• Aktualności

      • Serdeczne życzenia Świąteczne

      • Serdeczne życzenia świateczne z okazji Świąt Wielkanocnych, zdrowia, pokoju w sercu, pogody ducha, wiosennej radości i świeżości, a przede wszystkim nadziei na lepsze jutro składa:

                                Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli i cała Społeczność Szkolna.

      • Pierwszy Dzień Wiosny

      • Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

       Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

            W dniu 19 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od wyjaśnienia tradycji związanych właśnie z tym dniem.  Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, były filmy, konkursy i zabawy. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było własnoręczne zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie głośno śpiewając piosenki o tematyce wiosennej. Nasi najmłodsi uczniowie pamiętali także, że w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.  Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.  Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.         
                                                                                                                                         Agnieszka Prasuła                       

      • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      • W pierwszych dniach marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki. W tym roku uroczystość Pasowania na czytelnika miała inny charakter niż zawsze. Aby nie łączyć się w duże grupy Pasowanie odbywało się w małych grupach w dniach od 5 do 9 marca.

       Pierwszoklasiści przyrzekli chętnie czytać i szanować książki. Zostali też pasowani na czytelników największą książką w naszych zbiorach. Przed przyrzeczeniem z zainteresowaniem i przyjemnością obejrzeli przedstawienia przygotowane przez starszych kolegów i wykazali się znajomością bajek i bohaterów książek. Klasy trzecie pod opieką pań Grażyny Sujak, Doroty Rosłaniec, Ewy Możdżonek i Grażyny Główki. przygotowały trzy części artystyczne: klasa III a dla klasy I a, kl. III b dla I b, III c dla I c. Wielokrotne odgrywanie przedstawień było dla trzecioklasistów miłą odmianą w codzienności życia szkolnego. Jednak wymagało to od nich wiele wysiłku i zaangażowania za co im serdecznie dziękują młodsi koledzy.

       Zaległości nadrabiały również klasy drugie, które w ubiegłym roku szkolnym nie miały możliwości przeżycia swojej uroczystości Pasowania na czytelnika.

       Niezwykle wdzięcznymi widzami okazały się dzieci z grup przedszkolnych „0”, dla których był to pierwszy i jak na razie jedyny kontakt z żywymi aktorami.

      • Konkurs na najciekawszą rzeźbę ze śniegu rozstrzygnięty!

      • Wiosna powoli puka do naszych drzwi, ale mamy jeszcze jedno zimowe wspomnienie. Piękna, prawdziwa zima skłoniła nas do zabaw na śniegu i pobudziła naszą kreatywność.
       Gratulujemy zwycięzcom, ale dziękujemy wszystkim, którzy ulegli urokowi zimy, dali się odciągnąć na chwilę od komputerów i wzięli udział w naszej zabawie.

       A oto zwycięzcy konkursu:

               Klasy 0-3

       1. Krzysztof Chodzicki, 2a  Amelia Janiec, Jeżyk

       2. Bartek Kowalczyk,1c 

       3. Jan Piętka, 2a

        Wyróżnienie Kinga Święch, Jeżyki


        Klasy 4-8

       4. Maja Prasuła, 6d

       5. Liliana Młynarczyk, 4a

       6. Marysia Anusz, 6a

       Wyróżnienie Iga Serżysko, 5a Dawid Osica, 5a

      • Potwierdzenie woli

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej informuje, iż w terminie 9-15 marca 2021 roku rodzice dzieci/kandytatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce składają pisemne potwierdzenie woli.

       W tym roku potwierdzenie woli zostało przygotowane w formie karty informacyjnej. Rodzice zainteresowani uczęszczaniem dziecka do naszych oddziałów przedszkolnych składają taką kartę w terminie wskazanym powyżej.

       Brak karty dziecka w ustalonym harmonogramem terminie, jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkole.

       KARTA_informacyjna_z_oddzialu_przedszkolnego.docx

      • Dzień Kobiet

      • Serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet dla Pań
       dziewcząt i dziewczynek.
       Bądźcie silne, znajdujcie w sobie piękno wewnętrzne, odwagę do wszelkich działań i aktywności, bo...
       "Najpiękniejszym makijażem kobiety są jej pasje...:-)" Yves Saint-Laurent

      • Uczniowie pamiętają o patronie szkoły

      • W tym roku 14 lutego obchodziliśmy 79. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Dlatego dzieci i młodzież z naszej szkoły, wraz z wychowawcami, uczcili pamięć o żołnierzach AK. Wszystkie klasy wzięły udział w projekcie „Tacy jak my! - sylwetka żołnierza Armii Krajowej”.

       Oddziały przedszkole oraz klasy 1-3 przygotowały portrety żołnierza, które można obejrzeć na zdjęciach poniżej. Klasy starsze podeszły do zadania bardziej ambitnie. Na zdalnych zajęciach z wychowawcą obejrzeli prezentację z fragmentami filmów historycznych a następnie przygotowali plakaty, wywiad, prezentacje i film. 

       Dziękujemy wszystkim, którzy mimo nauki zdalnej zaangażowali się w akcję uczczenia pamięci o żołnierzach Armii Krajowej.

       Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów:

       Klasy 0 - 3

       Klasa 1A

       Liliana Myłynarczyk 4A

       Adam Urbaniak 4C

       Wiktor Danaj 5a

       Zuzanna Skolimowska 5a

       Ignacy Stawiarz 5a

       Maja Staros 6a

       Mikołaj Wasążnik 6c

       Kacper Rydz 6c

       Amelia Osica 7c

       Julia Ryglewicz 7d

       Dominika Chróst, Karol Smoliński, Zuzanna Rytel, Gabriela Zawadka, Antonina Żołądek - 7d

      • Walentynki

      • Mamy dzisiaj Walentynki: święto chłopca i dziewczynki...”

       Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszej szkole upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, była poczta walentynkowa, rozwiązywanie zagadek dotyczące bohaterów bajek, nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. W grupie Motylków 14 lutego był prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka w kształcie serca. Był to dzień miłych wrażeń.