• Aktualności

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • 14 lutego 1942 r. z rozkazu Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego, Związek Walki Zbrojnej , został przekształcony w Armię Krajową .  Jej komendantem został gen. Stefan Rowecki „Grot”. Armia Krajowa była największą, konspiracyjną organizacją wojskową w okupowanej przez Niemców Europie, w której szeregi weszli żołnierze będący w czynnej służbie wojskowej.  AK działała na terenach II Rzeczpospolitej  okupowanych przez III Rzeszę i Związek Sowiecki do stycznia 1945.

                       21 lutego 2024 r. uczniowie naszej szkoły  w niezwykły sposób świętowali  82. rocznicę powstania Armii Krajowej- patrona naszej szkoły.  Uczniowie klas IV-VIII podzieleni na grupy  wzięli udział w patriotycznym biegu, w czasie którego mieli do wykonania  szereg zadań sprawdzających wiedzę na temat Armii Krajowej, aby zdobyć cyfry szyfru. Młodzież musiała odczytać zaszyfrowaną przysięgę AK, wykazać się umiejętnością opatrywania ran i udzielania pomocy (co wywołało w uczniach i uczennicach najwięcej emocji), odnaleźć  atrybuty żołnierzy, wykazać się znajomością hymnu szkoły oraz umiejętnościami  łamania szyfrów. Na końcu trasy czekała na nich skrzynia ze słodkimi nagrodami zamknięta na  zamek szyfrowy, którą należało otworzyć.

       Dzięki  takiej formie obchodów Święta Szkoły uczniowie mieli okazję nie tylko pogłębić i utrwalić wiedzę na temat działalności AK, ale również ćwiczyć współpracę w grupie, aktywizować różne zmysły i zaangażować się emocjonalnie  przy rozwiązywaniu zadań praktycznych.

      • Konkurs na Palmę Wielkanocną

      • Palmy_2024 - regulamin_i_zgloszenie

       Drodzy Uczniowie!

       Już po raz XII zapraszamy Was, Wasze Rodziny, Znajomych, Kolegów i Koleżanki do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach:

       DZIECI PRZEDSZKOLNE, KLASY 1-3, KLASY 4-6, KLASY 7-8, MŁODZIEŻ I DOROŚLI

       Gotowe palmy wraz przytwierdzoną metryczką należy składać do 21 marca 2024r. (czwartek) w sekretariacie szkoły do godz. 15.00. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajdziecie na stronie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       Konkurs został zgłoszony na listę Mazowieckiego Kuratora Oświaty, co kwalifikuje laureatów do wpisu na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.    

       UWAGA!

       Tradycyjnie Konkurs będzie połączony z akcją dobroczynną, z której dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

       Serdecznie zapraszamy!

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


       Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

       W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

      • Karnawał, karnawał!

      • To już ostatnie chwile tegorocznego karnawału!

       Spędziliśmy je na wesołej karnawałowej zabawie. Młodsi bawili się na swojej zabawie wraz z animatorami, starsi zaś na wieczornej dyskotece karnawałowej, organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy w znakomitych humorach, poprzebierani w ciekawe stroje ochoczo brali udział w tańcach i zabawach. Najbardziej wyróżniający się zostali nagrodzeni w kategoriach: za najciekawszą fryzurę, najciekawsze przebranie i najlepiej przebraną klasę. Rada Rodziców uświetniła zabawę, fundując młodzieży FOTObudkę - więc po świetnej zabawie zostaną też piękne pamiątki.

      • Teatr w naszej szkole

      • 7 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl ekologiczny pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. Była to niezwykle ciekawa, barwna i bogata w efekty specjalne opowieść, która przybliżyła dzieciom tematykę ekologii i ochrony środowiska oraz pokazała, do czego może prowadzić nieodpowiednie gospodarowanie odpadami. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu w sposób aktywny – tańczyli, śpiewali, a nawet segregowali znajdujące się na scenie opady. Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie uczyły, jak dbać o świat wokół nas. To wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci.

      • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

      • Zagraliśmy w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz dwudziesty pierwszy nasza szkoła dołączyła do „drużyny” Jurka Owsiaka. Wolontariusze z klas VIII wraz z opiekunami w dniu dzisiejszym zebrali łącznie 6736,19 zł. Dziękujemy wszystkim za dołączenie do akcji.

      • Tenis stołowy

      • 12.01.2024 r. odbyły się Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 64 uczniów. Oto wyniki:

       Kategoria dziewcząt 4 klasa:

       I miejsce Oliwia Krupka – 4a

       II miejsce Weronika Szostak – 4b

       III miejsce Katarzyna Żeglińska – 4b

        

       Kategoria chłopców 4 klasa:

       I miejsce Adam Woźniak – 4a

       II miejsce Krzysztof Przesmycki – 4b

       III miejsce Marcel Krupka – 4a

        

       Kategoria dziewcząt klas 5-6:

       I miejsce Zofia Soszyńska – 6a

       II miejsce Zuzanna Ryfka – 6c

       III miejsce Izabela Parol – 6a

        

       Kategoria chłopców klas 5-6:

       I miejsce Kacper Sikorski – 6b

       II miejsce Jakub Urbaniak – 6b

       III miejsce Kacper Mazek – 6a

        

       Kategoria dziewcząt klas 7-8:

       I miejsce Liliana Młynarczyk – 7a

       II miejsce Hanna Szostak – 7a

       III miejsce Maja Krupka – 7a

        

       Kategoria chłopców klas 7-8:

       I miejsce Sebastian Staros – 7c

       II miejsce Oliwier Kutwiński – 7c

       III miejsce Filip Zawadzki – 7c

       Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów sportowych :-)

      • Jasełka

      • 6 stycznia uczniowie klas drugich zaprezentowali po mszy świętej o godzinie 12:30 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli krótkie Jasełka. Na scenie pojawili się Trzej Królowie, którzy pokłonili się i złożyli dary Dzieciąteczku, zatańczyli aniołowie, a wszyscy uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Przedstawienie zgromadziło wielu parafian, którzy gromkimi brawami nagrodzili młodych wykonawców. Na każdego czekał też upominek przygotowany przez ks. Proboszcza oraz Gminną Bibliotekę w Kołbieli z wójtem Adamem Budytą.

       Gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

      • Podsumowanie kiermaszu świątecznego

      • Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz świąteczny. Cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem. Do jego sukcesu przyczyniło się wiele osób, które przyniosły pyszne ciasteczka, pierniczki i inne wyroby. Udało się zebrać 1079 zł. Cześć dodchodu z kiermaszu Samorząd przeznaczy na cele charytatywne. Dziękujemy za Waszą aktywność!

      • Podsumowanie świątecznej zbiórki

      • W dniach 4 - 8.12.2023r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na paczki żywnościowe dla Podopiecznych Hospicjum Domowego Empatia w Otwocku. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się zebrać kwotę 831,72 zł. Za zgromadzone pieniądze zostały zakupione artykuły spożywcze (kawa, herbata, słodycze).

       Dziękujemy za okazane serce i włączenie się do akcji.

       Wolontariat szkolny

      • Świąteczne kolędowanie

      • spólne kolędowanie jest przemiłą tradycja naszej Szkoły. Wszystkie klasy wystąpiły z przepięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami, a wspierał je dzielnie nasz wspaniały szkolny chór. Całość zaplanowały panie: Małgorzata Żelazowska i Zofia Macios.

       Na koniec występów pani dyrektor Agata Michalczyk złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

      • Klasowe wigilie

      • Dorocznym zwyczajem klasy spotykają się we własnym gronie, wraz ze swoimi wychowawcami. Jest to wspaniała okazja do integracji, budowania wspólnoty, śpiewania kolęd i przypominania polskich tradycji. Dzielenie się opłatkiem, piękne serdeczne życzenia i przemiła atmosfera to coś, co zostaje na długo w pamięci.

      • Jasełka

      • Na niebie już gwiazda świeci, kolędy śpiewają dzieci. Uczniowie klas II wraz z wychowawcami zaprosili w tym roku społeczność szkolną na wspaniałe, piękne Jasełka. W środę 20 grudnia o godzinie 9:00.Była Maryja, Józef i Jezusek w żłobie i tak jak trzeba trzej królowie. Drugoklasiści zachęcali: "Niech przy nim łączą się Nasze rodziny w imię Bożej Dzieciny" Było nastorojowo, wzruszająco i świątecznie.

      • XX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

      • Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 20. edycji. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury: Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  - przewodnicząca, pani Dominika Młot, pani Alicja Pacek, pani Aneta Bartnicka.

       W kategorii klas 4-6 jury wyłoniło zwyciężczynię - Maję Matusiak. 

       W kategorii klas 7-8 zaś jury wydało następujący werdykt:

       I miejsce Eliza Osowiecka, II miejsce Tamara Masny, III miejsce Jeremi  Tymiński. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Gołąb, Natalia Pieńkowska, Krzysztof Wiącek.

       Dziękujemy bardzo Powiatowemu Młodzieżowemu Domowi Kultury w Otwocku, Powiatowi Otwockiemu oraz Gminnej Biliotece za współpracę i ufundowanie nagród.

       Gorące podziękowania kierujemy także do Nauczycieli, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów do udziału w tym trudnym konkursie.

       Wszystkich chętnych do sprawdzenia się w krasomówstwie zapraszamy już za rok, na - 21. edycję konkursu.

      • Mikołajki

      • W naszej szkole doroczną tradycją jest to, że radośnie obchodzimy mikołajki. Święto to podkreślamy wręczając sobie drobne upominki. Samorząd Szkolny ogłosił ten dzień Dniem Świątecznego Sweterka - do zabawy włączyli się wszyscy i oto w naszej szkole zrobiło się świątecznie i wesoło. Przedstawiciele SU składali wszystkim serdeczne życzenia częstując przy tym słodyczami.

      • Rada Rodziców zorganizowała wycieczkę!

      • W naszej szkole niezwykle prężnie działa Rada Rodziców, pełni pomysłów i werwy do pracy jej członkowie zaskakują co i raz dyrekcję, nauczycieli i swoje dzieci wspaniałymi wydarzeniami. Tym razem zabrali oni klasy młodsze do Przystani Świętego Mikołaja. 
       Dni podczas tej wycieczki były wypełnione wyjątkowymi atrakcjami i niesamowitymi aktywnościami. Dzieci miały okazję bawić się w kominowych labiryntach, potrenować z elfami, a nawet samodzielnie przygotować pierogi i pierniczki świąteczne. Pełne wrażeń wróciły z nadzieją, że to nie ostatni taki wyjazd zorganizowany przez Radę Rodziców.