• Aktualności

      • Serdeczne życzenia świąteczne

      • Najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości, ciepłych i rodzinnych spotkań, a na Nowy Rok nowych sił i nadziei.
        

      • Konkurs Krasomówczy

      • Wyniki XVIII Powiatowego Konkursu Krasomówczego „Poznajemy swoją małą ojczyznę”.

        „O tym, że warto poznawać historię swojej ojczyzny, miejscowości, a przede wszystkim najbliższej rodziny nie trzeba nikogo przekonywać. Czasem zasłyszane opowieści są tak zadziwiające, że aż zapierają dech w piesi”. Tak swoje wystąpienie rozpoczęła jedna z uczestniczek XVIII Powiatowego Konkursu Krasomówczego, który ze względów epidemiologicznych odbył się online. Uczestnicy zaprezentowali wystąpienia w dwóch kategoriach klasy IV- VI i VII- VIII. Wyniki przedstawiają się następująco:     

       PROTOKOL_KRASOMOWCZY_2021.pdf                                                                                                          

      • С Рождеством Христовым

      • Chętni uczniowie z klas 7, 6 i 5 wzięli udział w wymianie kartek świątecznych pomiędzy szkołami w Człekówce, Kołbieli, Kątach i Woli Rębkowskiej. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, napisali życzenia w języku rosyjskim oraz kilka słów o sobie. Dzięki wymianie kartek poznali nowych kolegów i koleżanki. Kartki które otrzymali dostarczyły wiele radości. Za wszystkie piękne kartki bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.     Sylwia Piętka-Wicik

      • Jasełka

      • Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością. 

       Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy ponownie w środę 15 grudnia br. za przyczyną uczniów klas drugich naszej szkoły, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. 

         Wszystkim życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku! 

      • Szkolne Mikołajki

      • 6 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się Szkolne Mikołajki. Był to radosny dzień dla dzieci i dorosłych. Tego dnia Samorząd Uczniowski w przebraniu Mikołaja i Śnieżynki obdarował wszystkie dzieci cukierkami. Dzieci z naszej szkoły w czerwonych ubraniach i czapkach Mikołaja wyglądały przepięknie. 

       Samorząd Uczniowski

      • Mikołajki

      • Wielkie przygotowania, oczekiwania, ekscytacja i oto nadszedł ten upragniony 6 dzień grudnia – Mikołajki.

       Przedszkolaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Pięknie udekorowały sale, nauczyły się piosenek na powitanie miłego gościa, ubrały choinki i zadbały o swój świąteczny strój. Pozostało tylko oczekiwanie, gdy nagle zjawił się ON !!! Niezawodny Święty Mikołaj zawsze o nas pamięta.

        Jak co roku obdarował dzieci uśmiechem, dobrym słowem, PREZENTAMI oraz świątecznymi życzeniami. Cóż to były za emocje.  Radość dzieci trudno opisać słowami – to trzeba zobaczyć

      • Konkurs o rodzinie

      • 26 listopada klasa 7A ze Szkoły Podstawowej w Kołbieli podjęła się wyzwania i wzięła udział w konkursie o tematyce rodzinnej, organizowanym przez Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu. Uczniowie przygotowali gazetkę o tematyce, którą można było oglądać przez ostatnie 2 tygodnie na korytarzu szkolnym. 

       Przygotowali również prezentację multimedialną i quiz dla jednej z klas trzecich. Drogą losowania wybrana została klasa 3A. Wszyscy spisali się świetnie, zarówno klasa 7A w wykonywaniu zadań konkursu, jak i 3A, która świetnie poradziła sobie w quizie. Zaproszeni goście otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek.

       Wysiłek i zaangażowanie uczniów w zadania został doceniony przez organizatorów i klasa 7A otrzymała wyróżnienie w konkursie. Jako nagrodę, uczniowie otrzymali voucher na bilety do kina Cinema City!

       Autorzy artykułu: Małgorzata Ciołek - przewodnicząca klasy

       p. Ewa Górka - wychowawca klasy

       Zdjęcia: Amelia Dymek

      • Twierdza Modlin

      • 18 listopada uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w aktywnej wycieczce do Twierdzy Modlin. Wycieczka podzielona była na dwie części: przygodową i historyczno-krajoznawczą. Na początku wycieczki uczestnicy podzieleni na 4 grupy wzięli udział w terenowej grze Enigma. Poszczególne grupy wraz z opiekunami wyruszyły na poszukiwanie ukrytych kopert ze wskazówkami. Rozwiązywaliśmy szyfry i zagadki logiczne  jednocześnie zwiedzając stare budynki i podziemia Twierdzy Modlin. Następnie posililiśmy się kiełbaskami własnoręcznie upieczonymi przy ognisku. Pełni sił wraz  z panią przewodnik pokonaliśmy ponad 150 schodów, aby    zdobyć „ Czerwona Wieżę” , z której podziwialiśmy panoramę i zabytki  Modlina mające 216 lat. Następnie zwiedzaliśmy budynki koszar mające długość ponad 2 km, w których mieszkało 17 000 żołnierzy.vWycieczkę zakończyliśmy turniejem integracyjnym, który wprowadził odrobinę rywalizacji i zabawy. „Dzień w Twierdzy„ był bardzo dobrą okazją do lepszego poznania się i nawiązania koleżeńskich relacji. 

      • Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

      • XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”.

       Uczennice naszej szkoły: Maria Ocypa kl. I b, Lena Piętka kl. VII a, Julia  Piórkowska          kl. VII a,  Anna Ocypa kl. VIII b wzięły  udział XIX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa”.  Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. Ks. Piotra Skargi natomiast honorowy patronat nad konkursem objął Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Celem Konkursu było uczczenie wyboru pierwszego Polaka na Stolicę Piotrową – św. Jana Pawła II, przypomnienie wątków religijnych w poezji polskiej i zagranicznej oraz zaakcentowanie najważniejszych problemów egzystencjalnych wspólnych dla ludzi różnych czasów i epok.

       Pierwszy etap Konkursu miał miejsce 10 listopada w naszej szkole. Natomiast 20 listopada zakwalifikowane uczennice brały udział w drugim etapie Konkursu, który miał miejsce w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W eliminacjach wzięło udział 30 szkół z województwa mazowieckiego. Do finału zakwalifikowała się Julia Piórkowska z kl. VII a.

       Przesłuchania finalistów miały miejsce 26 listopada ponownie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie. W kategorii klas VII -VIII Julia rywalizowało z ośmioma uczestnikami. Każdy z finalistów otrzymał zaproszenie na Galę Konkursową dnia 14 grudnia w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie. Podczas Gali zwycięzcom zostaną wręczone nagrody a dla wszystkich biorących udział w finale pamiątkowe książki i dyplomy.

       Gratulujemy naszym uczennicom!