• Aktualności

      • Jasełka

      • Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością. 

       Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie w środę 15 grudnia br. za przyczyną uczniów klas drugich naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. 

         Wszystkim życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku! 

      • Szkolne Mikołajki

      • 6 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Mikołajki. Był to radosny dzień dla dzieci i dorosłych. Tego dnia Samorząd Uczniowski w przebraniu Mikołaja i Śnieżynki obdarował wszystkie dzieci cukierkami. Dzieci z naszej szkoły w czerwonych ubraniach i czapkach Mikołaja wyglądały przepięknie. 

       Samorząd Uczniowski

      • Mikołajki

      • Wielkie przygotowania, oczekiwania, ekscytacja i oto nadszedł ten upragniony 6 dzień grudnia – Mikołajki.

       Przedszkolaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Pięknie udekorowały sale, nauczyły się piosenek na powitanie miłego gościa, ubrały choinki i zadbały o swój świąteczny strój. Pozostało tylko oczekiwanie, gdy nagle zjawił się ON !!! Niezawodny Święty Mikołaj zawsze o nas pamięta.

        Jak co roku obdarował dzieci uśmiechem, dobrym słowem, PREZENTAMI oraz świątecznymi życzeniami. Cóż to były za emocje.  Radość dzieci trudno opisać słowami – to trzeba zobaczyć

      • Konkurs o rodzinie

      • 26 listopada klasa 7A ze Szkoły Podstawowej w Kołbieli podjęła się wyzwania i wzięła udział w konkursie o tematyce rodzinnej, organizowanym przez Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu. Uczniowie przygotowali gazetkę o tematyce, którą można było oglądać przez ostatnie 2 tygodnie na korytarzu szkolnym. 

       Przygotowali również prezentację multimedialną i quiz dla jednej z klas trzecich. Drogą losowania wybrana została klasa 3A. Wszyscy spisali się świetnie, zarówno klasa 7A w wykonywaniu zadań konkursu, jak i 3A, która świetnie poradziła sobie w quizie. Zaproszeni goście otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek.

       Wysiłek i zaangażowanie uczniów w zadania został doceniony przez organizatorów i klasa 7A otrzymała wyróżnienie w konkursie. Jako nagrodę, uczniowie otrzymali voucher na bilety do kina Cinema City!

       Autorzy artykułu: Małgorzata Ciołek - przewodnicząca klasy

       p. Ewa Górka - wychowawca klasy

       Zdjęcia: Amelia Dymek

      • Twierdza Modlin

      • 18 listopada uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w aktywnej wycieczce do Twierdzy Modlin. Wycieczka podzielona była na dwie części: przygodową i historyczno-krajoznawczą. Na początku wycieczki uczestnicy podzieleni na 4 grupy wzięli udział w terenowej grze Enigma. Poszczególne grupy wraz z opiekunami wyruszyły na poszukiwanie ukrytych kopert ze wskazówkami. Rozwiązywaliśmy szyfry i zagadki logiczne  jednocześnie zwiedzając stare budynki i podziemia Twierdzy Modlin. Następnie posililiśmy się kiełbaskami własnoręcznie upieczonymi przy ognisku. Pełni sił wraz  z panią przewodnik pokonaliśmy ponad 150 schodów, aby    zdobyć „ Czerwona Wieżę” , z której podziwialiśmy panoramę i zabytki  Modlina mające 216 lat. Następnie zwiedzaliśmy budynki koszar mające długość ponad 2 km, w których mieszkało 17 000 żołnierzy.vWycieczkę zakończyliśmy turniejem integracyjnym, który wprowadził odrobinę rywalizacji i zabawy. „Dzień w Twierdzy„ był bardzo dobrą okazją do lepszego poznania się i nawiązania koleżeńskich relacji. 

      • Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

      • XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”.

       Uczennice naszej szkoły: Maria Ocypa kl. I b, Lena Piętka kl. VII a, Julia  Piórkowska          kl. VII a,  Anna Ocypa kl. VIII b wzięły  udział XIX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”.  Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. Ks. Piotra Skargi natomiast honorowy patronat nad konkursem objął Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Celem Konkursu było uczczenie wyboru pierwszego Polaka na Stolicę Piotrową – św. Jana Pawła II, przypomnienie wątków religijnych w poezji polskiej i zagranicznej oraz zaakcentowanie najważniejszych problemów egzystencjalnych wspólnych dla ludzi różnych czasów i epok.

       Pierwszy etap Konkursu miał miejsce 10 listopada w naszej szkole. Natomiast 20 listopada zakwalifikowane uczennice brały udział w drugim etapie Konkursu, który miał miejsce w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W eliminacjach wzięło udział 30 szkół z województwa mazowieckiego. Do finału zakwalifikowała się Julia Piórkowska z kl. VII a.

       Przesłuchania finalistów miały miejsce 26 listopada ponownie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W kategorii klas VII -VIII Julia rywalizowało z ośmioma uczestnikami. Każdy z finalistów otrzymał zaproszenie na Galę Konkursową dnia 14 grudnia w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie. Podczas Gali zwycięzcom zostaną wręczone nagrody a dla wszystkich biorących udział w finale pamiątkowe książki i dyplomy.

       Gratulujemy naszym uczennicom!

        

      • Konkurs chemiczny

      • Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie i promieniotwórczości. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wiedzy o polskich noblistach i ich osiągnięciach. Konkurs kierowany był do uczniów klas 7 i 8.  Wzięło w nim udział   20 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia prywatnego, zawodowego i odkryć naszej polskiej noblistki. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pozytywne uwagi, a 11 najlepszych osób oceny celujące z fizyki lub chemii do wyboru. Jury po sprawdzeniu testów postanowiło nagrodzić następujące osoby. 

       Miejsce I - Anna Ocypa  

       Miejsce II - Maja Woźnica, Izabela Staros 

       Miejsce III - Wioletta Długaszek, Kacper Przybysz 

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.   Zwycięzcom gratulujemy. 

      • Ja w przyszłości - konkurs

      • 22.11.2021 r. zakończyły się obrady jury Powiatowego Konkursu „Ja w przyszłości – zawód moich marzeń”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

       Głównym celem konkursu było wdrażanie dzieci/uczniów do obserwacji otaczającej rzeczywistości i podejmowania świadomych decyzji życiowych, uwrażliwienie uczestników konkursu na potrzebę planowania przyszłości zawodowej oraz motywowanie ich do rozwoju swoich zainteresowań, talentów i pasji. Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności plastycznych.

       Dzieci reprezentujące naszą szkołę w konkursie stanęli na podium.

        

       I grupa wiekowa – przedszkola od 3 do 6 lat w tym oddziały przedszkolne przy szkole podstawowej dla dzieci sześcioletnich:

       1. miejsce – ex aequo Amelia Janiec, zerówka – gr. Motylki

       II grupa wiekowa – klasy I-III szkoła podstawowa

       1. miejsce – Klara Gawryś kl. IIIb

       2. miejsce - ex aequo Laura Górska kl. IIIa

       Wyróżnienia: Grzegorz Dąbrowski kl. Ic , Dominik Piętka kl. Ib , Zofia Niewczas kl. IIb

        

       III grupa wiekowa – klasy IV-VIII szkoła podstawowa

       2. miejsce - ex aequo Magdalena Papis kl. VIIId , Kacper Rydz kl. VIIc

       3. miejsce – ex aequo Julia Jasińska kl. Vib

       Wyróżnienia: Gabriela Gawryś kl. VIIc, Anna Więsik kl. VIIIa
        

       Licznym laueratom z naszej szkoły składamy gratulacje!

      • Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

       Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.

       Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, były też ,,misiowe tańce'''.

       Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

      • Zdobyliśmy klucz do wolności

      • W tym roku szkolnym uczniowie klas VI, wraz z wychowawcami, zaprosili całą szkołę do udziału w grze z okazji Święta Niepodległości. Wszystkie klasy uczciły 103 lata Niepodległości przystępując do zabawy grupowej w formie Escape Roomu.

       Głównym celem gry było odnalezienie KLUCZA WOLNOŚCI, który wychowawca ukrył w sali lekcyjnej. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny i zostali uwięzieni. Aby zdobyć klucz do Wolności należało wykonać 7 zadań i zdobyć kolejne elementy maszyny szyfrującej. Tylko poprawnie ułożony kod pozwalał odzyskać wolność!

       Uczniowie w tej zabawie musieli wykazać się znajomością symboli narodowych, geografii i historii Polski, a także umiejętnością logicznego myślenia i przede wszystkim gry zespołowej.

       Zdobyte klucze wolności oraz prace wykonane przez poszczególne drużyny, tj. flagi, kokardy narodowe, zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

      • Próbna ewakuacja szkoły

      • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, dnia 16 listopada, w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja (praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji - ćwiczenia ewakuacyjne). Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne.

       Po opuszczeniu sal lekcyjnych wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym, w bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia. Tam nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką.

       Akcję nadzorował  zastęp straży pożarnej  z OSP Kołbiel.

       Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
       Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.

      • Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada dzieci uczęszczające na świetlicę obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji część uczniów wzięło udział w ogłoszonym wcześniej konkursie pt. „Mój przyjaciel Miś”. Z dużej liczby wytworów dzieci wychowawcy świetlicy wyłonili najciekawsze prace, które zajęły zwycięskie miejsca. Wybór najpiękniejszych Misiaków był dla nich naprawdę trudny – każda praca konkursowa była wykonana odmiennymi technikami. Wśród wytworów dzieci były takie, które wymagały poświęcenia dużo czasu podczas ich wykonywania oraz takie, które odznaczyły się dużą pomysłowością ich stworzenia.

       Dlatego też I, II i III miejsca - poprzez decyzję organizatorów konkursu - zostały wytypowane podwójnie.

       I miejsce: Zuzanna Wyglądała, klasa IIIb oraz Maja Kowalczyk klasa IIc

       II miejsce: Filip Staros, klasa Ia oraz Bartek Zawadka, klasa Ib

       III miejsce: Klaudia Cieślak, klasa Ia oraz Dominik Piętka klasa Ib

        

       Przyznano również wyróżnienia, które przedstawiamy poniżej:

       Roma Perka, klasa Ia

       Natalia Zawadka, klasa Ib

       Joanna Bąk, klasa Ib

       Tymon Dąbrowski, klasa IIa

       Ewa Moczulska, klasa IIIa

       Adrianna Król, klasa IIIb

      • Konkurs Krasomówczy - uwaga zmiana formuły!

      • Ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne organizatorzy Powiatowego Konkursu Krasomóczego zdecydowali o zmianie formuły. Odbędzie się on w trybie online - chętnych do wzięcia udziału prosimy o przygotowanie nagrań i kontakt z organizatorem (kontakt z p. Alicją Pacek - podany w regulaminie). Na Państwa maila zostanie przesłana instrukcja wysłania filmiku z nagraniem wystąpienia. Jury po obejrzeniu wszystkich wystąpień dokona oceny i wyśle zawiadomienia o rozstrzygnięciu konkursu.

       W związku z tym obowiązują nowy termin - wysyłanie nagrań do 4 grudnia.
       Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników  - 20 grudnia 

      • Wyróżnienie w konkursie "Otwarte krajobrazy"

      •     Aleksander Górka uczeń klasy 4c otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym, promującym tereny przyrodnicze Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka.   

           Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z gmin znajdujących się na terenie i w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zadaniem, jakie mieli do wykonania było stworzenie plakatu, zachęcającego do odwiedzenia i docenienia roli obszarów otwartych w krajobrazie i ich ochrony np. przed zabudową. 

           Gratulujemy Aleksandrowi i życzymy dalszych sukcesów!  

      • Mali Patrioci

      • Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując tradycje polskie 8-10 listopada 2021 r. w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

       W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Utrwalały nazwy symboli narodowych, odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” z zachowaniem właściwej postawy.

      • Ogólnopolski Dzień Seniora

      • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora dzieci z grupy Motylki przygotowały kartki okolicznościowe i życzenia, które zostały przekazane przez Zuzię Michalską oraz jej mamę do Domu Opieki w Kośminach.

       Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i radości.

      • 11 listopada Święto Niepodległości Ojczyzny

      • Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w dorocznych, gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, wszyscy uroczyście przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojczyzny.