• Aktualności

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • 14 lutego 1942 r. z rozkazu Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego, Związek Walki Zbrojnej , został przekształcony w Armię Krajową .  Jej komendantem został gen. Stefan Rowecki „Grot”. Armia Krajowa była największą, konspiracyjną organizacją wojskową w okupowanej przez Niemców Europie, w której szeregi weszli żołnierze będący w czynnej służbie wojskowej.  AK działała na terenach II Rzeczpospolitej  okupowanych przez III Rzeszę i Związek Sowiecki do stycznia 1945.

                       21 lutego 2024 r. uczniowie naszej szkoły  w niezwykły sposób świętowali  82. rocznicę powstania Armii Krajowej- patrona naszej szkoły.  Uczniowie klas IV-VIII podzieleni na grupy  wzięli udział w patriotycznym biegu, w czasie którego mieli do wykonania  szereg zadań sprawdzających wiedzę na temat Armii Krajowej, aby zdobyć cyfry szyfru. Młodzież musiała odczytać zaszyfrowaną przysięgę AK, wykazać się umiejętnością opatrywania ran i udzielania pomocy (co wywołało w uczniach i uczennicach najwięcej emocji), odnaleźć  atrybuty żołnierzy, wykazać się znajomością hymnu szkoły oraz umiejętnościami  łamania szyfrów. Na końcu trasy czekała na nich skrzynia ze słodkimi nagrodami zamknięta na  zamek szyfrowy, którą należało otworzyć.

       Dzięki  takiej formie obchodów Święta Szkoły uczniowie mieli okazję nie tylko pogłębić i utrwalić wiedzę na temat działalności AK, ale również ćwiczyć współpracę w grupie, aktywizować różne zmysły i zaangażować się emocjonalnie  przy rozwiązywaniu zadań praktycznych.

      • Konkurs na Palmę Wielkanocną

      • Palmy_2024 - regulamin_i_zgloszenie

       Drodzy Uczniowie!

       Już po raz XII zapraszamy Was, Wasze Rodziny, Znajomych, Kolegów i Koleżanki do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach:

       DZIECI PRZEDSZKOLNE, KLASY 1-3, KLASY 4-6, KLASY 7-8, MŁODZIEŻ I DOROŚLI

       Gotowe palmy wraz przytwierdzoną metryczką należy składać do 21 marca 2024r. (czwartek) w sekretariacie szkoły do godz. 15.00. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajdziecie na stronie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       Konkurs został zgłoszony na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty, co kwalifikuje laureatów do wpisu na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.    

       UWAGA!

       Tradycyjnie Konkurs będzie połączony z akcją dobroczynną, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

       Serdecznie zapraszamy!

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


       Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

       W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

      • Karnawał, karnawał!

      • To już ostatnie chwile tegorocznego karnawału!

       Spędziliśmy je na wesołej karnawałowej zabawie. Młodsi bawili się na swojej zabawie wraz z animatorami, starsi zaś na wieczornej dyskotece karnawałowej, organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy w znakomitych humorach, poprzebierani w ciekawe stroje ochoczo brali udział w tańcach i zabawach. Najbardziej wyróżniający się zostali nagrodzeni w kategoriach: za najciekawszą fryzurę, najciekawsze przebranie i najlepiej przebraną klasę. Rada Rodziców uświetniła zabawę, fundując młodzieży FOTObudkę - więc po świetnej zabawie zostaną też piękne pamiątki.

      • Teatr w naszej szkole

      • 7 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl ekologiczny pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. Była to niezwykle ciekawa, barwna i bogata w efekty specjalne opowieść, która przybliżyła dzieciom tematykę ekologii i ochrony środowiska oraz pokazała, do czego może prowadzić nieodpowiednie gospodarowanie odpadami. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu w sposób aktywny – tańczyli, śpiewali, a nawet segregowali znajdujące się na scenie opady. Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie uczyły, jak dbać o świat wokół nas. To wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci.