• Aktualności

      • Informacja od Wójta

      • Szanowni Państwo,

       Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej

        im. Armii Krajowej w Kołbieli

       W budynku szkoły trwają prace remontowe pod nazwą „Modernizacja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli”, polegające na wykonaniu robót remontowych istniejącej instalacji wodno – kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej oraz wymianie kotłów (pieców) i urządzeń z nimi związanych, wykonywaną przez firmę HYDRATEC Sp. z o.o. Firma została wyłoniona jako drugi oferent w drugim postępowaniu przetargowym. Z uwagi na fakt, że najkorzystniejszy, wyłoniony w przetargu oferent odmówił podpisania umowy w wyznaczonym terminie (zrezygnował z wykonania prac). Zamawiający – Gmina Kołbiel – zmuszony został do wyłonienia kolejnego wykonawcy.  Gmina Kołbiel zgodnie z prawem musiała zachować wszystkie terminy wynikające przepisów prawa zamówień publicznych. Dodatkowo należało zabezpieczyć wyższe wynagrodzenie dla obecnego Wykonawcy o około 500 000,00 zł, co wymagało znalezienia dodatkowych środków finansowych i zwołania posiedzenia Rady Gminy Kołbiel. Pozyskana na remont szkoły kwota 2 550 000,00 zł pozwalała na podjęcie prac, do których Zamawiający przygotował się już dużo wcześniej.

       Pomimo ryzyka zagrożenia terminu zakończenia prac – do końca wakacji – Gmina Kołbiel postanowiła wykonać bardzo potrzebny remont szkoły, który ogólnie kosztować będzie 3 490 000,00 zł. Jest to największy remont szkoły od czasów II wojny światowej.

       Firma rozpoczęła prace remontowe dopiero od dnia 17 lipca 2023 r., które miały trwać do 01.09.2023 r. Ze względu na ogromny zakres zadania wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu wykonania umowy do końca września 2023 r.        

       Nie mniej jednak czynimy starania by nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się zgodnie z planowaną organizacją roku. Na pewno nie będzie to łatwe, ale w porozumieniu z Dyrektor szkoły Panią Agatą Michalczyk ustaliliśmy, że wszystkie zajęcia będą odbywały się na dwie zmiany w starej części szkoły i nadbudowanej części szkoły do łącznika dużej sali sportowej. Część klas będzie uczyła się w budynku Urzędu Gminy Kołbiel - udostępniliśmy trzy sale oraz w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołbieli – udostępniono 1 salę. Jako organ prowadzący dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej wszystkie zajęcia odbywały się w wyremontowanym budynku szkoły, by sukcesywnie oddawane były do użytku potrzebne sale lekcyjne i pomieszczenia szkolne. Znając tak duży zakres prac remontowych cieszyć powinna modernizacja naszej szkoły. Jednak wymagać to będzie od nas wszystkich zrozumienia, że nie jest to zamierzone opóźnienie ze strony Zamawiającego - Gminy Kołbiel. Wykonanie tych prac będzie skutkowało większym komfortem pracy, oszczędnościami w utrzymaniu obiektu, brakiem ciągłych napraw i problemów konserwacyjnych.

                Licząc na zrozumienie wszystkich jednocześnie bardzo przepraszam za wszelkie utrudnienia, które wystąpią w rozpoczynającym się roku szkolnym 2023/2024.

                                                                                                                                         Z uszanowaniem

       Wójt Gminy Kołbiel

                                                                                                                                             Adam Budyta

      • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

      • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 r. (poniedziałek).

       O godzinie 9.00 msza święta w kościele p.w. Św. Trójcy w Kołbieli z udziałem pocztu sztandarowego,

       Około godziny 10.00 klasy II – VIII ustawiają się z wychowawcami na kostce przed budynkiem szkoły, a następnie wchodzą  wejściem ewakuacyjnym i  udają się do sal lekcyjnych (brązowe drzwi koło stołówki, którymi również będą opuszczać budynek po spotkaniach klasowych).

       Po zakończeniu uczniowie klas 4 – 8 z wychowawcami przechodzą do harcówki w celu odebrania zeszytów ćwiczeń 4 – 5 szt. (proszę zabrać z domu torbę lub plecak).

       Godzina 10.00 klasy I wraz z Rodzicami wchodzą wejściem głównym do budynku szkoły.

       W holu spotykają się z p. Dyrektor na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Po zakończeniu uczniowie klas pierwszych przechodzą z wychowawcami do przypisanych sal.

       Godzina 11.00 dzieci z zerówek wraz z Rodzicami spotykają się w holu głównym z p. Dyrektor, a następnie z przechodzą z wychowawcami do swoich sal.

       Dowozy w dniu 4 września 2023r. będą o godzinę później niż w dni nauki szkolnej. Odwozy uczniów po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego przewidziane są około godz. 11.15.

      • Ogłoszenie - dot. zerówek

      • Prosimy, aby rodzice dzieci przyjętych do zerówki nie kupowali podręcznika do j. angielskiego. Właściwy tytuł pojawi się na stronie internetowej szkoły 23 sierpnia. 

      • Pani Małgorzata Dróżdż odchodzi do nowej pracy

      • Po 36 latach latach pracy w naszej szkole, odchodzi pani Małgorzata Dróżdż. Zaczynała swoją przygodę z naszą placówką w 1987 roku jako nauczyciel nauczania początkowego, pełniła funkcję wicedyrektora szkoły, a później pracowała w klasach starszych jako anglistka.

       Wspaniały nauczyciel, pełna pomysłów, życzliwości i troski wychowawczyni. Przemiła, zawsze gotowa nieść pomoc koleżanka. 
       Życzymy Pani Małgosi równie wspaniałych osiągnięć w nowej pracy, jak najlepszych ludzi wokół siebie
       i sentymentalnych powrotów do Kołbieli. 
       Dziękujemy za wiele lat wspaniałej pracy!

      • Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje!

      • Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje!

       Ten zawsze aktualny o tej porze roku slogan wybrzmiał po raz kolejny i w naszej Szkole.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała Nauczycielom i Pracownikom szkoły za pracę, Uczniom za naukę, a Rodzicom za wspieranie szkoły i swoich dzieci w procesie rozwoju i edukacji.

       Składamy serdeczne życzenia Wszystkim, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

      • Pożegnanie Absolwentów

      • ​22 czerwca w naszej szkole odbyła się niezwykle wzruszająca uroczystość pożegnania klas ósmych.

       Uroczystość pożegnania Absowlentów miała wyjątkowy, uroczysty i wzruszający charakter. ​​Ósmoklasiści po raz ostatni pojawili się w murach szkoły, jako jej uczniowie.

       Koledzy z klas szóstych i siódmych, pod przewodnictwem swoich wychowawców, zadbali o miły i serdeczny nastrój uroczystości, ofiarowali także pamiątkowe upominki.
       Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach Ósmoklasistów i ich Wychowawców, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Miłą i zaskakującą niespodzianką okazała się częśc artystyczna, przygotowana przez młodszych kolegów.

       Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Jesteśmy z nich dumni i pewni, że zapas wiedzy, doświadczenia i nauki, jakie wynoszą z naszej Szkoły, pomogą im dobrze poradzić sobie w dalszym życiu.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim za pracę.
       Absolwentom życzyła powodzenia na dalszych etapach edukacji, wielu wrażeń, dobrych życiowych wyborów. 
       "Nauka to podróż przez całe życie, a więc szczęśliwej podróży do dorosłości".

        

        

      • „Podróżować to żyć”- wycieczka klas 4 i klasy 5a 

      • W dniach 12-13 czerwca 2023r. klasy 4 i klasa 5a pojechały na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie poznawali walory przyrodnicze i historyczne Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia weszliśmy na Łysą Górę, podziwialiśmy rumowisko skalne- gołoborze, a na Świętym Krzyżu  zwiedziliśmy opactwo benedyktyńskie z relikwiami z drzewa Krzyża Świętego oraz Muzeum Misyjne Ojców Oblatów. Następnie spacerkiem udaliśmy się do Huty Szklanej . Tam w średniowiecznej osadzie udaliśmy się w ciekawą podróż do XI w. – poznaliśmy sposoby wypieku podpłomyków, wyrobu butów,  pasów,  koszyków,  naczyń  oraz gatunki  ziół leczniczych. Mieliśmy również okazję podziwiać jedną z najpiękniejszych w Polsce kolekcji minerałów i skamieniałości  zakończoną  pokazem pracy szlifierza. Drugiego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku w Chęcinach z XIV w. i spacerowaliśmy po Podzamczu Chęcińskim . Udaliśmy się  również do Centrum Nauki Leonarda da Vinci na wystawę „Człowiek- niezwykła maszyna”. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń kresowych-Jaskini Raj. 

       Wyjazd był niezwykle ciekawy, z którego uczniowie przywieźli pamiątki, zdjęcia i oczywiście wspomnienia. 

       Organizatorki 

      • Ach, co to był za bal!

      • 2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej odbył się Bal Ósmoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, którego w pierwszej parze poprowadziła dyrektor szkoły – Pani Agata Michalczyk. Taniec zachwycił wszystkich zgromadzonych nie tylko ze względu na wspaniały układ, ale także z powodu przepięknych strojów ósmoklasistów.

       Po odtańczonym polonezie głos zabrała Pani Agata Michalczyk, która wyraziła swoje uznanie za wspaniały taniec, podziękowała rodzicom, za przygotowanie balu oraz wychowawcom klas ósmych za zaangażowanie w przygotowanie układu tanecznego.

       Następnie głos zabrała przedstawicielka rodziców oraz uczniowie, którzy podziękowali dyrekcji, wychowawcom klas ósmych: Pani Ewie Górce, pani Anecie Bartnickiej, Panu Marcinowi Bąblowi i Panu Markowi Gontarzowi, nauczycielom i rodzicom nie tylko za wkład w przygotowanie balu, ale przede wszystkim za naukę i wychowanie.

       Po słowach podziękowań i życzeń, w przepięknie udekorowanej sali rozpoczął się bal. Uczniowie, rodzice i nauczyciele świetnie bawili się przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Bal uatrakcyjniła fotobudka, w której można było sobie zrobić zdjęcia z zabawnymi rekwizytami. Rodzice zadbali także o pyszny poczęstunek, z którego uczniowie mogli korzystać, odpoczywając między kolejnymi tańcami.

       Bal był bardzo udany i z pewnością dostarczył wszystkim zgromadzonym niezapomnianych wrażeń.
       Autorem tych pięknych zdjęć jest pan Jarosław Piętka - tata uczennicy z klasy 8a.

      • Wycieczka klas 8 w Karkonosze

      • W dniach 5-7 czerwca, uczniowie klas ósmych pod opieką p. Ewy Górki, p. Joanny Jesion i p. Marcina Bąbla, uczestniczyli w długo oczekiwanej wycieczce trzydniowej w Karkonosze.

       Pierwszym punktem programu był Wrocław, gdzie uczniowie zwiedzili Afrykarium, które stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

       Następnego dnia uczniowie udali się do kopalni Uranu z czasów PRL. Jest to podziemna trasa turystyczna, gdzie miejscowy przewodnik opowiadał pasjonującą historię kowarskiego górnictwa i wydobywania kruszców, żelaza i rudy uranowej na zlecenie władz ZSRR. W czasie podziemnego spaceru uczniowie dowiedzieli się więcej o ciężkiej pracy gwarków – dawnych górników, zobaczyli również wystawę sudeckich minerałów. Po południu uczestnicy wycieczki udali się do Skalnego Miasta w Adrspach w Czechach, rezerwatu przyrody bogatego w różne piaskowcowe formacje skalne powstałe na skutek działań zjawisk atmosferycznych. Niektóre z nich otrzymały nieprzeciętne nazwy: Kochankowie, Fotel Babci, Gotycka Brama, Wieża Elżbiety, Głowa Cukru, Żółw czy Starosta i Starościna. W czasie spaceru po Skalnym Mieście czekał na naszych uczniów również rejs łodzią turystyczną po urokliwym jeziorku, okraszony zabawnymi opowieściami “sternika” łodzi.

       Ostatniego dnia wycieczki ósmoklasiści uczestniczyli w spływie pontonami raftingowymi po rzece Bóbr – to atrakcja, która łączyła ze sobą trzy elementy – współdziałanie na wodzie, aktywny wypoczynek oraz spędzanie niezapomnianych chwil na łonie natury. Pontony były

       7-9 osobowe. Każdy uczestnik dostał na wyposażenie pagaj (wiosło), i kamizelkę asekuracyjną. Uczniowie bawili się doskonale i świetnie współpracowali ze sobą.

       To były wspaniałe trzy dni w Karkonoszach i z pewnością wszyscy będą je długo wspominać.

        

       Ewa Górka

        

      • Wycieczka klas 1

      • 5 czerwca 2023 r. uczniowie klas 1 wybrali się na wycieczkę. Celem naszego podróżowania był Park Edukacji i Rozrywki, w którym uczniowie mogli się bawić, ale też uczyć i dociekać. Na Farmie Iluzji można było dostrzec wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Najwięcej wrażeń wywołały: Labirynt luster i Tunel zapomnienia. To wyjątkowe miejsce do edukacji poprzez zabawę oraz wypoczynku na świeżym powietrzu.

       To była wspaniała wyprawa, z której przywieźliśmy pamiątki, zdjęcia i bardzo miłe wspomnienia.

      • Spotkanie organizacyjne - zmiana

      • Ze względu na prośbę Rodziców, zmieniamy godzinę spotkania organizacyjnego Rodziców uczniów przyjętych do oddziałów przedszkolnych ("0") w roku szkolnym 2023/2024 w dniu 19 czerwca 2023 z godziny na 16.00 na godzinę 18.00. Zapraszamy!

      • 3 czerwca - dzień savoire vivre'u

      • Savoir-vivre to zbiór zasad, które pomagają człowiekowi w codziennym życiu. Dzięki nim wiemy jak nakrywać do stołu, podawać jedzenie i picie, dobrze wyglądać, właściwie się ubierać (dress code) oraz jakie normy towarzyskie obowiązują w miejscu pracy, w rodzinie, na przyjęciach czy spotkaniach towarzyskich. Dotyczy również zachowania się w szczególnych sytuacjach komunikacji (także telefonicznej i internetowej). 

       Zbiór zasad dobrego zachowania nasi uczniowie mają dobrze opanowany, ale czasem warto je przypominać. Dlatego zawsze zachęcamy, by najważniejsze zasady, które obowiązują nas w życiu, były widoczne na co dzień, nie tylko w szkole, ale także w domu i na ulicy.

       Z tej okazji klasa 5a przygotowała specjalny filmik pt. "Szkolny savoire vivre"
       https://spkolbiel-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/abartnicka_spkolbiel_onmicrosoft_com/Ebua6UOFPUhEowcUwIy_pgwB71U6UU7PrrzyuyH67SqU2w?e=OaG27y