• Aktualności

      • Wesołych Świąt

      • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności. Na Nowy Rok nowych, ciekawych wyzwań i wspaniałych doświadczeń.

      • W świątecznym nastroju...

      • Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął w naszej szkole zdecydowanie w świątecznym nastroju. W środę przepiękne przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowały klasy drugie, natomiast we czwartek cała społeczność szkolna wzięła udział we wspólnym kolędowaniu.

      • Szkolne kolędowanie

      • Co roku w grudniu w naszej szkole, uczniowie klas drugich przedstawiają Jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem choroba wielu drugoklasistów uniemożliwiła występ.  Jednak dnia 21.12.2022r. odbył się koncert, na którym mali artyści pod kierunkiem Pani Agnieszki Prasuły, Doroty Rosłaniec i Ewy Możdżonek zaprezentowali wybrane świąteczne utwory muzyczne oraz zatańczyli jeden z przygotowanych układów tanecznych.

       O wyznaczonej godzinie wszyscy zebrali się na dużej sali gimnastycznej, gdzie nie sposób było nie zauważyć przepięknej dekoracji autorstwa Pani Joanny Jesion. Sam widok żłóbka spowitego w biały welon, gwiazd i ogromnego księżyca zachwycał delikatnością i wprowadzał każdego w nastrój świątecznego oczekiwania na narodziny małego Jezusa.

       Występ rozpoczął się od wykonania przez dzieci na fletach  utworu Lulajże  Jezuniu. Ale to nie była jedyna kolęda zaprezentowana w czasie tego koncertu. Drugoklasiści pięknie zaśpiewali Wśród nocnej ciszy oraz kilka innych pastorałek. Można było podziwiać umiejętności wokalne trzech reprezentantek klas drugich: Nikoli, Hani i  Poli, które wykonały  pastorałkę pt. Dziś w stajence. Jednak to właśnie układ taneczny, przygotowany do popularnej piosenki pt. Last Christmas skradł serce publiczności.  Został nagrodzony gromkimi brawami widzów i owacją na stojąco.

       Na zakończenie Pani Dyrektor Agata Michalczyk złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaproponowała, aby cała społeczność szkolna  wykonała razem z drugoklasistami taniec, który tak bardzo się podobał. Po występie mali artyści zapozowali do pamiątkowego zdjęcia na tle dekoracji.

       Kolejnego dnia 22.12.2022r. odbył się szkolny koncert kolęd, nad którego przebiegiem czuwała Pani Małgorzata Żelazowska, Zofia Macios oraz Anna Ratajczyk. Pozostali uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wówczas swoją aranżację  świątecznej piosenki. Wszyscy pięknie śpiewali, a niektórzy urozmaicili swój występ układem tanecznym lub bożonarodzeniowymi dodatkami do stroju. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

      • XIX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

      • Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 19. edycji, a wzięło w nim udział 18 oratorów z terenu naszego powiatu. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury:
       Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  - przewodnicząca, pani Renata Zychora, pani Katarzyna Gromadzka, pani Jolanta Widłak, pani Anna Wójtowicz.

       W kategorii klas 4-6 jury wyłoniło następujących zwycięzców:
       I miejsce Tamara Masny
       II miejsce Eliza Osowiecka
       III miejsce Krystian Maliszewski

       Jury wyróżniło także występ dwóch osób - Joachima Serafina i Tadeusza Sosnowskiego. 

       W kategorii klas 7-8 zaś jury wydało następujący werdykt:

       I miejsce Maja Urbańska
       II miejsce Zofia Żelazo
       III miejsce Gabriela Sikorska
       Wyróżnienia otrzymały: Emilia Pełka i Karolina Szumidło.

       Po ogłoszeniu wyników przewodnicząca jury wraz z panią dyrektor Agatą Michalczyk wręczyła dyplomy oraz nagrody.

       Dziękujemy bardzo Powiatowemu Młodzieżowemu Domowi Kultury w Otwocku i Powiatowi Otwockiemu za współpracę i ufundowanie nagród.

       Gorące podziękowania kierujemy także do Nauczycieli, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów do udziału w tym trudnym konkursie.

       Wszystkich chętnych do sprawdzenia się w krasomówstwie zapraszamy już za rok, na jubileuszową - 20. edycję konkursu.

        

      • Święty Mikołaj

      • Dnia 6 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził długo wyczekiwany Gość.Dzieci z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Święty Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał, że za rok na pewno przedszkolaków odwiedzi 😊Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      • Wieczór filmowy

      • W piątek wieczorem do szkoły? Tak to wspaniały pomysł, z którego skorzystało wielu uczniów naszej szkoły. Tę wyjątkową atrakcję zorganizowała Rada Rodziców przy współpracy z Samorządem Szkolnym. To świetna okazja na integrację i miłe spędzenie wspólnego czasu. 

      • Kołbielski Jarmark Bożonarodzeniowy

      • W niedzielę 04 grudnia przed kościołem parafialnym w Kołbieli odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego na scenie wystąpili przedstawiciele naszej szkoły.

       Część artystyczną rozpoczął pokaz tańca zespołu Kajducki, następnie najmłodsi artyści z oddziałów przedszkolnych: Biedronki i Motylki zaprezentowały pastorałkę "Bosy pastuszek". Żabki i Jeżyki wspólnie wyrecytowały wiersz Z.Kunstman "Wieczór wigilijny". Nie mogło też zabraknąć solistki z klasy 8A - Leny Piętki.

       Liczne grono widzów nagrodziło estradowców gromkimi brawami.

       Monika Antosiewicz

      • Bajki i wiersze dzieciom

      • W listopadzie w ramach akcji wolontariatu uczniowie klas VIII czytali bajki i wiersze dzieciom w oddziale przedszkolnym. Dzieci usłyszały takie utwory jak: „Kubuś Puchatek”, „ZOO”, “Pinokio” i wiele innych.  Nasi milusińscy słuchali z ogromnym zaciekawieniem, chętnie odpowiadając na pytania wolontariuszy.

      • Światowy Dzień Pluszowego Misia

      • Miś jest mały i puchaty.

       Miś jest fajny i kudłaty.

       Miś jest gruby jak ta kula.

       Misia zawsze się przytula.”

       W piątek- 25 listopada dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia, który towarzyszył nam przez cały dzień. Dzieci zaprosiły swoich misiowych przyjaciół do wspólnych zabaw przy muzyce, z chustą animacyjną oraz do wielu ciekawych zadań plastycznych i technicznych. To był bardzo wesoły, zmisiowany dzień.