• Aktualności

      • BohaterON

      • W naszej szkole został przeprowadzony w listopadzie ogólnopolski projekt o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania miała na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach pięciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion kartek i listów z życzeniami. 

       Projekt został skierowany do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży.

      • Uczniowie klas II w teatrze

      • 16 marca uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami pojechali do Warszawy do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście”.

       Podczas przedstawienia dzieci poznały wesołą dziewczynkę zwaną Czerwonym Kapturkiem i zobaczyły, jak radzi sobie z przeszkodami w drodze do babci. Dowiedziały się kto okazał się prawdziwym, a kto fałszywym przyjacielem? Wielkie miasto z gąszczem ulic, świateł, autobusów i tramwajów, czy świat wirtualny, w którym każdy może być każdym?

       „Czerwony Kapturek w Wielkim Mieście” to fascynująca, współczesna wersja „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle.

       Na zakończenie przedstawienia bohaterowie bajki zaprosili młodych widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymali zadania specjalne na scenie, a wszyscy widzowie tuż po spektaklu wzięli udział w warsztatach powiązanych tematycznie z bajką -zasady bezpieczeństwa dzieci w mieście i sieci.

       To był udany wyjazd!

       Wychowawcy klas II

      • "Wiosna, ach to TY!"

      • Radosne powitanie wiosny w naszej szkole, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, dało wszystkim upragniony powiew świeżości i świetnej zabawy.                                      (fot. Anna Piętka)

      • Solidarni z Ukrainą

      • „Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś” (R. Reagan)

       Nasza Szkoła jak wiele innych podmiotów, organizacji, instytucji w tym trudnym czasie włączyła się w pomoc Obywatelom Ukrainy. Zorganizowaliśmy Dzień Solidarności z Ukrainą, przeprowadziliśmy także zbiórkę darów dla uchodźców i zaangażowaliśmy w szereg aktywności pomocowych.

       Największym i najtrudniejszym przedsięwzięciem, wymagającym ogromu wysiłku, zaangażowania środków i pracy, było zorganizowanie noclegów dla osób uciekających przed piekłem wojny. Pani dyrektor wraz z pracownikami szkoły, we współpracy z pracownikami urzędu gminy i jednostkami straży pożarnej, zabezpieczyła noclegi w małej salce gimnastycznej, przygotowała niezbędne elementy codziennego użytku, tak by nocujący u nas Ukraińcy mogli choć na chwilę odetchnąć.
         Uchodźcy spędzili w naszej szkole kilka dni i tu znaleźli spokój, odpoczynek i bezpieczny azyl przed kolejnym etapem swojej podróży. Część z nich udała się w dalsza drogę, kilka osób przed którymi decyzja, co dalej, jeszcze gości w szkole.

       Następnym zadaniem organizacyjnym, przed jakim stanęła nasza Szkoła, było przyjęcie uchodźców w poczet uczniów. Od 9 marca naukę rozpoczęło w różnych klasach 31 ukraińskich dzieci, które znalazły tu alternatywę na czas oczekiwania i odskocznię od traumy. Dzieciom tym zapewniono także obiady. Oprócz zaangażowania w tę trudną pracę dyrekcji szkoły i nauczycieli na ogromną pochwałę zasługują także uczniowie. Ich pełna empatii postawa jest niezwykle budująca. Stali się oni swoistymi „Aniołami Stróżami” dla  ukraińskich kolegów i koleżanek. Otoczyli ich troską, cierpliwie i uprzejmie wprowadzają w nasze szkolne zasady, pomagają w lekcjach i na przerwach odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. 

        

      • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

      • W dniu 15.03.2022 odbył się Gminny Turniej w tenisie stołowym w sali gimnastycznej w Człekówce w kategorii dziewcząt i chłopców.  Nasza reprezentacja w składzie: Zofia Soszyńska, Patrycja Kurdej, Hanna Szostak, Liliana Młynarczyk, Julia Bytniewska , Agnieszka Krupa, Jakub Urbaniak, Kacper Sikorski, Bartłomiej Metera, Miłosz Michalski, Jakub Krupa, Kacper Studziński w klasyfikacji końcowej zajęli 1 miejsce. Turniej obfitował w wiele emocji i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju :)

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych działających przy tutejszej Szkole, o składanie potwierdzeń woli uczęszczania Państwa dziecka do naszej placówki w roku szkolnym 2022/2023.

       Potwierdzeniem woli jest złożenie wypełnionego formularza „Potwierdzenie woli – karta informacyjna” – w terminie:

       od 15 marca 2022r do 18 marca 2022r

       Potwierdzenie_woli_-_karta_informacyjna.docx​​​​​​​


      • Ogłoszenie

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli uprzejmie informuje, iż na najbliższy poniedziałek tj. 14 marca 2022 roku zaplanowane zostało zebranie związane z postępowaniem rekrutacyjnym z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego.

       W związku z powyższym listy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce podane zostaną po dokonaniu ustaleń z zainteresowanymi rodzicami najpóźniej w dniu 15 marca 2022 roku, do godz. 11:00.

      • Solidarni z Ukrainą

      • Pragniemy wyrazić nasze poparcie dla Narodu Ukraińskiego i dla prawa każdego Narodu do wolności.
       Nigdy więcej wojny!

       Zachęcamy wszystkich do zaangażowania i wspierania Uchodźców.

      • REKRUTACJA

      • Terminy przyjmowania zgłoszeń i wniosków
       do oddziałów przedszkolnych oraz do klas I

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli wzorem ubiegłych lat, uprzejmie informuje, iż od dnia 14 lutego 2022 roku, rozpoczyna się proces rekrutacji dzieci na rok szkolny 2022/2023.

       W pierwszej kolejności tj. od dnia 14 lutego 2022 roku przyjmowane będą deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego – dokument przygotowany został z myślą o dzieciach najmłodszych (urodzonych w 2017r i 2018r) uczęszczających obecnie do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w naszej szkole – na przedmiotowe deklaracje czekamy do dnia 21 lutego 2022 roku.

       Dla dzieci z roczników wskazanych powyżej, które nie uczęszczały do naszej placówki są przewidziane pojedyncze miejsca. Celem zapisu należy złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola. Wniosek można złożyć w terminie 22.02.2022r – 07.03.2022r.:

       - deklaracja o kontynuacji wychowania przedszkolnego - Pobierz

       - wniosek o przyjęcie do przedszkola - Pobierz

       - załącznik nr 1, 2, 3 i 4 do wniosku - oświadczenia - zał. 1 - Pobierz; zał. 2 - Pobierz; zał. 3 - Pobierz; zał. 4 - Pobierz

       - zarządzenie Wójta nr 5/2022 - Pobierz

       - procedura rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych - Pobierz

       Również w terminie od 14 lutego 2022 roku można będzie zgłosić dziecko 6-letnie (urodzone w 2016r) do realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego tzw. „0” – dzieci przyjmowane będą na podstawie prawidłowo wypełnionego i złożonego zgłoszenia –formularze składamy w terminie do dnia 1 marca 2022 roku.

       - zgłoszenie do oddziału 0 dla 6-latka - Pobierz

       - zarządzenie Wójta nr 4/2022 - Pobierz

       Dzieci 7-letnie (urodzone w 2015r) zapisywane będą do klas pierwszych na podstawie prawidłowo wypełnionego zgłoszenia (formularz „Zgłoszenie” dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie naszej placówki) oraz na podstawie wniosku o przyjęcie do klasy I (formularz dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem naszej szkoły). Termin przyjmowania wymienionych wyżej dokumentów to 21.02.2022r – 07.03.2022r.

       - zgłoszenia do klasy I - Pobierz

       - wniosek o przyjęcie do klasy I - Pobierz

       - zarządzenie Wójta nr 6/2022 - Pobierz

      • Karnawał

      • Karnawał to czas zabawy. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawili się uczniowie klasy IIA 24 lutego. W sali lekcyjnej, inaczej niż zwykle pojawili się uczniowie w przebraniach. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Spider-Mana,  Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W sali było bardzo kolorowo. Uczniowie uczestniczyli  w tańcach, zabawach i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.  Aby zapobiec zmęczeniu na dłużej,  rodzice wyposażyli swoje pociechy w dodatkowy posiłek, w postaci kalorycznego pączka- jak przystało na tłusty czwartek. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok…

                                                                                      Katarzyna Bogdańska

      • Bal karnawałowy

      • Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 27 stycznia podczas balu karnawałowego w Szkole Podstawowej im Armii Krajowej w Kołbieli. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Ten wyjątkowy dzień umiliło przedszkolakom przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr  Katarynka. Po obejrzeniu przedstawienia rozpoczęła się karnawałowa zabawa. Na sali podczas pląsów zrobiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal już za rok 

      • Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom

      • „Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom

       Zdrowia, pomyślności!

       Uśmiechów na co dzień i dużo radości”.

       Ważny dzień, bo ważni bohaterowie.

       Przedszkolaki szykowały się długo, uczyły piosenek, wierszyków. Przygotowały piękne laurki oraz upominki dla Ukochanych Babć i Dziadków.

       Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

       Szczególnie tak ważnego zdrowia,

       ale również dużo miłości,

        mnóstwa powodów do codziennej radości

       oraz rozpierającej dumy z tych oto zuchów.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie - bez Was ani rusz! Zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc, mądrą i serdeczną radę, uśmiech i serce. W dniu Waszego Święta życzymy Wam zdrowia i radości. Wdzięczne Wnuczęta.

      • Serdeczne życzenia świąteczne

      • Najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości, ciepłych i rodzinnych spotkań, a na Nowy Rok nowych sił i nadziei.
        

      • Konkurs Krasomówczy

      • Wyniki XVIII Powiatowego Konkursu Krasomówczego „Poznajemy swoją małą ojczyznę”.

        „O tym, że warto poznawać historię swojej ojczyzny, miejscowości, a przede wszystkim najbliższej rodziny nie trzeba nikogo przekonywać. Czasem zasłyszane opowieści są tak zadziwiające, że aż zapierają dech w piesi”. Tak swoje wystąpienie rozpoczęła jedna z uczestniczek XVIII Powiatowego Konkursu Krasomówczego, który ze względów epidemiologicznych odbył się online. Uczestnicy zaprezentowali wystąpienia w dwóch kategoriach klasy IV- VI i VII- VIII. Wyniki przedstawiają się następująco:     

       PROTOKOL_KRASOMOWCZY_2021.pdf                                                                                                          

      • С Рождеством Христовым

      • Chętni uczniowie z klas 7, 6 i 5 wzięli udział w wymianie kartek świątecznych pomiędzy szkołami w Człekówce, Kołbieli, Kątach i Woli Rębkowskiej. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia w języku rosyjskim oraz kilka słów o sobie. Dzięki wymianie kartek poznali nowych kolegów i koleżanki. Kartki które otrzymali dostarczyły wiele radości. Za wszystkie piękne kartki bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.     Sylwia Piętka-Wicik