• Aktualności

      • Nagrody czekają...

      • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Palm Wielkanocnych. Laureatom gratulujemy i ZAPRASZAMY PO ODBIÓR NAGRÓD I DYPLOMÓW, które czekają na Was w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, ul. Szkolna 5. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Otwockiego.

       W tym roku organizatorzy połączyli konkurs z lokalną akcją charytatywną. Uczennice SP w Kołbieli sprzedawały palmy konkursowe przy parafialnym kościele. Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi za umożliwienie przeprowadzenia tego kiermaszu oraz wszystkim, którzy wsparli tę akcję i zakupili palmy. Udało nam się zebrać kwotę 2880 zł, która została przekazana dwóm potrzebującym rodzinom z terenu gminy Kołbiel. Tym bardziej cieszymy się z każdej pracy złożonej w tegorocznym konkursie. Dziękujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

                                                                                                                          Organizatorzy:

                                                                                                                 Alicja Pacek, Anna Piętka

        

      • Światowy Dzień Ziemi

      • 22 kwietnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

       W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych, dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Aktywność dzieci była różnorodna. Niektórzy wykonywali prace plastyczne, inni podziwiali otaczającą przyrodę szukając skarbów Ziemi, a jeszcze inni rozwiązywali zagadki.

       Dzień Ziemi to szczególne święto, podczas jego obchodów możemy uwrażliwić naszych podopiecznych na sprawy naszej planety. Przecież to w ich rękach będzie niedługo jej los.

       Monika Zawadka

      • Wiosna, ach to TY?!

      • Uwaga fotograficzny konkurs wiosenny :-)
       Stęsknieni słońca i zabaw na świeżym powietrzu zaczynamy wypatrywać jej pierwszych oznak. Przez resztki śniegu zaczynają przebijać się przebiśniegi, zakwitają zawilce i przylaszczki. Wkrótce zakwitną pierwsze krzewy, a na drzewach pojawią się pąki i kwiaty. Poszukaj śladów budzącej się wiosny, zrób zdjęcie i prześli do pani Małgorzaty Żelazowskiej (ostateczny termin to 30 kwietnia). Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły, a najciekawsze nagrodzone. Uczniowie, biorący udział w konkursie, otrzymają ocenę celującą z plastyki. Regulamin konkursu wysłany został w załączniku za pośrednictwem Librusa.

      • Wij się, wij palemko… 

      • Zbliżające się Święta Wielkanocne oraz coroczny Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną organizowany przez naszą szkołę, nie pozwalają nam zapomnieć o pięknej tradycji wicia palm wielkanocnych. 
       W sobotę 13 i 20 marca 2021r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach kultywujących tę wcale niełatwą umiejętność. Na spotkanie zaprosiła nas twórczyni ludowa pani Lucyna Andrzejewska z Woli Sufczyńskiej. Uczennice klasy VII a Wioletta Długaszek, Katarzyna Dróżdż, klasy VII b Zuzanna Skolimowska, Lena Rykowska, klasy VI a Lena Piętka, klasy V b Aleksandra Korulczyk, Weronika Kurdej oraz klasy „0” Nadia Piętka miały okazję na żywo obserwować, jak powstaje palma wielkanocna. Dziewczynki same także wykonywały elementy zdobnicze: kwiaty, trawę, bazie, sprężynki oraz wiły własne palemki. 
       Choć zrobienie palmy jest sztuką trudną, wymagającą cierpliwości i precyzji, uczennice poradziły sobie świetnie. W efekcie końcowym powstały przepiękne palmy, z których dochód zasili cel charytatywny.  

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.