• Aktualności

      • Święto Patrona Szkoły

      • 25 lat temu - dokładnie 26 października 1996 roku nasza Szkoła obrała sobie za patrona Armię Krajową. Ten dzień jest naszym dorocznym świętem. Kultywujemy pamięć o Patronie i staramy się, aby PATRIOTYZM i poszanowanie tradycji były jednym z najważniejszych zadań dla całej Społeczności Szkolnej.

       W tym roku obchody połączyliśmy z setną rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - patrona roku 2021. Klasy ósme wraz z wychowawcami: Panią Małgorzatą Dróżdż, Panią Małgorzatą Żelazowską i Panią Anetą Rosochacką-Wykieł i Panią Magdaleną Bieńkowską przygotowały materiały do wykorzystania na zajęciach z wychowawcą – ciekawe prezentacje, film, w którym uczennice naszej szkoły prezentowały utwory Baczyńskiego oraz  dwa quizy o szkole - dla klas 1-3 (wersja łatwiejsza) i dla klas 4-8 oraz nauczycieli (wersja trudniejsza)

       Przy wejściu głównym do szkoły, zostały przygotowane się dwie gazetki okolicznościowe, na których umieszczono zdjęcia z uroczystości sprzed 25 lat, a w radiowęźle odtwarzano utwory do wierszy Baczyńskiego.

       Uczniowie naszej Szkoły odwiedzili także, jak co roku kołbielski cmentarz i miejsca pamięci.

       Zostały posprzątane groby zarówno żołnierskie, jak i nauczycieli, którzy kiedyś dawno temu pracowali w naszej placówce.
       Patron szkoły - Armia Krajowa – to także nasze patriotyczne zobowiązanie, żeby pamiętać o Żołnierzach - Bohaterach, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Dzięki dorocznej akcji oddajemy cześć zmarłym, uczymy się szacunku dla tradycji i poznajemy naszą lokalną historię.                  

      • Zerówki robią sok

      • Dzieci z oddziału przedszkolnego doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok marchewkowo-owocowy.

       Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką oraz jego działaniem. Pozostało tylko dokładnie umyć ręce, wrzucić składniki do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany bez dodatku cukru i bez konserwantów. Tego dnia obchodziliśmy również Święto ziemniaka. Dzieci doskonale wiedziały, jakie potrawy robi się z ziemniaków i ochoczo je wymieniały.

       Grupy wzięły również udział w konkurencjach sportowych. Na koniec dnia dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w fotobudce ziemniaczanej.

      • Konkurs religijny

      • Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w „Konkursie wiedzy o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim”. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 29 uczniów.

       1. miejsce ex aequo Julia Moczulska VIII a, Wioletta Długaszek VIII a oraz Gabriela Sikorska VII d
       2. miejsce Anna Ocypa VIII d
       3. miejsce Amelia Osica VIII c

       Wyróżnienie otrzymuje  Julia Gass VIII b

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

      • Wyniki konkursu plastycznego „Coś z niczego...”

      • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu plastyczno - ekologicznego „Coś z niczego- czyli pomysł na wykorzystanie odpadów”. Konkurs organizowany był w naszej szkole, w ramach akcji Sprzątanie świata - Polska 2021. Jego organizatorami były panie: Małgorzata Żelazowska, Małgorzata Michałowicz i Katarzyna Bogdańska.  

           Zadaniem uczestników było stworzenie prac plastycznych z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych będących odpadami - śmieciami np.: puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia lub materiałów naturalnych: drewno, sznurek, słoma.  

          Komisja konkursowa miała wielki problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były bardzo piękne, a ich autorzy wykazali się dużą kreatywnością, starannością i pracowitością. 

         Wybrano 7 laureatów oraz wyróżniono następujące prace: 

       I kategoria - klasy 0-1 

       I miejsce - Amelia Janiec grupa Motylki 

                          Jan Bąk klasa Ib 

       II miejsce Kinga Święch  grupa Motylki 

       III miejsce Tomasz Klamczyński   klasa  2a 

       Wyróżnienie otrzymali: Jan Wiącek klasa 2a 

                                                  Maria Rosłaniec grupa Motylki 

       II kategoria - klasy 4-6 

       I miejsce: Michał Białobrzewski klasa 4 a 

       II miejsce: Kinga Jałocha klasa 4c 

       III miejsce: Amelia Strzeżysz klasa 4a 

       Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Młot klasa 2a 

                                                 Jakub Zawadzki klasa 4c 

                                                  Aleksandra Całka klasa 4a 

         Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!! 

      • Pasowanie na Ucznia

      • Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. 12 października nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej.

       Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu.
        12 października nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która powitała panią dyrektor Agatę Michalczyk, Rodziców oraz  najmłodszych kolegów i koleżanki.  Niezwykle podniosłym momentem było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły  oraz  dokonanie przez panią dyrektor  pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klas pierwszych pod okiem swoich wychowawczyń: pani Doroty Rosłaniec, pani Ewy Możdżonek i pani Agnieszki Prasuły  przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Na zakończenie pani dyrektor złożyła Uczniom klas pierwszych życzenia, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy, by nauka była dla nich przyjemnością i by znaleźli w naszej Szkole prawdziwą przyjaźń i koleżeństwo. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył uczniom niezapomnianych przeżyć, Rodzicom wielu wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.

                                                                                                                                          Agnieszka Prasuła

       fot. p. Anna Piętka

      • Dzień Chłopaka w oddziałach przedszkolnych

      • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

       Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

       W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia szczęścia, zdrowia i radości.

       Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

      • Malowany październik 2021

      • Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID – 19 nareszcie  doczekaliśmy się możliwości uczestniczenia w plenerze plastycznym „Malowany Październik”. W sobotę,   2 października b.r. na zaproszenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego udaliśmy się do ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” w Karczewie. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani przez Dyrektora MZPK  p. S. Chałasta i pracowników Parku.

       W trakcie pobytu staraliśmy się przedstawić piękno przyrody oraz własne wizje otaczającego nas świata. Mogliśmy zobaczyć muzealne zbiory etnograficzne kołbielszczyzny, jak również dowiedzieć się nie co więcej o zwierzętach żyjących w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

       W naszej wyprawie wzięły udział: Emilka Kobus, Nadia Skolimowska, Maja Czajka, Maja Sitkiewicz, Ola Pierunek, Zuzanna Skolimowska, Ola Korulczyk, Weronika Kurdej, Wiola Długaszek i Julia Moczulska. Towarzyszyła nam p. M. Żelazowska i p. D. Cieplińska.

       Po miło spędzonym czasie powróciliśmy do Kołbieli. Na zdjęciach możecie zobaczyć co robiliśmy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę!

      • Przedszkole wystartowało

      • Rozpoczął się nowy rok szkolny, który powitaliśmy z wielką radością i obawą. To co nowe i nieznane, zawsze wywołuje wiele emocji. Większość naszych przedszkolaków to dzieci, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z odziałem przedszkolnym w szkole, dlatego pierwsza część września minęła nam przede wszystkim pod znakiem poznawania kolegów i koleżanek, nauczycieli, budynku szkoły, placu zabaw, zasad bycia razem. Różnorodne zabawy umilały nam wspólnie spędzany czas. Kadra pedagogiczna
       i p
       ersonel zadbali o to, aby dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie.

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

      •             O tym, że warto czytać, nie  trzeba nikogo przekonywać. Ale czy zastawialiście się nad zaletami czytania? Czy wiecie, że czytając, redukujemy stres, uczymy się koncentracji, snujemy refleksje, budujemy pewność siebie, rozwijamy umysł i wyobraźnię, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwymi ludźmi.

       Dzień Głośnego Czytania obchodzimy co roku 29 września. Patronką tego dnia jest wybitna pisarka książek dla dzieci Joanna Porazińska, która wtedy obchodzi swoje urodziny. Uczniowie klasy VIb, chcąc uczcić święto książki, wybrali do głośnego czytania lekturę „Asiunia”, której autorką jest nikt inny tylko Janina Porazińska. Utwór pokazuje czasy II wojny światowej widziane oczyma małej, pięcioletniej dziewczynki. Okazję do głośnego czytania mieli także uczniowie klasy Va, którzy zachęcali się wspólnie do lektury „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara. Natomiast klasa VII c poznawała tajniki przyjaźni, głośno czytając „Małego Księcia” Antoine de Saint- Exupey’ego. Z wielkim zainteresowaniem losy bohaterów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza śledzili uczniowie klasy VIII b.                                                                                                                 Wrzesień jest miesiącem bibliotek,  ale my zachęcamy Was do odwiedzenia biblioteki szkolnej w każdym miesiącu. Może znajdziecie tam książkę, która stanie się Waszą ulubioną lekturą.

                                                                                                       Wielbiciele książek