• Aktualności

      • Międzynarodowy Dzień Dziecka

      • To dobry czas, by przypomnieć, że choć jeszcze niedorośli, jesteście chronieni - macie swoje prawa i obowiązki.  https://youtu.be/j0eCXbMdbyY  
       W dniu święta wszystkich Dzieci - małych, dużych i tych całkiem dorosłych, którzy czują się dziećmi, składamy serdeczne życzenia:
       Niech Wam się spełniają marzenia, niech radość zawsze gości na Waszych buźkach, niech świat będzie dla Was zawsze przyjazny i otwarty na Wasze nawet najbardziej szalone pomysły :-)

      • Cudownych Rodziców Mam!

      • Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i chciałyby bardzo, aby były to najpiękniejsze dni w całym przedszkolnym roku. To Święto Mamy i Taty!

       Mama i Tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas.Dlatego też 26 maja br. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Z racji na obowiązującą pandemię wydarzenie to zostało nagrane i udostępnione rodzicom w formie on-line.Dzieci w tym dniu z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i muzyczno – ruchowych.

       W podziękowaniu rodzicom za miłość, za troskę, za poświęcenie oraz za każdy dzień, dzieci przygotowały przepiękne prezenty, które wręczyły w domu mamie i tacie.

      • DYŻUR WAKACYJNY

      • Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 27/2021 Wójta Gminy Kołbiel, z dnia 20 maja 2021 roku w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli zorganizowany będzie dyżur wakacyjny dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym 2020/2021.

       Dyżur zaplanowany został w terminie od 1 lipca 2021r do 31 lipca 2021r. Rodzice zainteresowani dyżurem proszeni są o składanie kart zgłoszenia w terminie od 26 maja 2021r do 10 czerwca 2021 roku. Karty można pobrać ze strony internetowej przedszkola: www.przedszkolekolbiel.edupage.org lub z sekretariatu szkoły - karta powinna być ostemplowana przez placówkę, do której uczęszcza dziecko.

       O przyjęciu dziecka do dyżurującego przedszkola decyduje kolejność złożenia karty oraz niezaleganie z opłatami za świadczenia przedszkolne z poprzednich miesięcy. Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny zostanie wywieszona w Gminnym Przedszkolu w Kołbieli w dniu 15 czerwca 2021r, o godz. 14:00.

       Rodzice dzieci zakwalifikowanych na dyżur są zobowiązani uiścić opłatę za wyżywienie w wysokości zgodnej z deklaracją w terminie do dnia 25 czerwca 2021 roku. Niewniesienie opłaty we wskazanym terminie traktowane będzie jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu dyżurującym.

      • Moja mała ojczyzna

      • Z przyjemnością informujemy, że przedszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Moja mała ojczyzna”- został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli wyzwanie i wykonali pracę konkursową. Rodzice i dzieci zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. W konkursie wzięło udział aż 15 przedszkolaków. Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

       I miejsce – Kinga Święch

       II miejsce - Zuzanna Gawryś

       III miejsce- Jan Bąk

       Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie oraz drobny upominek.Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2021roku.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.

       Organizator Katarzyna Sęk

      • Wracamy do Szkoły :-)

      • Z radością witamy się ponownie w murach naszej Szkoły!
       Od 17 maja klasy starsze wracają do nauczania stacjonarnego. W pierwszych dwóch tygodniach pracujemy hybrydowo, zgodnie z grafikiem przesłanym w Librusie. Po 29 maja wszyscy pracujemy stacjonarnie.

      • Obchody świąt majowych

      • Mimo zdalnej nauki nasza szkoła nie zapomniała o obchodach świąt majowych: 1 maja-Święta Pracy, 2 maja-Święta Flagi i 3 maja - 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W czasie godzin wychowawczych uczniowie klas I - VIII wraz z wychowawcami obejrzeli prezentacje multimedialne poświęcone tym wydarzeniom. Przypominali symbole narodowe, śpiewali hymn państwowy, piosenki patriotyczne, a także  utrwalali wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja. Wspólnie z nauczycielami robili pamiątkowe zdjęcia na tle symboli narodowych. Wielu uczniów na ten okres umieściło na swoich awatarach symbole narodowe. W klasach I - III uczniowie pracowali także z wykorzystaniem przygotowanych materiałów.

       Oto krótka relacja z obchodów świąt majowych w klasie 2c.

       W tym dniu wszyscy uczniowie klasy 2c oglądali prezentację na temat Święta pracy, Dnia flagi i uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wymienili w ramach przypomnienia symbole narodowe. Uczniowie obejrzeli jak dawniej w miastach obchodzono Święto pracy. Dowiedzieli się: dlaczego nasza flaga jest biało- czerwona i wysłuchali legendy związanej z kolorami, które widnieją na naszej fladze. Rozmawialiśmy na temat konstytucji i tego co się w niej znajduje oraz jak powstała. Co to jest liberum veto i dlaczego zostało zniesione. Na koniec uczniowie brali udział w quizie o Polsce pt: Czy dobrze znasz swój kraj. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski, a na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały godło Polski techniką origami.
       Uczniowie klasy 2c to mali patrioci. Posiadają obszerną wiedzę na temat naszego państwa.
        

      • Konkurs na najlepsze wiosenne zdjęcie rozstrzygnięty!

      • 30 kwietnia 2021 r. minął termin zgłaszania zdjęć do Szkolnego Konkursu Fotograficznego Pierwsze oznaki wiosny. Otrzymaliśmy od Was prawie 200 zdjęć!
       W rozstrzygnięciu konkursu pomogły Wasze głosy - bardzo dziękujemy.
       A oto wyniki konkursu:
       1. miejsce Kinga Kryńska,
       2. miejsce Diana Kloch,
       3. miejsce Anna Ocypa, Aleksandra Pierunek.

       Wyróżnienia: Kasia Dróżdż, Amelia Dymek i Krzysztof Wiącek, Kacper Rydz.
       Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zaangażowanie i piękne zdjęcia.
       Laureatom serdecznie gratulujemy!
        

      • Zapisy do świetlicy szkolnej

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2021 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe (obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-meil szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2021/2022”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  word można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       format pdf: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →   Regulamin świetlicy szkolnej – Załącznik numer 2( dla klas I - III) lub Załącznik numer 4 ( dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

       format dokument word: dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej załącznik numer 2 KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA – UCZNIA KLASY I – III DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ lub Regulamin Świetlicy Szkolnej  załącznik numer 4 KARTA OBJĘCIA OPIEKĄ ŚWIETLICOWĄ UCZNIA KLASY IV – VIII łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.