• Aktualności

      • Życzenia od Pani Dyrektor

      • Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom i Rodzicom pragnę złożyć serdeczne podziękowania za naszą wspólną pracę w tym ciężkim roku. Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Naszym drogim Ósmoklasistom życzę jak najlepszych wyników z egzaminów, dostania się do wymarzonej szkoły średniej i realizacji życiowych planów i marzeń.

       Serdeczne życzenia dla Wszystkich, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!
                                                                                            Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołbieli
                                                                                                     Agata Michalczyk

      • Ósmoklasiści żegnają Szkołę

      • Kilka słów od naszych Absolwentów: 

       "W imieniu Samorządu Szkolnego pragnę podziękować Pani Dyrektor i Pracownikom Szkoły za wspólnie spędzone lata.

       Jak powiedział Janusz Korczak: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami – Nauczyciele pomagają im je rozwinąć” – dlatego szczególne słowa wdzięczności kieruję do naszych Nauczycieli, którzy poświęcili nam swój czas, siłę i włożyli wiele serca w nasze kształcenie. Przekazaliście nam Państwo nie tylko wiedzę, ale uczyliście nas jak się poprawnie zachowywać, jak postępować, aby w życiu było nam łatwiej.

       Bardzo Wam dziękujemy i obiecujemy wykorzystać wiedzę i wszelkie Państwa nauki w dalszym życiu. Zawsze będziemy miło wspominać czas spędzony w murach Szkoły Podstawowej w Kołbieli."

                                                                                                                 Przewodnicząca Samorządu Szkolnego
                                                                                                                                   Julia Długosz

      • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      • Uroczyste, piękne i wzruszające pożegnanie roku szkolnego 2020/2021 dotyczyło szczególnie klas ósmych, które to po raz ostatni w charakterze uczniów pojawiły się w murach szkoły.

       Koledzy z klas siódmych, pod przewodnictwem swoich wychowawców, zadbali o miły i serdeczny nastrój uroczystości zakończenia roku szkolnego, ofiarowali także pamiątkowe upominki.
       Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach wychowawców klas ósmych, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Jesteśmy z nich dumni i pewni, że zapas wiedzy, doświadczenia i nauki, jaki wynoszą z naszej Szkoły, pomoże im dobrze poradzić sobie w dalszym życiu.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim za pracę w tym trudnym, nietypowym, naznaczonym pandemią roku.
       Do zobaczenia we wrześniu!

      • Spotkania zapoznawcze dla przedszkolaków

      • Drodzy Rodzice,

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli zaprasza rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/2022 na spotkanie z wychowawcami i obejrzenie sal przedszkolnych.

       Wizyta Państwa odbywać się będzie w reżimie sanitarnym (dezynfekcja rąk przy wejściu, maseczka) z podziałem na grupy według ustalonego harmonogramu.

       Na spotkanie z każdą grupą przeznaczamy 30 minut – prosimy Państwa o dostosowanie się do poniższego harmonogramu: 

       Harmonogram.pdf

        

      • Ogłoszenie

      • Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczone zostały ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska.

      • Szkolny Konkurs Talentów

      • W tym roku „Szkolny Konkurs Talentów” miał zupełnie inną formę. Zarówno prezentacja talentów, jak i głosowanie odbywały się online ze względu na sytuację epidemiologiczną. Celem konkursu jak co roku była promocja talentów, popularyzacja działań artystycznych i sportowych uczniów naszej szkoły. Konkurs zorganizowany był dla wszystkich uczniów, z podziałem na kategorie wiekowe: klasy 0-III, oraz IV – VIII.

       Prezentacja dorobku artystycznego uczniów odbywała się online. W ramach konkursu jego uczestnicy nadsyłali do organizatorów filmiki i zdjęcia prezentujące swoje zdolności i umiejętności. Uczniowie zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar. Mogliśmy podziwiać m.in. taniec, śpiew, grę na instrumentach, prace plastyczne, akrobatykę, jazdę konno, osiągnięcia sportowe.

       O zwycięstwie uczestników „Szkolnego Konkursu Talentów” decydowała największa liczba oddanych głosów na daną prezentację. Swój głos można było oddać do 7 czerwca tylko raz, logując się na konto Microsoft i głosując na wybraną osobę.

       Wśród uczniów klas młodszych 0-III najwięcej głosów zdobyli:

       I miejsce: Wiktoria Leszczyńska, klasa 3b

       II miejsce: Jan Piętka, klasa 2a

       III miejsce: Nadia Piętka, grupa Żabki

       W klasach starszych:

       I miejsce: Julia Masna, klasa 7c

       II miejsce: Zuzanna Dróżdż, klasa 7a

       III miejsce: Natalia Jałocha, klasa 8b

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Pamiętajcie, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować!

       Karolina Tomaszewska

      • Dzień Dziecka

      • "Bądź dzieckiem jak najdłużej, jak dziecko baw się, śmiej  i kochaj tak, jak dziecko, i serce dziecka zawsze miej!"     

           Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

                   Szczególnie zapraszać do zabawy nie trzeba było. Dmuchane zamki, zjeżdżalnie, - to wszystko czekało na najmłodszych uczniów  z okazji ich wielkiego święta, czyli Dnia Dziecka. Ale to jeszcze nie koniec atrakcji.  Lody, babeczki i słodkości smakowały wyjątkowo, bo pod "gołym niebem" wszystko lepiej smakuje. Było wesoło, kolorowo, bajkowo i muzykalnie!                                               Agnieszka Prasuła

      • Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Ekologicznym Osobliwości Rezerwatu Świder

      • W ramach XXII Spotkań nad Świdrem, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie zorganizowała Powiatowy Konkurs Ekologiczny Osobliwości Rezerwatu Świder. Organizowane od wielu lat wydarzenie miało na celu poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej związanej z rzeką Świder i Rezerwatem Świder. Laureatkami tegorocznego konkursu zostały dwie uczennice z naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii zdjęcie zajęła Lena Piętka z klasy 6a, trzecie miejsce w kategorii album uzyskała Zuzanna Skolimowska z klasy 5a.

                                  Obu dziewczynkom gratulujemy!

                                                                                                                       Małgorzata Żelazowska

      • Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie

      • Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie i promieniotwórczości. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wiedzy o polskich noblistach i ich osiągnięciach. Konkurs kierowany był do uczniów klas 7 i 8.  Wzięło w nim udział   20 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia prywatnego, zawodowego i odkryć naszej polskiej noblistki. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pozytywne uwagi, a 11 najlepszych osób oceny celujące z fizyki lub chemii do wyboru. Jury po sprawdzeniu testów postanowiło nagrodzić następujące osoby.

       Miejsce I - Anna Ocypa

       Miejsce II - Maja Woźnica, Izabela Staros

       Miejsce III - Wioletta Długaszek, Kacper Przybysz

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.   Zwycięzcom gratulujemy.