• Aktualności

      • Żegnaj Szkoło, witajcie Wakacje!

      • Ten rok szkolny był pełen niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

       Dzień 26 czerwca 2020 roku zapadnie jednak w pamięci jako nietypowe zakończenie roku. W związku z sytuacją reżimu sanitarnego nie było uścisków i buziaków na pożegnanie. Było jednak jak zwykle miło i serdecznie. Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach wychowawców klas ósmych, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Naszym drogim Ósmoklasistom życzymy jak najlepszych wyników z egzaminów, dostania się do wymarzonej szkoły średniej i realizacji życiowych planów i marzeń.

       Serdeczne życzenia dla Wszystkich, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

        

      • NA ONLAJNIE TEŻ JEST FAJNIE

      •                          ….my się nie dajemy
       na kwarantannie aktywnie pracujemy...

        

       Na początku był chaos. Początkowo wszyscy poruszaliśmy się jak we mgle, błądząc, szukając najlepszych rozwiązań, aż w końcu okiełznaliśmy bestię:

       Komputer i Internet nie miały przed nami tajemnic – zaczęliśmy od grup na Messenger i innych komunikatorach. Zostaliśmy mistrzami w obsłudze Librusa, odbieraniu i wysyłaniu załączników. Korzystaliśmy z różnych aplikacji. Następnie wkroczyliśmy na wyższy poziom – rozpoczęliśmy lekcje na zoomie, a potem już tylko Teamsy, Teamsy, Teamsy...

       Uczestniczyliśmy w lekcjach online - Po pierwszych próbach zaczęliśmy systematyczne lekcje online. Pierwsze zajęcia to mnóstwo emocji – stęsknieni mogliśmy wreszcie zobaczyć się na ekranach komputerów i telefonów. Czasem trzeba było wymienić piżamę na jakiś t-shirt i uczesać włosy. Warto było zobaczyć te uśmiechnięte buzie młodszych i starszych Uczniów. Starsza młodzież naszej szkoły została mistrzem w wyłączaniu kamerki lub mikrofonu w kluczowym momencie.

       Gościliśmy u siebie w domach – dzięki lekcjom online drodzy Uczniowie byliśmy stałymi gośćmi  w Waszych domach, a Wy w naszych. Zaufaliśmy sobie wzajemnie. Wiemy, jak wyglądają Wasze  pokoje, jakie kolory i meble lubicie. Wy mogliście poznać nasze mieszkania, nasze dzieci i zwierzęta. W naszych lekcjach niejednokrotnie uczestniczyły mamy, siostry, bracia, babcie lub dziadkowie.  Ich obecność podkreślała jak bardzo troszczą się o Was i chcą zrozumieć o co nam tak w ogóle chodzi. Doceniamy również tych rodziców, którzy zaufali Wam i pozwolili na całkowitą samodzielność w uczestniczeniu w lekcjach zdalnych. Widzieliśmy też i słyszeliśmy  Wasze zwierzęta domowe, ptaki w lesie za oknem, które głośno śpiewały wiosną i sprawiały, że te lekcje bywały wyjątkowe. Czasem słyszeliśmy też Waszą złość, niemoc, hałasy za oknem czy w domu, i wiemy, że w takich chwilach trudno było o koncentrację.
       Zdarzały się również spóźnienia z usprawiedliwieniem, że właśnie był obiad. I było nam naprawdę przyjemnie, gdy pozwalaliście sobie na szczerość mówiąc, że ja taki nieuczesany, a lekcja właśnie trwa… Miło też było usłyszeć tak jak na tradycyjnej lekcji- przepraszam, czy mogę na chwilę wyjść lub przeczytać: przepraszam, nie będzie mnie dziś na lekcji… Zdarzały się również niecodzienne sytuacje- uczeń na lekcji w samochodzie, bo był pilny rodzinny wyjazd, ale rodzice zadbali o to , byście mogli uczestniczyć w zajęciach.

       Rozwijaliśmy swoje pasje – było na to trochę czasu, więc śpiewaliśmy, rysowaliśmy, łowiliśmy ryby, ćwiczyliśmy układy gimnastyczne, uprawialiśmy warzywa w ogródku, szukaliśmy skarbów, wyszywaliśmy, piekliśmy babeczki i inne pyszności..., tworzyliśmy filmy i projekty, w które niejednokrotnie była zaangażowana cała rodzina.

       Nauczyciele organizowali konkursy - Ograniczenia z powodu pandemii nie wykluczyły  Was z możliwości uczestniczenia w konkursach, które były organizowane przez nauczycieli – chętnie braliście w nich udział- konkurs słownikowy z języka angielskiego, konkurs na palmę wielkanocną, konkurs poezja w obrazach, na najciekawsze zdjęcie w czasach kwarantanny, laurka dla papieża Polaka, konkurs wiedzy o Marii Curie - Skłodowskiej  czy konkurs na rozpoznanie zdjęć nauczycieli z dzieciństwa- wiemy, że jesteście bardzo ambitni i chcecie sprawdzić swoje umiejętności.

       Uczniowie naszej szkoły wysłali miliardy zadań domowych, przykładów z matematyki, wypracowań, prac plastycznych i plakatów... a nauczyciele, tracąc wzrok sprawdzali je do późnych godzin nocnych, rozszyfrowując hieroglify z wysłanych zdjęć.

       Rodzicom naszych uczniów przybyło trochę siwych włosów na głowie, ale oni również zasługują na medal! Dzielnie wspierali swoje dzieci, niejedno zadanie domowe zajęło im cały wieczór 😊

       Kiedy nadszedł dzień 25 maja – pojawiliśmy się na szkolnej świetlicy – jak się okazało w bardzo okrojonym składzie. Poza nauką, zabawą i spacerami naszym głównym zajęciem było mycie rąk, dezynfekcja, dezynfekcja i jeszcze raz dezynfekcja...

       W szkole zrobiło się głośno w dniach egzaminów ósmoklasistów. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w szkole sprzed 15 marca - nasi uczniowie na żywo, z którymi można porozmawiać, pośmiać się, jednak z zachowaniem dystansu społecznego.  I odpowiedzialnie zachowując środki ostrożności mogliście napisać pierwszy ważny egzamin w Waszym życiu - w szkolnych ławkach, a nie przed ekranem komputera. Wcześniej nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych stale konsultowali się z Wami w problematycznych zagadnieniach związanych z egzaminem.
       A w budynku szkoły była  przejmująca cisza… brakowało Waszego gwaru na przerwach. Jednakże Dyrekcja Szkoły i pracownicy administracyjni byli cały czas w pracy, w gotowości, czekając na Was.

       Czas zajęć online nie może być nazwany czasem straconym, gdyż rozwijaliśmy swoje pasje – było na to trochę czasu, więc śpiewaliśmy, rysowaliśmy, To naprawdę czas wyjątkowy, gdzie niejednokrotnie mieliście okazję spędzić więcej czasu ze swoją rodziną, porozmawiać z rodzicami czy seniorami rodu.

       My, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wiemy, że ten czas wykorzystaliście mądrze - ucząc się , bawiąc i odpoczywając. Wiemy, że to, czego nauczyliście się podczas pracy zdalnej zaprocentuje w przyszłości. Kompetencje cyfrowe, które wykorzystaliście w czasie zajęć online pozwolą Wam lepiej funkcjonować w XXI wieku, a Wasi rodzice mają mądre odpowiedzialne dzieci. Efekty Waszej pracy zamieszczamy w galerii na stronie  szkoły, aby każdy mógł zobaczyć, jak wiele wysiłku włożyliście w swoją pracę zdalną.

       Życzymy Wam dużo odpoczynku podczas wakacji, z dala od komputerów. Jesteście bardzo dzielni, i to co osiągnęliście dotychczas pozostanie w Was. Widzieliśmy, jak wielu z naszych uczniów, dotychczas cichych, odnalazło się w nowej rzeczywistości, jak aktywnie pracowaliście, mogliście skupić się pracując w domu.  A my, dumni z Waszych osiągnięć czekamy podobnie jak Wy na tradycyjne lekcje. Dziękujemy za świetną współpracę.
       Do zobaczenia we wrześniu!

      • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

      • Zbliża się koniec roku szkolnego 2019/2020, niestety dzień jego zakończenia będzie inny niż zwykle, tak jak nauka w ostatnich miesiącach była inna. Wszystkich nas ta nowa rzeczywistość dużo kosztowała, było bardzo trudno, ale zbliża się czas upragnionych wakacji i zasłużonego odpoczynku.
       Drodzy Uczniowie gratuluję Wam wyników, mam nadzieję, że jesteście z nich zadowoleni. Niestety ze względu na obecne okoliczności, nie będziemy mogli wręczyć Wam nagród książkowych w dzień zakończenia roku. Nie martwcie się Wasza praca zostanie nagrodzona, jak tylko uda nam się zorganizować dostarczenie nagród książkowych do szkoły i przygotować je do wręczenia, to na pewno do Was trafią, oczywiście z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa epidemiologicznego. Może to będzie we wrześniu, teraz jeszcze tego nie wiemy.

       Drodzy Absolwenci Wy za swoje wyniki zostaniecie nagrodzeni w dniu rozdania świadectw, z Wami we wrześniu już się nie spotkamy, ale zobaczymy się jeszcze w połowie wakacji, kiedy będziecie odbierać zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty. Rozpoczniecie niebawem naukę w szkołach średnich, mam nadzieję, że w tych wymarzonych. Życzę Wam abyście w nowej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, nowych kolegów i świetnych  nauczycieli.

       Szanowni Rodzice serdecznie Państwu dziękuję za zaangażowanie w zdalne nauczanie. Każdego dnia poświęcaliście wiele czasu na pomoc w lekcjach swoim dzieciom. Zdaję sobie sprawę z tego, że był to szczególnie trudny czas dla Państwa, dlatego dziękuję za wytrwałość.

       Wszyscy mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w szkole, ale teraz o tym nie myślmy, teraz nadchodzi czas zasłużonego odpoczynku. Życzę wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.


       Serdecznie pozdrawiam
       Agata Michalczyk
       Dyrektor
       Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli

      • PODZIĘKOWANIA

      •     My, uczniowie klas ósmych pragniemy z całego serca podziękować Nauczycielom, Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazaną sympatię.

            Ciepło będziemy myśleć o naszych pierwszych nauczycielach, którzy pomagali nam stawiać niezdarne litery i byli przewodnikami w początkach naszej nauki. Dziękujemy także i tym nauczycielom, którzy poszerzali naszą wiedzę w starszych klasach, czynili ją dostępną i zrozumiałą. Dziękujemy za dar języków obcych, logicznego myślenia, wykute regułki, doświadczenia chemiczne, znajomość fauny i flory, umiejętność określania szerokości geograficznych, rozumienia poezji, poznanie dziejów naszej ojczyzny, za śpiewane piosenki, paletę barw, za gimnastyczne ewolucje na koźle, za książki, o które nie zawsze dbaliśmy, za naukę pisania na klawiaturze komputera, a najbardziej dziękujemy za Wasze wielkie serca, uśmiech na twarzy i słowa pocieszenia. Serdecznie dziękujemy też wychowawcom świetlicy, Paniom sekretarkom i wszystkim pracownikom obsługi.

           Chcemy też bardzo podziękować Pani Dyrektor za to, że potrafiła w tych trudnych czasach ciągle nas mobilizować i wspierać. Dziękujemy Paniom Wicedyrektor za cierpliwość i wyrozumiałość, a zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze byliśmy wzorowymi uczniami.

            Ogarniając wdzięcznym sercem wszystkich, którzy poświęcali nam swój cenny czas, życzymy, aby odtąd ich chwile odmierzał zegar szczęścia, a piękne dni sączyły się leniwie, bez pośpiechu, złe natomiast ginęły w mroku zapomnienia.

       Absolwenci

       Kołbiel, 26.06.2020r.

      •  ŚWIĘTY JANIE PAWLE II, PAMIĘTAMY!

      •    Z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża uczniowie naszej szkoły wykonali okolicznościowe laurki. Różnorodne  pomysły i staranne wykonanie świadczą o ich dużym  zaangażowaniu w wykonywane prace plastyczne . Są też dowodem  pamięci, szacunku  i miłości wobec największego Polaka w naszej historii.

      • Konkurs z fizyki

      • W czasie zdalnej nauki odbył  się konkurs wiedzy o „ Marii Skłodowskiej – Curie” . Polegał on na wykonaniu albumu lub prezentacji w programie Power Point. Kierowany był do uczniów klas V – VIII.  Został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych .Większe zainteresowanie wzbudził wśród uczniów klas starszych. Nagrodą były oceny celujące i bardzo dobre z przedmiotu, oraz pozytywna uwaga z zachowania . W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły.

       Klasy  V – VI

       I m-ce Aleksandra Rosłaniec kl. 6 A

       II m-ce Amelia Dymek kl. 5 A

       Klasy VII  - VIII

       I m-ce Natalia Jałocha  kl. 7B

       II m-ce Roksana Michalska  kl. 8 A

       III m-ce Julia Czarnota kl. 8 B

                      Emilia Młot kl. 8 B

       Wyróżnienia:

       Tomasz Kłos kl. 7 B

       Marta Piętka kl. 8 B

       Martyna Dróżdż kl. 8 B

       Anna Rogowska - Piętka

      • Warto pomagać!

      • W naturze ludzkiej tkwią nieprzebrane pokłady dobra, a w tym ciężkim dla wszystkich okresie, każdy dobry uczynek jest na wagę złota. Dlatego warto pomagać, warto pomnażać to dobro, by powróciło do nas ze zdwojoną siłą.

       https://www.youtube.com/watch?v=_Y9wgojWKy0&feature=youtu.be

        #GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci. Fenomen tej akcji polega jednocześnie na jego prostocie i powszechności.

       Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli na czele z panią Dyrektor Agatą Michalczyk chętnie włączyli się do zabawy. Przyjęli nominację od członków Rady Gminy Kołbiel i nie zawiedli. 23 czerwca w samo południe wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym i pełni zapału przystąpili do robienia pompek i przysiadów. Za tymi fizycznymi wyczynami poszło także wsparcie finansowe. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kołbieli poinformowała, że do dalszej zabawy zostali nominowani Pracownicy Gminnego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Rudzienku. Następnie złożyła  serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wzięli udział w challengu i wsparli chorą na SMA Antosię.  

      • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

      • W związku z ograniczeniami funkcjonowania szkół, nie będzie tradycyjnej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

       26 czerwca 2020r. w piątek nastąpi wręczenie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły uczniom przez wychowawców klas.

       W tym dniu odbieramy  świadectwa zgodnie z ustalonym harmonogramem, w wyznaczonym miejscu i z zachowaniem reżimu sanitarnego (osłona na usta i nos, zachowanie odległości do 1,5 m).

       Osoby, które w tym dniu nie odbiorą świadectwa będą mogły je otrzymać po rozpoczęciu nowego roku szkolnego - we wrześniu.

       Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymają dyplomy ukończenia w dniu 30 czerwca     2020 r. (wtorek).  Odbiór odbędzie się przy wejściu głównym do budynku szkoły (pod filarami), przy wyznaczonych stolikach.  (osłona na usta i nos, zachowanie odległości             do 1.5 m).

       - Grupa Jeżyki – 9.00 – 10.00

       - Grupa Żabki – 10.00 – 11.00

       - Grupa Motylki – 11.00 – 12.00

       Harmonogram odbioru świadectw.

       harmonogram.pdf

      • Konkurs poezja w obrazach

      • Nauczyciele świetlicy i biblioteki serdecznie dziękują za nadesłane prace konkursowe. Cieszymy się, że pomimo wielu zajęć domowych i nauki zdalnej, uczniowie znaleźli czas na ich wykonanie. Doceniając talent dzieci, postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników. Nagrody za konkurs czekają. Rozdamy je przy najbliższej okazji.

       Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

       Ewa Moczulska klasa I a

       ilustracja do wiersza H. Bechlerowej pt. „Parasole”

       Łucja Górska klasa I a

       ilustracja do wiersza J. Brzechwy pt. „Samochwała”

       Dawid Mazek kl. I b

       ilustracja do wiersza J. Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”

       Amelia Strzeżysz kl. II a

       ilustracja do wiersza M. Konopnickiej pt. „Pranie”

       Patrycja Młot kl. II c

       ilustracja do wiersza M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej pt. „Róża”

       Natalia Zilelińska kl. II c

       ilustracja do wiersza J. Tuwima pt. „Bambo”

       Aleksander Górka kl. II c

       ilustracja do wiersza U. Kozłowskiej pt. „Smok wawelski”

       Jakub Zawadzki kl. II c

       ilustracja do wiersza W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”

       Nina Soczewka kl. III b

       ilustracja do wiersza A. Fredry pt. „Paweł i Gaweł”

       Iga Serzyska kl. IV a

       ilustracja do wiersza J. Porazińskiej pt. „Bajka iskierki”

       Amelia Dymek kl. V a

       ilustracja do wiersza I. Krasickiego pt. „Ptaszki w klatce”

       Zuzanna Szostak kl. V c

       ilustracja do wiersza K. I. Gałczyńskiego pt. „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”

       Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie

      • Znamy zwycięzców konkursu!

      • W naszym specjalnym konkursie na Dzień Dziecka wykazaliście się niebywałą spostrzegawczością.

       Na początek trochę statystyki:

       • w zabawie wzięło udział  86 osób
       • średnia punktów to 10.9 na 16
       • najwięcej odpowiedzi z klas młodszych nadesłała klasa 2a
       • najaktywniejsza klasa spośród starszych uczniów to klasa 6d
       • najmłodsi uczestnicy to Eugeniusz Grześkiewicz i Jan Wilczek z oddziałów przedszkolnych
       • pierwszą odpowiedź nadesłano o godzinie 9.39
       • najdłuższy czas rozwiązywania testu: 1386 minut ( sami policzcie, ile to godzin)
       • najkrótszy czas udzielania odpowiedzi to 1 minuta i 15 sekund
       • najłatwiejszym pytaniem okazało się pytanie o osobę w garniturze
       • najwięcej problemów sprawiło rozpoznanie nauczyciela na zdjęciu nr 5
       • tak naprawdę trzech nauczycieli pojawiło się dwukrotnie na zdjęciach konkursowych ( pytanie nr 17)
       • jedna osoba udzieliła anonimowej odpowiedzi

                   Pytania, w których musieliście wpisać odpowiedź zostały sprawdzone jeszcze raz- mimo, że dostaliście informację zwrotną o błędnej odpowiedzi ( nie przewidziano wszystkich wariantów, np. mała litera, wielka litera, skrót przed nazwiskiem)  to wszystkie prawidłowe odpowiedzi zostały uwzględnione.

       Oto osoby, które wykazały się sokolim okiem i szybkością:

                   Klasy młodsze:

                   Stanisław Długaszek 2a - nadesłał odpowiedź o 10.03, czas rozwiązywania 4.12

       1. Zuzanna Czajka 2a, 15
       2. Dominik Wasążnik 3c, 1.56
       3. Maja Matusiak 1b - 2.16

       Klasy starsze:

       Anna Wielgołaska  8b -  nadesłała jako pierwsza odpowiedź o 9.39, czas rozwiązywania 33.15

       1. Mateusz Mlącki  8b - 2.40
       2. Wiktor Majewski  7a - 3.22
       3. Roksana Michalska 8a - 39

       Bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania :

       • Michał Białobrzewski 2a
       • Bartek Szymczak 5d
       • Maja Woźnica 6d
       • Julia Czarnota 8b
       • Klaudia Osica 8b

       Dzieci widzą więcej- w tym konkursie odnieśliście zwycięstwo- pokonaliście nauczycieli! Gratulacje dla Was!

      • DZIEŃ DZIECKA

      • W tym wyjątkowym dniu mamy dla Was konkurs niespodziankę.

       OTWÓRZ NIESPODZIANKĘ

       a po obejrzeniu niespodzianki ...

       Zaproście do zabawy Waszych rodziców, rodzeństwo, wytężcie wzrok i odpowiedzcie na kilka pytań dotyczących filmu. Konkurs będzie aktywny od 1 czerwca od godz. 9.00 do 2 czerwca do 21.00. Jeśli na któreś z pytań nie będziecie znać odpowiedzi, to po prostu postawcie kropkę w miejscu na odpowiedź i przejdźcie dalej. Nie zapomnijcie kliknąć: prześlij. Życzymy dobrej zabawy i pozytywnych wzruszeń!
       Oto link do konkursu: KONKURS

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.