• Aktualności

      • Żegnaj Szkoło, witajcie Wakacje!

      • Ten rok szkolny był pełen niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

       Dzień 26 czerwca 2020 roku zapadnie jednak w pamięci jako nietypowe zakończenie roku. W związku z sytuacją reżimu sanitarnego nie było uścisków i buziaków na pożegnanie. Było jednak jak zwykle miło i serdecznie. Łzy wzruszenia pojawiły się zwłaszcza na twarzach wychowawców klas ósmych, którzy żegnali się już na zawsze ze swoimi „szkolnymi dziećmi”. Nasza Szkoła wypuszcza w świat następne pokolenie Absolwentów. Naszym drogim Ósmoklasistom życzymy jak najlepszych wyników z egzaminów, dostania się do wymarzonej szkoły średniej i realizacji życiowych planów i marzeń.

       Serdeczne życzenia dla Wszystkich, spokojnych, zdrowych wakacji, wielu wrażeń i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

        

      • NA ONLAJNIE TEŻ JEST FAJNIE

      •                          ….my się nie dajemy
       na kwarantannie aktywnie pracujemy...

        

       Na początku był chaos. Początkowo wszyscy poruszaliśmy się jak we mgle, błądząc, szukając najlepszych rozwiązań, aż w końcu okiełznaliśmy bestię:

       Komputer i Internet nie miały przed nami tajemnic – zaczęliśmy od grup na Messenger i innych komunikatorach. Zostaliśmy mistrzami w obsłudze Librusa, odbieraniu i wysyłaniu załączników. Korzystaliśmy z różnych aplikacji. Następnie wkroczyliśmy na wyższy poziom – rozpoczęliśmy lekcje na zoomie, a potem już tylko Teamsy, Teamsy, Teamsy...

       Uczestniczyliśmy w lekcjach online - Po pierwszych próbach zaczęliśmy systematyczne lekcje online. Pierwsze zajęcia to mnóstwo emocji – stęsknieni mogliśmy wreszcie zobaczyć się na ekranach komputerów i telefonów. Czasem trzeba było wymienić piżamę na jakiś t-shirt i uczesać włosy. Warto było zobaczyć te uśmiechnięte buzie młodszych i starszych Uczniów. Starsza młodzież naszej szkoły została mistrzem w wyłączaniu kamerki lub mikrofonu w kluczowym momencie.

       Gościliśmy u siebie w domach – dzięki lekcjom online drodzy Uczniowie byliśmy stałymi gośćmi  w Waszych domach, a Wy w naszych. Zaufaliśmy sobie wzajemnie. Wiemy, jak wyglądają Wasze  pokoje, jakie kolory i meble lubicie. Wy mogliście poznać nasze mieszkania, nasze dzieci i zwierzęta. W naszych lekcjach niejednokrotnie uczestniczyły mamy, siostry, bracia, babcie lub dziadkowie.  Ich obecność podkreślała jak bardzo troszczą się o Was i chcą zrozumieć o co nam tak w ogóle chodzi. Doceniamy również tych rodziców, którzy zaufali Wam i pozwolili na całkowitą samodzielność w uczestniczeniu w lekcjach zdalnych. Widzieliśmy też i słyszeliśmy  Wasze zwierzęta domowe, ptaki w lesie za oknem, które głośno śpiewały wiosną i sprawiały, że te lekcje bywały wyjątkowe. Czasem słyszeliśmy też Waszą złość, niemoc, hałasy za oknem czy w domu, i wiemy, że w takich chwilach trudno było o koncentrację.
       Zdarzały się również spóźnienia z usprawiedliwieniem, że właśnie był obiad. I było nam naprawdę przyjemnie, gdy pozwalaliście sobie na szczerość mówiąc, że ja taki nieuczesany, a lekcja właśnie trwa… Miło też było usłyszeć tak jak na tradycyjnej lekcji- przepraszam, czy mogę na chwilę wyjść lub przeczytać: przepraszam, nie będzie mnie dziś na lekcji… Zdarzały się również niecodzienne sytuacje- uczeń na lekcji w samochodzie, bo był pilny rodzinny wyjazd, ale rodzice zadbali o to , byście mogli uczestniczyć w zajęciach.

       Rozwijaliśmy swoje pasje – było na to trochę czasu, więc śpiewaliśmy, rysowaliśmy, łowiliśmy ryby, ćwiczyliśmy układy gimnastyczne, uprawialiśmy warzywa w ogródku, szukaliśmy skarbów, wyszywaliśmy, piekliśmy babeczki i inne pyszności..., tworzyliśmy filmy i projekty, w które niejednokrotnie była zaangażowana cała rodzina.

       Nauczyciele organizowali konkursy - Ograniczenia z powodu pandemii nie wykluczyły  Was z możliwości uczestniczenia w konkursach, które były organizowane przez nauczycieli – chętnie braliście w nich udział- konkurs słownikowy z języka angielskiego, konkurs na palmę wielkanocną, konkurs poezja w obrazach, na najciekawsze zdjęcie w czasach kwarantanny, laurka dla papieża Polaka, konkurs wiedzy o Marii Curie - Skłodowskiej  czy konkurs na rozpoznanie zdjęć nauczycieli z dzieciństwa- wiemy, że jesteście bardzo ambitni i chcecie sprawdzić swoje umiejętności.

       Uczniowie naszej szkoły wysłali miliardy zadań domowych, przykładów z matematyki, wypracowań, prac plastycznych i plakatów... a nauczyciele, tracąc wzrok sprawdzali je do późnych godzin nocnych, rozszyfrowując hieroglify z wysłanych zdjęć.

       Rodzicom naszych uczniów przybyło trochę siwych włosów na głowie, ale oni również zasługują na medal! Dzielnie wspierali swoje dzieci, niejedno zadanie domowe zajęło im cały wieczór 😊

       Kiedy nadszedł dzień 25 maja – pojawiliśmy się na szkolnej świetlicy – jak się okazało w bardzo okrojonym składzie. Poza nauką, zabawą i spacerami naszym głównym zajęciem było mycie rąk, dezynfekcja, dezynfekcja i jeszcze raz dezynfekcja...

       W szkole zrobiło się głośno w dniach egzaminów ósmoklasistów. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w szkole sprzed 15 marca - nasi uczniowie na żywo, z którymi można porozmawiać, pośmiać się, jednak z zachowaniem dystansu społecznego.  I odpowiedzialnie zachowując środki ostrożności mogliście napisać pierwszy ważny egzamin w Waszym życiu - w szkolnych ławkach, a nie przed ekranem komputera. Wcześniej nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych stale konsultowali się z Wami w problematycznych zagadnieniach związanych z egzaminem.
       A w budynku szkoły była  przejmująca cisza… brakowało Waszego gwaru na przerwach. Jednakże Dyrekcja Szkoły i pracownicy administracyjni byli cały czas w pracy, w gotowości, czekając na Was.

       Czas zajęć online nie może być nazwany czasem straconym, gdyż rozwijaliśmy swoje pasje – było na to trochę czasu, więc śpiewaliśmy, rysowaliśmy, To naprawdę czas wyjątkowy, gdzie niejednokrotnie mieliście okazję spędzić więcej czasu ze swoją rodziną, porozmawiać z rodzicami czy seniorami rodu.

       My, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli, wiemy, że ten czas wykorzystaliście mądrze - ucząc się , bawiąc i odpoczywając. Wiemy, że to, czego nauczyliście się podczas pracy zdalnej zaprocentuje w przyszłości. Kompetencje cyfrowe, które wykorzystaliście w czasie zajęć online pozwolą Wam lepiej funkcjonować w XXI wieku, a Wasi rodzice mają mądre odpowiedzialne dzieci. Efekty Waszej pracy zamieszczamy w galerii na stronie  szkoły, aby każdy mógł zobaczyć, jak wiele wysiłku włożyliście w swoją pracę zdalną.

       Życzymy Wam dużo odpoczynku podczas wakacji, z dala od komputerów. Jesteście bardzo dzielni, i to co osiągnęliście dotychczas pozostanie w Was. Widzieliśmy, jak wielu z naszych uczniów, dotychczas cichych, odnalazło się w nowej rzeczywistości, jak aktywnie pracowaliście, mogliście skupić się pracując w domu.  A my, dumni z Waszych osiągnięć czekamy podobnie jak Wy na tradycyjne lekcje. Dziękujemy za świetną współpracę.
       Do zobaczenia we wrześniu!

      • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

      • Zbliża się koniec roku szkolnego 2019/2020, niestety dzień jego zakończenia będzie inny niż zwykle, tak jak nauka w ostatnich miesiącach była inna. Wszystkich nas ta nowa rzeczywistość dużo kosztowała, było bardzo trudno, ale zbliża się czas upragnionych wakacji i zasłużonego odpoczynku.
       Drodzy Uczniowie gratuluję Wam wyników, mam nadzieję, że jesteście z nich zadowoleni. Niestety ze względu na obecne okoliczności, nie będziemy mogli wręczyć Wam nagród książkowych w dzień zakończenia roku. Nie martwcie się Wasza praca zostanie nagrodzona, jak tylko uda nam się zorganizować dostarczenie nagród książkowych do szkoły i przygotować je do wręczenia, to na pewno do Was trafią, oczywiście z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa epidemiologicznego. Może to będzie we wrześniu, teraz jeszcze tego nie wiemy.

       Drodzy Absolwenci Wy za swoje wyniki zostaniecie nagrodzeni w dniu rozdania świadectw, z Wami we wrześniu już się nie spotkamy, ale zobaczymy się jeszcze w połowie wakacji, kiedy będziecie odbierać zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty. Rozpoczniecie niebawem naukę w szkołach średnich, mam nadzieję, że w tych wymarzonych. Życzę Wam abyście w nowej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, nowych kolegów i świetnych  nauczycieli.

       Szanowni Rodzice serdecznie Państwu dziękuję za zaangażowanie w zdalne nauczanie. Każdego dnia poświęcaliście wiele czasu na pomoc w lekcjach swoim dzieciom. Zdaję sobie sprawę z tego, że był to szczególnie trudny czas dla Państwa, dlatego dziękuję za wytrwałość.

       Wszyscy mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w szkole, ale teraz o tym nie myślmy, teraz nadchodzi czas zasłużonego odpoczynku. Życzę wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.


       Serdecznie pozdrawiam
       Agata Michalczyk
       Dyrektor
       Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli

      • PODZIĘKOWANIA

      •     My, uczniowie klas ósmych pragniemy z całego serca podziękować Nauczycielom, Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w naszą edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazaną sympatię.

            Ciepło będziemy myśleć o naszych pierwszych nauczycielach, którzy pomagali nam stawiać niezdarne litery i byli przewodnikami w początkach naszej nauki. Dziękujemy także i tym nauczycielom, którzy poszerzali naszą wiedzę w starszych klasach, czynili ją dostępną i zrozumiałą. Dziękujemy za dar języków obcych, logicznego myślenia, wykute regułki, doświadczenia chemiczne, znajomość fauny i flory, umiejętność określania szerokości geograficznych, rozumienia poezji, poznanie dziejów naszej ojczyzny, za śpiewane piosenki, paletę barw, za gimnastyczne ewolucje na koźle, za książki, o które nie zawsze dbaliśmy, za naukę pisania na klawiaturze komputera, a najbardziej dziękujemy za Wasze wielkie serca, uśmiech na twarzy i słowa pocieszenia. Serdecznie dziękujemy też wychowawcom świetlicy, Paniom sekretarkom i wszystkim pracownikom obsługi.

           Chcemy też bardzo podziękować Pani Dyrektor za to, że potrafiła w tych trudnych czasach ciągle nas mobilizować i wspierać. Dziękujemy Paniom Wicedyrektor za cierpliwość i wyrozumiałość, a zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze byliśmy wzorowymi uczniami.

            Ogarniając wdzięcznym sercem wszystkich, którzy poświęcali nam swój cenny czas, życzymy, aby odtąd ich chwile odmierzał zegar szczęścia, a piękne dni sączyły się leniwie, bez pośpiechu, złe natomiast ginęły w mroku zapomnienia.

       Absolwenci

       Kołbiel, 26.06.2020r.

      •  ŚWIĘTY JANIE PAWLE II, PAMIĘTAMY!

      •    Z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża uczniowie naszej szkoły wykonali okolicznościowe laurki. Różnorodne  pomysły i staranne wykonanie świadczą o ich dużym  zaangażowaniu w wykonywane prace plastyczne . Są też dowodem  pamięci, szacunku  i miłości wobec największego Polaka w naszej historii.

      • Konkurs z fizyki

      • W czasie zdalnej nauki odbył  się konkurs wiedzy o „ Marii Skłodowskiej – Curie” . Polegał on na wykonaniu albumu lub prezentacji w programie Power Point. Kierowany był do uczniów klas V – VIII.  Został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych .Większe zainteresowanie wzbudził wśród uczniów klas starszych. Nagrodą były oceny celujące i bardzo dobre z przedmiotu, oraz pozytywna uwaga z zachowania . W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły.

       Klasy  V – VI

       I m-ce Aleksandra Rosłaniec kl. 6 A

       II m-ce Amelia Dymek kl. 5 A

       Klasy VII  - VIII

       I m-ce Natalia Jałocha  kl. 7B

       II m-ce Roksana Michalska  kl. 8 A

       III m-ce Julia Czarnota kl. 8 B

                      Emilia Młot kl. 8 B

       Wyróżnienia:

       Tomasz Kłos kl. 7 B

       Marta Piętka kl. 8 B

       Martyna Dróżdż kl. 8 B

       Anna Rogowska - Piętka

      • Warto pomagać!

      • W naturze ludzkiej tkwią nieprzebrane pokłady dobra, a w tym ciężkim dla wszystkich okresie, każdy dobry uczynek jest na wagę złota. Dlatego warto pomagać, warto pomnażać to dobro, by powróciło do nas ze zdwojoną siłą.

       https://www.youtube.com/watch?v=_Y9wgojWKy0&feature=youtu.be

        #GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci. Fenomen tej akcji polega jednocześnie na jego prostocie i powszechności.

       Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli na czele z panią Dyrektor Agatą Michalczyk chętnie włączyli się do zabawy. Przyjęli nominację od członków Rady Gminy Kołbiel i nie zawiedli. 23 czerwca w samo południe wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym i pełni zapału przystąpili do robienia pompek i przysiadów. Za tymi fizycznymi wyczynami poszło także wsparcie finansowe. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kołbieli poinformowała, że do dalszej zabawy zostali nominowani Pracownicy Gminnego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Rudzienku. Następnie złożyła  serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wzięli udział w challengu i wsparli chorą na SMA Antosię.  

      • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

      • W związku z ograniczeniami funkcjonowania szkół, nie będzie tradycyjnej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

       26 czerwca 2020r. w piątek nastąpi wręczenie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły uczniom przez wychowawców klas.

       W tym dniu odbieramy  świadectwa zgodnie z ustalonym harmonogramem, w wyznaczonym miejscu i z zachowaniem reżimu sanitarnego (osłona na usta i nos, zachowanie odległości do 1,5 m).

       Osoby, które w tym dniu nie odbiorą świadectwa będą mogły je otrzymać po rozpoczęciu nowego roku szkolnego - we wrześniu.

       Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymają dyplomy ukończenia w dniu 30 czerwca     2020 r. (wtorek).  Odbiór odbędzie się przy wejściu głównym do budynku szkoły (pod filarami), przy wyznaczonych stolikach.  (osłona na usta i nos, zachowanie odległości             do 1.5 m).

       - Grupa Jeżyki – 9.00 – 10.00

       - Grupa Żabki – 10.00 – 11.00

       - Grupa Motylki – 11.00 – 12.00

       Harmonogram odbioru świadectw.

       harmonogram.pdf

      • Konkurs poezja w obrazach

      • Nauczyciele świetlicy i biblioteki serdecznie dziękują za nadesłane prace konkursowe. Cieszymy się, że pomimo wielu zajęć domowych i nauki zdalnej, uczniowie znaleźli czas na ich wykonanie. Doceniając talent dzieci, postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników. Nagrody za konkurs czekają. Rozdamy je przy najbliższej okazji.

       Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie:

       Ewa Moczulska klasa I a

       ilustracja do wiersza H. Bechlerowej pt. „Parasole”

       Łucja Górska klasa I a

       ilustracja do wiersza J. Brzechwy pt. „Samochwała”

       Dawid Mazek kl. I b

       ilustracja do wiersza J. Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”

       Amelia Strzeżysz kl. II a

       ilustracja do wiersza M. Konopnickiej pt. „Pranie”

       Patrycja Młot kl. II c

       ilustracja do wiersza M. Chełmońskiej-Szczepankowskiej pt. „Róża”

       Natalia Zilelińska kl. II c

       ilustracja do wiersza J. Tuwima pt. „Bambo”

       Aleksander Górka kl. II c

       ilustracja do wiersza U. Kozłowskiej pt. „Smok wawelski”

       Jakub Zawadzki kl. II c

       ilustracja do wiersza W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”

       Nina Soczewka kl. III b

       ilustracja do wiersza A. Fredry pt. „Paweł i Gaweł”

       Iga Serzyska kl. IV a

       ilustracja do wiersza J. Porazińskiej pt. „Bajka iskierki”

       Amelia Dymek kl. V a

       ilustracja do wiersza I. Krasickiego pt. „Ptaszki w klatce”

       Zuzanna Szostak kl. V c

       ilustracja do wiersza K. I. Gałczyńskiego pt. „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”

       Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie

      • Znamy zwycięzców konkursu!

      • W naszym specjalnym konkursie na Dzień Dziecka wykazaliście się niebywałą spostrzegawczością.

       Na początek trochę statystyki:

       • w zabawie wzięło udział  86 osób
       • średnia punktów to 10.9 na 16
       • najwięcej odpowiedzi z klas młodszych nadesłała klasa 2a
       • najaktywniejsza klasa spośród starszych uczniów to klasa 6d
       • najmłodsi uczestnicy to Eugeniusz Grześkiewicz i Jan Wilczek z oddziałów przedszkolnych
       • pierwszą odpowiedź nadesłano o godzinie 9.39
       • najdłuższy czas rozwiązywania testu: 1386 minut ( sami policzcie, ile to godzin)
       • najkrótszy czas udzielania odpowiedzi to 1 minuta i 15 sekund
       • najłatwiejszym pytaniem okazało się pytanie o osobę w garniturze
       • najwięcej problemów sprawiło rozpoznanie nauczyciela na zdjęciu nr 5
       • tak naprawdę trzech nauczycieli pojawiło się dwukrotnie na zdjęciach konkursowych ( pytanie nr 17)
       • jedna osoba udzieliła anonimowej odpowiedzi

                   Pytania, w których musieliście wpisać odpowiedź zostały sprawdzone jeszcze raz- mimo, że dostaliście informację zwrotną o błędnej odpowiedzi ( nie przewidziano wszystkich wariantów, np. mała litera, wielka litera, skrót przed nazwiskiem)  to wszystkie prawidłowe odpowiedzi zostały uwzględnione.

       Oto osoby, które wykazały się sokolim okiem i szybkością:

                   Klasy młodsze:

                   Stanisław Długaszek 2a - nadesłał odpowiedź o 10.03, czas rozwiązywania 4.12

       1. Zuzanna Czajka 2a, 15
       2. Dominik Wasążnik 3c, 1.56
       3. Maja Matusiak 1b - 2.16

       Klasy starsze:

       Anna Wielgołaska  8b -  nadesłała jako pierwsza odpowiedź o 9.39, czas rozwiązywania 33.15

       1. Mateusz Mlącki  8b - 2.40
       2. Wiktor Majewski  7a - 3.22
       3. Roksana Michalska 8a - 39

       Bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania :

       • Michał Białobrzewski 2a
       • Bartek Szymczak 5d
       • Maja Woźnica 6d
       • Julia Czarnota 8b
       • Klaudia Osica 8b

       Dzieci widzą więcej- w tym konkursie odnieśliście zwycięstwo- pokonaliście nauczycieli! Gratulacje dla Was!

      • DZIEŃ DZIECKA

      • W tym wyjątkowym dniu mamy dla Was konkurs niespodziankę.

       OTWÓRZ NIESPODZIANKĘ

       a po obejrzeniu niespodzianki ...

       Zaproście do zabawy Waszych rodziców, rodzeństwo, wytężcie wzrok i odpowiedzcie na kilka pytań dotyczących filmu. Konkurs będzie aktywny od 1 czerwca od godz. 9.00 do 2 czerwca do 21.00. Jeśli na któreś z pytań nie będziecie znać odpowiedzi, to po prostu postawcie kropkę w miejscu na odpowiedź i przejdźcie dalej. Nie zapomnijcie kliknąć: prześlij. Życzymy dobrej zabawy i pozytywnych wzruszeń!
       Oto link do konkursu: KONKURS