• Aktualności

      • NAUCZYCIEL ŚWIETLICY

      • Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli zatrudni od dnia 1 września 2021 roku pracownika na stanowisku:

       NAUCZYCIEL ŚWIETLICY

       Osoby posiadające wymagane kwalifikacje, zainteresowane pracą w tutejszej szkole prosimy o składanie CV do dnia 11 sierpnia 2021 roku.

       Curriculum vitae można dostarczać drogą e-mail na adres: spkolbiel@kolbiel.pl lub osobiście do sekretariatu szkoły.

       Przewidziane zatrudnienie na początku – na okres 1 roku z możliwością przedłużenia umowy, możliwość pracy w godzinach ponadwymiarowych.   

      • Życzenia od Pani Dyrektor

      • Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom i Rodzicom pragnę złożyć serdeczne podziękowania za naszą wspólną pracę w tym ciężkim roku. Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Naszym drogim Ósmoklasistom życzę jak najlepszych wyników z egzaminów, dostania się do wymarzonej szkoły średniej i realizacji życiowych planów i marzeń.

       Serdeczne życzenia dla Wszystkich, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!
                                                                                            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołbieli
                                                                                                     Agata Michalczyk

      • Ósmoklasiści żegnają Szkołę

      • Kilka słów od naszych Absolwentów: 

       "W imieniu Samorządu Szkolnego pragnę podziękować Pani Dyrektor i Pracownikom Szkoły za wspólnie spędzone lata.

       Jak powiedział Janusz Korczak: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami – Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” – dlatego szczególne słowa wdzięczności kieruję do naszych Nauczycieli, którzy poświęcili nam swój czas, siłę i włożyli wiele serca w nasze kształcenie. Przekazaliście nam Państwo nie tylko wiedzę, ale uczyliście nas jak się poprawnie zachowywać, jak postępować, aby w życiu było nam łatwiej.

       Bardzo Wam dziękujemy i obiecujemy wykorzystać wiedzę i wszelkie Państwa nauki w dalszym życiu. Zawsze będziemy miło wspominać czas spędzony w murach Szkoły Podstawowej w Kołbieli."

                                                                                                                 Przewodnicząca Samorządu Szkolnego
                                                                                                                                   Julia Długosz

      • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      • Uroczyste, piękne i wzruszające pożegnanie roku szkolnego 2020/2021 dotyczyło szczególnie klas ósmych, które to po raz ostatni w charakterze uczniów pojawiły się w murach szkoły.

       Koledzy z klas siódmych, pod przewodnictwem swoich wychowawców, zadbali o miły i serdeczny nastrój uroczystości zakończenia roku szkolnego, ofiarowali także pamiątkowe upominki.
       Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach wychowawców klas ósmych, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Jesteśmy z nich dumni i pewni, że zapas wiedzy, doświadczenia i nauki, jaki wynoszą z naszej Szkoły, pomoże im dobrze poradzić sobie w dalszym życiu.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim za pracę w tym trudnym, nietypowym, naznaczonym pandemią roku.
       Do zobaczenia we wrześniu!

      • Spotkania zapoznawcze dla przedszkolaków

      • Drodzy Rodzice,

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli zaprasza rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/2022 na spotkanie z wychowawcami i obejrzenie sal przedszkolnych.

       Wizyta Państwa odbywać się będzie w reżimie sanitarnym (dezynfekcja rąk przy wejściu, maseczka) z podziałem na grupy według ustalonego harmonogramu.

       Na spotkanie z każdą grupą przeznaczamy 30 minut – prosimy Państwa o dostosowanie się do poniższego harmonogramu: 

       Harmonogram.pdf

        

      • Ogłoszenie

      • Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczone zostały ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska.

      • Szkolny Konkurs Talentów

      • W tym roku „Szkolny Konkurs Talentów” miał zupełnie inną formę. Zarówno prezentacja talentów, jak i głosowanie odbywały się online ze względu na sytuację epidemiologiczną. Celem konkursu jak co roku była promocja talentów, popularyzacja działań artystycznych i sportowych uczniów naszej szkoły. Konkurs zorganizowany był dla wszystkich uczniów, z podziałem na kategorie wiekowe: klasy 0-III, oraz IV – VIII.

       Prezentacja dorobku artystycznego uczniów odbywała się online. W ramach konkursu jego uczestnicy nadsyłali do organizatorów filmiki i zdjęcia prezentujące swoje zdolności i umiejętności. Uczniowie zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Mogliśmy podziwiać m.in. taniec, śpiew, grę na instrumentach, prace plastyczne, akrobatykę, jazdę konno, osiągnięcia sportowe.

       O zwycięstwie uczestników „Szkolnego Konkursu Talentów” decydowała największa liczba oddanych głosów na daną prezentację. Swój głos można było oddać do 7 czerwca tylko raz, logując się na konto Microsoft i głosując na wybraną osobę.

       Wśród uczniów klas młodszych 0-III najwięcej głosów zdobyli:

       I miejsce: Wiktoria Leszczyńska, klasa 3b

       II miejsce: Jan Piętka, klasa 2a

       III miejsce: Nadia Piętka, grupa Żabki

       W klasach starszych:

       I miejsce: Julia Masna, klasa 7c

       II miejsce: Zuzanna Dróżdż, klasa 7a

       III miejsce: Natalia Jałocha, klasa 8b

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Pamiętajcie, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować!

       Karolina Tomaszewska

      • Dzień Dziecka

      • "Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się, śmiej  i kochaj tak, jak dziecko, i serce dziecka zawsze miej!"     

           Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

                   Szczególnie zapraszać do zabawy nie trzeba było. Dmuchane zamki, zjeżdżalnie, - to wszystko czekało na najmłodszych uczniów  z okazji ich wielkiego święta, czyli Dnia Dziecka. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji.  Lody, babeczki i słodkości smakowały wyjątkowo, bo pod "gołym niebem" wszystko lepiej smakuje. Było wesoło, kolorowo, bajkowo i muzykalnie!                                               Agnieszka Prasuła

      • Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Ekologicznym Osobliwości Rezerwatu Świder

      • W ramach XXII Spotkań nad Świdrem, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie zorganizowała Powiatowy Konkurs Ekologiczny Osobliwości Rezerwatu Świder. Organizowane od wielu lat wydarzenie miało na celu poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej związanej z rzeką Świder i Rezerwatem Świder. Laureatkami tegorocznego konkursu zostały dwie uczennice z naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii zdjęcie zajęła Lena Piętka z klasy 6a, trzecie miejsce w kategorii album uzyskała Zuzanna Skolimowska z klasy 5a.

                                  Obu dziewczynkom gratulujemy!

                                                                                                                       Małgorzata Żelazowska

      • Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie

      • Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie i promieniotwórczości. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wiedzy o polskich noblistach i ich osiągnięciach. Konkurs kierowany był do uczniów klas 7 i 8.  Wzięło w nim udział   20 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia prywatnego, zawodowego i odkryć naszej polskiej noblistki. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pozytywne uwagi, a 11 najlepszych osób oceny celujące z fizyki lub chemii do wyboru. Jury po sprawdzeniu testów postanowiło nagrodzić następujące osoby.

       Miejsce I - Anna Ocypa

       Miejsce II - Maja Woźnica, Izabela Staros

       Miejsce III - Wioletta Długaszek, Kacper Przybysz

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.   Zwycięzcom gratulujemy.

      • Międzynarodowy Dzień Dziecka

      • To dobry czas, by przypomnieć, że choć jeszcze niedorośli, jesteście chronieni - macie swoje prawa i obowiązki.  https://youtu.be/j0eCXbMdbyY  
       W dniu święta wszystkich Dzieci - małych, dużych i tych całkiem dorosłych, którzy czują się dziećmi, składamy serdeczne życzenia:
       Niech Wam się spełniają marzenia, niech radość zawsze gości na Waszych buźkach, niech świat będzie dla Was zawsze przyjazny i otwarty na Wasze nawet najbardziej szalone pomysły :-)

      • Cudownych Rodziców Mam!

      • Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i chciałyby bardzo, aby były to najpiękniejsze dni w całym przedszkolnym roku. To Święto Mamy i Taty!

       Mama i Tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas.Dlatego też 26 maja br. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Z racji na obowiązującą pandemię wydarzenie to zostało nagrane i udostępnione rodzicom w formie on-line.Dzieci w tym dniu z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i muzyczno – ruchowych.

       W podziękowaniu rodzicom za miłość, za troskę, za poświęcenie oraz za każdy dzień, dzieci przygotowały przepiękne prezenty, które wręczyły w domu mamie i tacie.

      • DYŻUR WAKACYJNY

      • Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 27/2021 Wójta Gminy Kołbiel, z dnia 20 maja 2021 roku w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli zorganizowany będzie dyżur wakacyjny dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2020/2021.

       Dyżur zaplanowany został w terminie od 1 lipca 2021r do 31 lipca 2021r. Rodzice zainteresowani dyżurem proszeni są o składanie kart zgłoszenia w terminie od 26 maja 2021r do 10 czerwca 2021 roku. Karty można pobrać ze strony internetowej przedszkola: www.przedszkolekolbiel.edupage.org lub z sekretariatu szkoły - karta powinna być ostemplowana przez placówkę, do której uczęszcza dziecko.

       O przyjęciu dziecka do dyżurującego przedszkola decyduje kolejność złożenia karty oraz niezaleganie z opłatami za świadczenia przedszkolne z poprzednich miesięcy. Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny zostanie wywieszona w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli w dniu 15 czerwca 2021r, o godz. 14:00.

       Rodzice dzieci zakwalifikowanych na dyżur są zobowiązani uiścić opłatę za wyżywienie w wysokości zgodnej z deklaracją w terminie do dnia 25 czerwca 2021 roku. Niewniesienie opłaty we wskazanym terminie traktowane będzie jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu dyżurującym.

      • Moja mała ojczyzna

      • Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Moja mała ojczyzna”- został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę konkursową. Rodzice i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 15 przedszkolaków. Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

       I miejsce – Kinga Święch

       II miejsce - Zuzanna Gawryś

       III miejsce- Jan Bąk

       Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie oraz drobny upominek.Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2021roku.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.

       Organizator Katarzyna Sęk