• Aktualności

      • Nasza zima zła!

      • “Hu! Hu! Ha!

       Nasza zima zła!

       Szczypie w nosy, szczypie w uszy!

       Mroźnym śniegiem w oczy prószy…”

       A my się zimy nie boimy! Wręcz przeciwnie! Korzystamy z jej uroków. Tegoroczna zima dopiero teraz przyniosła wiele radości wszystkim dzieciom, bo pojawił się tak długo oczekiwany pierwszy śnieg. Dlatego korzystając z jej uroków, odpowiednio przygotowani -postanowiliśmy pobawić się w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci oddały się „zimowemu szaleństwu”- jeżdżąc na sankach, rzucając śnieżkami, chodząc po śladach, robiąc aniołki oraz lepiąc bałwana. Śnieg i mróz absolutnie nie przeszkadzał nikomu a do przedszkola wróciliśmy z czerwonymi policzkami i szerokimi uśmiechami. Zabawa była naprawdę wspaniała! Przy okazji, dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu.

      • Konkurs historyczny

      • 20 października 2020 r. z okazji setnej rocznicy bitwy warszawskiej odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny pt.: „Józef Piłsudski i jego czasy”.  Konkurs ten był  przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych powiatu otwockiego. Jego główne cele to przybliżenie  popularyzacji i utrwalenie wiedzy o historii Polski z przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie dzięki konkursowym przygotowaniom poznali bliżej  postać  Józefa Piłsudskiego. Niebagatelnym założeniem było kształtowanie  postaw patriotycznych i poczucia szacunku dla dziejów naszej Ojczyzny 

       I etap – szkolny odbył się 20 października i miał formę testu, pozwolił on wyłonić kandydatów do drugiego – powiatowego szczebla. Do dalszych rozgrywek konkursowych zakwalifikowali się uczniowie z klasy VIII b, Kacper Przybysz oraz Dawid Bąk.
       W
        związku z pandemią, drugi etap konkursu został  przeprowadzony 
       w  aplikacji Forms i wzięło w nim udział 12 uczniów z różnych szkół z terenu powiatu otwockiego.

       Przedstawiciele naszej szkoły zajęli odpowiednio Dawid Bąk – 5 miejsce, a Kacper Przybysz 6.
       Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud dodatkowej nauki i zdecydowali się na udział w konkursie.
       A naszym laureatom składamy gratulacje.
        

       Bartłomiej Piętka

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia:

       Zdrowia, uśmiechu, codziennej radości, niech w Waszych sercach zawsze będzie wiosna
       - dziękujemy, że jesteście :-)

        

      • Drzewa w krajobrazie

      • Kilku uczniów naszej  szkoły wzięło udział w Przyrodniczym  Konkursie Edukacyjnym Mazowieckiego Parku Krajobrazowego pt. „Drzewa w krajobrazie” zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.  Celem konkursu było rozbudzenie świadomości ekologicznej, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy i walorów przyrodniczych i kulturowych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
       Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła uczennica  z klasy IIIc naszej szkoły- Lidia Bąk. Dziewczynka wykonała pracę plastyczną pt. „Drzewo jako dom”, za którą otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową.
       Gratulujemy Lidii sukcesu!

       Katarzyna Bogdańska

      • Ferie

      • W czasie ferii w szkole nie można się nudzić. Przekonały się o tym dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tych dniach uczęszczała mniejsza grupa naszych podopiecznych, którzy brali udział w wielu ciekawych zabawach i zajęciach.

       Dzieci robiły prace plastyczne różnymi technikami, malowały w mleku, obserwowały przez lupę płatki śniegu, bawiły się na magicznym dywanie, a także

       korzystając z uroków zimy przebywały na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do celu, jeździły na sankach, ulepiły bałwana. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.

      • Wigilia

      • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii w każdej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani  i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi. 

        

                                                                       

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Mikołajki

      • Choć wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, to Mikołaj nie mógł nas odwiedzić w szkole, bo nas tam
       w większości nie ma… Takie czasy, musieliśmy czekać na niego w naszych domach. Podczas lekcji zdalnych nie zabrakło śmiesznych mikołajkowych akcentów – nagle pojawiły się stworki w mikołajowych czapkach, renifery i inne świąteczne duszki. Niektóre klasy skorzystały z najnowocześniejszej mikołajowej opcji i wysłały sobie prezenty za pośrednictwem kuriera. Najmłodsi zaś, którzy pracują w szkole, mogli liczyć na wizytę Świętego.
       Mikołaj oprócz wspaniałych upominków życzył wszystkim dużo, dużo zdrówka i pogody ducha :)

      • Grudzień

      • I już jest! Wyczekiwany, utęskniony i delikatnie bielący świat - GRUDZIEŃ. W tym tygodniu nasze sale zamieniały się w iście zimowe krainy: tworzyliśmy ozdoby, dekoracje oraz szykowaliśmy się na spotkanie ze św. Mikołajem. Choinki ubrane i wszystko gotowe, ale po kolei...Najpierw 4 grudnia - Barbórka- Dzień Górnika. Nasze przedszkolaki oglądały, dotykały i badały węgiel. Poznały jego właściwości, wiedzą też w jaki sposób i do czego jest wykorzystywany. Znają patronkę górników św. Barbarę oraz poszerzyły wiedzę na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Zapoznały się też z elementami galowego stroju górników wraz z ich charakterystyczną czapką - czako.W tym dniu wszystkim małym i dużym Basiom i Barbarom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe

                                                                                 Przedszkolaki wraz z gronem pedagogicznym.

      • „Barwy ojczyste”

      • Powiewa flaga 
       Gdy wiatr się zerwie 
       A na tej fladze 
       Biel jest i czerwień, 
       Czerwień - to miłość, 
       Biel – serce czyste…
       Piękne są nasze
       Barwy ojczyste.

       Czesław Janczarski

       Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując tradycje polskie 9 i 10 listopada 2020 r. w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

       W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Utrwalały nazwy symboli narodowych, odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” z zachowaniem właściwej postawy.

      • Święto Misia

      • W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchodzenie tego święta to już tradycja.

       Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach.Dla dzieci w tym dniu w szkole przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, ,,misiowe puzzle”, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce oraz ,,misiowa fotobudka”. Mamy nadzieję, że to święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas

      • Gimnastyka to zabawa, ruch dla dzieci ważna sprawa

      • Wiek przedszkolny to okres intensywnego wzrostu organizmu, a od rozwijania sprawności ruchowej zależy dalszy przebieg rozwoju fizycznego dziecka. Dla zdrowia i prawidłowego rozwoju psychoruchowego przedszkolaka niezmiernie istotne jest zaspokojenie jego naturalnej potrzeby ruchu. Ruch jest czynnikiem niezbędnym dla rozwoju,

       ponieważ ma wpływ zarówno na poziom rozwoju fizycznego, psychicznego jak i społecznego małego człowieka. Nasze przedszkolaki uwielbiają wszelkiego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Mogą rozwijać swoje sprawności ruchowe oraz prezentować nabyte umiejętności.

      • Niespodzianka

      • W naszej szkole zapanowała ogromna radość. Jaki był jej powód? Otóż radość dzieci wywołują najczęściej  prezenty. I  właśnie w minionych dniach czekała na dzieci niespodzianka - nowe zabawki oraz sprzęty potrzebne do nauki i terapii  naszych pociech. Zakupiono pomoce oraz zabawki rozwijające sprawność  manualną i wyobraźnię dzieci, ścieżkę sensoryczną, pomoce edukacyjne do terapii pedagogicznej: czytania, pisania, szereg przydatnych pomocy do terapii dysleksji, dysgrafii, dysortografii, terapii ręki, a także szeroko pojętych funkcji poznawczych, jak mowy, myślenia logicznego i ciągów przyczynowo - skutkowych.  Teraz nauka będzie o wiele przyjemniejsza.

       Edyta Bocian

      • Święto Niepodległości

      • 11 listopada to wspaniała i bardzo ważna rocznica, którą w naszej Szkole zwyczajowo obchodzimy bardzo uroczyście. Niestety w tym trudnym roku pandemii nie mogliśmy się spotkać i wspólnie poświętować. Staraliśmy się jednak pamiętać o naszej Ojczyźnie i podkreślić jak jest dla nas ważna, poprzez specjalne patriotyczne akcenty. Każda klasa przygotowała na tę okazję piękne stroje, grafiki, flagi. Wyróżnione prace prezentujemy poniżej.

       Kochamy naszą Ojczyznę, a w dzisiejszych czasach patriotyzmem możemy się wykazać pilnie wykonując swoje obowiązki i dbając o siebie nawzajem.

       Aneta Bartnicka

      • Jesteśmy on-line

      • Od 9 listopada w związku z decyzją rządu wszyscy uczniowie pracują online.
       Klasy 1-8 realizują swoje zadania z wykorzystaniem metod zdalnej pracy zgodnie z obowiązującymi procedurami pracy zdalnej. Wszystkie informacje są przesyłane zarówno do Rodziców, jak i Uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

       Klasy 0 uczęszczają na zajęcia stacjonarne.

       Tymczasem wszystkim życzymy dużo zdrowia i cierpliwości.

      • Kołbielski cmentarz

      • „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie…” Kardynał Stefan Wyszyński

       W przedostatnim tygodniu października, z okazji zbliżającej się uroczystości  Wszystkich Świętych klasy szóste Szkoły Podstawowej w Kołbieli odwiedziły kołbielski cmentarz.

       Za cel postawiliśmy sobie posprzątanie grobów zarówno żołnierskich, jak i nauczycieli, którzy kiedyś dawno temu pracowali w naszej placówce. Patron szkoły - Armia Krajowa – to także nasze patriotyczne zobowiązanie, żeby pamiętać o Nieznanych Żołnierzach, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Dzięki tej akcji oddajemy cześć zmarłym i uczymy się szacunku dla tradycji.
       Zaopatrzeni w niezbędne sprzęty ogrodnicze przystąpiliśmy do pracy, której efekty można podziwiać na zdjęciach. Cieszy nas bardzo to, że tak drobnym gestem możemy oddać hołd bohaterom naszej Ojczyzny.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych Świąt w naszej szkole. Obchodzimy je zawsze bardzo uroczyście - wdzięczni Nauczycielom i Pracownikom szkoły za ich codzienny trud. Specjalną niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski, który w imieniu wszystkich uczniów wręczył upominki i złożył życzenia:

       W Dniu Edukacji Narodowej do wszystkich Pracowników naszej Szkoły kierujemy te słowa:

       Życzymy, aby praca, którą Państwo wykonują, była otaczana szacunkiem, uznaniem i życzliwością. Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom naszej szkoły życzymy zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym. 

        

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.