• Aktualności

            • Puchar Świata Karate KWF w Tokio

            • Reprezentant Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli w IX Pucharze Świata karate KWF w Tokio

                   Listopad obfituje w niezwykle wzruszające wydarzenia w naszej szkole. Jednym z nich jest uczestnictwo Macieja Szostaka ucznia klasy VIII a w  Pucharze Świata karate KWF w Tokio. Maciek, bo tak na niego mówią koledzy, został zakwalifikowany do kadry Polski w karate KWF. Decyzją KWF Poland, powołano go do ścisłego składu reprezentacji Polski i znalazł się w zaszczytnym składzie  9 osób z Akademii Karate Otwock, które spędzą w Japonii dwa tygodnie od 4 do 18 listopada. Zawodnicy są wspierani m. in. przez: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatu Otwockiego, Urząd Miasta Otwocka, Urząd Gminy Celestynów. Jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie uczeń naszej szkoły ma honor reprezentować nasz kraj, region i swoją szkołę, podczas imprezy karate najwyższej światowej rangi. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej na temat tego, jak przebiega wizyta karateków w Japonii, zapraszamy na stronę Akademii Karate Otwock.

            • Wyniki Szkolnego Konkursu  fotograficznego

            • Woda  w jesiennym  krajobrazie

              I miejsce Emilia Młot  klasa VIII b

              II miejsce Marta Piętka klasa VIII b

              III miejsce Michalina Kołak VI c

              WYROŻNIENIA: Ania Wielgołaska klasa VIII b

                                        Klaudia Osica klasa VIII b

               

              Dziękujemy za udział w konkursie.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                    Anna Piotrowska –Pyra

              Dorota Cieplińska

              Małgorzata Żelazowska

            • Konkurs na najpiękniejszą dynię

            • W październiku w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs na ,,Najpiękniejszą dynię”. Uczniowie wraz z rodzicami spisali się na medal!!! Początkowo akcja nie cieszyła się zbyt wielką popularnością pojawiło się zaledwie kilka dyń. Jednak z dnia na dzień nasze parapety w salach wzbogacały się o kolejne dyniowe rękodzieła. W finałowym dniu 23 października prac już było wiele i każda inna! Były zwierzęta: koty, sowy, pszczoły, muchy, bohaterzy z bajek, lampiony z charakterystycznymi zębami, uśmiechami i wiele, wiele innych, od całkiem małych po ogromne.  Wszystkie były oryginalne i niezwykłe.

              Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy dzieciom i rodzicom ciekawych pomysłów.

               Monika Zawadka

              Wyniki konkursu plastycznego

              ,,Najpiękniejsza dynia”

              I miejsce

              Adaś Sokół ,,Motylki”

              Patryk Szostak ,,Żabki”

              II miejsce

              Maja Kowalczyk ,,Motylki”

              Filip Wścieklicki ,,Żabki”

              III miejsce

              Jaś Wiącek ,,Żabki”

              Amelka Więsik ,,Motylki”

              Wyróżnienie:

              Lidzia Młot ,,Motylki”

              Karolinka Szostak ,,Motylki”

              Agatka Urbaniak ,,Motylki”

              Weronika Proczek ,,Jeżyki”

              Nadia Pacek ,,Jeżyki”

              Ola Konca ,,Jeżyki”

              Gienio Grześkiewicz ,,Jeżyki”

              Tomasz Klamczyński ,,Żabki”

              Oliwia Krupka ,,Żabki”

              Zosia Zagrabska ,,Żabki”

            • AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2019

            •  

              "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

              We wrześniu nasza szkoła włączyła się w działania Akcji Sprzątanie Świata - Polska 2019. W ramach tegorocznej edycji zorganizowaliśmy konkurs plastyczno-ekologiczny dla klas 6 i 7 pod hasłem „Plastikowi mówię nie!”. Celem konkursu było propagowanie stylu życia związanego z ograniczaniem wytwarzania odpadów. Plakaty wykonane przez naszych uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, przypominając o tym, że wszyscy mamy wpływ na ochronę środowiska i jesteśmy w stanie ograniczyć zużycie plastiku w naszym otoczeniu.

              Wszyscy twórcy wykazali się kreatywnością, pomysłowością i osobistym zaangażowaniem w sprawy ochrony środowiska, za co bardzo dziękujemy!

              Postanowiliśmy nagrodzić prace następujących uczestników konkursu:

              I miejsce Julia Smolińska, klasa 7a

              II miejsce: Maja Woźnica, klasa 6d

              III miejsce: Marcelina Sibilska, klasa 6b

            • Dzień Edukacji Narodowej

            • Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Z tej okazji 14 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kołbieli odbyło się przedstawienie pt. „Duża przerwa”. Przedstawienie przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

              Uczniowie w humorystyczny sposób wypowiedzieli się na temat szkolnego życia oraz pracy nauczycieli. Wspaniale wcielili się w role pedagogów i wychowawców. Podziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły za ciężką pracę i trud włożony w ich edukację, wychowanie i opiekę.

              Podczas uroczystości pani dyrektor Agata Michalczyk, podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie akademii.  Podkreśliła ważną rolę nauczyciela w procesie kształcenia i wychowania młodego pokolenia, złożyła życzenia wszystkim pracownikom.

              Po uroczystości przedstawiciele Samorządu zaprosili na słodki poczęstunek przygotowany przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców.

                                                                                                                       Sylwia Piętka- Wicik

            • Wycieczka do Warszawy Wilanów i pijalnia czekolady

            • Dnia 7 października klasy Va i Vc wraz z opiekunami – p. Sylwią Piętką-Wicik, p. Ewą Górką oraz p. Joanną Jesion, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było zwiedzanie ogrodów oraz Pałacu w Wilanowie, oraz wizyta w pijalni czekolady Wedel.
              Zarówno ogrody, jak i pałac wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. To tutaj w przeszłości mieszkał wybitny polski król, a za razem hetman, Jan III Sobieski. Pani przewodnik oprowadziła nas po całym gmachu Pałacu i przekazała najważniejsze wiadomości i ciekawostki. Chodząc mijaliśmy portrety szlachciców, władców oraz wielu wybitnych osób zasłużonych dla naszej ojczyzny. Widzieliśmy pamiątkowe tablice, np. upamiętniającą wyjazd Króla Jana III Sobieskiego na odsiecz wiedeńską. Dowiedzieliśmy się jak wyglądały stroje szlacheckie z tamtych czasów. Dwóch naszych kolegów nawet się w nie przebrało! Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w jednej z pałacowych sal.

              Pełni wrażeń opuściliśmy Pałac i udaliśmy się do pijalni czekolady Wedel. Tam poczęstowano nas przepysznymi czekoladowymi deserami. Dowiedzieliśmy się również jak powstaje czekolada oraz poznaliśmy historię fabryki Wedel. Na koniec otrzymaliśmy torciki wedlowskie, które mogliśmy udekorować według własnego projektu.

              Ewa Górka

            • Dyskoteka szkolna 2019

            •  

                              W środę 9 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII. Zabawa rozpoczęła się o  godzinie 16.30 i trwała do 19.30. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Szkolny wraz z opiekunami panią Sylwią Piętką- Wicik i panem Marcinem Bąblem. Nad bezpieczeństwem naszych szkolnych tancerzy czuwali: p. Monika Zawadka, p. Marlena Kosno, p. Joanna Jesion, p. Agnieszka Prasuła i p. Anna Rogowska- Piętka.

                              Rolę didżeja pełnił Aleksander Szeląg z klasy VII a i Filip Masny z klasy Vc. Nasi uczniowie potrzebowali chwili, aby poddać się tanecznym pląsom. Dość szybko do tańczących dołączali kolejni uczniowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane konkursy jak również taniec „Belgijka”, który wywołał wiele emocji. Największym zaskoczeniem była Fotobudka perfekcyjnie przygotowana przez ucznia Filipa Jasińskiego z VII b.  Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy. Niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnej dyskoteki.

                                                                                                                                             Sylwia Piętka-Wicik

            • Malowany październik

            • Dnia 5 października 2019r. grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Aleksandra Rosłaniec, Maria Szostak, Oliwia Zduńczyk, Anna Ocypa, Izabela Staros, Natalia Jałocha, Filip Jasiński, Izabela Możdżonek, Zuzanna Para, Michalina Kołak wraz z opiekunami p. Dorotą Cieplińską i p. Ewą Górką,   uczestniczyła w corocznym plenerze malarskim p.t.  „Malowany Październik”, zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku. Zajęcia rozpoczęły się około godz. 11:00. Organizatorzy przygotowali dla uczestników farby akrylowe, sztalugi i płótna, jak  również koszulki, torby lniane oraz figurki zwierząt do ozdobienia. Wszyscy młodzi artyści pracowali z wielkim zaangażowaniem. Dla uczestników był przygotowany słodki poczęstunek, ciepła herbata oraz ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Zajęcia zakończyły się o godz. 13:00. Nasi uczniowie wykonali przepiękne prace, głównie przedstawiające kolorowy pejzaż jesienny. 
              Ewa Górka

            • Mądrzy Cyfrowi

            • to program, w którym od 15 września biorą udział uczniowie klasy 8 b. Program łączy edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych uczniów z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. Projekt realizowany jest przez nauczycieli informatyki Annę Piotrowską Pyrę i Bartłomieja Wiesnera oraz z wychowawczynią klasy 8 b Marleną Kosno. Organizatorem jest Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google.org.

              Uczestnicy Programu MC potwierdzają, że w pełni odpowiada on na potrzebę edukacji młodzieży w zakresie wartości moralnych i technologii cyfrowych. Zadaniem młodzieży będzie zrobić kampanię społeczną w szkole na wybrany temat z zakresu cyberprzemocy: hejt, cyberbullying, cyberstalking.

              MŁODZIEŻ O PROGRAMIE MĄDRZY CYFROWI:

              „Teraz dokładnie się dowiedziałem co to znaczy wzajemny szacunek”;

              „Będziemy korzystaćz różnych programów, aby stworzyć kampanię społeczną w szkole”.

              Więcej informacji:www.madrzycyfrowi.pl  www.facebook.com/MadrzyCyfrowi

                                                                          Anna Piotrowska-Pyra

            • Dojazdy do szkoły

            • ROZKLAD-JAZDY-AUTOBUSOW.pdf

              W związku z budową drogi krajowej S 17 oraz ciągłymi zmianami organizacji ruchu w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 rozkład jazdy autobusów na trasach dowozu do szkół nie ulegnie zmianie. Powyższa decyzja została podjęta i uzgodniona z wykonawcą przebudowy w/w odcinka drogi
              na terenie Gminy Kołbiel i przewoźnikiem obsługującym transport komunikacji publicznej Panem Januszem Wołoszką.

              Jeżeli w trakcie roku uwarunkowania ulegną zmianie wrócimy do analizy zmian kierunków dojazdów do szkół.

               

            • Zmiana rozkładu jazdy

            • Uprzejmie informujemy, że zaplanowana od dnia 9 września 2019 roku zmiana rozkładu jazdy nastąpi późniejszym terminie z uwagi na nieuzyskanie przez przewoźnika stosownych zezwoleń.

            • Stypendium szkolne na rok szk. 2019/2020

            • W związku z możliwością uzyskania przez uczniów pomocy materialnej o charakterze socjalnym informuję, że zainteresowane osoby mogą pobrać wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 z sekretariatu szkoły, do której uczeń uczęszcza lub ze strony Gminy Kołbiel. Kompletny wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie do 16 września 2019 r.

              Stypendium nie przysługuje:

              - uczniom klas zerowym,

              - uczniom, którzy nie mieszkają na terenie Gminy Kołbiel