• Aktualności

      • Wyprawka przedszkolaka 2024/2025

       1. Kapcie
       2. Strój gimnastyczny w worku (koszulka z krótkim rękawem i krótkie spodenki) - podpisane
       3. Ręcznik papierowy - 4 rolki
       4. Chusteczki higieniczne w pudełku - 2 opakowania na semestr
       5. Chusteczki nawilżane - 2 szt. na semestr
       6. Ryza białego papieru xero.
       7. Blok kolorowy rysunkowy dwustronny: A4 - 1 szt.
       8. Blok kolorowy techniczny: A4 - 2 szt.
       9. Blok techniczny biały A3 - 1 szt.
       10. Blok techniczny biały A4 - 1 szt.
       11. Blok techniczny kolorowy A3 - 1 szt.
       12. Plastelina 12 kolorów - 1 opakowanie
       13. Klej w sztyfcie - 2 szt. na semestr
       14. Klej vikol - 1 szt.
       15. Tekturowa teczka na gumkę
       16. 2 pędzelki (cienki i gruby)
       17. Piórnik typu ,,Jamnik” – podpisany ( nie rozkładany na boki) a w nim: flamastry, kredki drewniane grube np. BAMBINO, temperówka, gumka, gruby trójkątny ołówek- 2szt, nożyczki.
       18. Taśma 1 szt. dwustronna szeroka lub wstążka, tasiemka cienka/gruba
       19. Ozdoby według uznania (balony, koraliki,  oczka ruchome, talerzyki, kubeczki papierowe).
       20. Zeszyt A5 w okładce (do korespondencji).

       Do j. angielskiego:  ćwiczenia Fun Time B+ z wyprawką plastyczną (wydawnictwo MAC), dodatkowo zeszyt 32 kartkowy w kratkę oraz teczka A4.

       Do religii: teczka w formacie A5 (podręczniki/ćwiczenia nie będą potrzebne).

       Podpisaną wyprawkę należy dostarczyć do szkoły w dniach 26-28 sierpnia.

       Plecak będzie potrzebny od 3 września. 

      • Uroczystość zakończenia roku 2023/2024

      • Kolejny rok edukacji za nami. Mszą świętą w kościele parafialnym, gdzie naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy rozpoczęły się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Pani dyrektor pożegnała wszystkich Nauczycieli i Uczniów, pogratulowała wszystkim osiągnięć. Po oficjalnych uroczystościach jeszcze tylko miłe spotkania w klasach z wychowawcami i już ... Wakacje. Wszystkim życzymy radości, dużo świetnego wypoczynku i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

      • Pożegnaliśmy kolejny rocznik Absolwentów

      • W czwartek 20 czerwca po raz ostatni jako uczniowie gościli w murach naszej szkoły uczniowie klasy 8a i 8b; Podczas wzruszjącej uroczystości pożegnali się oni ze swoją szkołą, z wychowawcami i nauczycielami. Klasy siódme także przygotowały pożegnanie dla swoich starszych kolegów. Ruszajcie śmiało w drogę, spełniajcie swoje plany i marzenia, korzystajcie z zapasów wiedzy i wychowawania, które zgromadziliście przez lata nauki w szkole podstawowej. Powodzenia w dalszym etapie edukacji!

      • Bal nad bale!

      • W piątek 14 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasisty, który został zorganizowany przez rodziców, uczniów i wychowawców klas ósmych. Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza zatańczonego przez przyszłych absolwentów szkoły. Po poczęstunku rozpoczęła się wspólna zabawa taneczna.

      • TEPfactor- jak to działa?

      • 10.06.2024 klasy 5b i 5c  pojechały do parku sportowo-rozrywkowego TEPfactor w Warszawie. To fantastyczne miejsce na mapie stolicy, w którym ciekawie mogą spędzić czas ci, którzy lubią aktywny wypoczynek oraz wyzwania. W parku rozrywki czekało na naszych uczniów podzielonych na 6-osobowe zespoły 25 wyzwań w czterech kategoriach: siła fizyczna, cierpliwość,  zręczność i logika. Młodzież z zapałem, ale też ze sporą dawką chaosu podeszła do zadań. Okazało się jednak, że najbardziej pożądanymi umiejętnościami okazały się precyzyjne wykonywanie poleceń,  umiejętność współpracy oraz  czytanie wskazówek ze zrozumieniem. Po 3 godzinach intensywnej zabawy, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

      • Wycieczka klas siódmych

      • Trochę sportu i trochę kultury. 29 maja br. klasy siódme wraz z opiekunami: p. Anną Rogowską-Piętką, p. Marleną Kosno, p. Beatą Badurek, p. Jolantą Kaczorek wybrały się na wycieczkę do stolicy. Klasy uczestniczyły w lekcji w-f w Hangarze 646, gdzie uczniowie mogli wykazać się wspaniałymi umięjętnościami i pokazać swoją sprawność zarówno na trampolinach, jak i wymyśłnych torach przeszkód. Kolejną atrakcją wycieczki było przedstawienei teatralne po tytułem "Kongo" w Teatrze Capitol. Ostatnim, niezywkle integrującym punktem wycieczki był wspólny posiłek w reatauracji. Wyjazd ten był okazją do miłego wspólnego spędzenia czasu i wspaniałej integracji uczniów.

      • Czas wycieczek - zwiedzamy Polskę!

      • Klasy 5a, 5b, 5c i 6a w dniach 22-23.05.2024 r. udały się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie zaczęliśmy od poznania  dokonań wielkiego podróżnika Tonyego Halika w klimatycznym muzeum jego imienia. Później udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie rozpoczęła się gra miejska „Piernik i Kopernik”.  Uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie znaleźć zaznaczone na mapce miejsca, odpowiedzieć na pytania i  na dowód rozwiązania zadania zrobić ciekawe zdjęcie. Zarówno czytanie mapy jak i  polecenia sprawiały dzieciom trudność, więc trzeba było przełamać wstyd i o  wskazówki prosić przechodniów, z których większość okazała się być  turystami. Na szczęście po początkowych problemach wszystkim grupom udało się odnaleźć zaznaczone na mapce punkty. Zmęczeni szybko udaliśmy do autokaru, ponieważ deszcz postanowił ostudzić nasz zapał do odwiedzenia kolejnych miejsc w Toruniu. Wieczorem uczniowie bardzo szybko zregenerowali siły i postanowili urozmaicić prace komisji konkursowej (nauczycieli i p. pilot) sprawdzającej wyniki gry miejskiej, spacerami i biegami między pokojami.

       Drugiego dnia po pożywnym śniadaniu p. pilot ogłosiła wyniki gry. Następnie udaliśmy się do Młyna Wiedzy- Centrum Nowoczesności, gdzie na kilku piętrach młodzież mogła zanurzyć się w fascynujący świat nauki i w interaktywny sposób przyswajać wiedzę z zakresu   techniki, przyrody i kultury. Po tak olbrzymiej dawce wiedzy trzeba było trochę odpocząć,  więc skierowaliśmy swe kroki do Muzeum Piernika, gdzie po spróbowaniu pierniczków wypiekanych  wg prastarej receptury, uczniowie mieli możliwość przygotowania swojego piernika. Niestety chętni,  aby skonsumować swój wypiek od razu po wyjęciu z pieca, musieli obejść się smakiem, bo okazało się,  że to pierniki ozdobne.

       Wisienką na torcie naszej podróży była wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach, największym obiekcie tego typu w Polsce,  który może pochwalić się niesamowitą historią i wieloma często unikalnymi instrumentami np. astrografem Drapera oraz największym teleskopem optycznym w Polsce o średnicy lustra 90 m.  Po dwóch dniach pełnych wrażeń przygotowanych przez Manufakturę Przygody wróciliśmy do szkoły.

                                                                                                                                       Aneta Rosochacka-Wykieł

      • Dzień Dziecka

      • Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt w naszej szkole. W tym roku obchodziliśmy ten dzień na sportowo - Rodzice przygotowali wiele niespodzianek, były dmuchańce, bobble futbol. Każdy mógł sprawdzić się w runmagedonie - gdzie czekały bardzo ciekawe tory przeszkód.  Nastrój pikniku i zabawy udzielił się wszystkim. Takie wydarzenie stało się świetną okazją do integracji, zabaw na świeżym powietrzu.

      • Ogłoszenie

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli informuje, iż w dniu 18 czerwca 2024 roku odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych.

       Przedmiotowe spotkanie zaplanowane zostało na godz. 17:00, w małej sali gimnastycznej (sala nr 21 na parterze).

      • Zawody powiatowe - lekkoatletyka

      • W dniu 29.05.2024r odbyły się zawody powiatowe w lekkoatletyce na stadionie w Kołbieli.

       1 miejsce - Aleksandra Korulczyk 8b w skoku w dal 

       1 miejsce - Michał Lesicki 8b w pchnięciu kulą 

       2 miejsce - Jakub Sarna 6b w skoku w dal 

       3 miejsce - Zosia Matosek 8b w biegu na 600m

       3 miejsce - Wiktor Danaj 8a w biegu na 300m

       Pozostali uczestnicy uplasowali się na następujących miejscach w swoich konkurencjach:

       4 miejsce - Stanisław Długaszek 6a w biegu na 100m

       5 miejsce - Magdalena Piętka 8a w pchnięciu kulą 

       7 miejsce - Jakub Przyczka 5a w biegu na 300m

       7 miejsce - Ignacy Stawiarz 8a w biegu na 1000m.

       Gratulujemy!!!! :-)

      • ŻYWE OBRAZY

      • WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „ŻYWE OBRAZY”

       W maju, w naszej szkole odbył się „Rodzinny Konkurs Fotograficzny „Żywe obrazy”, który skierowany był do rodziców i uczniów klas 0-VIII. Nasi artyści mieli za zadanie zapoznać się z najbardziej znanymi dziełami malarskimi i zapozować do zdjęcia, wczuwając się w rolę bohatera wybranego przez siebie obrazu.

       Miło nam ogłosić, że Rodzinny Konkurs Fotograficzny „Żywe obrazy” został rozstrzygnięty. Wpłynęło 17 prac konkursowych. Jury stanęło przed trudnym wyborem, ponieważ każda z nadesłanych prac była na wysokim poziomie. Nasi rodzice i uczniowie jak zwykle wykazali się nietuzinkową wyobraźnią i kreatywnością. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, dziękujemy za podjęcie wyzwania i życzymy dalszych sukcesów!  Zachęcamy do podziwiania „żywych obrazów” w naszej galerii :-)

       kategoria: klasy 0-III

       I MIEJSCEOliwia Zawadzka kl Id– obraz Johannes Vermeer „Dziewczyna z perłą”

       II MIEJSCEMarcel Zduńczyk kl Id – obraz Edvard Munch „Krzyk”

       III MIEJSCEMilena Ptasińska Gr.”0” Jeżyki – obraz Emile Munier  „Dziewczynka z kotkiem na kolanach”, Kornelia Szostak Gr. „0” Biedronki – obraz Tomasz Gągała „Przyjaźń”

       WYRÓŻNIENIE Aleksander Baran Gr.”0” Jeżyki- obraz Jan van Eyck „Mężczyzna w czerwonym turbanie”

       kategoria: klasy IV-VIII

       I MIEJSCEJakub Zawadzki kl VIc – obraz Jean Baptiste Greuze „Chłopiec, który zasnął nad książką”, Jan Wiącek kl IVa – obraz Władysław Ślewiński „Sierota z Poronina”

       II MIEJSCEPatrycja Król kl IVa – obraz Leonardo da Vinci „Dama z łasiczką”,

                                 Weronika Piłka kl VIIc – obraz James McNeill Whistler „Matka Whistlera”

       III MIEJSCEŁucja Chłopecka  kl IVc – obraz Józef Chełmoński „Babie lato”,

                                 Julia Ochal kl VIIb- obraz Afarin Sajedi „Chef Offer 2”

       NAGRODA PUBLICZNOŚCIWeronika Piłka kl VIIc

      • Drużyna na medal

      • 21.05.2024r (wtorek) odbyły się gminne zawody sportowe z lekkoatletyki na stadionie w Kołbieli. Należy zaznaczyć, że każdy Uczeń reprezentujący naszą Szkołę zdobył medal. 

       3 miejsce w biegu na 60m w kategorii 4-6 dziewcząt - Małgorzata Matosek 6b

       1 miejsce w biegu na 60m w kategorii 4-6 chłopców - Stanisław Długaszek 6a

       1 miejsce w biegu na 100m w kategorii 7-8 dziewcząt - Maria Stańczak 7c

       3 miejsce w biegu na 100m w kategorii 7-8 chłopców - Michał Lesicki 8b

       2 miejsce w biegu na 300m w kategorii 4-6 dziewcząt - Izabela Parol 6a

       2 miejsce w biegu na 300m w kategorii chłopców 4-6 - Jakub Wielgołaski 6b

       2 miejsce w biegu na 300m w kategorii 7-8 dziewcząt - Barbara Rosłaniec 7a

       1 miejsce w biegu na 300m w kategorii 7-8chłopców - Wiktor Danaj 8a

       3 miejsce w biegu na 600m w kategorii 4-6 dziewcząt - Zofia Soszyńska 6a

       1 miejsce w biegu na 600m w kategorii 4-6 chłopców - Jakub Przyczka 5a

       1 miejsce w biegu na 800m w kategorii 7-8 dziewcząt - Hanna Szostak 7a

       2 miejsce w biegu na 1000m w kategorii 7-8 chłopców - Ignacy Stawiarz 8a

       1 miejsce w skoku w dal w kategorii dziewcząt - Aleksandra Korulczyk 8b

       1 miejsce w skoku w dal w kategorii chłopców - Jakub Sarna - 6c

       1 miejsce w rzucie piłeczką palantową w kategorii dziewcząt - Paulina Król 7b

       1 miejsce w rzucie piłeczką palantową - Filip Zawadzki 7c

       Sztafeta mix 4x200m w kategorii 4-6 - Małgorzata Matosek, Stanisław Długaszek, Zofia Soszyńska, Jakub Wielgołaski zajęli 2 miejsce

       Sztafeta mix 4x200m w kategorii 7-8 - Maria Stańczak, Wiktor Danaj, Aleksandra Korulczyk, Ignacy Stawiarz zajęli 2 miejsce.

       Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy :-)

      • Już po egzaminacyjnym stresie

      • 14,15,16 maja to były dni pełne napięcia i ciężkiej pracy dla ósmoklasistów i nauczycieli pracujących w komisjach egzaminacyjnych. Uczniowie zadowoleni, mówili, że dobrze im poszło. Teraz już tylko bal i wybór szkoły średniej.

      • Warsztaty tworzenia komiksów

      • 9 maja 2024 klasy 5b, 5c i 4a wzięły udział w warsztatach tworzenia komiksu zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołbieli w ramach dorocznego Tygodnia Bibliotek. Poprowadził je autor komiksów, pisarz, dziennikarz oraz scenarzysta filmowy Zbigniew Masternak. Uczniowie mieli dużo oryginalnych pomysłów na stworzenie komiksów. Były duchy straszące klientów w lokalnym markecie, ataki potworów, historie zwierząt szukających domu, a nawet wieloryb i rekin w rzece Świder. Na koniec spotkania p. Masternak zorganizował konkurs na najlepszą pracę. Okazało się, że zadatki na twórczynię komiksów ma Kinga Rafał, która otrzymała od prowadzącego nagrodę książkową. Polecamy czytanie komiksów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.               Aneta Rosochacka-Wykieł

      • Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole!

      • Dzień Ziemi to wyjątkowa akcja, która ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrony środowiska. W naszej szkole, to święto przypominające o potrzebie dbania o naszą planetę obchodziliśmy od 22 do 26 kwietnia 2024 r. Każda z klas świętowała w swój własny, wyjątkowy sposób: uczniowie tworzyli piękne prace plastyczne, sprzątali teren wokół naszej szkoły, rozwiązywali ekologiczne krzyżówki oraz tworzyli obrazki z naturalnych materiałów. Pamiętajmy! Dzień Ziemi powinien trwać cały rok. Wtedy mielibyśmy szansę zrobić coś znaczącego dla naszej planety.

      • Święto Konstytucji 3 Maja - udział w gminnych obchodach

      •    W 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej w Kołbieli dzielnie uczestniczył w tegorocznych uroczystościach. Najpierw nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przed Urzędem Gminy.  Następnie udaliśmy się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, po której odbył się  koncert patriotyczny  w wykonaniu Huberta Bojarskiego oraz uczniów szkół podstawowych.

      • Święta Majowe

      • Tuż przed majówką klasy czwarte wraz z wychowawcami zaprosiły szkolną społeczność na uroczysty apel z okazji obchodów Świąt Majowych. Organizatorzy przypomnieli o historii i znaczeniu tychże świąt, o tym jak ważne jest by je uroczyście obchodzić, celebrować, a tym samym podtrzymywać patriotyczne tradycje. Uczniowie zainscenizowali pochód pierwszomajowy, zatańczyli poloneza, a także przygotowali piękny taniec ku czci polskiej flagi. W przygotowaniu wzruszającej i uroczystej oprawy muzycznej pomógł szkolny chór oraz soliści: Janek Stelmach, Zosia Zagrabska i Kasia Żeglińska. Dziękujemy wszystkich za miłe patriotyczne chwile i życzymy wspaniałego świętowania. Nie zapomnijcie wywiesić flagi. 

      • Zapisy do świetlicy szkolnej  na rok szkolny 2024/2025

      • Świetlica szkolna działająca przy Szkole Podstawowej w Kołbieli ogłasza rozpoczęcie zapisów uczniów do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025, którzy w tym roku szkolnym będą uczniami  klas I – III oraz uczniami klas IV – VIII .

        Termin przyjmowania kart zgłoszeniowych uczniów chętnych do korzystania ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2024/2025 rozpocznie się 10 maja i będzie trwał do 20 maja 2024 roku.

          Wypełnione karty zgłoszeniowe (obecnie nie dołączamy zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców) dostarczamy do  Szkoły Podstawowej od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 16.00  lub przesyłamy pocztą elektroniczną wypełnioną kartę zgłoszeniową na  adres e-mail szkoły spkolbiel@kolbiel.pl  oznaczając ją tematem „ Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025”.

          Karty zgłoszeniowe w formacie dokument pdf  lub w formacie dokument  WORD  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli można  pobrać  z dziennika elektronicznego Librus:

       dziennik Librus - zakładka  organizacja szkoły → pliki szkoły →  Regulamin Świetlicy Szkolnej Z2 ( dla klas I - III) lub Regulamin Świetlicy Szkolnej Z4 (dla klas IV – VIII)  łącznie z Klauzulą Informacyjną o Przetwarzaniu Danych Osobowych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli.

          Lista uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej dnia 10 czerwca 2024 r.

          Dodatkowe zapisy będą możliwe na  początku miesiąca września, pod warunkiem dysponowania wolnymi  miejscami w świetlicy szkolnej.