• Aktualności

      • Wigilia

      • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii w każdej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani  i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi. 

        

                                                                       

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Mikołajki

      • Choć wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, to Mikołaj nie mógł nas odwiedzić w szkole, bo nas tam
       w większości nie ma… Takie czasy, musieliśmy czekać na niego w naszych domach. Podczas lekcji zdalnych nie zabrakło śmiesznych mikołajkowych akcentów – nagle pojawiły się stworki w mikołajowych czapkach, renifery i inne świąteczne duszki. Niektóre klasy skorzystały z najnowocześniejszej mikołajowej opcji i wysłały sobie prezenty za pośrednictwem kuriera. Najmłodsi zaś, którzy pracują w szkole, mogli liczyć na wizytę Świętego.
       Mikołaj oprócz wspaniałych upominków życzył wszystkim dużo, dużo zdrówka i pogody ducha :)

      • Grudzień

      • I już jest! Wyczekiwany, utęskniony i delikatnie bielący świat - GRUDZIEŃ. W tym tygodniu nasze sale zamieniały się w iście zimowe krainy: tworzyliśmy ozdoby, dekoracje oraz szykowaliśmy się na spotkanie ze św. Mikołajem. Choinki ubrane i wszystko gotowe, ale po kolei...Najpierw 4 grudnia - Barbórka- Dzień Górnika. Nasze przedszkolaki oglądały, dotykały i badały węgiel. Poznały jego właściwości, wiedzą też w jaki sposób i do czego jest wykorzystywany. Znają patronkę górników św. Barbarę oraz poszerzyły wiedzę na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Zapoznały się też z elementami galowego stroju górników wraz z ich charakterystyczną czapką - czako.W tym dniu wszystkim małym i dużym Basiom i Barbarom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe

                                                                                 Przedszkolaki wraz z gronem pedagogicznym.

      • „Barwy ojczyste”

      • Powiewa flaga 
       Gdy wiatr się zerwie 
       A na tej fladze 
       Biel jest i czerwień, 
       Czerwień - to miłość, 
       Biel – serce czyste…
       Piękne są nasze
       Barwy ojczyste.

       Czesław Janczarski

       Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując tradycje polskie 9 i 10 listopada 2020 r. w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

       W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Utrwalały nazwy symboli narodowych, odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” z zachowaniem właściwej postawy.

      • Święto Misia

      • W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchodzenie tego święta to już tradycja.

       Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach.Dla dzieci w tym dniu w szkole przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, ,,misiowe puzzle”, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce oraz ,,misiowa fotobudka”. Mamy nadzieję, że to święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas

      • Gimnastyka to zabawa, ruch dla dzieci ważna sprawa

      • Wiek przedszkolny to okres intensywnego wzrostu organizmu, a od rozwijania sprawności ruchowej zależy dalszy przebieg rozwoju fizycznego dziecka. Dla zdrowia i prawidłowego rozwoju psychoruchowego przedszkolaka niezmiernie istotne jest zaspokojenie jego naturalnej potrzeby ruchu. Ruch jest czynnikiem niezbędnym dla rozwoju,

       ponieważ ma wpływ zarówno na poziom rozwoju fizycznego, psychicznego jak i społecznego małego człowieka. Nasze przedszkolaki uwielbiają wszelkiego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Mogą rozwijać swoje sprawności ruchowe oraz prezentować nabyte umiejętności.

      • Niespodzianka

      • W naszej szkole zapanowała ogromna radość. Jaki był jej powód? Otóż radość dzieci wywołują najczęściej  prezenty. I  właśnie w minionych dniach czekała na dzieci niespodzianka - nowe zabawki oraz sprzęty potrzebne do nauki i terapii  naszych pociech. Zakupiono pomoce oraz zabawki rozwijające sprawność  manualną i wyobraźnię dzieci, ścieżkę sensoryczną, pomoce edukacyjne do terapii pedagogicznej: czytania, pisania, szereg przydatnych pomocy do terapii dysleksji, dysgrafii, dysortografii, terapii ręki, a także szeroko pojętych funkcji poznawczych, jak mowy, myślenia logicznego i ciągów przyczynowo - skutkowych.  Teraz nauka będzie o wiele przyjemniejsza.

       Edyta Bocian

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.