• Aktualności

      • Warsztaty tworzenia komiksów

      • 9 maja 2024 klasy 5b, 5c i 4a wzięły udział w warsztatach tworzenia komiksu zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli w ramach dorocznego Tygodnia Bibliotek. Poprowadził je autor komiksów, pisarz, dziennikarz oraz scenarzysta filmowy Zbigniew Masternak. Uczniowie mieli dużo oryginalnych pomysłów na stworzenie komiksów. Były duchy straszące klientów w lokalnym markecie, ataki potworów, historie zwierząt szukających domu, a nawet wieloryb i rekin w rzece Świder. Na koniec spotkania p. Masternak zorganizował konkurs na najlepszą pracę. Okazało się, że zadatki na twórczynię komiksów ma Kinga Rafał, która otrzymała od prowadzącego nagrodę książkową. Polecamy czytanie komiksów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.               Aneta Rosochacka-Wykieł

      • Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole!

      • Dzień Ziemi to wyjątkowa akcja, która ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrony środowiska. W naszej szkole, to święto przypominające o potrzebie dbania o naszą planetę obchodziliśmy od 22 do 26 kwietnia 2024 r. Każda z klas świętowała w swój własny, wyjątkowy sposób: uczniowie tworzyli piękne prace plastyczne, sprzątali teren wokół naszej szkoły, rozwiązywali ekologiczne krzyżówki oraz tworzyli obrazki z naturalnych materiałów. Pamiętajmy! Dzień Ziemi powinien trwać cały rok. Wtedy mielibyśmy szansę zrobić coś znaczącego dla naszej planety.

      • Święto Konstytucji 3 Maja - udział w gminnych obchodach

      •    W 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej w Kołbieli dzielnie uczestniczył w tegorocznych uroczystościach. Najpierw nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przed Urzędem Gminy.  Następnie udaliśmy się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, po której odbył się  koncert patriotyczny  w wykonaniu Huberta Bojarskiego oraz uczniów szkół podstawowych.

      • Święta Majowe

      • Tuż przed majówką klasy czwarte wraz z wychowawcami zaprosiły szkolną społeczność na uroczysty apel z okazji obchodów Świąt Majowych. Organizatorzy przypomnieli o historii i znaczeniu tychże świąt, o tym jak ważne jest by je uroczyście obchodzić, celebrować, a tym samym podtrzymywać patriotyczne tradycje. Uczniowie zainscenizowali pochód pierwszomajowy, zatańczyli poloneza, a także przygotowali piękny taniec ku czci polskiej flagi. W przygotowaniu wzruszającej i uroczystej oprawy muzycznej pomógł szkolny chór oraz soliści: Janek Stelmach, Zosia Zagrabska i Kasia Żeglińska. Dziękujemy wszystkich za miłe patriotyczne chwile i życzymy wspaniałego świętowania. Nie zapomnijcie wywiesić flagi. 

      • Zapisy do świetlicy szkolnej  na rok szkolny 2024/2025

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2024/2025 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2024 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe (obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-mail szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  WORD  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej Z2 ( dla klas I - III) lub Regulamin Świetlicy Szkolnej Z4 (dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

          Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 10 czerwca 2024 r.

          Dodatkowe zapisy będą możliwe na  początku miesiąca września, pod warunkiem dysponowania wolnymi  miejscami w świetlicy szkolnej.

        

      • Gminny Turniej Piłki Nożnej

      • 16.04.2024 na "kołbielskim" stadionie sportowym odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Zawodnicy z 4 szkół z naszej gminy rywalizowali w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców.

       Reprezentanci z naszej szkoły zajęli drugie miejsca w obu kategoriach.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

      • W cieniu dębowego lasu

      •        W piątek 12 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wzruszającej uroczystości Pamięć wśród drzew przy pomniku „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939- 1945”  w Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Celestynów. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, po której nastąpiło honorowe wprowadzenie sztandarów, odczytanie i przekazanie patronatu nad Dębowym Lasem Pamięci oraz złożenie wieńców przy pomniku upamiętniającym pomordowanych leśników. Poczet Sztandarowy w składzie Aleksandra Pierunek, Dawid Osica, Iga Serżysko godnie reprezentował Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Kołbieli podczas uroczystości.

                                                                                                                 Alicja Pacek

      • Pasowanie na Czytelnika.

      • Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie młodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Wtedy to właśnie dla pierwszaków zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda.  Z tej okazji klasy III przygotowały dla klas I przedstawienie. W pierwszej części uroczystości młodsi uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką i rożnymi postaciami z bajek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

                                                                                                                         Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

      • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołbieli Odkrywają Historię Armii Krajowej

      • 13 marca w Szkole Podstawowej w Kołbieli odbył się niezwykły konkurs, który zabrał uczestników w podróż do przeszłości, do czasów Armii Krajowej. Celem tego wydarzenia było przybliżenie młodzieży historii i problematyki jednej z najważniejszych formacji oporu w czasie II wojny światowej. Organizatorzy konkursu postawili sobie za zadanie nie tylko przekazanie wiedzy historycznej, ale również zaszczepienie szacunku i zrozumienia dla bohaterstwa i poświęcenia pokoleń, które walczyły o wolność Polski.

       Konkurencja była zacięta, a uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą oraz zaangażowaniem. Po intensywnych przygotowaniach i emocjonującej rywalizacji, jury ogłosiło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Danaj z klasy 8a, który wykazał się wyjątkową erudycją i pasją do tematu. Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowała się Natalia Krzemińska, również z klasy 8a, która swoją wiedzą i zaangażowaniem udowodniła, że historia Armii Krajowej jest wciąż żywa w sercach młodych ludzi.

       Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział i pokazanie, że młodzież szkolna ma ogromny potencjał i zainteresowanie historią naszego kraju. Konkurs nie tylko umożliwił uczniom sprawdzenie swojej wiedzy, ale również był okazją do refleksji nad wartościami, które kształtowały naszą narodową tożsamość.

      • Test wiedzy o sporcie

      • W dniu 03.04.2024 r. w naszej szkole odbył się test wiedzy o sporcie.

       Uczniowie klas 4-8 odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę ogólną o sporcie oraz dotyczące historii, przepisów i zasad różnych dyscyplin sportowych.  

       Najlepsze rezultaty osiągnęli :

       1. Jan Wilczek
       2. Kacper Mazek
       3. Aleksander Górka
       4. Antoni Perka
       5. Zuzanna Ryfka

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom testu!

      • Warszawska Syrenka - etap powiatowy

      • W powiatowym etapie 46 Konkursu Warszawska Syrenka gminę Kołbiel reprezentowały dwie uczennice z naszej szkoły: Nadia Piętka i Małgorzata Matosek. Uczennice zaprezentowały się wspaniale i choć nie przeszły do następnych eliminacji, to składamy im serdeczne gratulacje za ich odwagę i piękne występy.

      • Pani Wiosna z recyklingu

      • 21 marca 2024 r. dobiegł końca konkurs świetlicowy skierowany do uczniów klas I-III pt. "Pani Wiosna z recyklingu".

       W konkursie wzięło udział 21 uczniów, a z zebranych prac wyłoniono I, II, III miejsce oraz 8 wyróżnień, które były oceniane pod względem samodzielności wykonania Pani Wiosny, kreatywności oraz ilości wykorzystanych eko materiałów/materiałów przeznaczonych do recyklingu.

       Poniżej przedstawiamy wyniki:

       I miejsce - Amelia Janiec 2b

       II miejsce - Jan Bąk 3b

       III - Nikodem Suchojad 2c

       Prace wyróżnione:

       Bogdański Miłosz 1b, Kowalczyk MIchalina 1c, Hajdacka Zuzanna 1d, Olszyna Nikola 2c, Zawadka Natalia 3b, Zielińska Oliwia 3b, Zduńczyk Nikola 3c, Święch Kinga 2b.

       Wszystkie prace konkursowe odznaczały się dużą pomysłowością i kreatywnością, co sprawiło, że wybór zwycięzcy był trudny.

       Laureatom konkursu gratulujemy. :)

      • Przywołaliśmy Wiosnę

      • Cały tydzień odczynialiśmy czary, aby Wiosna do nas przyszła - i chyba się udało.

       W poniedziałek był dzień bez plecaka - pomysły niesamowite - zamiast plecaka przybory szkolne i podręczniki były przynoszone w jak najbardziej wymyślnych bagażach - od puffy meblowej, poprzez kosz do przenoszenia zwierząt.
       We wtorek dzień na opak - wszystko mieliśmy na lewą stronę.
       W środę wszyscy się zazielenili - bo był Dzień Żaby.
       Czwartek to dzień kolorowej skarpetki - ale także niezwykle ważny dzień solidarności z osobami z zespołęm Downa, no i Dzień Samorządności - dlatego Uczniowie przejęli role nauczycieli i prowadzili lekcje w młodszych klasach.
       Ostatni dzień wiosennego tygodnia to dzień szalonej fryzury.
       Dziękujemy wszystkim za wspaniałe poczucie humoru i wspólną zabawę.
       Samorząd Uczniowski
        

      • Złota drużyna

      • W dniu 19.03.2024 r. odbyły się gminne zawody sportowe z tenisa stołowego w szkole w Człekówce. Turniej był rozgrywany z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców z podziałem na roczniki. W kategorii dziewcząt zajęliśmy 1 miejsce, zaś w kategorii chłopców zajęliśmy 3 miejsce. Osiągnięte wyniki dały nam zwycięstwo w całym turnieju.

       Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Krupka 4a, Zosia Sikorska 4a, Zosia Soszyńska 6a, Iza Parol 6a, Hania Szostak 7a, Liliana Młynarczyk 7a, Marcel Krupka 4a, Adam Woźniak 4a, Kacper Mazek 6a, Kacper Sikorski 6b, Miłosz Michalski 7a, Sebastian Staros 7c.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych :-)

      • Seniorzy łączą siły z przedszkolakami

      • W ramach współpracy z Gminnym Klubem Seniora „Zawsze Młodzi”, nasze przedszkolaki z grupy „Motylki” zorganizowały wspólne warsztaty plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele Klubu Seniora opowiadali dzieciom o dawnych zwyczajach związanych z tymi świętami.

       W niezawodnym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych seniorów i dzieci powstała piękna ozdoba na wielkanocny stół. Dzieci wspaniale spisały się zarażając wszystkich swoim entuzjazmem. Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do nawiązania współpracy międzypokoleniowej. Dziękujemy członkom Klubu Seniora za przybycie.

      • Dzień św. Patryka

      • 18 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Z tej okazji chętni uczniowie przychodzili ubrani na zielono. Klasy młodsze na lekcjach języka angielskiego zapoznały się z historią św. Patryka oglądając filmik edukacyjny. Wykonali także koniczynki na patyku. Zatańczyli również taniec z Leonem Leprechaunem, a najmłodsi uczniowie zbierali monety zgubione przez skrzata.

       Malwina Czepkowska