• Aktualności

      • Egzamin ósmoklasisty

      • Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca br.  Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca 2020 roku.

       Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca 2020 r. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

      • OFERTA POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

      • W związku z panującą epidemią i wynikającymi z niej kłopotami w edukacji, absolwenci i studenci Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wspierani przez pracowników PW postanowili pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych.

       Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

       Mamy trzy główne cele:

       1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
       2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
       3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

       W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet. 11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.

       11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

       Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z życzliwym przyjęciem przez 
       Dyrekcję Szkoły, Wychowawców klas 7 i 8 oraz Nauczycieli przedmiotów ścisłych, 
       a także młodzież i ich rodziców.


       Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.

       Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.

      • KOMUNIKAT  MEN

      • Wobec wzrastającej liczby zachorowań na COVID-19 oraz jednoczesnym ogłoszeniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, Minister Edukacj  i Narodowej  Rozporządzeniem z dnia 9 kwietnia 2020 roku zmieniającym rozporządzenie z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 podjął decyzję o przedłużeniu terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 26 kwietnia br.

       Z uwagi na obecną sytuację termin egzaminu ósmoklasistów zostaje zawieszony.

       Z dniem 15 kwietnia 2020 r. (ś   aroda) będzie wznowione i prowadzone kształcenie na odległość.

      • Wiosenna przerwa świąteczna

      • Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty. #zostańwdomu

      • Drodzy Rodzice

      • lista_dzieci_zakwalifikowanych.pdf

       Z uwagi na ograniczone funkcjonowanie naszej szkoły, na podstawie § 11b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 493 z późn. zm.) – poniżej przedstawiamy Państwu listę dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

       Jednocześnie informujemy, że rodzice, którzy nie dokonali zgłoszenia dziecka 6-letniego do rocznego przygotowania przedszkolnego mogą to zrobić drogą e-mail. Należy pobrać formularz zgłoszenia, wypełnić go, a następnie przesłać skan na adres: spkolbiel@kolbiel.pl

      • Najciekawsze zdjęcie

      • Wyniki konkursu na NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE Z CZASÓW KWARANTANNY!

       Dziękuję wszystkim uczestnikom za nadesłane prace. Bardzo mnie cieszy duże zainteresowanie konkursem fotograficznym oraz fakt, że podchodzicie do sytuacji kwarantanny odpowiedzialnie i pozostajecie w domu, zajmując się nauką, czytaniem i rozwijaniem pasji. To dobrze, że aktywnie uczestniczycie w lekcjach, jak również bierzecie udział w konkursach. Cieszę się, że chcieliście uwiecznić ten niezwykły czas w formie fotograficznej i wziąć udział w konkursie bez wychodzenia z domu #zostańwdomu.

       Wyniki konkursu:

       1 MIEJSCE Kacper Rydz, Łowienie ryb, klasa 5c

       2 MIEJSCE Kinga  Kryńska, lekcja, klasa 6c 

       3 MIEJSCE Zuzia Szostak #zostańwdomu - naucz się jeździć na rolkach, klasa 5c

       Gratuluje Wam i pozdrawiam Was Anna Piotrowska-Pyra

       #zostańwdomu

      • Problemy z dziennikiem

      • Szanowni Państwo, drodzy uczniowie informujemy, że problemy z korzystaniem z dziennika librus wynikają z przeciążenia serwerów i nie leżą po stronie szkoły. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

      • Komunikat

      • Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 492)

       szkoła będzie zamknięta do dnia 10 kwietnia 2020 roku.

       W okresie od 25 marca 2020 roku do dnia 10 kwietnia 2020 roku zadania szkoły będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       O sposobie, zasadach i funkcjonowaniu szkoły i nauczaniu na odległość Uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS. Proszę o śledzenie informacji  i współpracę z Nauczycielami, Wychowawcami i sekretariatem szkoły w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

       Jednocześnie z uwagi na trwający proces rekrutacji i panującą sytuację prosimy o potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w naszej placówce drogą e-mail lub w formie krótkiego oświadczenia pozostawionego w skrzynce podawczej umieszczonej przy wejściu do szkoły. 

      • Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych

      • Mimo trudnej sytuacji i nieobecności w szkole chcielibyśmy przeprowadzić coroczny  Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że przebywanie w domu sprzyja wspólnemu wiciu palm i znajdą się uczestnicy konkursu.
       Przedłużamy termin oddawania prac. Palmy wraz ze zgłoszeniem i metryczką opiekun może przynieść do Szkoły Podstawowej w Kołbieli. W wejściu pracownik szkoły odbierze prace i przekaże organizatorom. Czekamy na Wasze palmy do wtorku, 31 marca.

       Organizatorzy:

       Alicja Pacek, Anna Piętka

      • Szanowni Państwo

      • W związku z zaleceniem Premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie placówki oświatowe zawieszają działalność. W dniach 12 i 13 marca br. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli zapewnia dzieciom opiekę – bez prowadzenia zajęć dydaktycznych, natomiast od poniedziałku 16 marca br. będzie całkowicie zamknięta dla uczniów.

       Mimo wszystko, jeżeli mogą Państwo zapewnić opiekę w dniach 12 i 13 marca prosimy nie posyłać dzieci do szkoły. Przewidywany termin zamknięcia placówki będzie trwał  do dnia 25 marca 2020 roku.

       Jednocześnie apelujemy, aby czasu tego nie traktować jak czasu wolnego od nauki, czasu ferii, tylko jako rodzaj profilaktycznej kwarantanny i aby powstrzymać dzieci przed wychodzeniem z domu i spotykaniem się w miejscach publicznych.

       W tym czasie nauczyciele pozostają w stanie gotowości do pracy i będą pracowali z uczniami e-learningowo przy wykorzystaniu LIBRUS-a.

      • Szkolny Przegląd Talentów

      • W dniu 28  lutego b.r. w Szkole Podstawowej w Kołbieli  odbył się Przegląd Talentów.  Organizatorami tej imprezy były: p. Małgorzata Żelazowska, p. Karolina  Tomaszewska oraz p. Elżbieta Spanier.

       Przegląd prowadziły uczennice klasy VIII b, a uczniowie z klasy VIIA odpowiadali za nagłośnienie i obsługę techniczną.

       Wszyscy uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień w dwóch grupach wiekowych- klas I – III i IV - VIII. Okazało się , że nasza młodzież jest bardzo utalentowana. Uczestnicy zaprezentowali  bardzo różnorodny repertuar. Przeważały występy wokalne, ale były również pokazy akrobatyki, rysunek, gra na instrumentach muzycznych. Poza konkursem uczennice klasy IIIA zaprezentowały pokaz jazdy na wrotkach, a Maja Żołądek z klasy VD upięcie damskiej  fryzury .

       Rywalizacja była bardzo duża  i jury trudno było wybrać najbardziej utalentowanych uczestników.

       Po długich naradach wybrano laureatów w każdej grupie wiekowej.  Jury przyznało po dwie nagrody dla każdego miejsca we wszystkich  kategoriach wiekowych.

       Wśród uczniów klas młodszych przyznano nagrody następującym wykonawcom:

       Miejsce I

       Klara Gawryś z klasy IB, wykonawczyni piosenki  - „Być kobietą”

        Weronika Szostak z grupy Żabki w pokazie gimnastyczno-baletowym

       Miejsce II

       Ewa Moczulska wykonawczyni piosenki  „A ja wolę moją mamę”

       Kaja Gąska z klasy IA z występem tanecznym połączonym z akrobatyką

       Miejsce III

       Franciszek Rokicki z grupy Żabki wykonawca wiersza  pt. „Jak to dobrze być chłopakiem” autorki Katarzyny Kowalskiej

       Wiktoria Rybczyńska z klasy IIIB z piosenką Vajana

        

       W klasach starszych:

       Miejsce I

       Aleksandra Korulczyk  z klasy IVB – w pokazie akrobatyki sportowej i Lena Piętka z klasy VA zachwyciła jury wykonaniem piosenki Zespołu Myslovitz – I nawet kiedy będę sam

       Miejsce II

       Duet Zuzanna Mrowiec z klasy VIIIB i Julka Masny z klasy VIC wykonały piosenkę z akompaniamentem gitary i klawiszy

       Miejsce III

       Weronika Grajda z klasy Vc i Julia Długosz z klasy VIIA

       Nie można pominąć występu  Julii Gass z klasy VIB , której głos zachwycił publiczność. Można stwierdzić, że  rośnie nam godna  następczyni Kayah.

       II  Przegląd Szkolnych Talentów wzbudził wiele emocji  i zachwytów . Nasi młodzi artyści mogli zaprezentować się przed wspaniałą publicznością, która dopingowała i wyrażała pełną aprobatę dla naszych uczestników.   Przegląd Talentów  należy zaliczyć do jednej z wielu  udanych imprez . Miejmy nadzieję, że wrośnie on w tradycję naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Przegląd w przyszłym roku szkolnym.

      • Gminny Turniej z piłki nożnej halowej

      • W dniu 5.03.2020 odbył się Gminny Turniej z piłki nożnej halowej w hali w Kołbieli w kategorii dziewcząt i chłopców. Gościliśmy Szkoły z Człekówki, Kątów i Rudzienka. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Katarzyna Dróżdż, Zuzanna Dróżdż, Klaudia Krupka, Klaudia Król, Anna Więsik, Oliwia Zduńczyk, Maria Szostak, Martyna Dróżdż i Julia Moculska zdobyła 3 miejsce.  Reprezentacja chłopców w składzie: Kacper Kępka, Kacper Młynarczyk, Kacper Więsik, Brajan Dąbrowski, Adrian Stelmach, Oskar Kąkolewski, Piotr Wasiński, Mateusz Rżysko zakończyli rozgrywki na 2 miejscu. Turniej obfitował w wiele emocji i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju :)

      • „Warszawska Syrenka” – eliminacje szkolne

      • Drodzy Uczniowie!

       Zapraszamy do wzięcia udziału w  43. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

       Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0 – VIII szkoły podstawowej. Uczniowie oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych:

       I kategoria: klasy 0-III

       II kategoria: klasy IV-VI

       III kategoria: klasy VII-VIII

                 Zgłoszenia przyjmują:

       wychowawcy: kl. 0-III,

       nauczyciele języka polskiego: kl. IV-VIII

        

      • Rekrutacja 2020 r.

      • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i I klasy

       Termin rekrutacji oraz przyjmowania zgłoszeń do oddziałów przedszkolnych dzieci 6-letnich i 5-letnich oraz dzieci siedmioletnich do klas I:

       18.02.2020 – 13.03.2020r.

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli wzorem ubiegłych lat, uprzejmie informuje, iż od dnia 18 lutego 2020 roku, rozpoczyna się rekrutacja dzieci 6-letnich (urodzonych w 2014r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli oraz dzieci 7-letnich do klas pierwszych.

       Jednocześnie informujemy, iż dla dzieci 5-letnich (urodzonych w 2015r) również przewidziane zostały miejsca w oddziałach przedszkolnych SP Kołbiel – wnioski o przyjęcie do oddziałów przyjmowane będą począwszy od dnia 2 marca 2020 roku do dnia 13 marca 2020 roku.

       Szczegółowe zasady przyjmowania dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych określają zarządzenia i uchwały zamieszczone na stronie Gminy Kołbiel: www.kolbiel.pl

       Druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub poniżej:

       wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola-dla_dzieci_5-letnich.pdf

       zgloszenie_do-0-dla_dzieci_6-letnich.pdf

       zgloszenie_do_I_klasy-dla_dzieci_7-letnich.pdf

      • DRUŻYNA HARCERSKA „ŻYWIOŁY”

      • Jesteśmy 63 Kołbielską Drużyną Harcerską "Żywioły" im. Feliksa Fijałkowskiego. Od 2010 roku działamy na terenie gminy Kołbiel. Nasze zbiórki odbywają się co tydzień. Drużynę prowadzi pwd. Weronika Morochow.

       W czasie zbiórek poruszamy tematykę problemów współczesnego Świata np., zanieczyszczenie środowiska, dyskryminacje oraz nietolerancję grup społecznych. Nasza praca opiera się również na projektach starszoharcerskich i zadaniach zespołowych, w których harcerze i harcerki uczą się odpowiedzialności, pracy w grupie, samodyscypliny oraz organizacji czasu. Dzięki takim działaniom dzieci integrują się, poznają siebie nawzajem. Na zbiórkach staramy się spędzać czas aktywnie, często na świeżym powietrzu.

       Jesteśmy prężnie działającą drużyną. W tym roku wzięliśmy udział w Akcji Mikołaj Dzieciom, w której zebraliśmy rzeczy dla dzieci z domów dziecka oraz przekazaliśmy im Betlejemskie Światełko Pokoju. Wspólnie z pracownikami i uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli zrobiliśmy paczki świąteczne dla kombatantów AK i im również przekazaliśmy Betlejemskie Światełko Pokoju, tak jak Dyrekcji SP im. Armii Krajowej w Kołbieli, Wójtowi Gminy Kołbiel oraz Proboszczowi Kościoła Świętej Trójcy w Kołbieli. Do naszych obowiązków należy dbanie o groby poległych żołnierzy, uczestników wojny bolszewickiej i II wojny światowej, które znajdują się na pobliskim cmentarzu.

       Na co dzień uczymy się poprzez zabawę, tematyczne gry terenowe, wyjazdy, wycieczki, imprezy hufcowe, ciekawie prowadzone zbiórki. W ten sposób zdobywamy różne stopnie sprawności, co kształtuje charakter harcerza.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

      • W naszej szkole już od 3 lat obchodzimy Dzień Bezpiecznego internetu DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Z tej okazji młodsze klasy wykonują plakaty w formie plastycznej na brystolu, starsi uczniowie projektują plakaty elektroniczne.

      • Przegląd Talentów

      • Regulamin  Szkolnego Przeglądu Talentów

       karta_zgloszenia.pdf

       Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do udziału w Szkolnym Przeglądzie  Talentów, który odbędzie się 28 lutego 2020 r.

       Celem konkursu jest:

       • Wyłowienie i prezentacja dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej
       • Rozwijanie zainteresowań uczniów
       • Podniesienie samooceny i wiary we własne możliwości
       • Dobra zabawa 

       Organizator:

       Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       Postanowienia ogólne:

       1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą zaprezentować swoje zainteresowania, pasje, hobby, osiągnięcia czy talenty.

       2. Prezentacja może obejmować formę :

       • estradową : piosenka, kabaret, taniec, występy muzyczne, spektakl teatru szkolnego, recytacja, iluzja
       • sportową: pokazy zręcznościowe, gimnastyka artystyczna
       • literacką: wiersze, prace literackie, formy dziennikarskie
       • plastyczną: różne techniki plastyczne, wycinanka (dopuszczalne jest wykonanie prac w czasie trwania konkursu), fotografia, film
       • inne (dowolne – ustalone z organizatorami)

       3. Do udziału zaproszeni są zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent. Dopuszcza się udział w prezentacji całej klasy, drużyny.

       4. Wypełnioną i podpisaną przez rodzica/opiekuna kartę konkursową należy dostarczyć do  organizatorów konkursu: Pani Elżbiety Spanier lub Pani Małgorzaty Żelazowskiej  do dnia 7.02.2020r.

       5. Prezentacja nie powinna być dłuższa niż 5 minut.  Dopuszcza się prezentacje dłuższe, 10 minutowe w przypadku wystąpień grup prezentujących treści kabaretowe lub małe formy teatralne.

       6. Uczestnicy są także zobowiązani dostarczyć przed występem podkład muzyczny nagrany na

       wolnym od wad fizycznych nośniku.

       7. Talenty uczestników oceniać będzie powołane jury.

        8. W dniu występów uczniowie prezentują swoje umiejętności według przyznanych wcześniej kolejnych numerów. Kolejność występów zostanie podana przed konkursem.

       9. Organizator zapewnia sprzęt nagłaśniający , mikrofony, odtwarzacz CD, rzutnik multimedialny, ekran, sztalugi, tablice wystawowe, materace do ćwiczeń, krzesła (potrzeby w tym zakresie należy wpisać w karcie zgłoszeń). Wszystkie pozostałe rekwizyty potrzebne uczestnikom do występu zabezpiecza sobie sam wykonawca.

       10. Przed występem będzie możliwość   przeprowadzenia  próby mikrofonowej w sali.

       11. W konkursie zostaną wyłonieni zdobywcy I – III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas VII,VIII). 

       Postanowienia końcowe

       • Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy.
       • Mile widziana publiczność dopingująca swojego faworyta.
    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.