyny Sujak, Doroty Rosłaniec, Ewy Możdżonek i Grażyny Główki. przygotowały trzy części artystyczne: klasa III a dla klasy I a, kl. III b dla I b, III c dla I c. Wielokrotne odgrywanie przedstawień było dla trzecioklasistów miłą odmianą w codzienności życia szkolnego. Jednak wymagało to od nich wiele wysiłku i zaangażowania za co im serdecznie dziękują młodsi koledzy.

       Zaległości nadrabiały również klasy drugie, które w ubiegłym roku szkolnym nie miały możliwości przeżycia swojej uroczystości Pasowania na czytelnika.

       Niezwykle wdzięcznymi widzami okazały się dzieci z grup przedszkolnych „0”, dla których był to pierwszy i jak na razie jedyny kontakt z żywymi aktorami.

      • Konkurs na najciekawszą rzeźbę ze śniegu rozstrzygnięty!

      • Wiosna powoli puka do naszych drzwi, ale mamy jeszcze jedno zimowe wspomnienie. Piękna, prawdziwa zima skłoniła nas do zabaw na śniegu i pobudziła naszą kreatywność.
       Gratulujemy zwycięzcom, ale dziękujemy wszystkim, którzy ulegli urokowi zimy, dali się odciągnąć na chwilę od komputerów i wzięli udział w naszej zabawie.

       A oto zwycięzcy konkursu:

               Klasy 0-3

       1. Krzysztof Chodzicki, 2a  Amelia Janiec, Jeżyk

       2. Bartek Kowalczyk,1c 

       3. Jan Piętka, 2a

        Wyróżnienie Kinga Święch, Jeżyki


        Klasy 4-8

       4. Maja Prasuła, 6d

       5. Liliana Młynarczyk, 4a

       6. Marysia Anusz, 6a

       Wyróżnienie Iga Serżysko, 5a Dawid Osica, 5a

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej informuje, iż w terminie 9-15 marca 2021 roku rodzice dzieci/kandytatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce składają pisemne potwierdzenie woli.

       W tym roku potwierdzenie woli zostało przygotowane w formie karty informacyjnej. Rodzice zainteresowani uczęszczaniem dziecka do naszych oddziałów przedszkolnych składają taką kartę w terminie wskazanym powyżej.

       Brak karty dziecka w ustalonym harmonogramem terminie, jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkole.

       KARTA_informacyjna_z_oddzialu_przedszkolnego.docx

      • Dzień Kobiet

      • Serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet dla Pań
       dziewcząt i dziewczynek.
       Bądźcie silne, znajdujcie w sobie piękno wewnętrzne, odwagę do wszelkich działań i aktywności, bo...
       "Najpiękniejszym makijażem kobiety są jej pasje...:-)" Yves Saint-Laurent

      • Uczniowie pamiętają o patronie szkoły

      • W tym roku 14 lutego obchodziliśmy 79. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Dlatego dzieci i młodzież z naszej szkoły, wraz z wychowawcami, uczcili pamięć o żołnierzach AK. Wszystkie klasy wzięły udział w projekcie „Tacy jak my! - sylwetka żołnierza Armii Krajowej”.

       Oddziały przedszkole oraz klasy 1-3 przygotowały portrety żołnierza, które można obejrzeć na zdjęciach poniżej. Klasy starsze podeszły do zadania bardziej ambitnie. Na zdalnych zajęciach z wychowawcą obejrzeli prezentację z fragmentami filmów historycznych a następnie przygotowali plakaty, wywiad, prezentacje i film. 

       Dziękujemy wszystkim, którzy mimo nauki zdalnej zaangażowali się w akcję uczczenia pamięci o żołnierzach Armii Krajowej.

       Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów:

       Klasy 0 - 3

       Klasa 1A

       Liliana Myłynarczyk 4A

       Adam Urbaniak 4C

       Wiktor Danaj 5a

       Zuzanna Skolimowska 5a

       Ignacy Stawiarz 5a

       Maja Staros 6a

       Mikołaj Wasążnik 6c

       Kacper Rydz 6c

       Amelia Osica 7c

       Julia Ryglewicz 7d

       Dominika Chróst, Karol Smoliński, Zuzanna Rytel, Gabriela Zawadka, Antonina Żołądek - 7d

      • Walentynki

      • Mamy dzisiaj Walentynki: święto chłopca i dziewczynki...”

       Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszej szkole upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, była poczta walentynkowa, rozwiązywanie zagadek dotyczące bohaterów bajek, nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. W grupie Motylków 14 lutego był prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka w kształcie serca. Był to dzień miłych wrażeń.