• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Konkurs na Palmę Wielkanocną

       Drodzy Uczniowie!

       Już po raz XII zapraszamy Was, Wasze Rodziny, Znajomych, Kolegów i Koleżanki do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach:

       DZIECI PRZEDSZKOLNE, KLASY 1-3, KLASY 4-6, KLASY 7-8, MŁODZIEŻ I DOROŚLI

       Gotowe palmy wraz przytwierdzoną metryczką należy składać do 21 marca 2024r. (czwartek) w sekretariacie szkoły do godz. 15.00. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Regulamin wraz z kartą zgłoszenia znajdziecie na stronie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

      • R E K R U T A C J A

       Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli informuje, iż od dnia 13 lutego 2024 roku, rozpoczyna się rekrutacja dzieci 7-letnich (urodzonych w 2017r) do klas pierwszych. Od dnia 15 lutego 2024 roku dzieci 6-letnich (urodzonych w 2018r) i od dnia 20 lutego 2024 roku dzieci 5-letnich (urodzonych w 2019r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


       Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

      • Karnawał, karnawał!

       To już ostatnie chwile tegorocznego karnawału!

       Spędziliśmy je na wesołej karnawałowej zabawie. Młodsi bawili się na swojej zabawie wraz z animatorami, starsi zaś na wieczornej dyskotece karnawałowej, organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy w znakomitych humorach, poprzebierani w ciekawe stroje ochoczo brali udział w tańcach i zabawach. Najbardziej wyróżniający się zostali nagrodzeni w kategoriach: za najciekawszą fryzurę, najciekawsze przebranie i najlepiej przebraną klasę. Rada Rodziców uświetniła zabawę, fundując młodzieży FOTObudkę - więc po świetnej zabawie zostaną też piękne pamiątki.

      • Teatr w naszej szkole

       7 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl ekologiczny pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. Była to niezwykle ciekawa, barwna i bogata w efekty specjalne opowieść, która przybliżyła dzieciom tematykę ekologii i ochrony środowiska oraz pokazała, do czego może prowadzić nieodpowiednie gospodarowanie odpadami. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu w sposób aktywny – tańczyli, śpiewali, a nawet segregowali znajdujące się na scenie opady. Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie uczyły, jak dbać o świat wokół nas. To wydarzenie zostanie na długo w naszej pamięci.

      • Tenis stołowy

       12.01.2024 r. odbyły się Szkolne Zawody w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 64 uczniów. Oto wyniki:

       Kategoria dziewcząt 4 klasa:

       I miejsce Oliwia Krupka – 4a

       II miejsce Weronika Szostak – 4b

       III miejsce Katarzyna Żeglińska – 4b

       Kategoria chłopców 4 klasa:

       I miejsce Adam Woźniak – 4a

      • Jasełka

       6 stycznia uczniowie klas drugich zaprezentowali po mszy świętej o godzinie 12:30 w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbieli krótkie Jasełka. Na scenie pojawili się Trzej Królowie, którzy pokłonili się i złożyli dary Dzieciąteczku, zatańczyli aniołowie, a wszyscy uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Przedstawienie zgromadziło wielu parafian, którzy gromkimi brawami nagrodzili młodych wykonawców. Na każdego czekał też upominek przygotowany przez ks. Proboszcza oraz Gminną Bibliotekę w Kołbieli z wójtem Adamem Budytą.

      • Podsumowanie kiermaszu świątecznego

       Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz świąteczny. Cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem. Do jego sukcesu przyczyniło się wiele osób, które przyniosły pyszne ciasteczka, pierniczki i inne wyroby. Udało się zebrać 1079 zł. Cześć dodchodu z kiermaszu Samorząd przeznaczy na cele charytatywne. Dziękujemy za Waszą aktywność!

      • Świąteczne kolędowanie

       spólne kolędowanie jest przemiłą tradycja naszej Szkoły. Wszystkie klasy wystąpiły z przepięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami, a wspierał je dzielnie nasz wspaniały szkolny chór. Całość zaplanowały panie: Małgorzata Żelazowska i Zofia Macios.

       Na koniec występów pani dyrektor Agata Michalczyk złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

      • Klasowe wigilie

       Dorocznym zwyczajem klasy spotykają się we własnym gronie, wraz ze swoimi wychowawcami. Jest to wspaniała okazja do integracji, budowania wspólnoty, śpiewania kolęd i przypominania polskich tradycji. Dzielenie się opłatkiem, piękne serdeczne życzenia i przemiła atmosfera to coś, co zostaje na długo w pamięci.

      • Jasełka

       Na niebie już gwiazda świeci, kolędy śpiewają dzieci. Uczniowie klas II wraz z wychowawcami zaprosili w tym roku społeczność szkolną na wspaniałe, piękne Jasełka. W środę 20 grudnia o godzinie 9:00.Była Maryja, Józef i Jezusek w żłobie i tak jak trzeba trzej królowie. Drugoklasiści zachęcali: "Niech przy nim łączą się Nasze rodziny w imię Bożej Dzieciny" Było nastorojowo, wzruszająco i świątecznie.

      • XX Powiatowy Konkurs Krasomówczy

       Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 20. edycji. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury: Pani Katarzyna Bajer - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - przewodnicząca, pani Dominika Młot, pani Alicja Pacek, pani Aneta Bartnicka.

   • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 2424942
    • brak danych
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Librus Synergia
   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Tygodniowe menu

    • Sobota10. 02.
    • Nieczynna
    • Niedziela11. 02.
    • Nieczynna
   • Biuletyn informacji publicznej
   • Biuletyn informacji publicznej