• Aktualności

      • Święta Majowe

      • W naszej Szkole jak zwykle patriotycznie i uroczyście. Wszyscy uczniowie pięknie, odświętnie ubrani, zgromadzili się na uroczystym apelu przygotowanym przez klasy 4 i ich wychowawców. Wchodzący do hali uczestnicy apelu zostali obdarowani biało-czerwonymi chorągiewkami, którymi radośnie machali podczas występów.

       Apel ropoczął się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie publiczność została zaproszona do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzycznego.

       Wzruszające patriotyczne wiersze, przeplatane był pięknie wykonanymi patriotycznymi pieśniami. 

       Na koniec pani dyrektor Agata Michalczyk podziękowała organizatorom za pięknie przygotowany apel, a całej społeczności szkolnej życzyła wspaniałego, patriotycznego i radosnego świętowania.

      • Zapisy do świetlicy szkolnej.

      •    Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

         Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2023 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe ( obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-mail szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  WORD  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej Z2( dla klas I - III) lub Regulamin Świetlicy Szkolnej Z4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

          Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 15 czerwca 2023 r.

         Dodatkowe zapisy będą możliwe na  początku miesiąca września, pod warunkiem dysponowania wolnymi  miejscami w świetlicy szkolnej.

      • Spotkanie z policjantem

      • 27 kwietnia gościliśmy w szkole policjantów z Posterunku Policji  Kołbieli.

       Panowie spotkali się z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz uczniami klas I-III. Poruszyli wiele ważnych tematów dotyczących  bezpieczeństwa m. in.:

       • opowiedzieli o zawodzie policjanta,
       • przedstawili sytuacje, w których należy zwrócić się do policji ,
       • przypomnieli numer alarmowy 997 oraz 112
       • zaprezentowali mundur, odznakę i wszystkie akcesoria, których używają w swojej pracy,
       • przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się po ulicy,
       • poinformowali dzieci jak reagować, gdy obce osoby próbują nawiązać z nimi kontakt.

       Na koniec był czas na zadawanie pytań, a później  największa atrakcja czyli oglądanie zewnątrz i wewnątrz policyjnego auta. Dźwięk sygnałów policyjnych wywołał ogromną euforię wśród uczniów.

       Dziękujemy Panom dzielnicowemu i kierownikowi Posterunku Policji w Kołbieli za to tak ważne dla bezpieczeństwa dzieci spotkanie.

      • Konkurs ekologiczny

      • Dziękujemy wszystkim dzieciom i uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na przygotowanie stroju ekologicznego przy wykorzystaniu materiałów przeznaczonych do recyklingu. Okazuje się, że pomysłowość naszych dzieci jest niesamowita.  Wyłonienie najbardziej kreatywnych projektów sprawiło organizatorom nie lada kłopot. W każdej kategorii przyznaliśmy trzy miejsca.

       Wyniki konkursu:

       Oddziały przedszkolne

       I miejsce – Antek Kępka  grupa „Jeżyki”

       II miejsce – Sandra Jałocha  grupa „Motylki”

       III miejsce – Emilka Domańska  grupa „Żabki”

       Klasy I – III

       I miejsce – Filip Kruszewski  klasa 1c

       II miejsce – Oliwia Zielińska  klasa 2b

       III miejsce – Weronika Majewska  klasa 1a

       Klasy IV - VIII

       I miejsce – Marcin Legierski  klasa 7b

       II miejsce – Maja Matysiak  klasa 4a

       III miejsce – Zuzia Wilczek  klasa 4c

        

       Zwycięzcom gratulujemy !                                                                            

      • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI w naszej szkole

      • Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi to „Zainwestuj w nasza planetę”. Kwietniowe obchody są okazją do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska  i służą budowaniu świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska i podejmowaniu konkretnych działań wspierających ochronę naszej Planety.

       21 kwietnia 2023r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jak co roku  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami posprzątali obszar znajdujący się wokół obiektu sportowego i terenu szkoły. Efekty były zaskakujące, a ilość zebranych worków dawała do myślenia… 

       W tym dniu odbył się również konkurs polegający na przygotowaniu stroju ekologicznego z różnych materiałów   przeznaczonych do recyklingu lub z jego elementami. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0, I-III oraz IV-VIII. Kreatywność i pomysły naszych uczniów były zachwycające, a efekty prac przyciągały wzrok publiczności. Wkrótce ogłosimy wyniki konkursu. 

       Tego dnia odbyły się również    lekcje i pogadanki tematyczne dotyczące ochrony środowiska i konieczności podejmowania inicjatyw proekologicznych. W symbolicznym geście nasi uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w kolorach Ziemi. Oczywiście dominującym kolorem była zieleń.

       Tegoroczny Dzień Ziemi był ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywność w działaniach proekologicznych i kreowanie postaw godnych naśladowania. To ważne dla naszej Planety!

       Organizatorzy:

       D.Cieplińska, M.Bieńkowska, M. Antosiewicz oraz  Samorząd Uczniowski

      • 50 lat Alberta Albertsona

      • 18 i 19 kwietnia uczniowie klas pierwszych udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołbieli, by wraz z Albertem Albertsonem - jednym z najbardziej lubianych szwedzkich bohaterów książkowych świętować jego 50 urodziny.

       Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania dzieciom serii książek Gunilli Bergstrom i przybliżeniu im postaci  tytułowego Alberta. Następnie „pierwszaki” obejrzały wystawkę znajdującą się w holu. Najbardziej spodobała im się część, gdzie prowadząca po przeczytaniu jednej z przygód przeprowadziła quiz. Podczas całej wizyty wszystkim towarzyszyły niezwykłe emocje.

       Dziękujemy za zaproszenie, spotkanie na pewno zachęciło uczniów do częstszych wizyt w bibliotece.

      • Gminny Turniej Piłki Nożnej

      • 18.04.2023 r. odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej. Uczniowie 4 szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na gminnym stadionie. Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce, natomiast chłopcy z naszej szkoły zwyciężyli całe zawody.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów ;)

      • O TADKU NIEJADKU – BABCI I DZIADKU

      • W środę 19 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Teatr "Pasja" z Białegostoku. Przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć spektakl pt.: „O Tadku-niejadku, babci i dziadku".

       Była to piękna, zabawna i pouczająca bajka, która zaangażowała dzieci do pomocy i pokazała, iż problem grymaszenia przy jedzeniu jest dobrze znany naszym przedszkolakom.

       Z pewnością wszyscy zapamiętają, że warto się zdrowo odżywiać!

       Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie atrakcji dla przedszkolaków.

       Beata Bogdańska

      • Święto Chrztu Polski

      • 14 kwietnia 2023 roku  obchodziliśmy w szkole Święto Chrztu Polski. To państwowe święto, obchodzone od 2019 roku. Uczniowie klas czwartych, piątych, siódmych i ósmych zorganizowali quiz historyczny o początkach państwa polskiego oraz wykonali wystawę prac plastycznych. Przeprowadzone zostały, również lekcje z wykorzystaniem narzędzi TIK.

      • Konkurs Wiedzy o Sporcie

      • W dniu 5 kwietnia odbył się konkurs wśród uczniów naszej szkoły z wiedzy o sporcie.

       Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z ogólnej wiedzy o sporcie. Zwycięzcy konkursu: I miejsce - Kacper Mazek 5a, Aleksandra Soszyńska 8b, Franciszek Strzeżysz 8bII miejsce - Julia Piórkowska 8a, Maria Żurawińska 8aIII miejsce - Bartłomiej Laskus 8b, Wiktor Sikorski 8b.

       Bardzo dziękujemy za udział w konkursie. WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY!!!!

      • Gdzie się podziały jajka?

      • 30 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole aktorów, którzy zaprezentowali  przedstawienie wprowadzające nas jeszcze bardziej w świąteczny, wielkanocny nastrój.

       Nasze przedszkolaki obejrzały występ pt. „Gdzie się podziały jajka?”. Za nami mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy, ale również nauki.  Ważny morał, na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

       Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie oraz sfinansowanie tego wydarzenia

       dla Oddziału Przedszkolnego.

      • Turniej tańca

      • W miniony weekend grupy taneczne trenujące w naszej szkole pod okiem instruktora Michała Pulczyńskiego wystartowały na turnieju tańca organizowanym przez szkołę tańca PRO-DANCE. Regularne treningi oraz pozytywne nastawienie na turnieju pozwoliło im wywalczyć miejsca na podiach.

       -Pierwsze miejsce w kategorii formacji tanecznych 4-6lat

       -Drugie miejsce w kategorii formacji tanecznych 7-12lat

       Gratulujemy wszystkim sportowcom oraz życzymy dalszych sukcesów!

      • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      • W piątek 31 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczciliśmy ten wyjątkowy czas - przypadający w 2023 roku na niedzielę 2 kwietnia-przybierając kolor niebieski. Nasi uczniowie i nauczyciele, swoim ubiorem dali wyraz solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami. Udowodnili również, że są empatyczni i tolerancyjni wobec odmiennych możliwości i potrzeb. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

      • Góra Grosza - podsumowanie

      • "Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.”

       31 marca zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Góra Grosza”, której celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do akcji. Zebrane „grosiki” zostały posegregowane według nominałów i przeliczone przez wolontariuszy. Wspólnie udało nam się uzbierać prawie 82 kg monet, co dało kwotę 2100,20 zł. 

       Wszystkie zebrane monety zostały zapakowane i wysłane do Towarzystwa Nasz Dom - organizatora akcji. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel.