• Aktualności

      • Nagrody czekają...

      • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Palm Wielkanocnych. Laureatom gratulujemy i ZAPRASZAMY PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW, które czekają na Was w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, ul. Szkolna 5. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Otwockiego.

       W tym roku organizatorzy połączyli konkurs z lokalną akcją charytatywną. Uczennice SP w Kołbieli sprzedawały palmy konkursowe przy parafialnym kościele. Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi za umożliwienie przeprowadzenia tego kiermaszu oraz wszystkim, którzy wsparli tę akcję i zakupili palmy. Udało nam się zebrać kwotę 2880 zł, która została przekazana dwóm potrzebującym rodzinom z terenu gminy Kołbiel. Tym bardziej cieszymy się z każdej pracy złożonej w tegorocznym konkursie. Dziękujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

                                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                                 Alicja Pacek, Anna Piętka

        

      • Światowy Dzień Ziemi

      • 22 kwietnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

       W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych, dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Aktywność dzieci była różnorodna. Niektórzy wykonywali prace plastyczne, inni podziwiali otaczającą przyrodę szukając skarbów Ziemi, a jeszcze inni rozwiązywali zagadki.

       Dzień Ziemi to szczególne święto, podczas jego obchodów możemy uwrażliwić naszych podopiecznych na sprawy naszej planety. Przecież to w ich rękach będzie niedługo jej los.

       Monika Zawadka

      • Wiosna, ach to TY?!

      • Uwaga fotograficzny konkurs wiosenny :-)
       Stęsknieni słońca i zabaw na świeżym powietrzu zaczynamy wypatrywać jej pierwszych oznak. Przez resztki śniegu zaczynają przebijać się przebiśniegi, zakwitają zawilce i przylaszczki. Wkrótce zakwitną pierwsze krzewy, a na drzewach pojawią się pąki i kwiaty. Poszukaj śladów budzącej się wiosny, zrób zdjęcie i prześli do pani Małgorzaty Żelazowskiej (ostateczny termin to 30 kwietnia). Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły, a najciekawsze nagrodzone. Uczniowie, biorący udział w konkursie, otrzymają ocenę celującą z plastyki. Regulamin konkursu wysłany został w załączniku za pośrednictwem Librusa.

      • Wij się, wij palemko… 

      • Zbliżające się Święta Wielkanocne oraz coroczny Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną organizowany przez naszą szkołę, nie pozwalają nam zapomnieć o pięknej tradycji wicia palm wielkanocnych. 
       W sobotę 13 i 20 marca 2021r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach kultywujących tę wcale niełatwą umiejętność. Na spotkanie zaprosiła nas twórczyni ludowa pani Lucyna Andrzejewska z Woli Sufczyńskiej. Uczennice klasy VII a Wioletta Długaszek, Katarzyna Dróżdż, klasy VII b Zuzanna Skolimowska, Lena Rykowska, klasy VI a Lena Piętka, klasy V b Aleksandra Korulczyk, Weronika Kurdej oraz klasy „0” Nadia Piętka miały okazję na żywo obserwować, jak powstaje palma wielkanocna. Dziewczynki same także wykonywały elementy zdobnicze: kwiaty, trawę, bazie, sprężynki oraz wiły własne palemki. 
       Choć zrobienie palmy jest sztuką trudną, wymagającą cierpliwości i precyzji, uczennice poradziły sobie świetnie. W efekcie końcowym powstały przepiękne palmy, z których dochód zasili cel charytatywny.