W piątek 18 października 2024r. rzeczy, dostarczone przez uczniów oraz produkty zakupione ze środków zebranych wśród pracowników naszej placówki w kwocie 900 złotych zostały przewiezione do Fundacji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Straży Pożarnych w Otwocku, a stamtąd pojadą do placówki we Wrocławiu, gdzie zostaną przekazane dla osób, które ucierpiały podczas powodzi. Dziękujemy za zaangażowanie ze strony rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły.
Ważna pomoc!
Święto Szkoły
Szkoła jakiej nie znacie…, Szkoła dawniej i dziś…, Szkoła moich marzeń… pod takimi hasłami 25 października 2024r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli świętowała dzień Patrona Szkoły. Obchody rozpoczęły się od spotkań w salach.
42Następnie klasy 4- 8 wzięły udział w różnych aktywnościach przygotowanych przez organizatorów. Część uczniów odwiedziła salę szkolną z dawnych lat, gdzie dowiedzieli się, jak wyglądała nauka za czasów ich dziadków i rodziców. Noszenie fartucha z białym kołnierzykiem, tornister, kałamarz, obsadka, stalówka, juniorki, przyjeżdżanie do szkoły autobusem ciągniętym przez traktor, dryndą, ogórkiem, to tylko niektóre z informacji wzbudzających wśród uczniów ogromne zainteresowanie i zdziwienie. W sali młodzież miała także okazję pisać na maszynie do pisania, przepisywać teksty przez kalkę, skorzystać z takich urządzeń jak: rzutnik, projektor, odtwarzacz DVD, a także przeprowadzać doświadczenia fizyczne związane z antystatycznością czy rozszerzalnością ciał stałych oraz wyznaczaniem poziomu. Kolejni uczniowie odwiedzili salę gimnastyczną, na której zgromadzono przyrządy do ćwiczeń z dawnych lat. Z wielkim zapałem i entuzjazmem grali w klasy, chłopka, skakali w gumę, ćwiczyli na trzepaku. Pobity został także rekord skoku wzwyż 1,35 cm przez Stanisława Długaszka z klasy VII a i Nikodema Majewskiego z klasy VIII c. Ogrom emocji wzbudziła tablica pod hasłem Poznaj mnie. Zadaniem każdej klasy było rozpoznanie jak największej ilości nauczycieli, których zdjęcia umieszczone były w gablocie. Domysłom i dociekaniom, kim jest osoba znajdująca się na zdjęciu, nie było końca. W salach uczniowie wykonywali makiety swojej szkoły, projektowali stroje szkolne oraz przygotowali kapsuły czasu, w których zamieścili informacje dla kolejnych pokoleń. Wysłuchali również wywiadów, które sami przeprowadzili z dziadkami, rodzicami i nauczycielami na temat ich szkół. Na koniec wszyscy zostali uwiecznieni na pamiątkowej fotografii w mundurkach szkolnych z dawnych lat w otoczeniu postaci przedstawiających uczniów w stylonowych fartuchach z białym kołnierzykiem. Chociaż 25 października 2024r. w naszej szkole był dniem świątecznym, to spędziliśmy go bardzo aktywnie. A efekty pracy i wyczynów uczniów można obejrzeć na zdjęciach.
Pasowanie klas I
Pobiliśmy rekord w resuscytacji!
16 października to dzień Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy organizowany przez Wielką Orkiestrę Swiątecznej Pomocy. Nasza szkoła uczestniczy w tym wydarzeniu już drugi raz. Uczniowie klas ósmych prezentowali umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Do starszych kolegów dołączyli młodsi, którzy także chcieli spróbować swych sił. Całe wydarzenie trwało pół godziny i zakończyło się sukcesem - resuscytacja nie została przerwana nawet na chwilę.
Gminny Turniej Piłki Nożnej
- 1
W środę 16.10.2024 r. nasza szkoła wzięła udział w gminnych zawodach w piłce nożnej. Do turnieju wystawiliśmy 4 drużyny - dwie dziewcząt i dwie chłopców z klas 4-6 i 7-8. W każdej kategorii nasi uczniowie okazali się niepokonani, wygrywając aż 8 meczów oraz remisując 3. Do szkoły wróciliśmy z 4 pucharami za zajęcie pierwszych miejsc! Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników, bo poziom rozegranych zawodów był bardzo wysoki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobywcom złotego krążka, a drużynom z pozostałych szkół, tj. Kątów, Człekówki i Rudzienka dziękujemy za zawody pełne emocji i wspaniałą grę :)
Wycieczka klas siódmych
7.10.24 r. uczniowie 7a i 7c z wychowawcami p. Karoliną Dudek i p. Pawłem Budytą oraz p. Zofią Macios spędzili miło czas w Warszawie. Pierwszym punktem wycieczki były akrobacje, przewroty i skoki na trampolinach.
Następnie seans w kinie pt. „Powstanie Warszawskie” - film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający historię Powstania Warszawskiego.
Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do domów.
2
Dzień Edukacji Narodowej
To doroczne, wyjątkowe święto wszystkich osób związanych z Oświatą - Nauczycieli i Pracowników. Jak co roku wszyscy uczniowie przygotowali życzenia i upominki dla swoich Nauczycieli. Podczas uroczystego spotkania w pokoju nauczycielskim pani Dyrektor Agata Michalczyk złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły, podziękowała za ich pracę. Do życzeń dołączył się również Samorząd Szkolny.
W tym roku z okazji tego święta odwiedził naszą szkołę także pan wójt - Sylwester Winek, wraz z panią dyrektor GZEAS - Anną Markowską-Czarnecką. Włodarz naszej gminy złożył wszystkim życzenia, a nastęnie wręczył nagrody: pani dyrektor Agacie Michalczyk, pani Joannie Jesion i pani Alicji Pacek. Pani dyrektor
imieniu wszystkich pracowników podziękowała za pamięć i życzenia.13
Serdeczne życzenia
Kolejny etap
8 października br. w Zielonce odbyły się indyidualne biego przełajowe – stanowiły one kolejny etap tej kategorii biegów – były eliminacjami do konkurencji na szczeblu wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentował Cezary Korulczyk z klasy 5c. Możliwość tego startu zawodnikowi dała wcześniejsza wygrana na etapie powiatowym. To już czas na małe podsumowania biegowego sezonu jesiennego – jako nauczyciele wychowania fizycznego w przyszłość patrzymy z optymizmem, gdyż nasi uczniowie chętnie trenują i poprawiają swoje wyniki.
Przedszkolaki uczą się ratować innych!
Podczas obchodów Światowego Dnia Pierwszej Pomocy gościliśmy w oddziale przedszkolnym pielęgniarkę – Panią Annę Sybilską, która wprowadziła naszych najmłodszych uczniów w tematykę pierwszej pomocy. Podczas warsztatów przedszkolaki przypomniały sobie numer alarmowy, dowiedziały się w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej, jak sprawdzić czy oddycha oraz jak wygląda pierwsza pomoc osobie, która przestała oddychać. Pani Ania przy pomocy fantomu zaprezentowała dzieciom wszelkie kroki mające na celu pomoc poszkodowanej osobie. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Odważnych i chętnych i do masażu serca oraz przeprowadzania sztucznego oddychania nie brakowało. Możemy czuć się bezpieczni ponieważ wśród nas są dzieci tak chętne do okazywania bezinteresownej pomocy.
Serdecznie dziękujemy Pani Ani za tą tak ważną i inspirującą lekcję.
1
Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych
30.09.2024 r. nasza szkoła wzięła udział w zawodach, w których brało udział ponad 500 uczniów.
Mimo tak wysokiego poziomu i bardzo dużej liczby uczestników zdobyliśmy złoty medal!
Cezary Korulczyk, uczeń klasy 5c, nie dał szans swoim przeciwnikom i w pewnym stylu wygrał swój bieg.
Serdeczne gratulacje!
Pozostali uczniowie również pokazali się z bardzo dobrej strony i potwierdzili, że stać ich na znakomite rezultaty.
Mamy więc nadzieję, że więcej zawodników z Kołbieli stanie na podium w kolejnych tego typu zawodach.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i zdobywcy złotego krążka!5
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
- 3
1.10.2024 r. odbyły się powiatowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych w Otwocku. Nasi Uczniowie startowali w 4 kategoriach:
- Dziewczęta (klasy 4-6) i (klasy 7-8)
- Chłopcy (klasy 4-6) i (klasy 7-8)
Poniżej przedstawimy wyniki:
2 miejsce w kategorii chłopców klas 7-8.
W składzie: Stanisław Długaszek 7a, Adrian Krupka 7a, Kacper Sikorski 7b, Jakub Wielgołaski 7b, Aleksander Górka 7c, Franciszek Sokół 7c, Bartłomiej Metera 8a, Dawid Rydz 8a, Jakub Kurdej 8b, Krystian Osica 8c.
5 miejsce w kategorii dziewcząt klas 7-8.
W składzie: Adrianna Parol 7a, Izabela Parol 7a, Antonina Rokicka 7a, Zofia Soszyńska 7a, Patrycja Kurdej 7b, Hanna Szostak 8a, Nadia Matuszewska 8b, Katarzyna Gajowniczek 8c, Weronika Piłka 8c, Maria Stańczak 8c.
6 miejsce w kategorii dziewcząt klas 4-6.
W składzie: Roma Perka 4a, Kornelia Wielgołaska 4a, Nadia Pacek 5b, Weronika Szostak 5b, Katarzyna Żeglińska 5b, Łucja Dąbrowska 6a, Kaja Gąska 6a, Marcelina Trzeciak 6a, Maja Matusiak 6b, Zuzanna Wilczek 6c.
8 miejsce w kategorii chłopców klas 4-6.
W składzie: Mikołaj Ryk 4c, Cezary Korulczyk 5c, Franciszek Rosłaniec 5c, Jakub Przyczka 6a, Michał Czarnota 6b, Adam Domański 6b, Michał Kot 6b, Grzegorz Piekut 6b, Adam Korulczyk 6c, Michał Szeląg 6c
Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników!!!!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W związku z XXIII Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania poloniści zaprosili uczniów do udziału w tej akcji. Każdy uczeń przygotował fragment ulubionej książki i czytając głośno, zaprezentował go w klasie. Aby urozmaicić swoje wystąpienie uczniowie przebierali się za wybraną postać z tej lektury lub przynieśli rekwizyty związane z tą postacią. Przygotowani zostali nagrodzeni dodatkowymi punktami i ocenami z języka polskiego. Poniżej możecie obejrzeć efekty wystąpień Waszych Koleżanek i Kolegów.
21
Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe
- 13
26.09.2024 r. odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Podczas zawodów nie brakowało emocji i czystej rywalizacji.
Lista uczniów, którzy zajęli miejsca I-III:I miejsce – Kornelia Wielgołaska – 4a
II miejsce – Mikołaj Ryk – 4c
I miejsce – Cezary Korulczyk – 5c
II miejsce - Adam Wożniak – 5a
III miejsce - Franciszek Rosłaniec 5c
II miejsce – Zuzanna Wilczek – 6c
I miejsce – Adam Domański – 6b
III miejsce ex aequo – Michał Czarnota i Adam Korulczyk – 6b i 6c
II miejsce - Zosia Soszyńska – 7a
III miejsce – Antonina Rokicka – 7a
I miejsce – Stanisław Długaszek – 7a
II miejsce – Adrian Krupka – 7a
III miejsce – Aleksander Górka – 7a
III miejsce – Maria Stańczak – 8c
I miejsce – Dawid Rydz – 8a
III miejsce – Bartłomiej Metera – 8a
Sprzątanie świata w mikro wydaniu
24 września klasa 2a wraz z wychowawczynią uczestniczyła w akcji „Sprzątanie świata”.
Został przygotowany transparent z hasłem „Jesteśmy eko”, z którym maszerowali ulicami Kołbieli.
Celem było zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania naszej planety Ziemi. Następnie drugoklasiści dzielnie przystąpili do zbierania śmieci w naszym pobliskim lesie.
Wy też możecie dołączyć do nas, bądźmy eko, zadbajmy o świat wokół nas.Klasa IIA
Sportowe święto w Szkole Podstawowej w Kołbieli
- 157
Nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Kołbieli po raz kolejny przygotowali wspaniałe sportowe wydarzenie. Tym razem zaprosili uczniów na przygodę z bieganiem i zorganizowali
Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych.20 września od najmłodszych – bo zerówkowiczów, po najstarsze klasy – reprezentanci wzięli udział w biegach, dzielnie walcząc ze zmęczeniem.
Uczniowie wykazali się prawdziwym hartem ducha, nie poddawali się, a wspaniała publiczność wytrwale i głośno dopingowała wszystkich – nie tylko mistrzów, ale także tych, którzy wbiegali na metę ostatni.
Na pochwałę zasługuje wspaniała postawa sportowców, ale też publiczności, która przygotowała piękne transparenty z dowcipnymi i zagrzewającymi do sportowej walki hasłami.
Sportowe święto zwieńczyła dekoracja zwycięzców, którym gratulowała i wręczała medale oraz dyplomy dumna ze swoich nauczycieli i uczniów – dyrektor szkoły – pani Agata Michalczyk.
Podczas zawodów pojawił się także pan wójt – Sylwester Winek, który pogratulował młodym sportowcom i ich nauczycielom zaangażowania i pięknej sportowej rywalizacji.
Kalos cagatos – czyli „Piękny i dobry” to starożytne przesłanie przyświeca także naszym pedagogom, którzy stawiają na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, troszcząc się o ich wychowanie, nauczanie, ale także dobre prozdrowotne nawyki – jakim jest upodobanie do sportu.
Poniżej wyniki z biegów przełajowych:
Zerówki – kategoria dziewczynki
I miejsce – Alicja Zielińska – grupa żabki
II miejsce – Emilia Wiktorowicz – grupa motylki
III miejsce – Lena Zawadka - grupa jeżyki
IV miejsce – Maja Wścieklicka – grupa biedronki
V miejsce – Maria Woźniak – grupa motylki
VI miejsce – Alicja Jaworska – grupa jeżyki
Zerówki – kategoria chłopców
I miejsce – Tobiasz Ocypa – grupa jeżyki
II miejsce – Nikodem Prasuła – grupa jeżyki
III miejsce – Tymon Zagórski – grupa żabki
IV miejsce – Szymon Gaszewski – grupa motylki
V miejsce – Stanisław Sturski – grupa biedronki
VI miejsce – Tomasz Bąk - grupa biedronki
Klasy pierwsze – kategoria dziewczynki
I miejsce – Zosia Więsik – klasa Ia
II miejsce – Alicja Sibilska – klasa Ia
III miejsce – Aleksandra Suchojad – klasa Ib
IV miejsce – Helena Czarnota – klasa Id
V miejsce – Ada Możdżonek – klasa Ic
VI miejsce – Marcelina Barcikowska – klasa Ic
Klasy pierwsze – kategoria chłopców
I miejsce – Aleksander Matysiak – klasa Ia
II miejsce – Julian Antosiewicz - klasa Ia
III miejsce – Antoni Pacek – klasa Id
IV miejsce – Aleksander Wielgoławski – klasa Ib
V miejsce – Oleg Piętka – klasa Ic
VI miejsce – Igor Grzęda – klasa Ic
Klasy drugie – kategoria dziewczynek
I miejsce – Michalina Trzeciak – klasa 2a
II miejsce – Rozalia Woźniak – klasa 2a
III miejsce – Amelia Przysowa – klasa 2a
IV miejsce – Katarzyna Moczulska – klasa 2a
V miejsce – Hanna Piętka – klasa 2b
VI miejsce – Zoja Lęgas – klasa 2c
Klasy drugie – kategoria chłopców
I miejsce – Fabian Zagórski – klasa 2a
II miejsce – Marcel Zduńczyk – klasa 2d
III miejsce – Mikołaj Matusiak – klasa 2d
IV miejsce – Antoni Makowski – klasa 2c
V miejsce – Adrian Szopa – klasa 2b
VI miejsce – Aleksander Kubiński – klasa 2b
Klasy trzecie – kategoria dziewczynek
I miejsce – Julia Sikorska – klasa 3b
II miejsce – Maria Rosłaniec – klasa 3b
III miejsce – Izabela Kurkowska – klasa 3a
IV miejsce – Aleksandra Bąk – klasa 3c
V miejsce – Gabriela Gąsiewska – klasa 3a
VI miejsce – Zuzanna Michalska – klasa 3b
Klasy trzecie – kategoria chłopców
I miejsce – Jan Przyczka – klasa 3a
II miejsce – Mikołaj Lizun – klasa 3c
III miejsce - Oskar Michalski – klasa 3a
IV miejsce – Szymon Chodkiewicz – klasa 3b
V miejsce – Jakub Ściblak – klasa 3a
VI miejsce – Miłosz Miller - klasa 3a
Klasa czwarta – kategoria dziewczynek
I miejsce – Hanna Sibilska – 4a
II miejsce – Kornelia Wielgoławska – 4a
III miejsce – Nadia Piętka – 4a
IV miejsce – Joanna Bąk – 4b
V miejsce – Oliwia Łapińska – 4c
VI miejsce – Amelia Dudek – 4b
Klasa czwarta – kategoria chłopców
I miejsce – Mikołaj Ryk – klasa 4c
II miejsce – Michał Nowicki – klasa 4c
III miejsce – Jan Woźniak – klasa 4b
IV miejsce – Ignacy Danielczuk – klasa 4b
V miejsce – Jan Zawadka – klasa 4c
VI miejsce – Dominik Piętka – klasa 4b
Klasa piąta – kategoria dziewczynek
I miejsce – Weronika Szostak – klasa 5b
II miejsce – Nadia Pacek – klasa 5b
III miejsce – Katarzyna Żeglińska – klasa 5b
IV miejsce – Lena Gontarczyk – klasa 5b
V miejsce – Lidia Młot – klasa 5c
VI miejsce – Karolina Szostak – klasa 5c
Klasa piąta – kategoria chłopców
I miejsce – Cezary Korulczyk – klasa 5c
II miejsce – Adam Woźniak – klasa 5a
III miejsce – Franciszek Rosłaniec – klasa 5c
IV miejsce – Krzysztof Przesmycki – klasa 5b
V miejsce – Tymon Dąbrowski – klasa 5a
VI miejsce – Franciszek Rokicki – klasa 5a
Klasa szósta – kategoria dziewczynek
I miejsce – Kaja Gąska – klasa 6a
II miejsce – Zuzanna Wilczek – klasa 6c
III miejsce – Marcelina Trzeciak – klasa 6a
IV miejsce – Łucja Dąbrowska – klasa 6a
V miejsce – Maja Matusiak – klasa 6b
VI miejsce – Lena Grzegrzółka – klasa 6c
Klasa szósta – kategoria chłopców
I miejsce – Adam Domański – klasa 6b
II miejsce – Michał Czarnota – klasa 6b
III miejsce – Grzegorz Piekut – klasa 6b
IV miejsce – Michał Szeląg – klasa 6c
V miejsce – Adam Korulczyk – klasa 6c
VI miejsce – Szymon Matosek – klasa 6c
Klasa siódma – kategoria dziewczynek
I miejsce – Zosia Soszyńska – klasa 7a
II miejsce – Izabela Parol – klasa 7a
III miejsce – Antonina Rokicka – klasa 7a
IV miejsce – Patrycja Kurdej – klasa 7b
V miejsce – Adrianna Parol – klasa 7a
VI miejsce – Małgosia Matosek – klasa 7b
Klasa siódma – kategoria chłopców
I miejsce – Stanisław Długaszek – klasa 7a
II miejsce – Adrian Krupka – klasa 7a
III miejsce – Kacper Sikorski – klasa 7b
IV miejsce – Aleksander Górka – klasa 7c
V miejsce – Jakub Wielgołaski – klasa 7b
VI miejsce – Leon Zieliński – klasa 7a
Klasa ósma – kategoria dziewczynek
I miejsce – Maria Stańczak – klasa 8c
II miejsce – Nadia Matuszewska – klasa 8b
III miejsce – Hanna Szostak – klasa 8a
IV miejsce – Katarzyna Gajowniczek – klasa 8c
V miejsce – Weronika Piłka – klasa 8c
VI miejsce – Martyna Lizun – klasa 8b
Klasa ósma – kategoria chłopców
I miejsce – Dawid Rydz – klasa 8a
II miejsce – Bartłomiej Metera – klasa 8a
III miejsce – Krystian Osica – klasa 8c
IV miejsce – Nikodem Majewski – klasa 8c
V miejsce – Filip Zawadzki – klasa 8c
VI miejsce – Franciszek Wojciechowski – klasa 8c
Pomagamy powodzianom!
Szanowni Państwo, w związku z trudną sytuacją powodziową na południu kraju nasza szkoła chce przyłączyć się do akcji pomocy powodzianom. Wielokrotnie Wszyscy odwiedzaliśmy Góry Stołowe i cieszyliśmy się ich urokiem. Teraz ich mieszkańcy potrzebują naszego wsparcia. Najbardziej niezbędne i potrzebne rzeczy to: rękawiczki gumowe i ogrodowe, koce, kalosze - gumiaki, wszelkie środki czystości, mydlo antybakteryjne, lampki czołowe, latarki, baterie, szczotki, łopaty, kuchenki na palnik gazowy, swetry, skarpety, ubrania robocze.
Wszystkie przyniesione rzeczy trafią do konkretnych ludzi potrzebujących pomocy w Stroniu Śląskim.
Rzeczy przynosimy do szkoły i przekazujemy do Pań przy głównym wejściu do dnia 26.09.br.
Z góry dziękujemy za pomoc.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
„Golgota leśników polskich i ich rodzin"
W środę 18 września 2024r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli miał zaszczyt uczestniczyć we wzruszającej uroczystości poświęconej leśnikom i ich rodzinom zamordowanym na Wschodzie. Wydarzenie miało miejsce Centrum Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Celestynów. Najpierw przybyli goście wzięli udział we mszy świętej upamiętniającej pomordowanych. Następnie wprowadzono Poczty Sztandarowe, odczytano apel poległych i złożono wieńce przy pomniku ofiar. Niecodziennym i niezwykłym doświadczeniem dla zgromadzonych okazały się salwy honorowe oddane na cześć bohaterów. Całą uroczystość swoją grą uświetniła orkiestra reprezentacyjna wojska polskiego. Na zakończenie uczniowie przedstawili krótką inscenizację „Pamięć wśród drzew”. Oby pamięć o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, pozostała w nas na zawsze.
4
Uroczystość przy pomniku leśników Nowakowskich
Spokojne na co dzień miejsce w środku lasu w miejscowości Bocian w dniu 13 września 2024r. o godz. 13.00 zawrzało. Zza drzew wyłaniali się ludzie, przychodzili pieszo, przyjeżdżali na rowerach, motorach, samochodami. Wszyscy spieszyli na uroczystość upamiętniającą leśników z rodziny Nowakowskich bestialsko zamordowanych w 1943r. nieopodal leśniczówki Gózd. Spotkanie wśród drzew przy pomniku zamordowanych rozpoczęła msza święta. Następnie wspomnienia swojej babci Jadwigi Drewnikowskiej córki zamordowanego Dobrosława Nowakowskiego przybliżyła wnuczka. Obrazy, które zapadły w pamięci Pocztu Sztandarowego obecnego na uroczystości, dotyczyły życia małej Jadzi, która swoje dzieciństwo spędzone w leśniczówce wspomina jako najpiękniejsze lata. Wszystko skończyło się, gdy jej najbliżsi oddali życie za ojczyznę i nigdy nie było już tak, jak przedtem…
Archiwum Aktualności