• Aktualności

      • Wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną 2018:

      • ZERÓWKA

       1. Aleksandra Żurawska”Jeżyki”, Dawid Paprocki „Biedroneczki”
       2. Patryk Szostak „ Żabki”, Natalia Ćwiek
       3. Marcel Krupka „Sówki”

       I-III

       1. Lena Flis 1b, Michał Białobrzeski 1a
       2. Oliwia Mokrzycka 2 c
       3. Małgorzata Matosek 1b, Aleksander Górka 1c

       IV-VII

       1. Julia Bytniewska Va
       2. Zuzia Macios IVa, Franek Perka Va
       3. Zuzia Szostak IVc, Marysia Szostak Va

       VII-GIMNAZJUM

       1. Aleksandra Popis IIIc, Ania Wielgołaska VII B
       2. Jakub Żurwski IIIa
       3. Aleksander Perka IIIc, Kornelia Wyglądała IIIc

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom

      • Ogłoszenie

      • W związku z remontem przejazdu kolejowego w Woli Sufczyńskiej, w dniach od 1 do 7 grudnia 2018 roku autobus szkolny na tej trasie zaczyna kurs od Bolechówka i jest tam o godzinie:
       - Bolechówek 6:35
       - Radachówka 6:45
       - Sufczyn 6:50
       - Wola Sufczyńska 6:55 (wszystkie dzieci z Woli Sufczyńskiej dochodzą do przystanku przy skrzyżowaniu na Sufczyn i Głupiankę)
       - Głupianka 7:00

       (powroty według schematu porannego)

       Za utrudnienia przepraszamy

        

      • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA  Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

      • „Kto Ojczyźnie służy

       sam sobie służy”

       9 listopada w sali gimnastycznej zebrała się społeczność lokalna naszej małej ojczyzny. Przybyli zaproszeni goście, m.in. wójt gminy Kołbiel pan Adam Budyta, wicewójt pani Ewa Mazek, ksiądz proboszcz Krzysztof Abramowski, kombatant Armii Krajowej pan Franciszek Matosek, dyrektorzy placówek oświatowych, przewodniczący Społecznego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski pan Jan Ciszkowski,  uczniowie z rodzicami, nauczyciele, pracownicy szkoły i mieszkańcy Kołbieli.

       Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym polskim tańcem – Kujawiakiem w wykonaniu uczniów. Następnie z ust najmłodszych artystów, przedszkolaków z grupy Motylków, padło ważne pytanie: „Kto Ty jesteś - Polak mały”. Gospodarze i goście pozostali przez chwilę w atmosferze refleksji nad tym, czym jest patriotyzm. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali film zawierający wywiady z mieszkańcami gminy Kołbiel. Bohaterowie filmu opowiadali o swojej postawie wobec Ojczyzny i odpowiadali na pytanie: Czy czujesz się patriotą? Po obejrzeniu nagrań wszystkim nasuwał się jeden wniosek – mieszkańcy naszej gminy doceniają życie w wolnej Polsce i szanują swój kraj.

       Uczniowie i nauczyciele przygotowali inscenizację wydarzeń historycznych, od czasów I rozbioru Polski, poprzez II wojnę światową, czasy wpływu ZSRR, komunizmu, PRL-u aż po wolne wybory.  Scenom z kart historii Polski towarzyszył chór uczniowski, a także chór nauczycieli, którzy wspólnie z uczniami zaangażowali się w szkolne obchody 100-lecia niepodległości. Jednym z utworów wykonanych przez kadrę pedagogiczną była Rota, do wykonania której przyłączyła się cała publiczność. Była to poruszająca i wymowna chwila, która zjednoczyła wszystkich obecnych w tej pięknej pieśni hymnicznej. Przygotowanej inscenizacji towarzyszyły także fragmenty filmów prezentujące najważniejsze momenty w dziejach naszego kraju.

       Kolejnym punktem programu był Wielki Test Wiedzy o Polsce, do którego zostali zaproszeni młodsi i starsi goście z publiczności. Po zmaganiach z pytaniami o historię, geografię, kulturę Polski oraz wielkich Polaków udało się wyłonić i nagrodzić zwycięzców. 

       Wieczornica miała charakter otwartej imprezy w celu wspólnego świętowania Niepodległości, dlatego dyrekcja i nauczyciele szkoły zaprosili do współpracy i występu dwa zespoły. Publiczność miała okazję wysłuchać koncertu Gminnego Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”, który porwał publiczność wojennymi piosenkami. Uczniowie szkoły podziękowali członkom zespołu za piękny występ i naukę płynącą z działalności i aktywności Klubu Seniora.

       Zaproszenie na wieczornicę przyjęli także goście z sąsiedniej gminy – Międzypokoleniowy Chór Kameralny „Kanon”, działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennicy, pod kierunkiem pani Moniki Pszkit. Chór dał piękny koncert pieśni patriotycznych. Pani Dyrektor Agata Michalczyk podziękowała zespołom, wręczając pamiątkową wycinankę kołbielską. 

       Po tak licznych i przejmujących występach na wszystkich gości czekał tort. Spotkanie w naszej szkole było czasem zadumy i refleksji, a także okazją do wspólnego świętowania i zjednoczenia mieszkańców gminy.

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie dziękują wszystkim tym, którzy zechcieli wziąć udział w wieczornicy.

       Anna Piętka

      • Wyniki plebiscytu na najlepszą polską piosenkę

      • Szanowni Państwo,Oto wyniki plebiscytu na najlepszą polską piosenkę.

       1. ,,Rozkwitały pąki białych róż"

       2. "Polska" (Kult), "Dni, których jeszcze nie znamy" (M. Grechuta),

       3. "Kocham Wolność"( Chłopcy z Placu Broni)

       Wśród pozostałych znalazły się również piosenki rockowe, poetyckie, wojskowe, ludowe, disco polo, te starsze i nowsze.

       Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie. 

      • Najlepsza polska piosenka 100-lecia

      • W związku z obchodami 100-lecia niepodległości Polski chcemy wspólnie z Wami wybrać najlepsze polskie piosenki stulecia. Podzielcie się z nami swoim ulubionym utworem. Zwycięzców będziemy prezentować naszym uczniom w rocznicowym tygodniu.

       Oto link do plebiscytu na polską piosenkę - wystarczy skopiować, wkleić w przeglądarkę i wyszukać. Następnie wpisać swoją ulubioną piosenkę polską, o Polsce lub patriotyczną - kategoria muzyki dowolna - pop, rock, itd. Jeśli nie znacie autora, pozostawcie to pole puste. 

       https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdMQcbdWvCeCrNecDs0mihd3YGQ_tyfOumx8CozjDIKtykn2w/viewform?usp=sf_link

       Życzymy wielu wzruszeń i miłych wspomnień oraz dobrej zabawy :-)

      • Witamy na nowej stronie internetowej

      • Witamy na nowej stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kołbieli.

       Mamy nadzieję, że odświeżona szata graficzna i wprowadzone zmiany spotkają się z Państwa zainteresowaniem i przychylnym odbiorem. Nasza nowa strona  przystosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, co ułatwi Państwu dostęp do informacji o pracy naszej szkoły. Będziemy na bieżąco aktualizować stronę tak, byście Państwo mogli czerpać z niej zawsze aktualne informacje.

       Pracyjemy także m.in. nad tym żeby przywrócić galerie zdjęć z poprzednich lat.
       Zapraszamy

      • Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe - regionalny

      • Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

       Kacper Więsik 6a: II miejsce

       Konkurencja: Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe
       Okręg: regionalny

       Kacper Więsik zajął II miejsce w Powiatowym Indywidualnym Biegu Przełajowym na dystansie 1000 m. Tym samym zakwalifikował się do następnego etapu i będzie reprezentował naszą szkołę oraz powiat otwocki na szczeblu międzypowiatowym. Gratulujemy udanego startu.

      • Rozkład jazdy od dnia 10 września

      • Uległ zmianie rozkład jazdy na trasie Kołbiel – Władzin – Podgórzno

       w godzinach popołudniowych

       -  od dnia 10 września - I kurs na tej trasie będzie o godzinie 13:40

      • Dożywianie

      • Od 3 września można zapisywać dzieci na dożywianie. 

       Karty zapisu dostepne są w sekretariacie szkoły, u wychowawców świetlicy oraz w dzienniku elektronicznym Librus (Pliki szkoły - Regulamin stołówki szkolnej). 

       Wypełnioną dokumentację prosimy złożyć w sekretariacie szkoły lub u wychowawców świetlicy.

      • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

      • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 – 03 września 2018 r.

       Godz. 9.00 – Msza Św. w kościele;

       Godz. 9.50 – uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych (mała salka gimnastyczna);

       Godz. 10.00 – uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego klas I – VIII i klas III gimnazjalnych (duża sala gimnastyczna).

       Dojazd uczniów o godzinę później, niż obowiązujący rozkład dowozów w ubiegłym roku szkolnym, a odjazd po zakończonej uroczystości.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.