• Aktualności

      • Konkurs chemiczny

      • Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie i promieniotwórczości. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wiedzy o polskich noblistach i ich osiągnięciach. Konkurs kierowany był do uczniów klas 7 i 8.  Wzięło w nim udział   20 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia prywatnego, zawodowego i odkryć naszej polskiej noblistki. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pozytywne uwagi, a 11 najlepszych osób oceny celujące z fizyki lub chemii do wyboru. Jury po sprawdzeniu testów postanowiło nagrodzić następujące osoby. 

       Miejsce I - Anna Ocypa  

       Miejsce II - Maja Woźnica, Izabela Staros 

       Miejsce III - Wioletta Długaszek, Kacper Przybysz 

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.   Zwycięzcom gratulujemy. 

      • Ja w przyszłości - konkurs

      • 22.11.2021 r. zakończyły się obrady jury Powiatowego Konkursu „Ja w przyszłości – zawód moich marzeń”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie.

       Głównym celem konkursu było wdrażanie dzieci/uczniów do obserwacji otaczającej rzeczywistości i podejmowania świadomych decyzji życiowych, uwrażliwienie uczestników konkursu na potrzebę planowania przyszłości zawodowej oraz motywowanie ich do rozwoju swoich zainteresowań, talentów i pasji. Była to także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności plastycznych.

       Dzieci reprezentujące naszą szkołę w konkursie stanęli na podium.

        

       I grupa wiekowa – przedszkola od 3 do 6 lat w tym oddziały przedszkolne przy szkole podstawowej dla dzieci sześcioletnich:

       1. miejsce – ex aequo Amelia Janiec, zerówka – gr. Motylki

       II grupa wiekowa – klasy I-III szkoła podstawowa

       1. miejsce – Klara Gawryś kl. IIIb

       2. miejsce - ex aequo Laura Górska kl. IIIa

       Wyróżnienia: Grzegorz Dąbrowski kl. Ic , Dominik Piętka kl. Ib , Zofia Niewczas kl. IIb

        

       III grupa wiekowa – klasy IV-VIII szkoła podstawowa

       2. miejsce - ex aequo Magdalena Papis kl. VIIId , Kacper Rydz kl. VIIc

       3. miejsce – ex aequo Julia Jasińska kl. Vib

       Wyróżnienia: Gabriela Gawryś kl. VIIc, Anna Więsik kl. VIIIa
        

       Licznym laueratom z naszej szkoły składamy gratulacje!

      • Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

       Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.

       Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, były też ,,misiowe tańce'''.

       Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

      • Zdobyliśmy klucz do wolności

      • W tym roku szkolnym uczniowie klas VI, wraz z wychowawcami, zaprosili całą szkołę do udziału w grze z okazji Święta Niepodległości. Wszystkie klasy uczciły 103 lata Niepodległości przystępując do zabawy grupowej w formie Escape Roomu.

       Głównym celem gry było odnalezienie KLUCZA WOLNOŚCI, który wychowawca ukrył w sali lekcyjnej. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny i zostali uwięzieni. Aby zdobyć klucz do Wolności należało wykonać 7 zadań i zdobyć kolejne elementy maszyny szyfrującej. Tylko poprawnie ułożony kod pozwalał odzyskać wolność!

       Uczniowie w tej zabawie musieli wykazać się znajomością symboli narodowych, geografii i historii Polski, a także umiejętnością logicznego myślenia i przede wszystkim gry zespołowej.

       Zdobyte klucze wolności oraz prace wykonane przez poszczególne drużyny, tj. flagi, kokardy narodowe, zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

      • Próbna ewakuacja szkoły

      • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, dnia 16 listopada, w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja (praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji - ćwiczenia ewakuacyjne). Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne.

       Po opuszczeniu sal lekcyjnych wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym, w bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia. Tam nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką.

       Akcję nadzorował  zastęp straży pożarnej  z OSP Kołbiel.

       Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
       Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.

      • Dzień Pluszowego Misia

      • 25 listopada dzieci uczęszczające na świetlicę obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji część uczniów wzięło udział w ogłoszonym wcześniej konkursie pt. „Mój przyjaciel Miś”. Z dużej liczby wytworów dzieci wychowawcy świetlicy wyłonili najciekawsze prace, które zajęły zwycięskie miejsca. Wybór najpiękniejszych Misiaków był dla nich naprawdę trudny – każda praca konkursowa była wykonana odmiennymi technikami. Wśród wytworów dzieci były takie, które wymagały poświęcenia dużo czasu podczas ich wykonywania oraz takie, które odznaczyły się dużą pomysłowością ich stworzenia.

       Dlatego też I, II i III miejsca - poprzez decyzję organizatorów konkursu - zostały wytypowane podwójnie.

       I miejsce: Zuzanna Wyglądała, klasa IIIb oraz Maja Kowalczyk klasa IIc

       II miejsce: Filip Staros, klasa Ia oraz Bartek Zawadka, klasa Ib

       III miejsce: Klaudia Cieślak, klasa Ia oraz Dominik Piętka klasa Ib

        

       Przyznano również wyróżnienia, które przedstawiamy poniżej:

       Roma Perka, klasa Ia

       Natalia Zawadka, klasa Ib

       Joanna Bąk, klasa Ib

       Tymon Dąbrowski, klasa IIa

       Ewa Moczulska, klasa IIIa

       Adrianna Król, klasa IIIb

      • Konkurs Krasomówczy - uwaga zmiana formuły!

      • Ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne organizatorzy Powiatowego Konkursu Krasomóczego zdecydowali o zmianie formuły. Odbędzie się on w trybie online - chętnych do wzięcia udziału prosimy o przygotowanie nagrań i kontakt z organizatorem (kontakt z p. Alicją Pacek - podany w regulaminie). Na Państwa maila zostanie przesłana instrukcja wysłania filmiku z nagraniem wystąpienia. Jury po obejrzeniu wszystkich wystąpień dokona oceny i wyśle zawiadomienia o rozstrzygnięciu konkursu.

       W związku z tym obowiązują nowy termin - wysyłanie nagrań do 4 grudnia.
       Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników  - 20 grudnia 

      • Wyróżnienie w konkursie "Otwarte krajobrazy"

      •     Aleksander Górka uczeń klasy 4c otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym, promującym tereny przyrodnicze Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka.   

           Do konkursu zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z gmin znajdujących się na terenie i w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Zadaniem, jakie mieli do wykonania było stworzenie plakatu, zachęcającego do odwiedzenia i docenienia roli obszarów otwartych w krajobrazie i ich ochrony np. przed zabudową. 

           Gratulujemy Aleksandrowi i życzymy dalszych sukcesów!  

      • Mali Patrioci

      • Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując tradycje polskie 8-10 listopada 2021 r. w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

       W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Utrwalały nazwy symboli narodowych, odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” z zachowaniem właściwej postawy.

      • Ogólnopolski Dzień Seniora

      • Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora dzieci z grupy Motylki przygotowały kartki okolicznościowe i życzenia, które zostały przekazane przez Zuzię Michalską oraz jej mamę do Domu Opieki w Kośminach.

       Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i radości.

      • 11 listopada Święto Niepodległości Ojczyzny

      • Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w dorocznych, gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, wszyscy uroczyście przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojczyzny.

      • Najładniejsza Dynia

      • Wyniki konkursu na najładniejszą dynię:

       I miejsce Kinga Święch gr. Motylki, Kaja Piętka gr. Motylki

       II miejsce Amelka Janiec gr. Motylki, Inga Baran gr. Motylki, Jaś Przyczka gr. Biedronki

       III miejsce Adrianna Laskus gr. Jeżyki, Eryk Piętka gr. Motylki, Jakub Ściblak gr. Biedronki

       Wyróżnienie: Lena Krupa gr. Motylki, Lena Zawadzka gr. Motylki, Iga Żołądek gr. Motylki, Aleksandra Bąk gr. Motylki, Bartosz Cegiełka gr. Jeżyki, Jaś Jałocha gr. Biedronki, Filip Kruszewski gr. Biedronki, Kinga Niestieruk gr. Biedronki

       Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!! 

      • „Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć” Jan Paweł II

      • Uczniowie naszej szkoły zainspirowani słowami Jana Pawła II, wzięli udział  w konkursie plastycznym pt. RODZINNY RÓŻANIEC. Prace uczniów wyróżniały się pomysłowością i oryginalnością. Wszystkie różańce można było podziwiać w naszym kościele parafialnym przy wejściu do kaplicy MB Częstochowskiej.

       Wyniki konkursu:

       Kategoria I Oddziały Przedszkolne

       I miejsce Kinga Święch gr. Motylki

       II miejsce Bruno Więsik gr. Żabki

       III miejsce Amelia Janiec gr. Motylki, Kaja Piętka gr. Motylki

       Kategoria II Klasy I – III

       I miejsce Jan Bąk kl. I b

       II miejsce Maja Kowalczyk kl. II c

       III miejsce Bartosz Zawadka kl. I b, Natalia Zawadka kl. I b

       Wyróżnienie:

       Jan Piętka kl. III a, Maja Matusiak kl. III b, Adam Korulczyk kl. III c, Zofia Sikorska kl. IIa, Zuzanna Wyglądała kl. III b

       Kategoria III Klasy IV- VI

       1.Aleksander Górka kl. IV c Michał Białobrzeski kl. IV a

       2.Maja Matak kl.IVa

       3.Marcin Dróżdż kl. IV b

       Wyróżnienie:

       Jakub Zawadzki kl. IV c, Mikołaj Przysowa kl. IV a, Weronika Kłos kl. V b, Martyna Lizun kl. Vb

        

       Serdecznie gratulujemy!

      • III miejsce w Powiatowym Konkursie

      • "60 LAT KLUBU MOTOCYKLOWEGO ZRYW OTWOCK".

          Klub Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zorganizował dla uczniów szkół podstawowych powiatu otwockiego – Konkurs pt. ” 60 lat Klubu Motocyklowego ZRYW". Jego celem była promocja KM ZRYW wśród uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Otwockiego, oraz rozwijanie uzdolnień, zainteresowań i kreatywności dzieci. Na konkurs wpłynęło łącznie 120 prac z 21 placówek z terenu Powiatu Otwockiego.

           We wtorek, 19 października w Klubie Batory Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród, podczas którego uczeń naszej szkoły Kuba Zawadzki z klasy IV c otrzymał dyplom i nagrody za zajęcie III miejsca.

           Dziękujemy Kubie za reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy!

                                                                                                                                              Małgorzata Żelazowska