• Aktualności

      • Drodzy Rodzice

      • lista_dzieci_zakwalifikowanych.pdf

       Z uwagi na ograniczone funkcjonowanie naszej szkoły, na podstawie § 11b rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 493 z późn. zm.) – poniżej przedstawiamy Państwu listę dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w tutejszej placówce.

       Jednocześnie informujemy, że rodzice, którzy nie dokonali zgłoszenia dziecka 6-letniego do rocznego przygotowania przedszkolnego mogą to zrobić drogą e-mail. Należy pobrać formularz zgłoszenia, wypełnić go, a następnie przesłać skan na adres: spkolbiel@kolbiel.pl

      • Najciekawsze zdjęcie

      • Wyniki konkursu na NAJCIEKAWSZE ZDJĘCIE Z CZASÓW KWARANTANNY!

       Dziękuję wszystkim uczestnikom za nadesłane prace. Bardzo mnie cieszy duże zainteresowanie konkursem fotograficznym oraz fakt, że podchodzicie do sytuacji kwarantanny odpowiedzialnie i pozostajecie w domu, zajmując się nauką, czytaniem i rozwijaniem pasji. To dobrze, że aktywnie uczestniczycie w lekcjach, jak również bierzecie udział w konkursach. Cieszę się, że chcieliście uwiecznić ten niezwykły czas w formie fotograficznej i wziąć udział w konkursie bez wychodzenia z domu #zostańwdomu.

       Wyniki konkursu:

       1 MIEJSCE Kacper Rydz, Łowienie ryb, klasa 5c

       2 MIEJSCE Kinga  Kryńska, lekcja, klasa 6c 

       3 MIEJSCE Zuzia Szostak #zostańwdomu - naucz się jeździć na rolkach, klasa 5c

       Gratuluje Wam i pozdrawiam Was Anna Piotrowska-Pyra

       #zostańwdomu

      • Problemy z dziennikiem

      • Szanowni Państwo, drodzy uczniowie informujemy, że problemy z korzystaniem z dziennika librus wynikają z przeciążenia serwerów i nie leżą po stronie szkoły. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

      • Komunikat

      • Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r, poz. 492)

       szkoła będzie zamknięta do dnia 10 kwietnia 2020 roku.

       W okresie od 25 marca 2020 roku do dnia 10 kwietnia 2020 roku zadania szkoły będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

       O sposobie, zasadach i funkcjonowaniu szkoły i nauczaniu na odległość Uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS. Proszę o śledzenie informacji  i współpracę z Nauczycielami, Wychowawcami i sekretariatem szkoły w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

       Jednocześnie z uwagi na trwający proces rekrutacji i panującą sytuację prosimy o potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w naszej placówce drogą e-mail lub w formie krótkiego oświadczenia pozostawionego w skrzynce podawczej umieszczonej przy wejściu do szkoły. 

      • Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych

      • Mimo trudnej sytuacji i nieobecności w szkole chcielibyśmy przeprowadzić coroczny  Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że przebywanie w domu sprzyja wspólnemu wiciu palm i znajdą się uczestnicy konkursu.
       Przedłużamy termin oddawania prac. Palmy wraz ze zgłoszeniem i metryczką opiekun może przynieść do Szkoły Podstawowej w Kołbieli. W wejściu pracownik szkoły odbierze prace i przekaże organizatorom. Czekamy na Wasze palmy do wtorku, 31 marca.

       Organizatorzy:

       Alicja Pacek, Anna Piętka

      • Szanowni Państwo

      • W związku z zaleceniem Premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie placówki oświatowe zawieszają działalność. W dniach 12 i 13 marca br. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli zapewnia dzieciom opiekę – bez prowadzenia zajęć dydaktycznych, natomiast od poniedziałku 16 marca br. będzie całkowicie zamknięta dla uczniów.

       Mimo wszystko, jeżeli mogą Państwo zapewnić opiekę w dniach 12 i 13 marca prosimy nie posyłać dzieci do szkoły. Przewidywany termin zamknięcia placówki będzie trwał  do dnia 25 marca 2020 roku.

       Jednocześnie apelujemy, aby czasu tego nie traktować jak czasu wolnego od nauki, czasu ferii, tylko jako rodzaj profilaktycznej kwarantanny i aby powstrzymać dzieci przed wychodzeniem z domu i spotykaniem się w miejscach publicznych.

       W tym czasie nauczyciele pozostają w stanie gotowości do pracy i będą pracowali z uczniami e-learningowo przy wykorzystaniu LIBRUS-a.

      • Szkolny Przegląd Talentów

      • W dniu 28  lutego b.r. w Szkole Podstawowej w Kołbieli  odbył się Przegląd Talentów.  Organizatorami tej imprezy były: p. Małgorzata Żelazowska, p. Karolina  Tomaszewska oraz p. Elżbieta Spanier.

       Przegląd prowadziły uczennice klasy VIII b, a uczniowie z klasy VIIA odpowiadali za nagłośnienie i obsługę techniczną.

       Wszyscy uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień w dwóch grupach wiekowych- klas I – III i IV - VIII. Okazało się , że nasza młodzież jest bardzo utalentowana. Uczestnicy zaprezentowali  bardzo różnorodny repertuar. Przeważały występy wokalne, ale były również pokazy akrobatyki, rysunek, gra na instrumentach muzycznych. Poza konkursem uczennice klasy IIIA zaprezentowały pokaz jazdy na wrotkach, a Maja Żołądek z klasy VD upięcie damskiej  fryzury .

       Rywalizacja była bardzo duża  i jury trudno było wybrać najbardziej utalentowanych uczestników.

       Po długich naradach wybrano laureatów w każdej grupie wiekowej.  Jury przyznało po dwie nagrody dla każdego miejsca we wszystkich  kategoriach wiekowych.

       Wśród uczniów klas młodszych przyznano nagrody następującym wykonawcom:

       Miejsce I

       Klara Gawryś z klasy IB, wykonawczyni piosenki  - „Być kobietą”

        Weronika Szostak z grupy Żabki w pokazie gimnastyczno-baletowym

       Miejsce II

       Ewa Moczulska wykonawczyni piosenki  „A ja wolę moją mamę”

       Kaja Gąska z klasy IA z występem tanecznym połączonym z akrobatyką

       Miejsce III

       Franciszek Rokicki z grupy Żabki wykonawca wiersza  pt. „Jak to dobrze być chłopakiem” autorki Katarzyny Kowalskiej

       Wiktoria Rybczyńska z klasy IIIB z piosenką Vajana

        

       W klasach starszych:

       Miejsce I

       Aleksandra Korulczyk  z klasy IVB – w pokazie akrobatyki sportowej i Lena Piętka z klasy VA zachwyciła jury wykonaniem piosenki Zespołu Myslovitz – I nawet kiedy będę sam

       Miejsce II

       Duet Zuzanna Mrowiec z klasy VIIIB i Julka Masny z klasy VIC wykonały piosenkę z akompaniamentem gitary i klawiszy

       Miejsce III

       Weronika Grajda z klasy Vc i Julia Długosz z klasy VIIA

       Nie można pominąć występu  Julii Gass z klasy VIB , której głos zachwycił publiczność. Można stwierdzić, że  rośnie nam godna  następczyni Kayah.

       II  Przegląd Szkolnych Talentów wzbudził wiele emocji  i zachwytów . Nasi młodzi artyści mogli zaprezentować się przed wspaniałą publicznością, która dopingowała i wyrażała pełną aprobatę dla naszych uczestników.   Przegląd Talentów  należy zaliczyć do jednej z wielu  udanych imprez . Miejmy nadzieję, że wrośnie on w tradycję naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Przegląd w przyszłym roku szkolnym.

      • Gminny Turniej z piłki nożnej halowej

      • W dniu 5.03.2020 odbył się Gminny Turniej z piłki nożnej halowej w hali w Kołbieli w kategorii dziewcząt i chłopców. Gościliśmy Szkoły z Człekówki, Kątów i Rudzienka. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Katarzyna Dróżdż, Zuzanna Dróżdż, Klaudia Krupka, Klaudia Król, Anna Więsik, Oliwia Zduńczyk, Maria Szostak, Martyna Dróżdż i Julia Moculska zdobyła 3 miejsce.  Reprezentacja chłopców w składzie: Kacper Kępka, Kacper Młynarczyk, Kacper Więsik, Brajan Dąbrowski, Adrian Stelmach, Oskar Kąkolewski, Piotr Wasiński, Mateusz Rżysko zakończyli rozgrywki na 2 miejscu. Turniej obfitował w wiele emocji i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju :)