5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Już od kilka lat Powiat Otwocki docenia osoby, które bezinteresownie okazują wsparcie, troszczą się o szczególnie potrzebujących oraz oddają swoje serce innym. Podejmowane przez nich działania świadczą o jednym – wielkim sercu, empatii i otwartości na drugiego człowieka W gronie docenionych laureatów znalazło się także nasze, Szkolne Koło Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za to, że tak pięknie dzielicie się dobrem.
Anioły są także w naszej szkole
Byliśmy grzeczni...
Z całą klasy pewnością możemy stwierdzić, że byliśmy grzeczni, bo wszystkie klasy odwiedził Święty Mikołaj. Niósł wprawdzie dużą rózgę, ale wręczał tylko miłe upominki :-)
24
Centrum Nauki Kopernik
W ramach obchodów Mikołajek klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do jednego z najciekawszych miejsc edukacyjnych w Polsce – Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd był nie tylko doskonałą okazją do wspólnego świętowania, ale także możliwością rozwijania wiedzy w sposób interaktywny i angażujący.
Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od zwiedzania fascynujących wystaw, na których miały szansę samodzielnie eksperymentować i poznawać tajemnice nauki. Każdy uczestnik mógł dotknąć, uruchomić lub przetestować różnorodne eksponaty, które w przystępny sposób tłumaczyły skomplikowane zjawiska fizyczne, chemiczne czy biologiczne.
Spotkanie dla Nauczycieli i Rodziców
W Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli z inicjatywy Rady Rodziców odbył się bardzo ciekawy wykład dla Rodziców i Nauczycieli, który poprowadził prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko. Była to okazja to bardzo ciekawych refleksji – pan profesor zwrócił uwagę na nieprawidłowości w wychowywaniu dzieci – kiedy to przebodźcowane, mają zbyt wiele obrazów, płynących z ekranów telefonu, telewizora czy komputera. Rodzcie mogli uświadomić sobie, że zarówno dzieci, jak i młodzież powinny mieć w znacznym stopniu ograniczane kontakty telefoniczne, wirtualne na rzecz tych realnych, budujących realcje i więzi. Przestrzegał dorosłych przed tym, że nadmierne krozystanie z technologii cyfrowych silnie niekorzystnie wpływają na mózg dziecka.
W dzisiejszych czasach takie wykłady są niezwykle ważne, bo wskazują prawdziwe, a często niedostrzegalne źródło problemów wychowawczych, uświadamiają, że dziecko i godziny korzystania z telefonu to destrukcja organizmu i młodego umysłu.
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
27 listopada 2024 roku odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział 91 uczniów. Poniżej przedstawiamy wyniki z podziałem na kategorie wiekowe:
Dziewczęta – klasy 4:
- Hania Sibilska (4a)
- Kaja Piętka (3b)
- Roma Perka (4a)
Chłopcy – klasy 4:
- Michał Nowicki (4c)
- Mikołaj Ryk (4c)
- Fryderyk Zieliński (4a)
Dziewczęta – klasy 5-6:
- Oliwia Krupka (5a)
- Amelia Antosiewicz (6a)
- Aleksandra Żurawska (6b)
Chłopcy – klasy 5-6:
- Adam Woźniak (5a)
- Michał Kot (6b)
- Ignacy Zatoński (6b)
Dziewczęta – klasy 7-8:
- Liliana Młynarczyk (8a)
- Adrianna Parol (7a)
- Izabela Parol (7a)
Chłopcy – klasy 7-8:
- Miłosz Michalski (8a)
- Bartłomiej Metera (8a)
- Jakub Urbaniak (7b)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za sportową rywalizację!
Kto tak pięknie śpiewa?
Nadia Piętka uczennica naszej szkoły zajęła I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Józefowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zelektryzowani
W specjalnym pokazie - tym razem nie magii, ale najprawdziwszych praw nauki wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Poprzez zabawę mogli sobie przyswoić prawa fizyki i chemii. Oby jak najwięcej takich lekcji!
8
Wolontariusze u Seniorów
W sobotę 16 listopada z okazji Światowego Dnia Seniora Wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Dom Opieki w Kośminach. Była to miła niespodzianka dla pensjonariuszy, takie spotkania wnoszą wiele dobrego, nasi wolontariusze w relacjach z osobami starszymi, schorowanymi i często samotnymi uczą się empatii w zamian dają radość i wywołują uśmiech na twarzy.
Odeszła Nauczycielka z naszej Szkoły
"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
(...)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić..." Ks. J. Twardowski
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pani Eli Klementewicz naszej Koleżanki, emerytowanej Nauczycielki wychowania fizycznego, która przepracowała w naszej szkole ponad czterdzieści lat. Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli. Niech spoczywa w pokoju.
Święto Niepodległości
Kolejna (106.) rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości - to święto wszystkich Polaków. Szóste klasy wraz z wychowawcami i szkolnym chórem przygotowały, uroczysty, wzruszający apel, upamiętniający wydarzenia, które doprowadziły do chwalebnego podniesienia się z gruzów naszej Ojczyzny. Piękne śpiewy i recytacje wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Na koniec pani dyrektor - Agata Michalczyk podziękowała organizatorom za piękne przygotowanie apelu oraz pełne wymowy i symboli dekoracje.
16
Zaproszenie
Ważna pomoc!
W piątek 18 października 2024r. rzeczy, dostarczone przez uczniów oraz produkty zakupione ze środków zebranych wśród pracowników naszej placówki w kwocie 900 złotych zostały przewiezione do Fundacji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Straży Pożarnych w Otwocku, a stamtąd pojadą do placówki we Wrocławiu, gdzie zostaną przekazane dla osób, które ucierpiały podczas powodzi. Dziękujemy za zaangażowanie ze strony rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły.
Święto Szkoły
Szkoła jakiej nie znacie…, Szkoła dawniej i dziś…, Szkoła moich marzeń… pod takimi hasłami 25 października 2024r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli świętowała dzień Patrona Szkoły. Obchody rozpoczęły się od spotkań w salach.
42Następnie klasy 4- 8 wzięły udział w różnych aktywnościach przygotowanych przez organizatorów. Część uczniów odwiedziła salę szkolną z dawnych lat, gdzie dowiedzieli się, jak wyglądała nauka za czasów ich dziadków i rodziców. Noszenie fartucha z białym kołnierzykiem, tornister, kałamarz, obsadka, stalówka, juniorki, przyjeżdżanie do szkoły autobusem ciągniętym przez traktor, dryndą, ogórkiem, to tylko niektóre z informacji wzbudzających wśród uczniów ogromne zainteresowanie i zdziwienie. W sali młodzież miała także okazję pisać na maszynie do pisania, przepisywać teksty przez kalkę, skorzystać z takich urządzeń jak: rzutnik, projektor, odtwarzacz DVD, a także przeprowadzać doświadczenia fizyczne związane z antystatycznością czy rozszerzalnością ciał stałych oraz wyznaczaniem poziomu. Kolejni uczniowie odwiedzili salę gimnastyczną, na której zgromadzono przyrządy do ćwiczeń z dawnych lat. Z wielkim zapałem i entuzjazmem grali w klasy, chłopka, skakali w gumę, ćwiczyli na trzepaku. Pobity został także rekord skoku wzwyż 1,35 cm przez Stanisława Długaszka z klasy VII a i Nikodema Majewskiego z klasy VIII c. Ogrom emocji wzbudziła tablica pod hasłem Poznaj mnie. Zadaniem każdej klasy było rozpoznanie jak największej ilości nauczycieli, których zdjęcia umieszczone były w gablocie. Domysłom i dociekaniom, kim jest osoba znajdująca się na zdjęciu, nie było końca. W salach uczniowie wykonywali makiety swojej szkoły, projektowali stroje szkolne oraz przygotowali kapsuły czasu, w których zamieścili informacje dla kolejnych pokoleń. Wysłuchali również wywiadów, które sami przeprowadzili z dziadkami, rodzicami i nauczycielami na temat ich szkół. Na koniec wszyscy zostali uwiecznieni na pamiątkowej fotografii w mundurkach szkolnych z dawnych lat w otoczeniu postaci przedstawiających uczniów w stylonowych fartuchach z białym kołnierzykiem. Chociaż 25 października 2024r. w naszej szkole był dniem świątecznym, to spędziliśmy go bardzo aktywnie. A efekty pracy i wyczynów uczniów można obejrzeć na zdjęciach.
Pasowanie klas I
Pobiliśmy rekord w resuscytacji!
16 października to dzień Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy organizowany przez Wielką Orkiestrę Swiątecznej Pomocy. Nasza szkoła uczestniczy w tym wydarzeniu już drugi raz. Uczniowie klas ósmych prezentowali umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Do starszych kolegów dołączyli młodsi, którzy także chcieli spróbować swych sił. Całe wydarzenie trwało pół godziny i zakończyło się sukcesem - resuscytacja nie została przerwana nawet na chwilę.
Gminny Turniej Piłki Nożnej
- 1
W środę 16.10.2024 r. nasza szkoła wzięła udział w gminnych zawodach w piłce nożnej. Do turnieju wystawiliśmy 4 drużyny - dwie dziewcząt i dwie chłopców z klas 4-6 i 7-8. W każdej kategorii nasi uczniowie okazali się niepokonani, wygrywając aż 8 meczów oraz remisując 3. Do szkoły wróciliśmy z 4 pucharami za zajęcie pierwszych miejsc! Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników, bo poziom rozegranych zawodów był bardzo wysoki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobywcom złotego krążka, a drużynom z pozostałych szkół, tj. Kątów, Człekówki i Rudzienka dziękujemy za zawody pełne emocji i wspaniałą grę :)
Wycieczka klas siódmych
7.10.24 r. uczniowie 7a i 7c z wychowawcami p. Karoliną Dudek i p. Pawłem Budytą oraz p. Zofią Macios spędzili miło czas w Warszawie. Pierwszym punktem wycieczki były akrobacje, przewroty i skoki na trampolinach.
Następnie seans w kinie pt. „Powstanie Warszawskie” - film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający historię Powstania Warszawskiego.
Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do domów.
2
Dzień Edukacji Narodowej
To doroczne, wyjątkowe święto wszystkich osób związanych z Oświatą - Nauczycieli i Pracowników. Jak co roku wszyscy uczniowie przygotowali życzenia i upominki dla swoich Nauczycieli. Podczas uroczystego spotkania w pokoju nauczycielskim pani Dyrektor Agata Michalczyk złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły, podziękowała za ich pracę. Do życzeń dołączył się również Samorząd Szkolny.
W tym roku z okazji tego święta odwiedził naszą szkołę także pan wójt - Sylwester Winek, wraz z panią dyrektor GZEAS - Anną Markowską-Czarnecką. Włodarz naszej gminy złożył wszystkim życzenia, a nastęnie wręczył nagrody: pani dyrektor Agacie Michalczyk, pani Joannie Jesion i pani Alicji Pacek. Pani dyrektor
imieniu wszystkich pracowników podziękowała za pamięć i życzenia.13
Serdeczne życzenia
Kolejny etap
8 października br. w Zielonce odbyły się indyidualne biego przełajowe – stanowiły one kolejny etap tej kategorii biegów – były eliminacjami do konkurencji na szczeblu wojewódzkim. Naszą szkołę reprezentował Cezary Korulczyk z klasy 5c. Możliwość tego startu zawodnikowi dała wcześniejsza wygrana na etapie powiatowym. To już czas na małe podsumowania biegowego sezonu jesiennego – jako nauczyciele wychowania fizycznego w przyszłość patrzymy z optymizmem, gdyż nasi uczniowie chętnie trenują i poprawiają swoje wyniki.
Archiwum Aktualności