• Aktualności

      • Konkurs fizyczno–chemiczny

      • 21 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs fizyczno – chemiczny „ Maria Skłodowska – Curie i promieniotwórczość”.  

       Udział w konkursie brali chętni uczniowie z klas 7 i 8. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. 

       Pytania konkursowe dotyczyły życia rodzinnego, edukacji, pracy zawodowej i osiągnięć naukowych noblistki, a także promieniotwórczości. 

       Miejsca na podium zajęła trójka uczniów z klasy 8d: 

       I m-ce Karol Smoliński 

       II m-ce Maja Woźnica 

       III m-ce Anna Ocypa 

       Natomiast osoby wyróżnione to: 

       Dominika Kamieniecka z klasy 7d 

       Kinga Morochow z klasy 8d 

       Wioletta Długaszek z klasy 8a 

       Tomasz Wójcik z klasy 8

       Izabela Staros z klasy 8d 

       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. 

       Anna Rogowska – Piętka - nauczyciel fizyki 

       Justyna Łykus - nauczyciel chemii i fizyki 

      • Konkurs historyczyny

      • 16 marca odbył się konkurs historyczny o patronie naszej szkoły. Wzięło w nim udział 35 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o powstaniu Armii Krajowej, działalności AK w Kołbieli i okolicach oraz znać podstawowe informacje o żołnierzach Wyklętych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pozytywne uwagi, a laureaci i osoby wyróżnione, oceny.

       Wyniki konkursu:

       I miejsce: Anna Ocypa kl.8d

       II miejsce: Julia Masna kl.8c

       III miejsce Klaudia Krupka kl.8a  

       Wyróżnienia:
       1.Stanisław Waślicki kl.8a
       2.Gabrysia Zawadka kl.8d
       3.Antonina żołądek kl.8d
       4.Katarzyna Dróżdż kl 8a
       5.Aleksander Mazek kl.8a

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy. 

      • BohaterON

      • W naszej szkole został przeprowadzony w listopadzie ogólnopolski projekt o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania miała na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach pięciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion kartek i listów z życzeniami. 

       Projekt został skierowany do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży.

      • Uczniowie klas II w teatrze

      • 16 marca uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami pojechali do Warszawy do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście”.

       Podczas przedstawienia dzieci poznały wesołą dziewczynkę zwaną Czerwonym Kapturkiem i zobaczyły, jak radzi sobie z przeszkodami w drodze do babci. Dowiedziały się kto okazał się prawdziwym, a kto fałszywym przyjacielem? Wielkie miasto z gąszczem ulic, świateł, autobusów i tramwajów, czy świat wirtualny, w którym każdy może być każdym?

       „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście” to fascynująca, współczesna wersja „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle.

       Na zakończenie przedstawienia bohaterowie bajki zaprosili młodych widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymali zadania specjalne na scenie, a wszyscy widzowie tuż po spektaklu wzięli udział w warsztatach powiązanych tematycznie z bajką -zasady bezpieczeństwa dzieci w mieście i sieci.

       To był udany wyjazd!

       Wychowawcy klas II

      • "Wiosna, ach to TY!"

      • Radosne powitanie wiosny w naszej szkole, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, dało wszystkim upragniony powiew świeżości i świetnej zabawy.                                      (fot. Anna Piętka)

      • Solidarni z Ukrainą

      • „Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś” (R. Reagan)

       Nasza Szkoła jak wiele innych podmiotów, organizacji, instytucji w tym trudnym czasie włączyła się w pomoc Obywatelom Ukrainy. Zorganizowaliśmy Dzień Solidarności z Ukrainą, przeprowadziliśmy także zbiórkę darów dla uchodźców i zaangażowaliśmy w szereg aktywności pomocowych.

       Największym i najtrudniejszym przedsięwzięciem, wymagającym ogromu wysiłku, zaangażowania środków i pracy, było zorganizowanie noclegów dla osób uciekających przed piekłem wojny. Pani dyrektor wraz z pracownikami szkoły, we współpracy z pracownikami urzędu gminy i jednostkami straży pożarnej, zabezpieczyła noclegi w małej salce gimnastycznej, przygotowała niezbędne elementy codziennego użytku, tak by nocujący u nas Ukraińcy mogli choć na chwilę odetchnąć.
         Uchodźcy spędzili w naszej szkole kilka dni i tu znaleźli spokój, odpoczynek i bezpieczny azyl przed kolejnym etapem swojej podróży. Część z nich udała się w dalsza drogę, kilka osób przed którymi decyzja, co dalej, jeszcze gości w szkole.

       Następnym zadaniem organizacyjnym, przed jakim stanęła nasza Szkoła, było przyjęcie uchodźców w poczet uczniów. Od 9 marca naukę rozpoczęło w różnych klasach 31 ukraińskich dzieci, które znalazły tu alternatywę na czas oczekiwania i odskocznię od traumy. Dzieciom tym zapewniono także obiady. Oprócz zaangażowania w tę trudną pracę dyrekcji szkoły i nauczycieli na ogromną pochwałę zasługują także uczniowie. Ich pełna empatii postawa jest niezwykle budująca. Stali się oni swoistymi „Aniołami Stróżami” dla  ukraińskich kolegów i koleżanek. Otoczyli ich troską, cierpliwie i uprzejmie wprowadzają w nasze szkolne zasady, pomagają w lekcjach i na przerwach odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. 

        

      • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

      • W dniu 15.03.2022 odbył się Gminny Turniej w tenisie stołowym w sali gimnastycznej w Człekówce w kategorii dziewcząt i chłopców.  Nasza reprezentacja w składzie: Zofia Soszyńska, Patrycja Kurdej, Hanna Szostak, Liliana Młynarczyk, Julia Bytniewska , Agnieszka Krupa, Jakub Urbaniak, Kacper Sikorski, Bartłomiej Metera, Miłosz Michalski, Jakub Krupa, Kacper Studziński w klasyfikacji końcowej zajęli 1 miejsce. Turniej obfitował w wiele emocji i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju :)

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych działających przy tutejszej Szkole, o składanie potwierdzeń woli uczęszczania Państwa dziecka do naszej placówki w roku szkolnym 2022/2023.

       Potwierdzeniem woli jest złożenie wypełnionego formularza „Potwierdzenie woli – karta informacyjna” – w terminie:

       od 15 marca 2022r do 18 marca 2022r

       Potwierdzenie_woli_-_karta_informacyjna.docx​​​​​​​


      • Ogłoszenie

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli uprzejmie informuje, iż na najbliższy poniedziałek tj. 14 marca 2022 roku zaplanowane zostało zebranie związane z postępowaniem rekrutacyjnym z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego.

       W związku z powyższym listy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce podane zostaną po dokonaniu ustaleń z zainteresowanymi rodzicami najpóźniej w dniu 15 marca 2022 roku, do godz. 11:00.