• Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      • Żegnaj Szkoło, witajcie wakacje!

       Ten zawsze aktualny o tej porze roku slogan wybrzmiał po raz kolejny i w naszej Szkole.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała Nauczycielom i Pracownikom szkoły za pracę, Uczniom za naukę, a Rodzicom za wspieranie szkoły i swoich dzieci w procesie rozwoju i edukacji.

       Składamy serdeczne życzenia Wszystkim, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

      • Ostatni raz z moją klasą...

      • ​Uroczystość pożegnania Absowlentów miała wyjątkowy, uroczysty i wzruszający charakter. ​​Ósmoklasiści po raz ostatni pojawili się w murach szkoły, jako jej uczniowie.

       Koledzy z klas siódmych, pod przewodnictwem swoich wychowawców, zadbali o miły i serdeczny nastrój uroczystości, ofiarowali także pamiątkowe upominki.
       Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach Ósmoklasistów i ich Wychowawców, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Miłą i zaskakującą niespodzianką okazała się prezentacja, która była swoistą podróżą sentymentalną po latach szkolnych. 

       Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Jesteśmy z nich dumni i pewni, że zapas wiedzy, doświadczenia i nauki, jakie wynoszą z naszej Szkoły, pomogą im dobrze poradzić sobie w dalszym życiu.

       Pani dyrektor Agata Michalczyk w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim za pracę.
       Absolwentom życzyła powodzenia na dalszych etapach edukacji, wielu wrażeń, dobrych życiowych wyborów. 
       "Nauka to podróż przez całe życie, a więc szczęśliwej podróży do dorosłości".

      • Raz na ludowo! Roztańczona i rozśpiewana Szkoła.

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie zatytułowanej; "Raz na ludowo!" Muzyczne karaoke z ludowymi piosenkami przeplatane było tańcami w wykonaniu zespołu Kajducki, Klasy czwartej b oraz ucznió klas ósmych. Zainteresowanie wesołą, beztroską zabawą przeszło oczekiwania organizatorów. Nie dało się utrzymać publiczności na ławkach - spontaniczne tańce uświetniły naszą zabawę. Na pochwałę zasługują nie tylko uczniowie, ale także niezawodna Kadra Pedagogiczna, która odważnie wspierała swoich uczniów w śpiewach.

      • Ach, co to był za bal!

      • 10 czerwca o godzinie 17:00 odbył się bal ósmoklasisty. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor, po czym uczniowie przystąpili do tańca poloneza, któremu przyglądali się rodzice, nauczyciele i reprezentanci klas siódmych.

       Po części oficjalnej ósmoklasiści zasiedli do suto zastawionych stołów i podany został gorący posiłek. Po posiłku większość uczniów znalazło się już na parkiecie. DJ stanął na wysokości zadania, puszczając kawałki, które były przez uczniów oczekiwane. Tanecznym podrygom uległa nawet kadra nauczycielska, która dołączyła na parkiecie. Po 21.00 zostały podane torty. Zabawa trwała w najlepsze do północy. Ósmoklasiści są wdzięczni rodzicom za zorganizowanie tak cudownego wieczoru.            Autor zdjęć - pan Łukasz Pawlak 

                                                                                                                                          Maria Szostak ucz. klasy 8a

      • Wycieczka do Łodzi

      • Dnia 7 czerwca odbyła się wycieczka klas piątych i czwartej do Łodzi, gdzie uczniowie brali udział w  dwugodzinnych warsztatach z animacji filmów w Wytwórni Filmów Oświatowych. Każda z trzech grup nagrywała film stosując inną metodę animacji. Może w przyszłości ktoś z uczestników będzie wykonywał taki zawód? Następnie zwiedzaliśmy zabytkową część Łodzi, zobaczyliśmy Księży Młyn, fabrykę, w której Jan Paweł II odwiedził robotników, domy i fabryki trzech największych fabrykantów, dzięki którym Łódź stała się  trzecim pod względem wielkości miastem w Polsce. Jednak największą naszą uwagę przykuła Szkoła Teatralna, w której studiowali polscy sławni aktorzy i reżyserzy. Może któryś z naszych uczniów w przyszłości pójdzie w ich ślady? Ostatnim punktem były odwiedziny łódzkiej Manufaktury, czyli dawnej fabryki przebudowanej na centra handlowe i restauracje. Do domu wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi 

      • Odstresowanie po egzaminach

      • W dniach 31.05-3.06.2022 r. uczniowie klas 8c i 8d naszej szkoły i uczniowie klasy 8 zaprzyjaźnionej szkoły w Rudzienku wyjechali na wycieczkę w Pieniny.

       Zanim dotarliśmy na miejsce odwiedziliśmy gród Kraka. Przeszliśmy się Drogą Królewską, podziwialiśmy wizytówki Krakowa : Sukiennice, Bramę Floriańską, Pałac Biskupów (z oknem papieskim) oraz ziejącego ogniem smoka. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską z Dzwonem Zygmunta oraz wysłuchaliśmy hejnału . Drugiego dnia udaliśmy się na spływ Dunajcem tratwami. Wycieczka trwała ponad 2 godziny, w czasie której mogliśmy podziwiać przepiękne widoki, oryginalną roślinność
       i wysłuchać  interesujących opowieści flisaków.  Niektórzy mieli okazję nawet posterować tratwą. Następnie wyprawiliśmy się wąwozu Homole wyżłobionego przez potok Kamionka w wapiennym podłożu, gdzie podziwialiśmy wyjątkową naskalną roślinność oraz dochodzące do 120 m wysokości ściany skalne.

       Wyjazd w Pieniny nie mógł się odbyć bez zdobycia Trzech Koron. Momentami było ciężko, ale wszyscy weszli na szczyt i mogli cieszyć  oczy zapierającymi dech w piersiach widokami. Po tak wyczerpującym wysiłku udaliśmy się na spacer po wale Zalewu Czorsztyńskiego.

       Ostatniego dnia, już w drodze powrotnej do domu, zwiedziliśmy najstarszą kopalnię soli w Bochni (1248!). Dzięki multimedialnej ekspozycji  poznaliśmy historię kopalni, sposoby dawnych technik wydobywczych oraz zobaczyliśmy unikatowe komory solne. Młodzieży jednak najbardziej podobał się zjazd do kopalni oryginalną windą  górniczą i przejazd podziemną kolejką.

                   Wyjazd zaliczamy do udanych. Uczniom humor dopisywał, chociaż czasami brakowało sił. Sprzyjała nam nawet natura- pogodę mieliśmy bardzo ładną mimo zapowiadanego deszczu.

       Opiekunowie: A. Rosochacka-Wykieł, M. Żelazowska, M. Michałowicz, A. Maciąg

      • Turniej Piłki Nożnej im. Szymona Niuka

      • 3.06 w Otwocku odbył się Turniej Piłki Nożnej im. Szymona Niuka.

       Reprezentacja naszej szkoły mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych rozegrała bardzo dobre zawody zajmując ostatecznie 6 miejsce.

       W skład drużyny wchodzili: Oskar Kąkolewski, Aleksander Mazek, Wiktor Sikorski, Dawid Jałocha, Oskar Kupień, Szymon Zduńczyk, Szymon Skrzypiec Nowak, Mateusz Możdżonek, Mikołaj Krupka, Mikołaj Uziębło i Sebastian Bieńkowski.

      • Złoto-srebrna drużyna

      • W dniu 8.06.2022 odbyły się Gminne Zawody Sportowe z Lekkoatletyki.

       Przebieg zawodów był bardzo dynamiczny i obfitował w wiele emocji. Nasi uczniowie spisali się fenomenalnie, co widać po wynikach w poniższej rubryce:

       Bieg na 60m dziewcząt - 2 miejsce Aleksandra Korulczyk 6b 

       Bieg na 60m chłopców - 1 miejsce Krystian Osica 5c

       Bieg na 100m dziewcząt - 1 miejsce Agnieszka Krupa 8c

       Bieg na 100m chłopców - 1 miejsce Łukasz Piętka  8d

       Bieg na 300m dziewcząt - 2 miejsce Martyna Gontarczyk 5b

       Bieg na 300m chłopców - 2 miejsce Wiktor Danaj 6a

       Bieg na 300m dziewcząt - 2 miejsce Katarzyna Dróżdż 8a

       Bieg na 300m chłopców - 2 miejsce Mateusz Możdżonek 7c

       Bieg na 600m dziewcząt - 1 miejsce Aleksandra Korulczyk 6b

       Bieg na 600m chłopców - 1 miejsce Nikodem Majewski 5c

       Bieg na 800m dziewcząt - 1 miejsce Aleksandra Soszyńska 7b

       Bieg na 1000m chłopców - 2 miejsce Kamil Szostak 7b

       Rzut piłeczką palantową dziewcząt - 2 miejsce Julia Czajka 8c

       Rzut piłeczką palantową chłopców - 1 miejsce Łukasz Piętka 8d

       Skok w dal dziewcząt - 1 miejsce Anna Ocypa 8d

       Skok w dal chłopców - 1 miejsce Jan Matosek

       Sztafeta 4x200m - 1 miejsce Maja Krupka 5a, Krystian Osica 5c, Magdalena Piętka 6a, Michał Lesicki 6b

       Sztafeta 4x200m - 2 miejsce Agnieszka Krupa 8c, Mateusz Możdżonek 7c, Anna Ocypa 8d, Jan Matosek 8c

      • Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich

      • 7 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych.  

       Uczniowie musieli zmierzyć się   z zadaniami wymagającymi  umiejętności logicznego myślenia oraz posługiwania się różnymi metodami matematycznymi życia codziennego. Do konkursu przystąpiło piętnaścioro uczniów. Oto wyniki konkursu:

        I miejsce:   Amelia Antosiewicz klasa III A

        II miejsce :  Jakub Cedro klasa III B

        III miejsce:  Zuzanna Pierunek klasa A

       Wszystkim zwycięzcom serdecznie  gratulujemy!!!

      • Śladami Bazyliszka i Warszawskiej Syrenki…

      • 27 maja klasy IVa i Va wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pani przewodnik oprowadziła nas po warszawskiej Starówce, gdzie mogliśmy usłyszeć najciekawsze Bajki i Legendy. Uczniowie jak i nauczyciele mieli okazję poznać szczegóły z życia niektórych królów i postaci z legend. Zwiedziliśmy m.in. Plac Zamkowy, Archikatedrę Warszawską, Pomnik Małego Powstańca, Dzwon na Kanonii, który po trzykrotnym jego okrążeniu ma przynieść szczęście. O godzinie 11:15 z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego wybrzmiał hejnał warszawski. Dowiedzieliśmy się, że to właśnie o tej godzinie 17 września 1939 roku podczas pożaru zbombardowanego Zamku zatrzymały się wskazówki jego zegara.

       Kolejną atrakcją wycieczki, na którą najbardziej czekali uczniowie była Stacja Grawitacja - centrum rozrywki ze ścianami wspinaczkowymi wewnątrz budynku, wielkimi trampolinamii linowymi torami przeszkód. To był istny szaaaał! Dzieciaki odkryły w sobie duszę wojownikówi miały okazję się wyszaleć. Niektórzy mieli okazję pokonać swoje słabości i lęk przed wysokościami. Każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego. 

       Zwieńczeniem wycieczki był standardowo wypad do Makdonalda. Najważniejsze, że pogoda dopisała i wszyscy wrócili w dobrych nastrojach. 

      • Piknik na Dzień Dziecka

      • Z okazji tak ważnego święta Samorząd Szkolny wraz z Radą Rodziców przygotował dzień pełen niespodzianek, radości i wspaniałej zabawy, w której wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły.

      • Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków”

      • 27 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków”.

       Do etapu gminnego przystąpili uczniowie, którzy wygrali etap szkolny. Etap szkolny, to sprawdzian przygotowany przez organizatora na poziomie umiejętności danej klasy, do którego przystąpili wszyscy chętni uczniowie z gminy Kołbiel  w swoich szkołach macierzystych.

       Etap szkolny wyłonił 10 uczniów  klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, którzy przejawiają zdolności matematyczne i walczyli o tytuł Mistrza Rachunków Gminy Kołbiel:

       Kurdej Patrycja kl.4b

       Staros Aleksander kl.4c

       Wilczek Szymon kl.5b

       Urbaniak Adam kl.5c

       Kharchenko Daniil kl.6b

       Osica Dawid kl.6a

       Skrzypiec-Nowak Szymon kl.7a

       Żurawiński Franciszek kl.7a

       Przybysz Jakub kl.8b

       Zduńczyk Oliwia kl.8a 

       Do etapu gminnego przystąpiło 23 uczniów ze szkół gminy Kołbiel.                                                                       Poziom uczniów był bardzo wyrównany, dlatego  zorganizowano dogrywkę w formie szybkiego testu rachunkowego. Konkurs wyłonił  Gminnych Mistrzów Rachunków w  pięciu  kategoriach:

       Gminna Mistrzyni Rachunków klas 4 – Patrycja Kurdej, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       Gminny Mistrz Rachunków klas 5 – Adam Urbaniak, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli

       Gminny Mistrz Rachunków klas 6 – Filip Jasiński, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzienku

       Gminny Mistrz Rachunków klas 7 – Henryk Wielgosz, Szkoła Podstawowa w Kątach

       Gminny Mistrz Rachunków klas 8 – Rafał Żołądek, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce

       Zwycięzcom gratulujemy! Nauczyciele matematyki.

      • „AS ORTOGRAFII”

      • Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Kołbieli zmierzyli się w Konkursie Ortograficznym „ As Ortografii”.   Konkurs odbył się 31 maja 2022 roku. Ogółem do konkursu przystąpiło 15 uczniów, którzy pisali dyktando na temat wiosennego harmideru w lesie.           

         Komisja  konkursowa  po dokonaniu oceny prac, wyłoniła następujących laureatów.

       I    miejsce  -  Pola Krzywicka   IIIc

       II   miejsce -  Amelia Antosiewicz IIIa

       III  miejsce  - Natalia Piętka    IIIc oraz Łucja Dąbrowska  IIIa  

       Wyróżnienie - Oliwia Szostak IIIb                                                                          Gratulujemy

      • Spotkanie z policjantką

      • Nowa galeria Spotkanie z policjantką została dodana do albumu fotograficznego

       W dniach 17, 30 i 31 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji, st. asp. Karoliną Pardej z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. W spotkaniach uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas IV-VII. Spotkanie było podzielone na dwa bloki: dla klas IV-V i VI-VII. Klasy IV i V uzyskały informacje na temat cyberprzemocy, natomiast klasy VI-VII skorzystały z pogadanki na temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

       Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko korzystające z Internetu. Pani Karolina poruszyła także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną i karną oraz postawy jakie powinni przyjmować uczniowie, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo. Prowadząca pogadankę uświadomiła uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

       Zajęcia przeprowadzone przez osobę kompetentną w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań bezpiecznych i ryzykownych wśród naszej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że wpłynie ono pozytywnie na zachowania w szkole jak i poza nią.

      • Działalność misyjna w naszej szkole

      • „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – działalność misyjna w naszej szkole

       W roku szkolnym 2021/2022, w ramach lekcji religii, uczniowie naszej szkoły poznali sytuację chrześcijan zamieszkałych w Libanie. Zajęcia te miały na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi informacjami na temat obecnych warunków, jakie panują w tym kraju, szczególnie po wybuchu, jaki miał miejsce w Bejrucie. Życie w Libanie jest bardzo trudne i wymagające, także w dziedzinie edukacji. Przed kryzysem ekonomicznym, co najmniej 200 tys. uczniów uczęszczało do libańskich szkół katolickich. Dziś rodzice libańskich dzieci nie mają środków na sfinansowanie ich nauki oraz możliwości zapewnienia im właściwych warunków do rozwoju. Ponadto, jak podaje dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie - ks. prof. Waldemar Cisło, nawiązując do wypowiedzi maronickiego patriarchy - kard. Béchary Boutros Raï – ponad 1500 szkół może być zamkniętych z powodu braku funduszy.

       Poruszeni sytuacją swoich kolegów i koleżanek z Libanu, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli włączyli się w kampanię prowadzoną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie, której celem jest udzielenie finansowej pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin libańskich, których nie stać na posłanie swoich pociech do szkoły. Aktywny udział w akcji oraz zebranie środków pieniężnych – spotkały się z podziękowaniem ze strony organizatorów kampanii.