• Aktualności

      • Nie bądź sknera kup pampera

      • Święta Bożego Narodzenia to dobry czas na budowanie życzliwości, przebaczanie, pomaganie. Teraz jest idealny czas, aby zrobić coś dobrego, szczególnie dla chorych dzieci. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli wzięła udział w akcji charytatywnej „Nie bądź sknera kup pampera”. Akcja została zorganizowana po raz szósty.  W tym roku przedświąteczna akcja objęła pomocą porzucone maluszki przebywające w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku, a także dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach oraz organizacji społecznej „Misja Pomoc”. Pamiętajmy, że mała pomoc rodzi wielką radość. Dzięki ogromnej hojności uczniów i rodziców naszej szkoły, zebranych zostało wiele artykułów: pampersy, kaszki, zupki, deserki, podkłady higieniczne, chusteczki nawilżone, proszki do prania, środki do kąpieli, mleka modyfikowane.

       Pięknie dziękujemy rodzicom i uczniom za wielkie wsparcie podczas tej akcji! Dobro powraca!

       Katarzyna Sęk, Edyta Bocian , Anna Rola

      • Uczymy pomagać!

      • W dniu 13.12.2019 r. przedstawiciele uczniów z Samorządu uczniowskiego odwiedzili Urząd Gminy, aby wręczyć przygotowaną przez nich paczkę świąteczną dla wybranej rodziny.Udało nam się pomóc, dzięki zorganizowaniu przez uczniów z Samorządu uczniowskiego kiermaszu książek. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom którzy zakupili książkę, co pomogło nam wesprzeć rodzinę potrzebującą na najbliższe Święta Bożego Narodzenia.

       Samorząd uczniowski

        

      • Konkurs chemiczny

      • Kończący się rok 2019 został ogłoszony przez UNESCO i Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych „Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych” (International Year of the Periodic Table of Chemical Elements 2019 - IYPT2019). Jest to związane z przypadającą w tym roku 150 rocznicą powstania Tablicy Mendelejewa i stworzenia przez niego prawa okresowości pierwiastków.

                   Nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody rocznicy tak ważnego światowego święta i w związku z tym ogłasza

       KONKURS NA NAJCIEKAWSZY I NAJBARDZIEJ KREATYWNY

        UKŁAD OKRESOWY.

                   Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych na terenie Gminy Kołbiel.

       REGULAMIN KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY I NAJBARDZIEJ KREATYWNY UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW

                   Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa imienia Armii Krajowej w Kołbieli, a jego autorem i koordynatorem nauczyciel chemii mgr Marta Ratter-Jarząbek.

       Cele konkursu

       • popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat układu okresowego i zastosowań pierwiastków chemicznych
       • rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży
       • integracja społeczności szkolnej na terenie Gminy Kołbiel
       • rozwijanie wśród uczniów zdrowego ducha rywalizacji

       Zadanie konkursowe:

                   Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać model (płaski lub przestrzenny) układu okresowego pierwiastków chemicznych bazując na Tablicy Mendelejewa.

       Technika wykonania:

                   Format pracy płaskiej nie powinien być mniejszy niż A2, zaś przestrzennej  nie większy niż 1m x 1m x 1m .dopuszczalne są wszelkie materiały i formy. Uczestników ma ograniczać jedynie ich wyobraźnia.

       Praca konkursowa nie może być wydrukiem. Musi posiadać znamiona pracy manualnej.

       Kategorie konkursu:

       • praca indywidualna
       • praca grupowa (max. 2 osoby)

       Miejsce i termin składania prac i kart zgłoszeniowych:

                   Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli,

                   Termin: od 12.12.2019r. (CZWARTEK) DO 13.12.2019r. (PIĄTEK)

       Prace powinny być oznaczone mocno przytwierdzoną metryczką zawierającą:

       • imiona i nazwiska twórców
       • nazwę placówki i klasę:
       • imię i nazwisko opiekuna
       • do każdej pracy musi zostać dołączona wypełniona w sposób czytelny karta zgłoszeniowa

       Rozstrzygnięcie konkursu:

                   Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kołbieli, a zdobyte nagrody i dyplomy zostaną przekazane do szkół.

                   Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wystawienie prac lub ich kopii z podaniem danych osobowych twórców oraz nazw placówek uczestniczących w konkursie na stronie internetowej szkoły jak również na wystawie tymczasowej w placówce organizującej konkurs.

       Ocena prac konkursowych:

                   Komisja konkursowa w ocenie prac będzie brała pod uwagę:

       • poprawność merytoryczną symboli pierwiastków jak i całościowej budowy układu okresowego
       • pomysłowości i inwencję twórczą uczestników konkursu
       • dobór materiałów i kreatywność w ich wyborze
       • estetykę wykonania prac

       Kontakt:

       Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       ul. Szkolna 5

       05-340 Kołbiel

       tel./fax. (25) 757-30-25

       email: spkolbiel@op.pl

       Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu:

       p. Marta Ratter-Jarząbek –tel. 693-765-400 rattmar@o2.pl

       karta_zgloszeniowa.docx

      • Cud nad Wisłą

      • 23 listopada siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie diecezjalnym pt. Cud nad Wisłą - dzieło Bożej Opatrzności. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII z okazji  100-nej rocznicy  Bitwy Warszawskiej. Do drugiego etapu konkursy zakwalifikowała się Wioletta Długaszek z klasy VI a oraz Kacper Przybysz z klasy VII b. Zwycięzcy wezmą udział w drugim etapie konkursu, który odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie.

      • 100 urodziny żołnierza Armii Krajowej

      • Pan Władysław Mazek z Kołbieli obchodził 100 urodziny. Ten wyjątkowy jubileusz celebrowała rodzina, urzędnicy i przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji szanownego Jubilata odwiedziła również  delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli z panią dyrektor Agatą Michalczyk. Wspólnie z delegacją szkoły przybyli przedstawiciele Światowego Związku Armii Krajowej: porucznik Stanisław Śledański,  pseudonim ”Długi”- wiceprezes okręgu Warszawa- Wschód, Wiesław Studziński - wiceprezes okręgu Warszawa- Wschód, major Zbigniew Ratyński- członek zarządu Warszawa-Wschód, podpułkownik Ireneusz Jastrzębski - dowódca strzelców.

       Uczennice Oliwia Antosiewicz i Zuzanna Mrowiec złożyły Panu Mazkowi najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Podziękowały za przykład pięknego i dobrego życia. Wspólnie z panią dyrektor wręczyły kwiaty oraz życzenia od wszystkich nauczycieli, uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Kołbieli.

       Następnie przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wręczyli Jubilatowi Medal Pamiątkowy za zasługi dla ŚZŻAK. Przeczytali list gratulacyjny z okazji 100 urodzin, podarowali album „100 Polskich Patriotów” i złożyli życzenia Panu Mazkowi i jego żonie jak również obdarowali małżonków kwiatami.

       Na zakończenie opiekunka Samorządu Uczniowskiego wykonała pamiątkowe zdjęcia, a pan Mazek wraz z żoną zaprosili na poczęstunek. Dla wszystkich uczestników były to niezapomniane chwile.

       Krótka historia Władysława Mazka…

                   Pan Władysław Mazek urodził się 3 IX 1919 roku w Podgórznie k. Kołbieli. Po skończeniu 20 lat  wstąpił do ruchu oporu, który w 1942 roku przybrał nazwę Armii Krajowej. Zadaniem pana Władysława było utrzymanie łączności między Kołbielą, a Otwockiem, w którym pracował jako krawiec. To on przywiózł prośbę o udzielenie wsparcia celestynowskim partyzantom w tak doniosłej akcji odbicia więźniów politycznych(mimo, że w bezpośredniej akcji Kołbiel nie uczestniczyła).

        Głównym zadaniem żołnierzy AK tego terenu był sabotaż na liniach kolejowych, przeciwdziałanie rabowaniu przez Niemców mienia i inwentarza  żywego, odzyskiwanie dokumentów osób przeznaczonych do wywozu. Obecnie pan Władysław Mazek jest na emeryturze, ale nie zapomniał o tym co przeżył. Nadal jest związany z tradycjami AK i działa w  Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

                                                                                                                 S. Piętka-Wicik  

      • Pokochaj pluszowego misia

      • ,,Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest...”

       W poniedziałek 25 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.

       Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Po śniadaniu w naszych grupach rozpoczęła się wesoła zabawa. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach i słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach. Były także tańce z pluszakami, konkursy, zabawy do znanych piosenek. Dzieci próbowały także największego przysmaku wszystkich misiów-miodku. Na koniec każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu.

       Monika Zawadka

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.