• Aktualności

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII.

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2022 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe ( obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-meil szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  word  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej Z2( dla klas I - III) lub Regulamin Świetlicy Szkolnej Z4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

          Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 15 czerwca 2022 r.

          Dodatkowe zapisy będą możliwe na  początku miesiąca września, pod warunkiem dysponowania

       wolnymi  miejscami w świetlicy szkolnej.

      • Patriotyczna Majówka

      • Pani dyrektor Agata Michalczyk, opiekunowie pocztu sztandarowego i Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uświetnili swoją obecnością gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Po uroczystym spotkaniu przy pomniku upamiętniającym setną rocznicę odzyskania Niepodległości w uroczystym przemarszu wszyscy udali się do parafialnego kościoła, by wziąć udział we Mszy św. w intencji Ojczyzny i koncercie pieśni patriotycznych.

      • Witaj Majowa Jutrzenko!

      • Elegancko ubrani uczniowie, przyozdobieni biało-czerwonymi kotylionami, zgromadzili się na uroczystym apelu z okazji Świąt Majowych. 

       Piękny i podniosły nastrój panował wśród uczniów, zarówno tych występujących, jak i tych oglądających.
       Apel przygotowały klasy czwarte wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Następnie czwartoklasiści przybliżyli wszystkim od kiedy i dlaczego obchodzi się w naszym kraju Święta Majowe. Występ uświetniły piękne recytacje i śpiew. Niezwykłą niespodzianką był tradycyjny taniec polski do melodii "Płynie Wisła, płynie...". "Wisienką na torcie" okazał się brawurowy występ ucznia klasy 4b, Jana Stelmacha, który pięknie wykonał piosenkę "Kocham Cię, Polsko" . Na koniec pani dyrektor Agata Michalczyk, zachwycona występem czwartoklasistów pochwaliła Uczniów i podziękowała Nauczycielom, którzy przygotowali to wspaniałe widowisko. 

      • Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

      • 28.04.2022 w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce w turnieju, natomiast w kategorii chłopców wygrywamy turniej zajmując 1 miejsce.

       Gratulujemy

      • Dzień Ziemi

      • Dzień Ziemi to święto na cześć planety Ziemi i jej środowiska naturalnego oraz okazja, by rozmawiać o ochronie natury i promować widzę na ten temat. W czasie Dnia Ziemi odbywają się liczne wydarzenia, mające na celu promowanie świadomości na temat takich niebezpieczeństw dla naszej planety jak zmiana klimatu, zanieczyszczenie wody i powietrza, wymieranie gatunków i inne.

       W naszej szkole 22 kwietnia uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III przebrali się w stroje przedstawiające elementy Ziemi. Wszystkie stroje były bardzo pomysłowe.
       Zwycięzcami okazali się:
       - Kornelia Wójcik- grupa Biedronki
       - Kacper Grzegrzółka- Jeżyki
       -Amelia Janiec- Motylki
       -Piotr Kowal- kl.1a
       - Jan Wiącek- kl.2a
       -Lena Grzegrzółka – kl. 3c

       Gratulujemy!

      • „Budząca się wiosna” – konkurs fotograficzny

      • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w konkursie fotograficznym, którego celem było poszukiwanie oznak wiosny. Jury wyłoniło z ponad 48 prac te najciekawsze i przyznało nagrody. Piękno przyrody uchwycone w obiektywie można obejrzeć w galerii.

       Nagrodzeni uczniowie:

       Hanna Szostak kl. 5a - I miejsce

       Dominik Witos kl. 4b - II miejsce

       Maja Prasuła kl. 7d - III miejsce

       Krzysztof Wiącek kl. 5a - III miejsce

                                                          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

        

      • Szanowni Laureaci

      • Szanowni Laureaci X Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną,

       informujemy, że z przyczyn organizacyjnych nagrody będą do odebrania w sekretariacie szkoły po 09.05.2022 r. Prosimy o sprawdzanie informacji na stronie szkoły lub kontakt z sekretariatem szkoły.

                                                                                                         Organizatorzy

      • Spotkanie historyczne

      • „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
                                                                                                                                 (Irena Sendlerowa)

       20 kwietnia 2022 roku miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Szkoła Podstawowa w Kołbieli gościła pracownicę Gminnej Bilioteki Publicznej, panią Iwonę Kowalską, która przeprowadziła z poszczególnymi klasami warsztaty historyczne. Spotkanie dotyczyło 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Odbyło się ono we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,
       w ramach akcji Żonkile. Dzięki temu spotkaniu, prowadzonemu w konwencji warsztatów, uczniowie mieli okazję do przypomnienia sobie historycznych faktów, a także uświadomienia tragedii, jaką niosła ze sobą wojna i antysemityzm. W subtelny, ale bardzo sugestywny sposób prowadząca warsztaty ukazała koszmar wojennej pożogi i sytuację żydowskich dzieci w getcie, na tle której takie wartości jak miłość, przyjaźń, lojaność mimo wszystko zwyciężają. Po obejrzeniu filmu, dyskusji i wypełnianiu zadań, uczniowie otrzymali do samodzielnego wykonania symboliczne żonkile.
       Bardzo dziękujemy za to niezwykle wartościowe spotkanie, naukę historii, która jak się okazuje, niestety
       w kontekście ostatnich europejskich wydarzeń lubi się powtarzać.

      • Klasa piąta zaprasza do Narnii.

      • W Narnii jest zimowo, wiosennie  i bajecznie…                                                                                              

       Dowodem na takie stwierdzenie są przepiękne makiety wykonane przez kreatywnych uczniów klas Va na podstawie lektury C. S.Levisa „Opiowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.
         Jeśli jesteście ciekawi lub chcecie sobie przypomnieć, jak wygląda Narnia,  kto ją zamieszkuje  i jakie przygody przeżyli w niej Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr?                                                                                                     Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć.

                                                                                                       Z wiosennymi pozdrowieniami                                                                                                              Klasa Va  

      • Test wiedzy o sporcie

      • 4 kwietnia w naszej szkole odbył się test z wiedzy o sporcie. Z zadaniami o tematyce sportowej zmierzyli się uczniowie z klas 7-8.

       Oto wyniki konkursu: 

       I miejsce - Igor Krzemiński 8C

       II miejsce - Maciej Kurkowski 8B

       III miejsce - Franciszek Strzeżysz 7B i Krystian Książek 8B

       Uczniowie wyróżnieni: Jan Siwik 8C, Bartosz Gutaszewski 8B

       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.        

       Marcin Bąbel - nauczyciel wychowania fizycznego                                                                                              Paweł Budyta - nauczyciel wychowania fizycznego

      • Wyniki konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną.

      • Z radością przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego na Kartkę Wielkanocną.

       Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

       Laureatami Konkursu zostali:

        Klasy 0-3

       1 miejsce: Dawid Mazek (klasa 3b)

                         Zuzanna Wyglądała (klasa 3b)

       2 miejsce: Kinga Święch (grupa motylki)

                         Amelia Janiec (grupa motylki)

       3 miejsce: Maja Kowalczyk (klasa 2c)

                          Szymon Ryglewicz (klasa 3c)

       Wyróżnienie: Zofia Sikorska (klasa 2a)

       Klasy 4-8

       1 miejsce: Jakub Zawadzki (klasa 4c)

                        Klaudia Krupka (klasa 8a)

       2 miejsce: Kacper Mazek (klasa 4a)

                        Amelia Strzeżysz (klasa 4a)

       3 miejsce: Weronika Kłos (klasa 5c)

                        Iga Serzysko (klasa 6a)

       Wyróżnienie: Aleksandra Całka (klasa 4c), Aleksander Górka (klasa 4c), Krzysztof Wiącek (klasa 5a), Kacper Rydz (klasa 7c), Jakub Witkowski (klasa 7c), Julia Ryglewicz (klasa 8d) 

      • Dzień bez plecaka :-)

      • Pełni poczucia humoru, radośni i bardzo kreatywni okazali się uczniowie naszej szkoły, gdy Samorząd Uczniowski postawił przed nimi zadanie: trzeba przynieść wszystkie niezbędne podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, ale... nie w plecaku. Oto 29 marca okazało się, kto ma głowę pełną pomysłów i bujną wyobraźnię. Zamiast plecaków były chlebaki, koszyki, wózki sklepowe i te dla lalek. Pojawiły się szuflady (tak, takie wyciągnięte z domowego mebla) siatki na ryby i inne ciekawe rozwiązania.

      • Konkurs fizyczno–chemiczny

      • 21 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs fizyczno – chemiczny „ Maria Skłodowska – Curie i promieniotwórczość”.  

       Udział w konkursie brali chętni uczniowie z klas 7 i 8. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. 

       Pytania konkursowe dotyczyły życia rodzinnego, edukacji, pracy zawodowej i osiągnięć naukowych noblistki, a także promieniotwórczości. 

       Miejsca na podium zajęła trójka uczniów z klasy 8d: 

       I m-ce Karol Smoliński 

       II m-ce Maja Woźnica 

       III m-ce Anna Ocypa 

       Natomiast osoby wyróżnione to: 

       Dominika Kamieniecka z klasy 7d 

       Kinga Morochow z klasy 8d 

       Wioletta Długaszek z klasy 8a 

       Tomasz Wójcik z klasy 8

       Izabela Staros z klasy 8d 

       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. 

       Anna Rogowska – Piętka - nauczyciel fizyki 

       Justyna Łykus - nauczyciel chemii i fizyki 

      • Konkurs historyczyny

      • 16 marca odbył się konkurs historyczny o patronie naszej szkoły. Wzięło w nim udział 35 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o powstaniu Armii Krajowej, działalności AK w Kołbieli i okolicach oraz znać podstawowe informacje o żołnierzach Wyklętych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pozytywne uwagi, a laureaci i osoby wyróżnione, oceny.

       Wyniki konkursu:

       I miejsce: Anna Ocypa kl.8d

       II miejsce: Julia Masna kl.8c

       III miejsce Klaudia Krupka kl.8a  

       Wyróżnienia:
       1.Stanisław Waślicki kl.8a
       2.Gabrysia Zawadka kl.8d
       3.Antonina żołądek kl.8d
       4.Katarzyna Dróżdż kl 8a
       5.Aleksander Mazek kl.8a

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy.