• Aktualności

      • Międzynarodowy Dzień Dziecka

      • To dobry czas, by przypomnieć, że choć jeszcze niedorośli, jesteście chronieni - macie swoje prawa i obowiązki.  https://youtu.be/j0eCXbMdbyY  
       W dniu święta wszystkich Dzieci - małych, dużych i tych całkiem dorosłych, którzy czują się dziećmi, składamy serdeczne życzenia:
       Niech Wam się spełniają marzenia, niech radość zawsze gości na Waszych buźkach, niech świat będzie dla Was zawsze przyjazny i otwarty na Wasze nawet najbardziej szalone pomysły :-)

      • Cudownych Rodziców Mam!

      • Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i chciałyby bardzo, aby były to najpiękniejsze dni w całym przedszkolnym roku. To Święto Mamy i Taty!

       Mama i Tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas.Dlatego też 26 maja br. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Z racji na obowiązującą pandemię wydarzenie to zostało nagrane i udostępnione rodzicom w formie on-line.Dzieci w tym dniu z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i muzyczno – ruchowych.

       W podziękowaniu rodzicom za miłość, za troskę, za poświęcenie oraz za każdy dzień, dzieci przygotowały przepiękne prezenty, które wręczyły w domu mamie i tacie.

      • DYŻUR WAKACYJNY

      • Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 27/2021 Wójta Gminy Kołbiel, z dnia 20 maja 2021 roku w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli zorganizowany będzie dyżur wakacyjny dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2020/2021.

       Dyżur zaplanowany został w terminie od 1 lipca 2021r do 31 lipca 2021r. Rodzice zainteresowani dyżurem proszeni są o składanie kart zgłoszenia w terminie od 26 maja 2021r do 10 czerwca 2021 roku. Karty można pobrać ze strony internetowej przedszkola: www.przedszkolekolbiel.edupage.org lub z sekretariatu szkoły - karta powinna być ostemplowana przez placówkę, do której uczęszcza dziecko.

       O przyjęciu dziecka do dyżurującego przedszkola decyduje kolejność złożenia karty oraz niezaleganie z opłatami za świadczenia przedszkolne z poprzednich miesięcy. Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny zostanie wywieszona w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli w dniu 15 czerwca 2021r, o godz. 14:00.

       Rodzice dzieci zakwalifikowanych na dyżur są zobowiązani uiścić opłatę za wyżywienie w wysokości zgodnej z deklaracją w terminie do dnia 25 czerwca 2021 roku. Niewniesienie opłaty we wskazanym terminie traktowane będzie jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu dyżurującym.

      • Moja mała ojczyzna

      • Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Moja mała ojczyzna”- został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę konkursową. Rodzice i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 15 przedszkolaków. Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

       I miejsce – Kinga Święch

       II miejsce - Zuzanna Gawryś

       III miejsce- Jan Bąk

       Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie oraz drobny upominek.Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2021roku.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.

       Organizator Katarzyna Sęk

      • Wracamy do Szkoły :-)

      • Z radością witamy się ponownie w murach naszej Szkoły!
       Od 17 maja klasy starsze wracają do nauczania stacjonarnego. W pierwszych dwóch tygodniach pracujemy hybrydowo, zgodnie z grafikiem przesłanym w Librusie. Po 29 maja wszyscy pracujemy stacjonarnie.

      • Obchody świąt majowych

      • Mimo zdalnej nauki nasza szkoła nie zapomniała o obchodach świąt majowych: 1 maja-Święta Pracy, 2 maja-Święta Flagi i 3 maja - 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W czasie godzin wychowawczych uczniowie klas I - VIII wraz z wychowawcami obejrzeli prezentacje multimedialne poświęcone tym wydarzeniom. Przypominali symbole narodowe, śpiewali hymn państwowy, piosenki patriotyczne, a także  utrwalali wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja. Wspólnie z nauczycielami robili pamiątkowe zdjęcia na tle symboli narodowych. Wielu uczniów na ten okres umieściło na swoich awatarach symbole narodowe. W klasach I - III uczniowie pracowali także z wykorzystaniem przygotowanych materiałów.

       Oto krótka relacja z obchodów świąt majowych w klasie 2c.

       W tym dniu wszyscy uczniowie klasy 2c oglądali prezentację na temat Święta pracy, Dnia flagi i uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wymienili w ramach przypomnienia symbole narodowe. Uczniowie obejrzeli jak dawniej w miastach obchodzono Święto pracy. Dowiedzieli się: dlaczego nasza flaga jest biało- czerwona i wysłuchali legendy związanej z kolorami, które widnieją na naszej fladze. Rozmawialiśmy na temat konstytucji i tego co się w niej znajduje oraz jak powstała. Co to jest liberum veto i dlaczego zostało zniesione. Na koniec uczniowie brali udział w quizie o Polsce pt: Czy dobrze znasz swój kraj. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, a na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały godło Polski techniką origami.
       Uczniowie klasy 2c to mali patrioci. Posiadają obszerną wiedzę na temat naszego państwa.
        

      • Konkurs na najlepsze wiosenne zdjęcie rozstrzygnięty!

      • 30 kwietnia 2021 r. minął termin zgłaszania zdjęć do Szkolnego Konkursu Fotograficznego Pierwsze oznaki wiosny. Otrzymaliśmy od Was prawie 200 zdjęć!
       W rozstrzygnięciu konkursu pomogły Wasze głosy - bardzo dziękujemy.
       A oto wyniki konkursu:
       1. miejsce Kinga Kryńska,
       2. miejsce Diana Kloch,
       3. miejsce Anna Ocypa, Aleksandra Pierunek.

       Wyróżnienia: Kasia Dróżdż, Amelia Dymek i Krzysztof Wiącek, Kacper Rydz.
       Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zaangażowanie i piękne zdjęcia.
       Laureatom serdecznie gratulujemy!
        

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2021 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe (obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-meil szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  word można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       format pdf: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →   Regulamin świetlicy szkolnej – Załącznik numer 2( dla klas I - III) lub Załącznik numer 4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       format dokument word: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej załącznik numer 2 KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA – UCZNIA KLASY I – III DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ lub Regulamin Świetlicy Szkolnej  załącznik numer 4 KARTA OBJĘCIA OPIEKĄ ŚWIETLICOWĄ UCZNIA KLASY IV – VIII łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.