• Aktualności

      • O Bazyliszku

      • "O Bazyliszku" Uczniowie klas 4a i 4b na lekcjach języka polskiego omawiali legendę "O warszawskim Bazyliszku". Jednym z zadań było stworzenie figurek smoka tak, jak sobie go wyobrażają. Uczniowie pracowali z pełnym zaangażowaniem i pokazali, jak dużą mają wyobraźnię. Ostatnim etapem pracy było zredagowanie opisów stworzonych przez dzieci Bazyliszków.    

                                                                                                                          Aneta Rosochacka-Wykieł

      • Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną

      • Drodzy Uczniowie!
       Jak ten czas szybko płynie… Niebawem Święta Wielkanocne. Nie zapominając o corocznej tradycji wicia palm wielkanocnych, zapraszamy Was, Wasze Rodziny, Znajomych, Kolegów i Koleżanki do wzięcia udziału w XI Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną.Prace będą oceniane w pięciu kategoriach:

       DZIECI PRZEDSZKOLNE                         
       KLASY 1-3
       KLASY 4-6
       KLASY 7-8 
       MŁODZIEŻ I DOROŚLI
       Gotowe palmy wraz przytwierdzoną metryczką należy składać do 30 marca 2023r. (czwartek) w sekretariacie szkoły do godz. 15.00. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajdziecie na stronie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.    
       UWAGA!
       Tradycyjnie Konkurs będzie połączony z akcją dobroczynną, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

       Palmy_2023 -_regulamin_i_zgloszenie.docx

       Serdecznie zapraszamy!

      • Dzień Motyla

      • Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Dzień Motyla wypada na przedwiośniu – 14 marca. W grupie Biedronek rozpoczęliśmy ten dzień od wspólnych zabaw, dzieci poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznały też budowę motyla, wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Następnie wykonały pracę plastyczną specjalnie przygotowaną na ten dzień. Nie zabrakło również innych ciekawych zadań, konkurencji i ,,motylkowych zabaw” dla dzieci.

      • Gminne Zawody w Tenisie Stołowym

      • 14.03.2023 r. odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym. Uczniowie 4 szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na hali sportowej w Człekówce. Zawodnicy z naszej szkoły pomimo ogromnego zaangażowania zajęli 4 miejsce.

       Naszą szkołę reprezentowali :

       • Aleksandra Żurawska
       • Pola Spanier
       • Patrycja Kurdej
       • Hanna Szostak
       • Aleksandra Soszyńska
       • Julia Piórkowska
       • Grzegorz Piekut
       • Ignacy Zatoński
       • Jakub Urbaniak
       • Kacper Sikorski
       • Mikołaj Wasążnik
       • Marcin Szpunar
      • Wycieczka do Centrum Mądrej Zabawy

      • W poniedziałek 13 marca dzieci z klasy 2a uczestniczyły w wycieczce do Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy. Miejsce to jest podzielone jest na 6 tematycznych stref, a w każdej z nich stworzona jest możliwość na kreatywną zabawę, naukę przez eksperymentowanie, ćwiczenia percepcji, motoryki i wyobraźni.  Proponowane aktywności rozwijały u uczniów współpracę i wspomagały integrację klasy. Głównym punktem programu były warsztaty kulinarne. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie w przygotowaniu własnej pizzy.   Dzieci wróciły zachwycone i bogate w nowe doświadczenia. Dla nas dorosłych zaś jest to doskonałe potwierdzenie, że dzieci najlepiej i najwięcej uczą się poprzez zabawę.

                                                                                                                                             Agnieszka Prasuła

      • Konkurs Warszawska Syrenka

      • 10 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Zadaniem uczniów było przygotowanie wiersza lub fragmentu prozy o dowolnej tematyce.
       16 marca odbyły się gminne eliminacje 46. Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka w SP w Kątach.Uczestnicy zaprezentowali wiersze K.K. Baczyńskiego, W. Szymborskiej, D. Gellner, A. Fredry. Pola Krzywicka z kl. 4c zakwalifikowała się do konkursu powiatowego, zajmując I miejsce w kategorii klas 4-6, Gabriela Sikorska kl. 8d zajęła II miejsce w kat. klas 7-8, Klara Gawryś z kl. 4b zajęła III miejsce w kat. klas 4-6, Maria Ocypa z kl. 2b zajęła II miejsce w kat. klas 1-3.

                                                                                                                                             Jolanta Kaczorek

      • Dzień Kobiet

      • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

       8 marca w grupie Motylki odbyła się uroczystość z tej okazji. W tym szczególnym dniu wszystkie "kobietki" otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Radosna atmosfera panowała już od samego rana.

       Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, wręczyli piękne róże oraz certyfikat “super dziewczynki”. Męska część grupy stworzyła dla dziewczynek salon fryzjerski. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazaję wpiąć spinkę we włosy czy zrobić kucyka. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Na koniec na dzieci czekała wyjątkowa niespodzianka – tort, który zorganizowała mama Antka. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

       Beata Bogdańska

      • Wszystkim Kobietom z naszej szkoły...

      • Dzień Kobiet

       "Kto się czubi, ten się lubi – takie jest przysłowie, więc wypada je przypomnieć

       w tym dniu Święta Kobiet. Choć czubimy się czasami – lubicie nas przecież, bo bez dziewczyn strasznie nudno byłoby na świecie… "

               8 marca to święto, które na stałe wpisało się w naszą szkolną tradycję. Jak co roku w klasach pojawili się gentelmeni, który pamiętali o swoich Koleżankach. W klasach i na szkolnych korytarzach czuć było świąteczną atmosferę, a uśmiechnięte i docenione dziewczęta z dumą prezentowały kwiaty i upominki od kolegów. Warto celebrować każde miłe święto, które przypomina nam o wzajemnej życzliwości i sympatii.

      • Konkurs fizyczno-chemiczny

      • Kto zdobył podwójną Nagrodę Nobla? Która Polka przyjaźniła się z Albertem Einsteinem i prezydentem Stanów Zjednoczonych? Kto był jedną z pierwszych kobiet, które miały prawo jazdy? Którą kobietę można nazwać jedną z najwybitniejszych Polek? Na te i jeszcze dużo trudniejsze pytania musieli odpowiedzieć uczniowie klas siódmych i ósmych, podczas konkursu zorganizowanego przez nauczycieli chemii i fizyki.

       1 marca w naszej szkole odbył się konkurs dotyczący wiedzy o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie dla uczniów klas  siódmych i ósmych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat życia słynnej noblistki. Pytania konkursowe dotyczyły rodziny, pochodzenia, edukacji, pracy badawczej, naukowej i społecznej, a także osiągnięć Skłodowskiej-Curie. 

       Siedemnastu uczestników konkursu wykazało się dogłębną znajomością życiorysu tej wspaniałej i inspirującej kobiety. Najlepsi zaś byli:
       I miejsce: Dominika Kamieniecka i Gabriela Sikorska (8d)
       II miejsce: Konrad Piętka (8b)
       III miejsce Ewelina Chudek (8b) i Julia Piórkowska (8a)
       Wszystkim gratulujemy wiedzy i zaangażowania.
                                                                                                                                                   Organizatorzy

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej informuje, iż w terminie 7-10 marca 2023 roku rodzice dzieci/kandytatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce składają pisemne potwierdzenie woli.

       Potwierdzenie woli zostało przygotowane w formie karty informacyjnej, którą rodzice zainteresowani uczęszczaniem dziecka do naszych oddziałów przedszkolnych składają w terminie wskazanym powyżej.

       Niezłożenie karty we wskazanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w oddziale przedszkolnym.

       Karta_informacyjna_-_potwierdzenie_woli.docx

      • Gminne Zawody w Szachach

      • Dnia 01.03.2023 roku odbyły się Gminne Zawody w szachach. Uczniowie 4 szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia w dwóch kategoriach - młodzież i dzieci. Zawodnicy z naszej szkoły zajęli kolejno 2 i 3 miejsca w swoich kategoriach, co pozwoliło nam uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej szkół.

       Naszą szkołę reprezentowali:

       Szymon Skrzypiec Nowak

       Franciszek Żurawiński

       Bartłomiej Laskus

       Michał Kubiak

       Barbara Rosłaniec

       Wiktoria Rybczyńska

       Szymon Wilczek

       Błażej Bontruk

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!

      • Zapisy i rekrutacja do „0”

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wzorem ubiegłych lat uprzejmie informuje, iż od dnia 15 lutego 2023 roku rozpoczynamy rekrutację dzieci 6-letnich (urodzonych w 2017r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

       Rekrutacja i zapisy odbywać się będą w następujący sposób:

       - rodzice dzieci 6-letnich zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszej szkoły składają wypełniony druk: „ZGŁOSZENIE dziecka do realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.”

       - zgłoszenia przyjmowane będą w terminie od 15.02.2023r do 06.03.2023r.

       Przedmiotowe druki są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, godz. 8:00 – 16:00 lub poniżej bezpośrednio z naszej strony www.

       Do pobrania:

       Zgłoszenie dziecka do realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.docx,

       Zarządzenie nr 8/2023 Wójta Gminy Kołbiel z dnia 27 stycznia 2023 r.pdf

                  

      • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

      • 10.02.2023 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców klas 5 - 6 i 7 - 8.  Głównym celem turnieju była zabawa oraz rywalizacja zgodnie z zasadą fair play.

       Wyniki turnieju:

       W kategorii dziewcząt klas 5 - 6:

       1 miejsce - Hanna Szostak - 6a

       2 miejsce - Maja Krupka - 6a

       3 miejsce - Adrianna Parol 5a

       W kategorii chłopców klas 5 - 6:

       1 miejsce - Jakub Urbaniak - 5b

       2 miejsce - Kacper Sikorski - 5b

       3 miejsce - Patryk Kępka - 5b

       W kategorii dziewcząt klas 7 - 8:

       1 miejsce - Aleksandra Soszyńska 8b

       2 miejsce - Kaja Bilska 8a

       3 miejsce - Lena Dąbrowska 8a

       W kategorii chłopców klas 7 - 8:

       1 miejsce - Marcin Szpunar 7b

       2 miejsce - Mikołaj Wasążnik - 8c

       3 miejsce - Krystian Koblak - 8d

       GRATULUJEMY!!!

      • „Widzę cudowne rzeczy”

      • 8 lutego 2023 r. klasy 4b i 4c pojechały na wycieczkę do Muzeum Nowa Praga w Warszawie na interaktywną wystawę „ Tutanchamon. Grobowiec i skarby”. Była to podróż w przeszłość, do czasów panowania jednego z ostatnich egipskich faraonów XVIII dynastii, Tutanchamona, syna słynnego Echnatona. Na wystawie poznaliśmy pełną przygód i zwrotów akcji historię odkrycia grobowca tego młodziutkiego władcy. Podziwialiśmy komory grobowca i skarby słynnego egipskiego faraona dokładnie tak, jak zobaczył je 100 lat temu Howard Carter. Rozbicie grobowca na sale i rozłożenie kaplic i sarkofagów na części pozwoliło nam dokładnie obejrzeć bardzo szczegółowo odtworzone eksponaty. Po tej kulturalnej uczcie trzeba było posilić i ciało , więc udaliśmy się do McDonalds. Z głowami pełnymi wiedzy o starożytnym Egipcie i pełnymi żołądkami wróciliśmy do szkoły.                                                                                                            Organizatorki

      • 26. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Siennicy

      • 3 lutego w Zespole Szkół w Siennicy odbył się 26. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie wystąpiło 18 uczestników, prezentując przygotowane przez siebie piosenki w dwóch językach: angielskim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowała Lena Piętka z klasy 8a. Lena zaśpiewała piosenkę z repertuaru Johnny’ego Cash’a pt. „Hurt” i sama akompaniowała do utworu na gitarze. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało trudne zadanie oceniając występy uczestników. Brano pod uwagę poprawność językową, stopień trudności, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny oraz interpretację wykonywanych utworów. Lena zachwyciła wszystkich wykonaniem swojej piosenki i wywalczyła wyróżnienie w konkursie. Lenko, gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów!

       Ewa Górka

      • Bal na sto par...

      • Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy. 01.02.2023 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z oddziału przedszkolnego.

       Tego dnia  już od rana wszyscy przebrani byli za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, ślimaki, piratów, pajacyków, policjantów, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

       Na tą wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką. Przebierańcy świetnie się bawili . Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.

       Podczas zabawy zwycięzcą najciekawszego stroju została Zosia Dąbrowska z grupy Jeżyki. Przewodniczący Rady Rodziców  - Kamil Wielgoławski przekazał nagrodę w postaci bonu podarunkowego do sklepu Smyk, którą wręczyła Pani wicedyrektor Katarzyna Bogdańska.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

       Beata Bogdańska

      • 31 FINAŁ WOŚP

      • 31 FINAŁ WOŚP już za nami

       w  tym roku udało nam się wspólnie zebrać kwotę:

       6575,96 zł 

       Dziękujemy wszystkim, którzy z nami grali.

       Nasza szkoła po raz pierwszy zagrała z WOŚP 10 stycznia 1999 roku był to 7 FINAŁ podczas, którego zbierano środki dla ratowania życia noworodków.
       Koordynatorem 7 Finału w naszej szkole była Pani Małgorzata Dróżdż.

       Tak zaczynaliśmy…

      • Spotkanie historyczne

      • Na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Kołbieli uczniowie klas ósmych wzięli udział w niezwykle ciekawym spotkaniu historycznym, dotyczącym powstania styczniowego. Ze spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć, że w tym wyjątkowym wydarzeniu brali udział odważni mieszkańcy z terenu naszej gminy. Uczniowie mogli nie tylko wysłuchać ciekawej prelekcji, ale obejrzeć zrekonstruowane stroje i broń z epoki.