• Aktualności

      • „Warszawska Syrenka” – eliminacje szkolne

      • Drodzy Uczniowie!

       Zapraszamy do wzięcia udziału w  43. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

       Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0 – VIII szkoły podstawowej. Uczniowie oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych:

       I kategoria: klasy 0-III

       II kategoria: klasy IV-VI

       III kategoria: klasy VII-VIII

                 Zgłoszenia przyjmują:

       wychowawcy: kl. 0-III,

       nauczyciele języka polskiego: kl. IV-VIII

        

      • Rekrutacja 2020 r.

      • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i I klasy

       Termin rekrutacji oraz przyjmowania zgłoszeń do oddziałów przedszkolnych dzieci 6-letnich i 5-letnich oraz dzieci siedmioletnich do klas I:

       18.02.2020 – 13.03.2020r.

       Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli wzorem ubiegłych lat, uprzejmie informuje, iż od dnia 18 lutego 2020 roku, rozpoczyna się rekrutacja dzieci 6-letnich (urodzonych w 2014r) do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli oraz dzieci 7-letnich do klas pierwszych.

       Jednocześnie informujemy, iż dla dzieci 5-letnich (urodzonych w 2015r) również przewidziane zostały miejsca w oddziałach przedszkolnych SP Kołbiel – wnioski o przyjęcie do oddziałów przyjmowane będą począwszy od dnia 2 marca 2020 roku do dnia 13 marca 2020 roku.

       Szczegółowe zasady przyjmowania dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych określają zarządzenia i uchwały zamieszczone na stronie Gminy Kołbiel: www.kolbiel.pl

       Druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub poniżej:

       wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola-dla_dzieci_5-letnich.pdf

       zgloszenie_do-0-dla_dzieci_6-letnich.pdf

       zgloszenie_do_I_klasy-dla_dzieci_7-letnich.pdf

      • DRUŻYNA HARCERSKA „ŻYWIOŁY”

      • Jesteśmy 63 Kołbielską Drużyną Harcerską "Żywioły" im. Feliksa Fijałkowskiego. Od 2010 roku działamy na terenie gminy Kołbiel. Nasze zbiórki odbywają się co tydzień. Drużynę prowadzi pwd. Weronika Morochow.

       W czasie zbiórek poruszamy tematykę problemów współczesnego Świata np., zanieczyszczenie środowiska, dyskryminacje oraz nietolerancję grup społecznych. Nasza praca opiera się również na projektach starszoharcerskich i zadaniach zespołowych, w których harcerze i harcerki uczą się odpowiedzialności, pracy w grupie, samodyscypliny oraz organizacji czasu. Dzięki takim działaniom dzieci integrują się, poznają siebie nawzajem. Na zbiórkach staramy się spędzać czas aktywnie, często na świeżym powietrzu.

       Jesteśmy prężnie działającą drużyną. W tym roku wzięliśmy udział w Akcji Mikołaj Dzieciom, w której zebraliśmy rzeczy dla dzieci z domów dziecka oraz przekazaliśmy im Betlejemskie Światełko Pokoju. Wspólnie z pracownikami i uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli zrobiliśmy paczki świąteczne dla kombatantów AK i im również przekazaliśmy Betlejemskie Światełko Pokoju, tak jak Dyrekcji SP im. Armii Krajowej w Kołbieli, Wójtowi Gminy Kołbiel oraz Proboszczowi Kościoła Świętej Trójcy w Kołbieli. Do naszych obowiązków należy dbanie o groby poległych żołnierzy, uczestników wojny bolszewickiej i II wojny światowej, które znajdują się na pobliskim cmentarzu.

       Na co dzień uczymy się poprzez zabawę, tematyczne gry terenowe, wyjazdy, wycieczki, imprezy hufcowe, ciekawie prowadzone zbiórki. W ten sposób zdobywamy różne stopnie sprawności, co kształtuje charakter harcerza.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

      • W naszej szkole już od 3 lat obchodzimy Dzień Bezpiecznego internetu DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Z tej okazji młodsze klasy wykonują plakaty w formie plastycznej na brystolu, starsi uczniowie projektują plakaty elektroniczne.

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.