• Aktualności

      • Nasza zima zła!

      • “Hu! Hu! Ha!

       Nasza zima zła!

       Szczypie w nosy, szczypie w uszy!

       Mroźnym śniegiem w oczy prószy…”

       A my się zimy nie boimy! Wręcz przeciwnie! Korzystamy z jej uroków. Tegoroczna zima dopiero teraz przyniosła wiele radości wszystkim dzieciom, bo pojawił się tak długo oczekiwany pierwszy śnieg. Dlatego korzystając z jej uroków, odpowiednio przygotowani -postanowiliśmy pobawić się w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci oddały się „zimowemu szaleństwu”- jeżdżąc na sankach, rzucając śnieżkami, chodząc po śladach, robiąc aniołki oraz lepiąc bałwana. Śnieg i mróz absolutnie nie przeszkadzał nikomu a do przedszkola wróciliśmy z czerwonymi policzkami i szerokimi uśmiechami. Zabawa była naprawdę wspaniała! Przy okazji, dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu.

      • Konkurs historyczny

      • 20 października 2020 r. z okazji setnej rocznicy bitwy warszawskiej odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny pt.: „Józef Piłsudski i jego czasy”.  Konkurs ten był  przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych powiatu otwockiego. Jego główne cele to przybliżenie  popularyzacji i utrwalenie wiedzy o historii Polski z przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie dzięki konkursowym przygotowaniom poznali bliżej  postać  Józefa Piłsudskiego. Niebagatelnym założeniem było kształtowanie  postaw patriotycznych i poczucia szacunku dla dziejów naszej Ojczyzny 

       I etap – szkolny odbył się 20 października i miał formę testu, pozwolił on wyłonić kandydatów do drugiego – powiatowego szczebla. Do dalszych rozgrywek konkursowych zakwalifikowali się uczniowie z klasy VIII b, Kacper Przybysz oraz Dawid Bąk.
       W
        związku z pandemią, drugi etap konkursu został  przeprowadzony 
       w  aplikacji Forms i wzięło w nim udział 12 uczniów z różnych szkół z terenu powiatu otwockiego.

       Przedstawiciele naszej szkoły zajęli odpowiednio Dawid Bąk – 5 miejsce, a Kacper Przybysz 6.
       Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud dodatkowej nauki i zdecydowali się na udział w konkursie.
       A naszym laureatom składamy gratulacje.
        

       Bartłomiej Piętka

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia:

       Zdrowia, uśmiechu, codziennej radości, niech w Waszych sercach zawsze będzie wiosna
       - dziękujemy, że jesteście :-)

        

      • Drzewa w krajobrazie

      • Kilku uczniów naszej  szkoły wzięło udział w Przyrodniczym  Konkursie Edukacyjnym Mazowieckiego Parku Krajobrazowego pt. „Drzewa w krajobrazie” zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.  Celem konkursu było rozbudzenie świadomości ekologicznej, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy i walorów przyrodniczych i kulturowych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
       Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła uczennica  z klasy IIIc naszej szkoły- Lidia Bąk. Dziewczynka wykonała pracę plastyczną pt. „Drzewo jako dom”, za którą otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową.
       Gratulujemy Lidii sukcesu!

       Katarzyna Bogdańska

      • Ferie

      • W czasie ferii w szkole nie można się nudzić. Przekonały się o tym dzieci z oddziałów przedszkolnych. W tych dniach uczęszczała mniejsza grupa naszych podopiecznych, którzy brali udział w wielu ciekawych zabawach i zajęciach.

       Dzieci robiły prace plastyczne różnymi technikami, malowały w mleku, obserwowały przez lupę płatki śniegu, bawiły się na magicznym dywanie, a także

       korzystając z uroków zimy przebywały na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do celu, jeździły na sankach, ulepiły bałwana. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka.