• Aktualności

      • Wigilia

      • Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii w każdej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.  Kiedyś  one  zastąpią  nas – dorosłych  w  przekazywaniu  tej  tradycji, do  której  jesteśmy  bardzo  przywiązani  i  co  stanowi  dla  nas  niezaprzeczalną  wartość.  Takie  podniosłe  chwile  nie  tylko  utrwalają  dzieciom  znajomość  zwyczajów  świątecznych  lecz  również  wzmacniają  serdeczne  relacje  między  nimi. 

        

                                                                       

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Mikołajki

      • Choć wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, to Mikołaj nie mógł nas odwiedzić w szkole, bo nas tam
       w większości nie ma… Takie czasy, musieliśmy czekać na niego w naszych domach. Podczas lekcji zdalnych nie zabrakło śmiesznych mikołajkowych akcentów – nagle pojawiły się stworki w mikołajowych czapkach, renifery i inne świąteczne duszki. Niektóre klasy skorzystały z najnowocześniejszej mikołajowej opcji i wysłały sobie prezenty za pośrednictwem kuriera. Najmłodsi zaś, którzy pracują w szkole, mogli liczyć na wizytę Świętego.
       Mikołaj oprócz wspaniałych upominków życzył wszystkim dużo, dużo zdrówka i pogody ducha :)

      • Grudzień

      • I już jest! Wyczekiwany, utęskniony i delikatnie bielący świat - GRUDZIEŃ. W tym tygodniu nasze sale zamieniały się w iście zimowe krainy: tworzyliśmy ozdoby, dekoracje oraz szykowaliśmy się na spotkanie ze św. Mikołajem. Choinki ubrane i wszystko gotowe, ale po kolei...Najpierw 4 grudnia - Barbórka- Dzień Górnika. Nasze przedszkolaki oglądały, dotykały i badały węgiel. Poznały jego właściwości, wiedzą też w jaki sposób i do czego jest wykorzystywany. Znają patronkę górników św. Barbarę oraz poszerzyły wiedzę na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górnika. Zapoznały się też z elementami galowego stroju górników wraz z ich charakterystyczną czapką - czako.W tym dniu wszystkim małym i dużym Basiom i Barbarom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe

                                                                                 Przedszkolaki wraz z gronem pedagogicznym.

      • „Barwy ojczyste”

      • Powiewa flaga 
       Gdy wiatr się zerwie 
       A na tej fladze 
       Biel jest i czerwień, 
       Czerwień - to miłość, 
       Biel – serce czyste…
       Piękne są nasze
       Barwy ojczyste.

       Czesław Janczarski

       Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując tradycje polskie 9 i 10 listopada 2020 r. w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

       W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki zostały zapoznane z historycznymi wydarzeniami. Utrwalały nazwy symboli narodowych, odśpiewaliśmy również hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” z zachowaniem właściwej postawy.

      • Święto Misia

      • W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchodzenie tego święta to już tradycja.

       Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach.Dla dzieci w tym dniu w szkole przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, ,,misiowe puzzle”, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce oraz ,,misiowa fotobudka”. Mamy nadzieję, że to święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas

      • Gimnastyka to zabawa, ruch dla dzieci ważna sprawa

      • Wiek przedszkolny to okres intensywnego wzrostu organizmu, a od rozwijania sprawności ruchowej zależy dalszy przebieg rozwoju fizycznego dziecka. Dla zdrowia i prawidłowego rozwoju psychoruchowego przedszkolaka niezmiernie istotne jest zaspokojenie jego naturalnej potrzeby ruchu. Ruch jest czynnikiem niezbędnym dla rozwoju,

       ponieważ ma wpływ zarówno na poziom rozwoju fizycznego, psychicznego jak i społecznego małego człowieka. Nasze przedszkolaki uwielbiają wszelkiego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Mogą rozwijać swoje sprawności ruchowe oraz prezentować nabyte umiejętności.

      • Niespodzianka

      • W naszej szkole zapanowała ogromna radość. Jaki był jej powód? Otóż radość dzieci wywołują najczęściej  prezenty. I  właśnie w minionych dniach czekała na dzieci niespodzianka - nowe zabawki oraz sprzęty potrzebne do nauki i terapii  naszych pociech. Zakupiono pomoce oraz zabawki rozwijające sprawność  manualną i wyobraźnię dzieci, ścieżkę sensoryczną, pomoce edukacyjne do terapii pedagogicznej: czytania, pisania, szereg przydatnych pomocy do terapii dysleksji, dysgrafii, dysortografii, terapii ręki, a także szeroko pojętych funkcji poznawczych, jak mowy, myślenia logicznego i ciągów przyczynowo - skutkowych.  Teraz nauka będzie o wiele przyjemniejsza.

       Edyta Bocian