• Aktualności

      • Gminny Turniej Piłki Nożnej

      • 16.04.2024 na "kołbielskim" stadionie sportowym odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Zawodnicy z 4 szkół z naszej gminy rywalizowali w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców.

       Reprezentanci z naszej szkoły zajęli drugie miejsca w obu kategoriach.

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

      • W cieniu dębowego lasu

      •        W piątek 12 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wzruszającej uroczystości Pamięć wśród drzew przy pomniku „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na Wschodzie w latach 1939- 1945”  w Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Celestynów. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, po której nastąpiło honorowe wprowadzenie sztandarów, odczytanie i przekazanie patronatu nad Dębowym Lasem Pamięci oraz złożenie wieńców przy pomniku upamiętniającym pomordowanych leśników. Poczet Sztandarowy w składzie Aleksandra Pierunek, Dawid Osica, Iga Serżysko godnie reprezentował Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Kołbieli podczas uroczystości.

                                                                                                                 Alicja Pacek

      • Pasowanie na Czytelnika.

      • Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie młodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Wtedy to właśnie dla pierwszaków zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda.  Z tej okazji klasy III przygotowały dla klas I przedstawienie. W pierwszej części uroczystości młodsi uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką i rożnymi postaciami z bajek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

                                                                                                                         Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

      • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołbieli Odkrywają Historię Armii Krajowej

      • 13 marca w Szkole Podstawowej w Kołbieli odbył się niezwykły konkurs, który zabrał uczestników w podróż do przeszłości, do czasów Armii Krajowej. Celem tego wydarzenia było przybliżenie młodzieży historii i problematyki jednej z najważniejszych formacji oporu w czasie II wojny światowej. Organizatorzy konkursu postawili sobie za zadanie nie tylko przekazanie wiedzy historycznej, ale również zaszczepienie szacunku i zrozumienia dla bohaterstwa i poświęcenia pokoleń, które walczyły o wolność Polski.

       Konkurencja była zacięta, a uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą oraz zaangażowaniem. Po intensywnych przygotowaniach i emocjonującej rywalizacji, jury ogłosiło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Danaj z klasy 8a, który wykazał się wyjątkową erudycją i pasją do tematu. Tuż za nim, na drugim miejscu, uplasowała się Natalia Krzemińska, również z klasy 8a, która swoją wiedzą i zaangażowaniem udowodniła, że historia Armii Krajowej jest wciąż żywa w sercach młodych ludzi.

       Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział i pokazanie, że młodzież szkolna ma ogromny potencjał i zainteresowanie historią naszego kraju. Konkurs nie tylko umożliwił uczniom sprawdzenie swojej wiedzy, ale również był okazją do refleksji nad wartościami, które kształtowały naszą narodową tożsamość.

      • Test wiedzy o sporcie

      • W dniu 03.04.2024 r. w naszej szkole odbył się test wiedzy o sporcie.

       Uczniowie klas 4-8 odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę ogólną o sporcie oraz dotyczące historii, przepisów i zasad różnych dyscyplin sportowych.  

       Najlepsze rezultaty osiągnęli :

       1. Jan Wilczek
       2. Kacper Mazek
       3. Aleksander Górka
       4. Antoni Perka
       5. Zuzanna Ryfka

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom testu!

      • Warszawska Syrenka - etap powiatowy

      • W powiatowym etapie 46 Konkursu Warszawska Syrenka gminę Kołbiel reprezentowały dwie uczennice z naszej szkoły: Nadia Piętka i Małgorzata Matosek. Uczennice zaprezentowały się wspaniale i choć nie przeszły do następnych eliminacji, to składamy im serdeczne gratulacje za ich odwagę i piękne występy.

      • Pani Wiosna z recyklingu

      • 21 marca 2024 r. dobiegł końca konkurs świetlicowy skierowany do uczniów klas I-III pt. "Pani Wiosna z recyklingu".

       W konkursie wzięło udział 21 uczniów, a z zebranych prac wyłoniono I, II, III miejsce oraz 8 wyróżnień, które były oceniane pod względem samodzielności wykonania Pani Wiosny, kreatywności oraz ilości wykorzystanych eko materiałów/materiałów przeznaczonych do recyklingu.

       Poniżej przedstawiamy wyniki:

       I miejsce - Amelia Janiec 2b

       II miejsce - Jan Bąk 3b

       III - Nikodem Suchojad 2c

       Prace wyróżnione:

       Bogdański Miłosz 1b, Kowalczyk MIchalina 1c, Hajdacka Zuzanna 1d, Olszyna Nikola 2c, Zawadka Natalia 3b, Zielińska Oliwia 3b, Zduńczyk Nikola 3c, Święch Kinga 2b.

       Wszystkie prace konkursowe odznaczały się dużą pomysłowością i kreatywnością, co sprawiło, że wybór zwycięzcy był trudny.

       Laureatom konkursu gratulujemy. :)

      • Przywołaliśmy Wiosnę

      • Cały tydzień odczynialiśmy czary, aby Wiosna do nas przyszła - i chyba się udało.

       W poniedziałek był dzień bez plecaka - pomysły niesamowite - zamiast plecaka przybory szkolne i podręczniki były przynoszone w jak najbardziej wymyślnych bagażach - od puffy meblowej, poprzez kosz do przenoszenia zwierząt.
       We wtorek dzień na opak - wszystko mieliśmy na lewą stronę.
       W środę wszyscy się zazielenili - bo był Dzień Żaby.
       Czwartek to dzień kolorowej skarpetki - ale także niezwykle ważny dzień solidarności z osobami z zespołęm Downa, no i Dzień Samorządności - dlatego Uczniowie przejęli role nauczycieli i prowadzili lekcje w młodszych klasach.
       Ostatni dzień wiosennego tygodnia to dzień szalonej fryzury.
       Dziękujemy wszystkim za wspaniałe poczucie humoru i wspólną zabawę.
       Samorząd Uczniowski
        

      • Złota drużyna

      • W dniu 19.03.2024 r. odbyły się gminne zawody sportowe z tenisa stołowego w szkole w Człekówce. Turniej był rozgrywany z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców z podziałem na roczniki. W kategorii dziewcząt zajęliśmy 1 miejsce, zaś w kategorii chłopców zajęliśmy 3 miejsce. Osiągnięte wyniki dały nam zwycięstwo w całym turnieju.

       Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Krupka 4a, Zosia Sikorska 4a, Zosia Soszyńska 6a, Iza Parol 6a, Hania Szostak 7a, Liliana Młynarczyk 7a, Marcel Krupka 4a, Adam Woźniak 4a, Kacper Mazek 6a, Kacper Sikorski 6b, Miłosz Michalski 7a, Sebastian Staros 7c.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych :-)

      • Seniorzy łączą siły z przedszkolakami

      • W ramach współpracy z Gminnym Klubem Seniora „Zawsze Młodzi”, nasze przedszkolaki z grupy „Motylki” zorganizowały wspólne warsztaty plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele Klubu Seniora opowiadali dzieciom o dawnych zwyczajach związanych z tymi świętami.

       W niezawodnym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych seniorów i dzieci powstała piękna ozdoba na wielkanocny stół. Dzieci wspaniale spisały się zarażając wszystkich swoim entuzjazmem. Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do nawiązania współpracy międzypokoleniowej. Dziękujemy członkom Klubu Seniora za przybycie.

      • Dzień św. Patryka

      • 18 marca obchodziliśmy Dzień św. Patryka. Z tej okazji chętni uczniowie przychodzili ubrani na zielono. Klasy młodsze na lekcjach języka angielskiego zapoznały się z historią św. Patryka oglądając filmik edukacyjny. Wykonali także koniczynki na patyku. Zatańczyli również taniec z Leonem Leprechaunem, a najmłodsi uczniowie zbierali monety zgubione przez skrzata.

       Malwina Czepkowska

      • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

      • Już po raz 46. Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy z wieloma jednostkami m.in. Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwem Edukacji Narodowej organizuje Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

       8 marca w naszej gminie odbyły się eliminacje gminne, podczas których uczniowie – członkowie młodzieżówek OSP pisali testy. Komisja konkursowa wyłoniła spośród wszystkich 11 osób, które reprezentowały naszą gminę podczas eliminacji powiatowych.

       Z naszej Szkoły: Natan Gaszewski, Mateusz Kloch, Zuzanna Ryfka, Maja Krupka, Patrycja Kurdej i Kacper Sikorski. 
       13 marca br. w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku odbył się 𝗲𝘁𝗮𝗽 𝗽𝗼𝘄𝗶𝗮𝘁𝗼𝘄𝘆 .

       Do dalszych eliminacji na szczeblu wojewódzkim dostali się dwaj uczniowie z naszej gminy – Natan Gaszewski i Antoni Woźnica.

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy! Bardzo cieszy fakt, że dzieci i młodzież interesują się tematyką bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Być może wśród niektórych z Was są przyszli strażacy.

       Za wygranych, którzy będą reprezentować Powiat Otwocki na szczeblu wojewódzkim, trzymamy kciuki! Pokażcie na co Was stać!

        

      • Pożegnanie ostatniego AK-owca

      • Społeczność Szkolna pożegnała ostatniego żołnierza Armii Krajowej z terenu naszej gminy - pana Franciszka Matoska. 
       Śp. Franciszek Matosek ur. 15 kwietnia 1925 r., był mieszkańcem Woli Sufczyńskiej, działaczem społecznym, członkiem Armii Krajowej - pseudonim „Grab",uczestnik akcji „Burza".  Żył skromnie, pracowicie, ale w sercach nosił wspomnienia, o których trudno było zapomnieć, bo są częścią jego życiorysu. Był jednym z tych ludzi, którzy swoją odwagą i poświęceniem sprawili, że nasz kraj stał się wolny. Jak mówią słowa hymnu naszej Szkoły: „Byli tacy jak my, śmiało przez życie szli (...)"... Nasza Szkoła miała zaszczyt gościć wielokrotnie pana Matoska, z podziwem i zadumą wsłuchiwać się w jego wspomnienia. Na zawsze pozostanie dla nas wzorem patriotyzmu i odwagi.

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej przypomina, że rodzice dzieci/kandytatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce składają pisemne potwierdzenie woli.

       Potwierdzenie woli zostało przygotowane w formie karty informacyjnej, którą rodzice zainteresowani uczęszczaniem dziecka do naszych oddziałów przedszkolnych składają w terminie wskazanym w harmonogramie rekrutacji. Przygotowane karty oczekują na Państwa w szkole, można je również pobrać bezpośrednio z poniższego linku.

       Niezłożenie karty we wskazanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w oddziale przedszkolnym.

       Karta_informacyjna_-_potwierdzenie_woli.docx

      • Z wizytą u króla i nie tylko...

      • 4 marca 2024 r. klasy 6a i 6c wraz z wychowawcami oraz p. Bartłomiejem Piętką miały okazję się zintegrować na wspólnej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu były rozgrywki na arenach paintballu laserowego. Tutaj pojawiły się emocje, rywalizacja, ale też współpraca podczas walki. Następnie uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne, poszukiwali zasad i zasadowości, sprawdzali dlaczego pająk nie tonie
       i co potrafi dwutlenek węgla.

       Ostatnim punktem programu była wizyta u króla, czyli zwiedzanie pałacu Jana III w Wilanowie. Spacer po apartamentach królewskich – najstarszej części pałacu. W dawnej rezydencji władcy natrafiliśmy na liczne jego portrety, przedmioty z nim związane oraz malowidła sławiące jego mężne czyny.

       Wycieczka była bardzo udana, a to co najciekawsze zostanie w pamięci każdego z nas.