• Aktualności

      • Jasełka

      • 6 stycznia uczniowie klas drugich zaprezentowali po mszy świętej o godzinie 12:30 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli krótkie Jasełka. Na scenie pojawili się Trzej Królowie, którzy pokłonili się i złożyli dary Dzieciąteczku, zatańczyli aniołowie, a wszyscy uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Przedstawienie zgromadziło wielu parafian, którzy gromkimi brawami nagrodzili młodych wykonawców. Na każdego czekał też upominek przygotowany przez ks. Proboszcza oraz Gminną Bibliotekę w Kołbieli z wójtem Adamem Budytą.

       Gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

      • Podsumowanie kiermaszu świątecznego

      • Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz świąteczny. Cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem. Do jego sukcesu przyczyniło się wiele osób, które przyniosły pyszne ciasteczka, pierniczki i inne wyroby. Udało się zebrać 1079 zł. Cześć dodchodu z kiermaszu Samorząd przeznaczy na cele charytatywne. Dziękujemy za Waszą aktywność!

      • Podsumowanie świątecznej zbiórki

      • W dniach 4 - 8.12.2023r. w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na paczki żywnościowe dla Podopiecznych Hospicjum Domowego Empatia w Otwocku. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się zebrać kwotę 831,72 zł. Za zgromadzone pieniądze zostały zakupione artykuły spożywcze (kawa, herbata, słodycze).

       Dziękujemy za okazane serce i włączenie się do akcji.

       Wolontariat szkolny

      • Świąteczne kolędowanie

      • spólne kolędowanie jest przemiłą tradycja naszej Szkoły. Wszystkie klasy wystąpiły z przepięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami, a wspierał je dzielnie nasz wspaniały szkolny chór. Całość zaplanowały panie: Małgorzata Żelazowska i Zofia Macios.

       Na koniec występów pani dyrektor Agata Michalczyk złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

      • Klasowe wigilie

      • Dorocznym zwyczajem klasy spotykają się we własnym gronie, wraz ze swoimi wychowawcami. Jest to wspaniała okazja do integracji, budowania wspólnoty, śpiewania kolęd i przypominania polskich tradycji. Dzielenie się opłatkiem, piękne serdeczne życzenia i przemiła atmosfera to coś, co zostaje na długo w pamięci.

      • Jasełka

      • Na niebie już gwiazda świeci, kolędy śpiewają dzieci. Uczniowie klas II wraz z wychowawcami zaprosili w tym roku społeczność szkolną na wspaniałe, piękne Jasełka. W środę 20 grudnia o godzinie 9:00.Była Maryja, Józef i Jezusek w żłobie i tak jak trzeba trzej królowie. Drugoklasiści zachęcali: "Niech przy nim łączą się Nasze rodziny w imię Bożej Dzieciny" Było nastorojowo, wzruszająco i świątecznie.

      • XX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

      • Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 20. edycji. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury: Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  - przewodnicząca, pani Dominika Młot, pani Alicja Pacek, pani Aneta Bartnicka.

       W kategorii klas 4-6 jury wyłoniło zwyciężczynię - Maję Matusiak. 

       W kategorii klas 7-8 zaś jury wydało następujący werdykt:

       I miejsce Eliza Osowiecka, II miejsce Tamara Masny, III miejsce Jeremi  Tymiński. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Gołąb, Natalia Pieńkowska, Krzysztof Wiącek.

       Dziękujemy bardzo Powiatowemu Młodzieżowemu Domowi Kultury w Otwocku, Powiatowi Otwockiemu oraz Gminnej Biliotece za współpracę i ufundowanie nagród.

       Gorące podziękowania kierujemy także do Nauczycieli, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów do udziału w tym trudnym konkursie.

       Wszystkich chętnych do sprawdzenia się w krasomówstwie zapraszamy już za rok, na - 21. edycję konkursu.

      • Mikołajki

      • W naszej szkole doroczną tradycją jest to, że radośnie obchodzimy mikołajki. Święto to podkreślamy wręczając sobie drobne upominki. Samorząd Szkolny ogłosił ten dzień Dniem Świątecznego Sweterka - do zabawy włączyli się wszyscy i oto w naszej szkole zrobiło się świątecznie i wesoło. Przedstawiciele SU składali wszystkim serdeczne życzenia częstując przy tym słodyczami.

      • Rada Rodziców zorganizowała wycieczkę!

      • W naszej szkole niezwykle prężnie działa Rada Rodziców, pełni pomysłów i werwy do pracy jej członkowie zaskakują co i raz dyrekcję, nauczycieli i swoje dzieci wspaniałymi wydarzeniami. Tym razem zabrali oni klasy młodsze do Przystani Świętego Mikołaja. 
       Dni podczas tej wycieczki były wypełnione wyjątkowymi atrakcjami i niesamowitymi aktywnościami. Dzieci miały okazję bawić się w kominowych labiryntach, potrenować z elfami, a nawet samodzielnie przygotować pierogi i pierniczki świąteczne. Pełne wrażeń wróciły z nadzieją, że to nie ostatni taki wyjazd zorganizowany przez Radę Rodziców.
        

      • Podsumowanie zbiórki z okazji Dnia Pluszowego Misia

      • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana zbiórka dla podopiecznych OTOP.  W tym roku zbiórka prowadzona była dla dwóch chłopców osieroconych przez pacjentów Hospicjum Domowego „Empatia” . Wspólnie udało nam się zebrać 1354,80 zł. Za zebrane pieniądze zostały zakupione  słuchawki dla 16 letniego Kuby i 15 letniego Kacpra. Bardzo dziękujemy za okazane serce.

      • Gminny Turniej Piłki Siatkowej

      • 27.11.2023 r. odbyły się gminne rozgrywki w piłce siatkowej. Uczniowie czterech szkół z naszej gminy rywalizowali tego dnia na sali gimnastycznej w Kołbieli. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce.  

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów :-)

      • Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

      • 23 listopada w Urzędzie Gminy w Kołbieli odbył się Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap gminny. Turniej rozgrywany był w 4 etapach - drużyny musiały zmierzyć się z testem wiedzy, z rundami pytań, a także z zadaniem specjalnym. Doskonale przygotowana drużyna z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce i tym samym reprezentowała Gminę Kołbiel podczas Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - nasza drużyna zajęła 4 miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie: Zuzi Skolimowskiej, Zuzi Wiącek i Wiktorowi Danajowi oraz nauczycielce, która przygotowała ich do turnieju - pani Agnieszce Maciąg.

      •   Wycieczka do Kłodawy

      •  20 listopada 2023r. w jesienny ponury poranek klasy siódme pod opieką wychowawczyń: p. Marleny Kosno, p. Anny Rogowskiej –Piętki, p. Jolanty Kaczorek oraz p. Bartłomieja Piętki wyruszyły na wycieczkę .

        Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy byli w świetnych nastrojach, bo zamiast zwykłej nauki w szkole ,w perspektywie było coś nowego i nieznanego.

        W czasie jazdy autokarem wycieczkowiczom czas umilał pan przewodnik z biura turystycznego Perkoz, który ciekawie opowiadał o historii pałacu w Nieborowie.

         Po dwugodzinnej podróży uczestnicy wycieczki przybyli  na miejsce. Już z daleka pałac w Nieborowie zrobił duże wrażenie. Po wejściu do środka rezydencja magnacka okazała się niezwykle interesująca. Na zwiedzających czekały bogato wyposażone wnętrza, pełne zarówno pięknych mebli, jak i dzieł sztuki. Tę niesamowitą kolekcję zgromadził w pałacu książę Michał Hieronim Radziwiłł.

         Pałac  na zewnątrz też prezentuje się okazale. Otacza go ogród w stylu francuskim, który o tej porze roku wygląda tajemniczo.

         Po pięknej lekcji historii o rodzie Radziwiłłów wycieczkowicze udali się do restauracji McDonald's, by wzmocnić siły przed następnym punktem wyprawy.

         Kopalnia soli w Kłodawie, bo o niej mowa, na pewno pozostanie na długo w pamięci zwiedzających. To największa czynna kopalnia soli kamiennej w Polsce oraz najgłębsza trasa turystyczna na poziomie  600 metrów. Głównie z tej kopalni pochodzi sól jadalna i drogowa, a roczne wydobycie sięga miliona ton. Naturalna sól kamienna o barwie białej oraz unikalnej różowej powstała z odparowania mórz i oceanów. Warto wiedzieć, skąd pochodzi główna przyprawa kuchenna.

         Niezapomniane wrażenie na wycieczkowiczach zrobił zjazd windą na poziom 600 metrów z prędkością 6m/s. Niektórzy nawet trochę się przestraszyli. Na dole przewodnicy przeprowadzili turystów wyrobiskami korytarzowymi do kaplicy św. Kingi- opiekunki górników solnych . Uczestnicy wycieczki  mogli również zobaczyć maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Niezwykła okazała się jedna z tysiąca komór po wydobyciu soli. Ma imponujące wymiary, bo około 15 m wysokości i szerokości , i ponad 200 m długości.      

        Wędrówce solnymi korytarzami towarzyszyła ciekawa, pełna pasji opowieść pana przewodnika na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Kolejna piękna lekcja historii.

         Wycieczkowicze pełni wrażeń wrócili na górę, gdzie w sklepiku zaopatrzyli się w zapasy soli oraz rożnych solnych pamiątek. Następnie wyruszyli w podróż powrotną, która minęław miłym nastroju.

         To był ekscytujący dzień, pełen niespodzianek i bardzo pozytywnych emocji. Listopad nie taki straszny!

                                                                                                                   Jolanta Kaczorek

      • Dzień Seniora

      • Dzisiaj Wasze święto Seniorzy kochani
       my z przedszkolakami życzenia składamy
       niech wam sprzyja szczęście
       niech wam zdrowie służy
       i cieszcie się życiem sto lat albo dłużej!!!!!!

       14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dla podopiecznych Domu Opieki w Kośminach oraz dla Seniorów z Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” w Kołbieli piękne laurki z życzeniami. Była to idealna okazja, aby podkreślić wyjątkową rolę osób starszych w naszym społeczeństwie.

        „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” Beniamin Franklin  życzymy  wszystkim, takiego braku czasu….

      • Szkoły Pełne Talentów

      • „Szkoły pełne talentów” to kampania  społeczna, w której brała udział nasza szkoła. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym. Razem zebraliśmy 833 talenciaki, które wymieniliśmy na zestaw artykułów plastycznych. Nagroda posłuży wychowankom świetlicy szkolnej do rozwijania wyobraźni, kreatywności i postawy twórczej.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły na lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystym złożeniu kwiatów pod pomnikiem Niepodległości, a następnie w uroczytym pochodzie przemaszerował do kościoła parafialnego, by uczestniczyć w Mszy świętej w intencji Ojczyzny.

      • Była, jest i będzie...

      • Była, jest i będzie - dumna, niepodległa, nasza...
       W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości społeczność szkolna zgormadziła się na apelu z okazji tak ważnego święta. Piękny montaż słowno-muzyczny przygotowały klasy szóste wraz z wychowawcami. Wzruszający występ ubarwił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu poszczególnych klas.